Доверие Брико АД / Mr. Bricolage - България /img/frontend/nomap.png"

Доверие Брико АД / Mr. Bricolage - България

1 точка

Фирмата не е конкурентна на пазара - ниско заплащане срещу много работа. Никакво кариерно развитие - само шуробаджанащина (връзкарите и мазниците ги издигат). Преди месец обявиха, че спират каквито и да е бонуси - ако ви кажат, че има - лъжат. Единствено има добри социални придобивки - ваучери и ДЗО. Отделно въведоха нова система, която 2 години не могат да настроят, ама то как да стане като всеки си прави каквото иска, няма разписани задължения и процеси...пълен хаос. Добре, че с колегите бяхме добър екип и работата вървеше. Но за добре свършена работа никакво признание, никакво уважение и най-вече възнаграждение. В сезон при липсата на хора карат колеги от други магазини да идват да помагат, дори и децата на някои като стажанти. Като цяло не препоръчвам работа във фирмата, защото винаги новите са виновни и те първи обират "лаврите", въпреки, че не предоставят никакво начално обучение, никакви ръководства или инструкции - всичко от уста на уста.

СЪС НЕАДЕКВАТНИТЕ СИ ДЕЙСТВИЯ ТОДОР КОЗАРЕВ ДЪРПА ФИРМАТА НА ДОЛУ ТОЗИ Е КРАЙНО НЕКОРЕКТЕН И СЪС ЗАПЛАЩАНЕТО И СЪС ДОГОВОРИТЕ НЕ БИХ МУ ПОВЕРИЛ ДОРИ ДА МИ ИЗМИЕ КОЛАТА

Управителят г-н Тодор Козарев и зам. управителят г-жа Анна Крумова имат изключително ниско ниво на етичност. Всеки ден, срещайки се в магазина, ги поздравявах, но те така и нямаха доблестта да ми кажат, че са решили да ме освободят от работа, като не ми продължат договора, използвайки закона, който дава право на работодателя да освободи без предизвестие служителите си в рамките на шестмесечния изпитателен срок, макар в моя договор да пишеше, че предизвестието за двете страни е 30 дни.

На 19 септември г-н Козарев ми връчи заповедта за напущане, уведомявайки ме, че на следващия ден няма да съм на работа.
Аргументите му бяха, че в последния момент е получил тази заповед от висшето ръководство на компанията, с цел освобождаване на част от новите служители като мен (бях на 6 месеца без няколко дни), защото не могат да си позволят разходи за по-голям персонал. Даже ми каза, че е доволен от работата ми, но за съжаление така се случва....

По-късно същия ден разбрах от сигурен източник, разговарял с моя мениджър г-н Георги Цветанов, че поне един месец преди това те са взели това решение. Т.е. управителят г-н Козарев ме излъга, че не е знаел. Казах му, че в някои далекоизточни страни с традиции в честта, след такава недостойна постъпка биха си направили харакири, но студената му безцеремонност илюстрираше липсата на всякакво достойнство и морал.

Не бях против да напусна, понеже работата ми имаше доста минуси, качествено и количествено повече от плюсовете. Самият аз исках много преди това да напусна, заради лошото отношение на двама мои колеги със стаж от по 10 г. там, които в последния месец изненадващо станаха много любезни. Явно са били предупредени, че ще ме освободят след месец и те са решили лицемерно да проявят доброжелателност.

Отдъхнах си като напуснах. Проблемът е в некоректността на управителите и моя мениджър, че не ме предупредиха, за да имам време да си търся друга работа, което е свързано с доста време, грижи.и притеснения.

Като се има предвид това, ниският морал на тези хора става очевиден. Да не говорим, че такова мнение имат и доста други от служителите. Затова тези личности ще имат незавидна съдба вече. Когато постъпваш нечестно, съдбата ти се усложнява многократно, независимо как оправдаваш постъпките си. Мъдреците съветват в подобни случаи да казваме на недоброжелателите си: "Щом мислите, че сте постъпили добре към мен, нека да получите същото десетократно повече в живота!"

Ако искате да работите много а да взимате малко и да си изгубите времето и да се занимавате с нагли и долни хора вашето място е във мс бриколаж те търсят такива шарани като вас отидете там и като отидете попитайте някой от мениджърите колко служители са напуснали само за последната 1 год и защо

Мр Бриколаж се оказа едно отвратително място за работа. Управителят в Ринг мола се оказа едно мекотело, което е водено да носа от главната касиерка Ана Крумова. Отвратително подло, нагло и долно същество! Гнусна работа. Аз цях касиер, а тя си позволяваше да КРАДЕ ОТ КАСАТА МИ. Още първия ден липсваха пари, всеки ден все повече и повече. С цел да ме дискредитира пред управителя, който ме нае и да ми оправдание да иска да ме уволнят. Отвратителна гавра. Всички останали колеги бяха чудесни. Продължаваме да имаме добри отношения. При назначаването ми ме обясниха, че за непушач има 50лв бонус, който така и не видях.

