Доверие Брико АД / Mr. Bricolage - България /img/frontend/nomap.png"

Доверие Брико АД / Mr. Bricolage - България

Здравейте, като за начало ще започна с кратка инфомация за магазина и работната среда като техен служител. Работя в "Mr.Bricolage" от юли месец, 2016г. Не знам, как може да коментирате, че предлагат на служителите си като заплата по 400лв. чисто? Аз лично вземам около 550лв. месечно + 60лв. ваучери за храна = 610лв. и това в най-лошите случай. Последният месец взех допълнително 50лв. като паричен бонус, чрез томболата, която организираха за служителите в СОФИЯ-2 за успешна продажба на стойност над 200лв. на всеки един клиент. Заплатите винаги се превеждат на даденото число, не е имало забавяния. Също така, ако подпишетее постоянен договор Ви се увеличава и заплатата, макар и минимално (около 50лв.) организират често обучения за новите си служители, които помагат в личен и професионален план занапред. Има и добри бонуси за силните месеци, но новите служители сме малко ощетени, поради тази причина, защото не получаваме този бонус. Лично самият мен не са ме карали да оставам след работно време, случвало ми се е да оставам, но това е лично мое решение като виждам, че има работа и остава един служител на смяна, но това не се забелязва. Има хора, които си разбират наистина от работата, но има хора, които се заяждат нарочно, но това е нормално, няма как да харесваш и да те харесват всички останали, има всякакви хора в магазина, които говорят зад гърба ти, а пред теб нищо не казват, аз меко казано - ненавиждам такива личности. Също така, бих искал да добавя, чe служителите имат пряк контакт с клиентите и по-точно с цялата печалба на магазина, трябва и да се чувстват удовлетворени от работата си, организирайте по-често томболи и такива подобни неща за насърчаване на своите служители, това ме нахъсваше определено да продавам повече от обикновено! В началото като започнах, не знаех абсолютно нищо на този сектор, в който съм в момента. Моите колеги ми обясняваха доста информативно и добре за всеки един артикул, как и за какво служи, информацията не може да се научи наведнъж, камо ли пък сам, все още не знам всичко до краен предел, но смятам, че достигнах едно прилично и задоволително ниво за тези 4 месеца като техен служител. Като заключение бих казал, че съм доволен, че ми дадоха шанс да започна работа, макар и да нямах опит на тази позиция като "продавач-консултант", заплащането е нормално, не е високо, нито ниско за тази сфера, но ако някой иска да взема над 2,000лв. без да прави нищо и да стои на едно място със сигурност мястото му не е в България, никой не го кара да стой насила. Ако имате възможността да започнете, опитайте!

тъй като не намерихме никъде информация за заплати и условия преди приятелят ми да отиде на интервю в магазин Бриколаж в Пловдив, решихме да помогнем на търсещите работа в тази верига магазини с информация за заплатата на продавач-консултант. Внимание: 500 лева бруто - 390 лева чисто. Тази заплата я предлагат февруари месец 2016г. в една от най-големите вериги магазини в един от най-големите градове в България. Като се има на предвид, че минималната работна заплата вече е 420 лева, но на кого му пука. Направете си изводите сами.

Вече повече от 2 години работя в Доверие Брико и съм доволна от това, което ми се предлага. Не съм служител в някой от магазините и моят отдел спада към тези, които редовно общуват с директорите във фирмата. Харесва ми това, че от известно време насам ръководството се опитва да чуе желанията на служителите и поне от части да ги изпълни. Определено от моя гледна точка нещата вървят в положителна посока.

Някаква информация за магазинът във Варна? Продавач-консултанти, сектори, заплащане, работно време, условията като цяло?

Моля за актуална информация за клона в Русе - условия, заплата, допълнителни придобивки, натоварване .......

