СЕЛМАТИК ЕООД /img/frontend/nomap.png"

СЕЛМАТИК ЕООД

Много странно тук трябва да има мнения за фирмата, като работодател, за условията за работа и т.н.т. а то едни изказвания от "клиенти" и някои дори написани от "бивши клиенти", които след години са се сетили да дават мнението си - "Елементарно Уотсън" - би казал Шерлок Холмс :))))

Последното мнение само още веднъж доказва, че в тази фирма ръководството се е самозабравило. Във всяко мнение, дори и в плюнките г-н Президент, има истина. Малко или много, но има. А Вие се правите, скрит зад паравана на анонимността, че това са какпи дъжд и пренебрегвате очевидното. Ние клеинтите Ви не винаги оставаме доволни от вашата фирма, а когато това е така е нормално да изразим критика тук. За ваше съжаление всеки има различен начин да изрази мнението си. Така че да критикувате хората, за това че ви правят критика.... кой става смешен тогава? Помислете си

На българина любимото му хоби е да плюе.
Отражение на това е, че като се разрови човек в този сайт вижда основно плюнки, злоба, завист и лъжи. Много от нещата които се пишат са просто необективни. Хората които са доволни всъщност даже не знаят за този сайт, така че това което го пише тук е всъщност отражение само на некадърността и завистта.
В някои мнения като се зачетеш се чудиш да плачеш ли или да се смееш - такова увличане в плюене, че чак не се замисля, че вече и себе си е опръскал и сам за смях е станал.
Е аз пък съм доволен!

Здравейте, бивш клиент съм на фирмата от 2 години ползвам друг софтуер от Софиска фирма с много добра поддръжка в Пловдив.
Нито една моя идея и нужда не беше задоволена от Селматик. При тях всичко се измерва с хиляди левове и ще стане. Да не говорим като си платиш за колко време става. И това което всъщност е станало колко е точно това което съм искал. Господа не забравяйте на първо място че не сте незаменими. Имате конкуренция която само чака клиенти като нас.
Клиенти на Селматик има софтуер който е на половината на цената на Селматик или Инфо плюс.
Погледнете Microinvest, GenSoft, Triera, ORAK, Янак, Уникон, Workflow, Zeron. и сумати други малки по смотани. Доста време отделих за да разглеждам софтуер едва ли тук е мястото да ви съветвам какъв софтуер да ползвате. но моето мнение е че Селматик не е фирма с която да имате каквито и да е взаимоотношения.
Все пак ако желаете да имате желая ви успех може и да са се променили и да са отценили че клиентите са хора които най-малкото да уважават не да им затварят телефона.

По скоро в страни.

Имам чувството, че всеки момент фирмата ще тръгне рязко нагоре или стремглаво надолу. Това, за съжаление, зависи от много малко хора.

Не знам защо но реших, че работата в ИТ сферата за Пловдив се е развила вече и кандидатствах по обява за работа в Селматик. Първо се чухме по телефона с HR отдела, който се оказа че е мулитифункционалната секретарка посрещаща хората в новият им и абсолютно безмислено подреден офис (но това си е тяхна работа). Та тази дама поне три пъти ме попита дали осъзнавам, че работата е в Пловдив. Последва интервю. Същата тази ме посрещна видимо учудена защо съм подранил с 10мин. (което смятам за напълно нормално) и изчаках за среща. Срещата се проведе с г-н Селински (стилът му на обличане с ярки ризи не му отива) и тийм лидерът на програмистите (невзрачен младеж, които на казармен принцип не смееше да "гъгне" ако шефа не го попита). Техническото интервю не беше нещо особенно, след преминаването му ми дадоха задание за домашно - създаване на елементарна програмка за срок от 7дни. Разбира се първите ми впечатления бяха достатъчни да установя, че в такава авторитарна атмосфера аз няма да работя и се отказах - слава Богу - щастливо работя в конкуретна фирма в София при много по-добри условия :) Това, което безкрайно ме подразни е чувството на "вездесъщност" на г-н Селински, задължението работниците му да живят в Пловдив (явно не осъзнава че половината свят пътува до работното си място повече от 15мин. да поясня, че имам квартира в Пловдив и това не ми бе проблем -но някой да ми нарежда Аз къде да живея не ме кефи) и това, че той е по-добре запознат и налагащ мнение за неща не касаещи работният процес и работното време. Т.е. той всичко знае :). Относно заплащането - така и не ми каза някаква сума - но предполагам личностното му отношение рефлектира върху заплатите - т.е. вероятно са мизерни. (да за Пловдив може и да са разумни - но съм убеден, че не са високи). При споменаването му на минимална зплата, която така или иначе получавах от друго място за друг вид работа, тийм лидера взе да "мига на парцали".

Фирмата си има и положителните и отрицателните страни.
Не е голяма, но е добре развита за възраста си.
Имала е късмет да намери както добри клиенти, така и добри служители.
Ако попаднете в средата на служителите, няма да бъдете разочаровани.
Винаги ще намерите някои колега, с който да пийнете по едно или да изпушите цигара или да поиграете тенис или да отидете на дискотека ....
Повечето са задружни. Е в интерес на истината все ще се намери нещо да ядоса шефа и .... Същото е като в едно голямо семейство. Ръководството се опитва да показва колко уважава служителите, но не всеки път успява.
Хората са задоволени, но повече от нормалното е да искат повече, така е настроен човека.
Коментари:
Заплащане - по-добро е от нормалното но не е отлично - в Пловдив сме.
Уважение - нормално уважение, ако е по-малко никой няма да остане
Привилегии - необходимо е фирмата да работи по тази точка повечко
Фирмена сигурност - по принцип фирмата е сигурна, но сега сме в период на криза и нищо не се знае
Работа/свободно време - натоварено е, но пък и заплатено
Потенциал за развитие - могат да се научат нови неща
Останалото е без коментар.

Съпорт отдела за нищо не става.
С тия големи заплати.
Направо се чудя за какво им плащат?
Те са губещ отдел както и програмистите.
Търговците не носят никакви печалби, за какво да им вдигат заплатата на хората?
На какво основание?

Здравейте, този форум ме накара да се позамисля по въпроси, на които досега им отдавах значение. Искам само да отбележа, че човекът, който е писал в 4:54 сутринта, всъщност е писал в 2:54, защото вермето се регистрира от сървъра, а той работи по Гринуичко време.