Доверие Брико АД / Mr. Bricolage - България /img/frontend/nomap.png"

Доверие Брико АД / Mr. Bricolage - България

Не съм използвал формата за оценяване. Нещата са много комплексни. Работих в магазина няколко години, през това време имаше както период на подем, така и на упадък - напуснах по собствено желание по време на последния, към момента продължавам да посещавам същия магазин като клиент, за съжаление това, което виждам, не ми прави добро впечатление.
Общо взето, ситуацията е такава: за човек без квалификация или с такава, по която не може да си намери работа към момента, и му е действително необходимо да работи (т.е. заплата всеки месец), мястото е добро. Дотолкова, доколкото в настоящите условия в страната всяко място, на което кодекса на труда общо взето се спазва и заплатата идва на време, е добро. Ако човек има причини да разчита и на други варианти, никак не е.
@Вакарел Вакарелов - мениджърът е подчинен на директора, а над директора има още - йерархията продължава и извън магазина, решенията за такива неща се взимат на доста високо ниво. Тази картинка се случва, като гледам, при откриването на всеки голям магазин напоследък - наемане на много служители за времето до откриването, когато има огромно количество работа, и последващото освобождаване на повечето скоро след това, докато още са в изпитателен срок. Грозно е, но това не е 'отношение на мениджърите към работниците'. И не е само в Бриколаж.
@Мениджър, не зная как е в Люлин, но откакто времето е горещо, в магазина в Младост също е горещо. През зимата беше студено. Аз действително редовно пазарувам там. Това, простете, е далеч от 'отлични условия за работа във фирмата', става въпрос за елементарен физически комфорт на служителите, което ги засяга в абсолютно всеки ден и час от работното им време.

Безкруполно отношение на менеджарите във фирмата към работниците . Постройхме магазина Пловдив 2 от 0  работихме и без почивен ден оставаше се и след работно време, който чесове не се върнаха , и няма и 15 ден след откриването започна чиската от най - неудобните ... Съответния директор на магазина трябва да разбере ,че работниците не са роби , и че те му вадят хляба . Аз вече не сам във фирма "Доверие Брико " ,но както върви фирмата скоро няма да я има с това отношение към работниците ...

За фирмата мога да кажа много добри думи - всичко е на ниво. Проблема е само един, назначават се за мениджъри и управители най-неподходящите или по-добре да употребя думата най-некъдърните хора, (има и малки изключения. които за жалост вече ги няма). Точно този проблем ще докара фирмата до фалит и ще превърне тази прекрасна верига от водеща на пазара в квартален магазин. Нека се вземе ръководството в ръце докато не е късно, защото краят идва Господа. Ваш приятел!

Много ниско заплащане , кой французин би работил за 350 лв. ,но нали сме в България и се подиграват с нас ...

Здравейте! Не знам дали, моето мнение е под значение, защото разботх в мосю Бриколаж-1 през периода 2004-2008г. Като цяло, чувствата ми към този магазин са много добри. Заплащането беше горе долу на ниво, а тогава се и даваха бонуси, които идваха много добре. Отделно осигуряваха на заплата и винагиможеше да си сигурен за болничните, че се изплащат на време. Шефовете бяха готини. Причината поради, която напуснах е, че аз бях в майчинство 9м и след като се върнах, бях загубила статуса си, който бях си изработила с много труд. Шефовете ми бяха сменени, трябваше тепърва да се доказвам, и то на хора, които не бяха от този магазин и дефакто все едно бях нов служител. Отделно имаше разни сплетни и интриги ( в този магазин това го има в изоблие) и така... реших, че не си заслужава :) Сега ходя рядко там да видя старите си колеги, които доста оредяват и дочувам, е че не всичко е добре. Но на базата, какво е положението в БГ, мисля че не е и зле.

