СЕЛМАТИК ЕООД /img/frontend/nomap.png"

СЕЛМАТИК ЕООД

Нямам намерение да влизам в полемика с последните две мнения, които според мен са на вече бивши служители, НО:
1. Фирмата постоянно търси персонал, защото се развива. В последните две години персоналът се е удвоил;
2. Фирмата се премести в нов офис, който наистина е далече на почти всички, но със сигурност може да се каже, че е луксозен;
3. Ние не продаваме нов хардуер, да не говорим за втора употреба, т.к. се занимаваме с инфо+;
4. Клиентите били цървули и не са доволни от нас: ДА ама НЕ. В последните месеци, дори година, няма нито едно оплакване от клиент (или поне ние не знаем), а клиентите наистина понякога са много претенциозни.
5. По отношение на роднините, мога с ръка на сърцето да кажа, че наистина си вършат работата както трябва и дори да са назначени по роднински са се доказали на всички до един. Без изключения.
6. Началници много. Да така е, фирмата се развива и персонала се увеличава, с което става невъзможно един човек да огрява навсякъде.
7. Тим билдигни има. Може да са рядко, но ги има.
8. Заплатата се дава винаги редовно, аванс също.
9. Извънредният труд се заплаща винаги.
10. Като сложим чертата на края на месеца, заплатата става доста приемлива. Да наистина трябва да бачкаш извънредно, т.к. само на заплата не може да се живее, но тук това се плаща и то доста добре.
11. Отпуските си ги взимаш когато и колкото поискаш, стига да не ощетяваш колегите (не може цял отдел да е отпуска).
12. Колко човека могат да се похвалят, че могат да разпускат с тенис на маса през работно време?!

Накрая за да не прозвучи този пост като реклама на СЕЛМАТИК, ще кажа, че има още неща за доизглаждане, но те са доста по-малко от изброените по-горе. Като минус за фирмата ще отбележа ген. П., който така и не разбрахме каква му е функцията, освен, че е с голям военен чин и, че се разпорежда с всички, но не знае къде да си държи вратовръзката под или върху пуловера.

То тези коментари много весели станаха....има фирми с няколко стотици служители и толкова много негативни коментари нямат. Не е чудно , че фирмата целогодишно си търси персонал(сигурно родата се е изчерпала... ) То почти няма какво ново да добаяв, освен да натъртя на тоталната липса на подход и професионализъм сред управлението и единични служители, които стигат , за да вмиришат пейзажа. Интересно е да се отбележи, че това явление засяга цели отдели на фирмата, като най рядко се среща сред програмистите, но и там има изключения. Положението най - вероятно е такова , сигурно защото в естественият подбор, който са опсали в предишни коментари други доброжелатели, се задържат на работа само хора със способности да споделят мнението на "Светата троица", не знам как се оправят, защото често мнението им е единно като в притчата за орела, рака и щуката. За съжаление нещо от кухнята е изпуснато и това е безпрецедентното държание на шефа, на чието самовлюбване, мания за величие и интелект и господ може да му завиди. А за цветущият му език вече се досещате от вече споделеното определение за клиент - "ЦЪРВУЛ". Щом с клиентите си така се отнасят, имайте предвид какво е отношението към служителите. А не дай си боже някой служител да е замесен в недоразумение с клиент, което най - често е забъркано от трети страни или "Светата троица", тогава става страшно - служителят е оставен на кучетата да го размятат и се спасява сам. Разбира се дори при успешен финал не му се разминават ругатните за добре свършвната работа.
А ето и един бърз исторически преглед - фирмата наистина е бързоразвиваща се (в минало време, за настоящето други да говорят) - само за 2 год, фирмата извървя класически път от момента , в който софтуерна фирма сглобява компютри и търгува с такива втора употреба (като ги прибутва на клиента като най - "подходящите"), до момента в който шефа тъне в разкош и е изложен пред дилемата не дали , а какъв самолет да и купи и дали да не си купи и яхта ако му предложат изгодна промоция 2 в 1.