Ужасно място, с много стрес! Шуробаджанащина. Въпросната вече е преместена в магазина на Цариградско шосе.

Никога не ходете на работа в Бриколаж, освен ако не обичате да ви обиждат, лъжат, крадат, унижават и стресират. От въображаемата заплата 700лв остават не повече от 500 след като ви удържат за каквото си решат. Квачките в офиса им също са много елементарни. Опитаха се да не ми върнат трудовата книжка, за което имат акт от Главна инспекция по труда.

Невероятно нагли и прости хора в управата. А Владимир Димитров се оказа невероятен мишкар и пом.ияр!!! Който дори няма смелостта да се покаже пред мен, а праща поднената се КРАДЛА АНА КРУМОВА.

Като цяло впечатленията от Компанията като работодател са добри. Едно добро място за кариерен старт. Попадаш в една благоприятна среда с отлична фирмена култура, вдъхваща сигурност. За мен колегите преди всичко бяха приятели!

Трябва да се подобри комуникация Директор-Мениджър-Служител. За да има по-голяма яснота, информираност за това, което предстои, решения и т.н. В ИТ отдела разбирахме от днес за утре, не са и малко пътите в които разбираме от днес за вчера, което води до стрес и недоволство в служителите.

Няма голямо развитие в ИТ отдела, нито кой знае какво професионално израстване. Това е един от най – големите проблеми и основно нещо което липсва и води до демотивация в екипа. Толкова много пъти е говорено за тези обучения и колко по-добре би било ако имахме сертификационна пътека , която да ни води във взимането на правилни решения.

Голяма част от колегите в екипа отдавна са намерили комфортната си зона, без каквито и да било искри за развитие, реализация и желание да научат нещо ново. Колегите извън София често споделят, че се чувстват изолирани от ИТ процесите, че не са информирани за промените – аз мисля, че дори и ние от София-Централа разбираме за доста голяма част от нещата в последният момент.

Трябваше да се инвестира повече в ИТ отдела, както и в по-съвременни апликейшъни , системи за мониторинг, бекъп сълюшън, единен домейн и много, много други. Неща който нормално отнемат минути или се случват с два клика при нас същите тези неща се случват за часове , понякога за дни или изобщо не се случват, защото не разполагаме с необходимите инструменти. Затова ИТ-тата бяха пожарникари и още хора да се добавят към ИТ отдела , ще се добавят повече пожарникари!

Дали бих препоръчал Mr.Briciolage на свои приятели/познати като добро място за работа?
Да и вече съм го правил. Добро място за старт на кариерата.

в бриколажа работят 99% от боклуците от София ако искате да видите много боклуци на едно място отидете да работите там а заплатите наистина са малки тяхната долност и простотия ги прави жалки но те самите не го осъзнават не си губете времето там

ФИРМА БЕЗ БЪДЕЩЕ ТОВА Е Мосю Бриколаж ЗАЩО ЩЕ ОБЯСНЯ ПЪРВО НИСКИ ЗАПЛАТИ ВТОРО ЗЛЕ РАБОТЕЩА СИСТЕМА ТРЕТО ТЕЗИ КОИТО НЕ СА РОДНИНИ ИЛИ СТАРИ ПРИЯТЕЛИ НА ИНАЧЕ АРОГАНТНИТЕ И САМОДОВОЛНИ МЕНИДЖЪРИ СА ЕДИНИЦИ ЧЕТВЪРТО СБЪРКАНАТА ФИРМЕНА ПОЛИТИКА И ПЕТО ФАКТА ЧЕ БРОЯТ НА МЕНИДЖЪРИТЕ Е РЕКОРДНО ГОЛЯМ И ШЕСТО ЧЕ ВЕЧЕ ИМАТ СЕРИОЗНА КОНКУРЕНЦИЯ И НЕ Е 2000 ГОДИНА А Е 2018 ГОДИНА ВСИЧКО ТОВА МЕ КАРА ДА СИ МИСЛЯ ЧЕ ФИРМАТА ЩЕ ФАЛИРА