Условията за работа във фирмата са отлични. Малко са големите вериги, които предлагат такива. Навсякъде в колективите повече от 4-5 човека има проблеми. Съгласен съм с последното мнение на колежката. В момента в системата няма по-кадърен и в час директор от  г-н Христо Янков. Поздравявам г-н Евтимов, че взе правилното решение и освободи момчето от Столипиново. Това обаче трябва да продължи и да не е единичен акт. Има доста "ръководни" кадри, които трябва да си ходят. Мисля, че е ред на врачанския бег.

Напуснах дружеството не защото  съм останала недоволна, напротив просто така се стекаха обстоятелствата. Всеки човек има право на мнение и съответно на отношение. Последното го казвам в отговор на направен коментар от друг " бивш служител", който явно е искал да излее личните си комплекси и злоба върху вече бивши колеги. Във всеки голям колектив има интриги, клюки и несъвпадение в характерите. Относно настоящия директор Ицо Янков мога да споделя, че това е най - ерудирания директор до момента. С перфектно поведение спрямо подчинените си, с остър ум и с търговски нюх. Притежава всички необходими качества за позицията, която заема. Сигурна съм, че мнението ми ще бъде потвърдено от поне 70 процента от служителите. Един директор за да бъде добър в работата си първо трябва да постигне уважението на подчинените си. На второ място да има поглед върху всяка една дейност в работния процес на магазина. И не на последно място  да бъде в час с това, което  ще задоволява и задържа клиентите и ще привлича нови. А това е трудно днес , защото пазара е пренаситен.Такъв е директора към днешна дата на магазина в Люлин - Ицо Янков. Относно мениджърите на магазина има какво да се желае от тях, малко повече уважение към персонала и загриженост само ще им донесе плюс. Всеки е отишъл да си изкарва прехраната и никой няма правото да го унижава викайки или гледайки навъсено и строго. Това е поведение нетипично за един мениджър.От друга страна гледат да са  коректни към хората си в графиците, отпуските и смятам че в повечето случай са си вършели съвестно работата. Относно сектор каси : да работят 15 жени на едно място е ужасно трудно. Да се ръководят тези жени е изкуство, което Главната касиерка Анна Николова определено го умее. Времената са такива,че хората се озлобяват и това им се отразява и на работата. И ако всеки отиде за да си свърши неговата работа  без да гледа колегата какво е свършил ще е най-добре. Има процент служители, които отиват само за да гледат другия и да не работят. Вярвам че Ицо Янков знае как възможно най-дипломатично и безболезнено да се справи с тази ситуация. Когато аз започнах работа във фирмата престижа и бе много голям и през годините намаля, НО като цяло служителите не могат да се оплачат слагайки се на фона на икономическата криза в България. Заплати не се бавят, отпуската ти е отпуска, получават се редовно купони за храна, няма експлатация на служители да работят извънредно,без да им бъде заплатено. Аз като служителка излизала по майчинство нямах никакви проблеми, с неплатени осигуровки или забавени от работодателя болнични. Смятам че все още  Бриколаж е добро място за работа. От сърце пожелавам на целия екип на магазина в Люлин да успеят да оцелеят, защото днес в България се оцелява!!!

Все пак да не се забравя, че се работи за да се правят пари в тези търговски дружества. А в Бриколаж оборотите са си добре, всичко е на 6... Ако отворят още два-три магазина ще разбият конкурентите. А кой е кадърен и кой не е .. все пак се решава от тези дето управляват фирмата.. вероятно французите

голяма подигравка с хората които са работили от отварянето на магазина и с работата си са допринели за развитието на магазина и в един момент шепа некадърни управници решават че тези служители не вършат работа и ги съкращават.Два месеца след това набират нови хора за същите работни места .И това ако не е оттърваване от неудобни//

Поздравявам всички колеги в дружеството,с НЕполучените бонуси,послучай 10 годишния юбилей на Мосю Бриколаж.Ето така празнува едно десетилетие успехи,една от най-големите вериги в България и в Европа.Специални пожелания за ръководството на веригата-да си кътат още дълги години кризата,която е оправдание за всички световни проблеми.
Благодаря за вниманието!!!