Завалията от Русе, дано на време да се е отказал от авантюрата Селматик.
Това е място където можеш да взимаш заплата работейки от 11 до 16, след което скатавайки се по кътчетата из Пловдив. Разбира се заплатата за това е най-високата.
Тук влизаш умен и излизаш още по-умен, последното само ако мнението ти съвпада с това на шефа. (Последния даже не посмял да пише от свое име тук, ами се писал за служител... смятай).
За теи които искат да работят там малък съвет - стани приятел на родата, спри да мислиш, не си давай зор да работиш, подмазвай се
За клиентите - заредете е с търпение, бъдете сигурни че те никога не грешат. Служителите може би от време на време, но шефчетата - никога. А и за по-сигурно си наемете тестов отдел. Така или иначе вие(ние) сме основните тестери на програмта им. Спокойно, накрая винаги успяват да оправят нещата. Но за да "върви" бизнеса Селамтик работят на принципа поправи едно-развали други две. Но я поканете търговците на среща. Слушайки ги колко са убедителни ще решите че NASA и Microsoft са подизпълнители на Селамтик.
Иначе не може да се отрече следните неща:
- коретно се плаща и на време (то при положение че всички разходи за заплати и други разходи са максимум 10% от приходите не е трудно)
- правят се тийм билдинг ( най-често когато някой голям клиент плати сметката)
- возят те на самолет когато спре тока
Ако си във фирмата и се мазниш където трябва - просперираш и получаваш всички екстри. Ако искаш да работиш и да се развиваш и искаш да развиваш продукта - биваш смачкан, оформен според божието слово и признат за тъп и некадърен.
А ако си клиент, който не пожелае да промени бизнеса си според "каноните" на софтуерния продукт - ти лепват прозвището ЦЪРВУЛ.

Определено трябва да се признае че тук всички мнения са много коректни.
Особенно мнението на "//=//"
"Повече от добро място за работа."
Абсолютно вярно!
За хора с 30год стаж и умения различни от нужните за фирмата - това е повече от добро.

Чудесен екип.
Да - даже няколко екипа:
Президент(и) - разбират си от работата
Родствен кръг и екзотични специалности - може нищо да не разбират но ще се научат
Търговски екип - много ги бива нищо да не могат
Екип Черноработници - все пак някой трябва и пари да вади
Интересна работа.
Повече от интересна но все пак работа
Дори някои казват че преди е била още по интересна

В 4:54 не спят само тези които.... спят за проблемите на пчеличките

Признавай заслугите на своя екип винаги, когато са го заслужили. Публично.
Не бързай да критикуваш. Изчакай, докато се успокоиш.
Не чакай следващото performance review, за да дадеш оценката си за работата на свой подчинен. Може да бъде твърде късно.
Бъди адвокат на екипа си пред свиоте началници. И обратно.
Оставяй хората си да стигнат до общо решение, вместо да им казваш какво да правят. Когато е възможно.
Намесвай се, когато усетиш, че назрява конфликт. Бъди справедлив, без значение кой е замесен.
Бъди отворен, честен и откровен. По-често.
Вслушвай се в хората си. Те имат добри идеи.
Оставяй хората да поемат отговорност. Когато могат.
Не се страхувай да вземаш смели решения. Те винаги се отплащат.
Вземай трудни решения, когато си убеден, че си прав. Ако не го направиш, те ще ти се върнат обратно.
Никога не се паникьосвай. Хората разчитат на тебе.
Поемай отговорността за работата на екипа. Техните грешки са и твои.
Намирай време за хората си. Винаги, когато имат нужда от тебе.
Отлеждай колективния дух и насърчавай колективната работа. Индивидуалистите и техните интереси могат да ги унищожат.

Времето си върви фирмата се развива, шефовете забогатява и тънат в разкош, работниците работят все повече и повече, без да се увеличава заплатата, която само според шефа е висока (600лв. не мисля че е висока заплата). Назначават се нови и нови началници (възраст над 60г), търговци без компютърна грамотнос. Поощрява се подмазването на шефа, НЕ СЕ поощрява якото бачкане. Имаш поне трима шефове (Димитър Селенски, жена му и брат му), всеки от които си прави когато и каквото си поиска с всички служители.
Единственото положително във фирмата са колегите (от софтуерния отдел и съпорта), както и добре платеният извънреден труд.

Много ми е интересно :

пуснато в 04:54 на 24.02.2009г. вторник
мнение от //=//

Кой настоящите служители ще пише това в 04:54 през ноща..

по същество: Всичко е въздух под налягане.. Едно време беше яко. Сега всеки гледа да пали джапанките в 17:59 ..

Здравейте аз съм от Русе и тъкмо се чудя сега дали да кандидатствам по тяхната обява. Имам голямо желание за развитие. Можете ли да ме посъветвате нещо? А също и как вървят долу горе квартирите в района около фирмата? Може да се свържете с мен и на скайп vsadjakliev очаквам коректен съвет. Благодаря.

Повече от добро място за работа.Чудесен екип. Интересна работа.

За момента условията са много добри - особенно като за Пловдив, но има какво да се желае :). Иначе заплащането е добро, парите се плащат на време, няма проблем за платен и неплатен отпуск, повечето колеги са готини. Постоянно се научават нови и нови неща.