Работих в Мосю Бриколаж Плевен от април 2017г. Изгониха ме края на август същата година. Работил съм 10г. В подобни фирми а предтекста да ме изгонят беше че не мога да обслужвам клиенти и не мога да редя отдела. Работния график ми беше 2 дена работя,2 почивам. Като се върнех от двата дена почивка и стоката която беше дошла ме чакаше в коридорите на палета. Имаше и по няколко продадени мостри (над 5). Да уточня че нямах колега или колежка в отдела. Бях сам. Помагаха ми от другия отдел, което беше рядко, но ми помагаха колкото можеха. Винаги съм си оправял стоката и съм зареждал дупките в отдела. Слагал съм нови мостри,както на продадените така и на новите които са дошли. Пререждал съм за акция. Помагал съм и на колегите в другите отдели. След 2 дена които съм бил на работа отдела ставаше чист и просторен,а не пълен със стока, разхвърляни опаковки и объркани стоки в една клетка,както го заварвах всеки път след почивните дни.
Последния работен ден на август,шефа ме извика при него, и със самото влизане почна да ме упреква че не съм обслужвал клиентите както на него му харесва и не съм си поддържал отдела. Аз съм минал над 15 обучения за обслужване на клиенти. Аз съм с най висок процент от тайни клиенти(в предишни магазини). Та като ми каза това и ми прилоша. Аз му казах, че там където съм работил, са ме ценяли, и проблема е в тях не в мен. После ми подаде заповедта за уволнение. Аз казах че няма да я разпиша и тои извика други да се разпишат като свидетели че ми я е връчил. После ми подаде и трудовата книжка и ми вика поне тук се разпиши че съм ти я върнал.
След няколко дни, имах някакво ходене до съседен магазин,и минах да видя вече бившите колеги. Влизам в магазина и един колега ми вика,,, Ти що си псувал шефа,и си му се репчил и още куп глупости по мой адрес,,,.Останах на място и не можех да повярвам какво чувам.
Аз никога не съм го псувал и никога не съм му посягал. Един от заместниците беше през цялото време в офиса и беше свидетел на целия ни разговор,който продължи не повече от 7-8 мин.
Ако имате самоуважение, и не искате да ви тъпчат и да ви обиждат, не почвайте работа там.
На мен това ми се случи.
Много голяма грешка беше, решението ми да започна работа в този магазин. Никой не те цени. Ми като те гонят и ти потъпкват и самочувствието.

В тая фирма съм от 10 години.И от около 4 години работата става все по-зле,като не се вижда оправия.Почти всяко управленско решение е на ръба на недоразумението.Като новата операционна система,която се въведе от януари 2017 г.С по-бавна и неудобна система не съм работил.За да се свърши определена работа с определен резултат трябват поне 3-4 операции,докато със старата система бяха нужни 1-2.Изключително неподходяща за този формат магазини,но нали трябва да сме модерни.Естествено за ниските обороти и маржове са виновни консултантите,не продават поръчаното безогледно и неподходящо количество стока от отдел планиране.
Заплатите не са повишавани от около 4 години,като в близко,а дори и в далечно бъдеще не се вижда повишение.Това важи за бачкаторите,за мениджърския състав не знам как е и не ме интересува.Не са и особено високи,поне моята е около 600 лв.,като това е с купоните за храна,които са в размер 60 лв.. Иначе ги дават редовно,няма забавяне.Не се ценят особено добрите кадри.От години е така.Не се прави нищо смислено за мотивация на персонала.Но за сметка на това се въвежда персонална оценка на труда от фирма Бедор ексем.Това ще повиши особено мощно мотивацията,направо ще хвърчат консултантите,за да обслужват.Оставането след работно време е често срещано явление,къде доброволно,къде не,като естествено не се заплаща.Ако искаш стой 2 часа отгоре,никой нема да ти каже тръгвай си или да ти благодари,че си дал от времето си за почивка.Ако обаче един път не останеш веднага се вижда и ти се натяква.
Още има какво да се каже,но е безсмислено.Нека тези.които решат да започват в Бриколаж си направят хубаво сметката.Не,че другаде нема по-добре или по-зле,просто споделям моето виждане по въпроса.
Сигурно ще има и несъгласни с изказаното,но предполагам,че 90% от колегите са съгласни с мен дори и да нямат смелостта да го изкажат.
Колективите навсякъде са добри,повечето колеги са много добри в сферата си и са свестни хора.Е,има си и изключения,но къде ли няма.
Желая здраве и успех на всички настоящи и бивши колеги.