Бих искал да коментирам последният пост на Михайлова.Името с което се е представила не е истинско.Много е лесно зад чужда самоличност да изкажеш мнение угодно за теб и да изчеткаш егото си.В страната в която живеем, тази практика не е от вчера.Тази ни лоша черта е типично българска.Този коментар напомня на един друг по-назад във времето и коментарите, от където аз самият предугаждам самоличността на автора.Автора не е служител на магазина по причини, които не искам да изтъквам, не защото е минало, а защото не си заслужава да падаш ниско.Що се отнася до качествата на един "началник"-не се сещам някой да си харесва шефа, освен случаите на платени публикации.По отношение на заплащането/по-повод и други коментари/нивата на заплащане в дружеството са от най-високите в бранша.Лесно е да се провери! А що се отнася до Валентин Георгиев: Мнението ми е, че е крайно време да ходи да си почива и си харчи пенсията с удоволствие и вярвам заслужено.Ако в миналото да си директор е било достатъчно да си член на БКП и да можеш да се подписваш, то в днешно време трябва най-малко Word.Многото говорене, понякога не на място не те правят добър кандидат за позицията.Симулацията на работен процес никога не остава незабелязана.И не това е причината кандидатурата на Георгиев да не е одобрена, просто той не става.Не ставаше и другият кандидат/който не се споменава от Михайлова/, това обаче е друга тема.Що се отнася до това добро място ли е магазина за работа:Върналите се няколко човека, след като са напуснали по-собствено желание е показателно.И забележете!Ръководството ги взима отново!Не, че са незаменими, а защото се мисли човешки.Въпреки, че си тръгваха с фанфари и плюейки след себе си!!!Но такива като Михайлова няма да се върнат.Те окончателно са затворили вратата след себе си.За тях остава само периодично да пишат небивалици и да прилагат лошата българска черта.На всички настоящи и бивши служители пожелавам успех.

Искам да започна първо с добрите страни.Заплатите се изплащат навреме.Дават се и ваучери за храна както и фирмени облекло.Сегашният директор на София 2, Христо Янков е почтен човек и си разбира от работата, но е обречен да работи с ниско интелигентни мениджъри, пълни с комплекси, без никакви управленски такт, които тормозят подчинените си и дърпат магазина и цялата верига назад.Ако ви предложат работа в София 2 в отдел Дърво,Строителство или Железария не се захващайте.Менидър на тези отдели е Михаил Петров, по-известен в системата на Доверие-Брико като Пингвина.Бивш сервитьор, без необходимото за мениджър икономическо образование г-н Петров непрекъснато подлага на психически и морален тормоз, както подчинените си, така и служители от други сектори.На известен период от време Петров/Пингвина си набелязва някой работник от магазина и започва безпричинно да го тормози, докато човекът не напусне по собствено желание или просто не бъде уволнен.Ако очквате регламентираната от закона 40 часова работна седмица, просто забравете...Ако ви се предложи да работите в сектор Градина също не се захващайте - мениджърката е от провинцията, по някога изпада в истерии и използва диалектни думи,които само тя разбира.Мениджърът на сектор Електричество и Баня е по-нормален и може да се пробвате ако имате желание, само знайте,че в сектор Баня хората са по-малко от необходимото и работата е доста, освен това в този сектор поради малкото персонал,клинтите чакат доста за обслужване и си го изкарват на консултант-продавачите.За съжаление както навсякъде в родината така и в Доверие-Брико интелигентните и добри служители са тъпкани и обиждани, докато прости и недостойни хора като Петров/Пингвина пробиват напред.Жалко, че в системата на компанията са малко хората като Христо Янков и Валентин Георгиев/който имаше знания и опит да бъде директор, а бе оставен като консултант-продавач/....

Вярно ли е, че се открива трети магазин в София? Доколкото си спомням някои филиали на фирмата ги бяха закрили..?

Услвията някога са били добри, но през последните две години се влошават с ужасна скорост, да заплатата ти идва на време, да плучаваш купони з храна, но условията на труд не са това, което "по-старите" бивши колеги помнят...не е нормално да имаш извънреден труд, който не ти се заплаща и не ти се компенсира, това не е стрителна площадка, да кажат 'има работа за вършене, днес ще стоите до 23:00ч." персонала е безобразно съкратен и масово се наблюдава един консултант на смяна да обслужва два района, които могат да се окажат 1/3 от целия магазин...а работата далеч не опира само до това да обслужиш клиентите...отговаряш за всичко - фейсинг, зареждане, инвентаризации, подерждаш склад, а ако те видят, че си малко по кадърен ти дават и да правиш поръчките на района ти, а хората на, които се плаща за това си гледат клипчета в нета и си чятят в соц.мрежа...работих близо 6 години в магазина, но това, което помня от началото и от края на този период е коренно различно, за момента не бих го препоръчала на никой, ако има друга възможност...ако продължава така сами ще загубят влиянието си на бг пазара, което беше гордостта на веригата! Дано да се вземат в ръце и да се осъзнаят на време!

Бях решила да кандидатствам за работа,но като видях различните мнения направо се отказвам.Явно само мениджърите си отстояват позицийте и хвалят фирмата.