СЕЛМАТИК ЕООД /img/frontend/nomap.png"

СЕЛМАТИК ЕООД

Бивш служител съм на Селматик. Много бивш :). Може би минаха 6-7 години откакто напуснах. Не знам до каква степен мнението ми е адекватно (поради изминалото време), но все пак ще го споделя (може и някаква носталгия да ме е ударила, затова да го правя..., но и ще бъда максимално обективен).

Много плюнки има изписани тук и разбира се 85% от тях са абсолютно неадекватни.

Колегите са много готини:). Да, вярно е, че основните програмисти са един, двама, но и двамата са ГОЛЕМИ машини :). Факт! Да, вярно е, че търговският отдел винаги застава на страната на клиента... но това им е и работата реално... :). Съпорт отдела... единственото им слабо място е колко бира могат да изпият ;) (това е предизвикателство!).

Митко Селенски (шефът...извинете Шефът (шегичка :D)) е странник, но е добър човек. Понякога изпушва, понякога има много смахнати разбирания (О, Боже, наистина много смахнати), но определено е разбран и може да се комуникира с него.

Заплащането беше на ниво и НИКОГА не е закъснявало. Местоположението е на майна си Райна, но се преглътва :). Натоварването..., работа има и трябва да се върши. За хората, които им се работи е ОК, за хората, които не им се, не виждам как ще се задържат.

Много положително звучи всичко това, но повярвайте ми така е. Не го казвам нито да се харесвам на някой, нито търся нещо... Обръщам поглед назад с опита си на човек, който вече има няколко go live-a на системи, които се ползват в цяла Европа. Както и на човек, който има старша позиция в една от най-големите български фирми за разработка на софтуер.

Единствената препоръка, която бих направил на Селматик е да не се страхуват да приемат новите неща (говоря изцяло за девелопмънт). Ако може да се даде оценка от 1 до 10 за приемственост на новите тенденции и технологии, то 6.5 е една добра стойност (не рискова) и смятам, че те трябва да се стремят към нея (а може и вече да се) :).

Колеги, простете моята младежка глупост, ако съм ви засегнал с нещо! Радвам се, че съм бил част от това начинание! Успех!

Ще бъда кратък: от проведеното интервю реших да не си губя времето с ниско-интелигентни тарикати..

Работих във фирмата Селматик Пловдив много малко време. Управителят Димитър Селенски, през цялото време повтаряше, колко сме му стрували, пари плашал и т.н. Ако пушите , ще си имате сериозни неприятности със Селенски. Всяка цигара за него е пари. Отвратително отношение към персонала - новият персонал. Фирмата е семейна. Развойният екип е от двама , трима човека , които са верни кучета на Селенски и са базови програмисти. Те са закотвени там от годинии биха изкарали и до пенсия. Изобщо с едно изречение. Ако започнете работа в Селматик ЕООД (SelMatic), ще се намирате във враждебна среда, сам сред вълци. Ще поработите няколко месеца и Селенски ще намери повод да ви изгони. Ваша работа, сами решавайте струва ли си.

Фирма недоносче. Тези там не знаят какво искат, но ще искат от вас!

Тази фирма вече работи на 70%.
Положението става все по зле.
Тези които нищо не работят, е време да си ходят.
Тук не е хотел, има си стаи за почивка за тези които
много им се спи.

Може би единствената фирма, която разполага с персонален фитнес треньор и диетелог, който се грижи за здравето и добрия външен вид на служителите. Евала!

Г-н В. М., бихме искали да уточним, че обявената позиция беше за асистент внедрител, а не за внедрител на ERP. Подходящият за нас кандидат е човек, които няма задължително опит в подобни внедрявания, но познава основните процеси в търговията и има базови – на ниво обща култура – икономически познания. Очаквахме да получим кандидатури от хора, които проявяват интерес към възможността да се обучат за внедрители и да се развиват в интересен и перспективен сектор. Фактът, че основното, което Ви впечатлява са детайли като възраст на сградата на офис или служебна кола, единствено потвърждават правилността на преценката за вашата кандидатура.
Въпреки странното за Вас он лайн интервю – искаме да Ви информираме, че избрахме подходящи кандидати за асистент внедрители. Те вече са част от нашия екип и участват в интензивно продуктово обучение. Желаем им успех.
По повод формата на интервюто: при 110 кандидата за позицията щеше да е необходима една седмица командировки до София. Живеем в 21 век и да се направи първоначален подбор по този начин е нормална практика, а Вие явно не сте свикнали с този вид комуникация, която за нас е ежедневие. С преминалите на следващ етап кандидати се проведоха събеседвания очи в очи.
Успех в търсенето на работа. В тази тежка безработица факта, че наемаме нови служители и се разширяваме означава, че сме успешна компания.

Ходих на интервю за позицията внедрител на бизнес софтуер в София. Офиса в който отидох беше доста мизерен, в една стара сграда в Лозенец. Представляваше един невзрачен полуобзаведен апартамент с 2 бюра и 2-3 стола направо да се чудиш че това е офис на компания занимаваща се с ИТ и то в София. Самото интервю протече по web камера с управителя в Пловдив, което ми се стори малко несериозно. За позицията не искаха опит, а на интервюто ми викат че съм нямал опит и да им разкажа Аз какво представялва работата и самия софтуер което би трявало те да ми обяснят. Служебната кола беше пред блока Фиат пунто 95г за 1000лв. :) , не казаха за заплата но си предстявям каква ще е при такъв офис и служебна кола...

1 точка

Много тихо е тук напоследък, има нужда от осъвременяване на информацията. Да видим спрямо преди почти 2 години:
Заплащане - от (-1) на (-2) - движението в тази категория малко повече се разминава с очакваното. Не в пъти, но се разминава.
Уважение - от (2) на (1) - нормални отношения, малки вълнички по повърхността тук-там, но нищо страшно засега.
Привилегии - от (0) на (-3) - в криза сме, за какви привилегии става въпрос?
Фирмена сигурност - от (1) на (1) - изглежда броя и способностите на хората съответстват достатъчно добре на необходимото за нормална работа, затова тук няма голямо движение
Ангажираност - от (2) на (1) - има малко увеличение, но си остава в рамките на нормалното
Потенциал - от (-3) на (-4) - най-важната категория, но с най-лоша оценка и продължава да не се вижда светлината в тунела
Местоположение - от (0) на (0) - без промяна, в края на града, но има транспорт
Колеги - от (5) на (5) - това си остава най-доброто нещо във фирмата, дано да продължава така
Работна среда - от (3) на (2) - има още какво да се желае за перфектната среда, но остава достатъчно добра

Интересно е как "Клиента" от Айтос може да даде каквато и да е оценка за Привилегиите, Колегите, Работната среда и др. във фирма Селматик ЕООД...
Моето лично мнение е, че фирмата предлага много добри условия на труд и всеки от нас си получава адекватното възнаграждение. Възможностите и старанието на всеки един от колегите ми, в това число и моите, НЕ остават незабелязани и абсолютно винаги са били, и надяваме се ще бъдат, поощрявани. Като става въпрос за колегите – невероятни хора, на които винаги може да се разчита на 100%.
Един съвестен служител...