Доверие Брико АД / Mr. Bricolage - България /img/frontend/nomap.png"

Доверие Брико АД / Mr. Bricolage - България

Искам да изкажа изключително гневното си мнение като клиент на Бриколаж. Тъй като правихме основен ремонт, ми се налагаше да ходя в Бриколаж - Люлин по няколко пъти на ден и за различни неща. Не ми се иска да слагам всички служители под общ знаменател, но от моите впечатления, просто НЯМА служител, който да знае по какъв повод е в този магазин. Изключително некомпетентни, непознаващи стоките, които продават и при въпрос от страна на клиент следва изумен кравешки поглед. Да не говорим, че ми се налага да чакам по минимум 15 минути някой да ми обърне внимание, но веднъж ми се наложи да отида в последните 20 мин от работното време на магазина и в 20:50 ч (магазинът е до 21:00 ч) всички служители се строиха при касите със скръстени ръце и лош поглед!!! Кракът ми вече няма да стъпи там! Кръгла нула сте, Бриколаж. Не нула, а направо дъното! Вече предпочитам да отида в кварталната железария ;)

НАЙ -НЕКАДЪРНИТЕ СЛУЖИТЕЛИ СА ТЕЗИ ЖЕНИ ОТ ЦЕНТРАЛЕН ОФИС НА ТАЗИ ЗАЛЯЗВАЩА ВЕЧЕ ФИРМА ОХЛЮВИТЕ СА ПО БЪРЗИ ОТ ТЯХ ТЕЗИ ЖЕНИ СА МНОГО ПРОСТИ И САМО СЕДЯТ И ЧАКАТ НЯКОИ ОТ НАЧАЛНИЦИТЕ ДА СЕ ПОЯВИ И ДА ИМ КАЖЕ КАКВО ДА СВЪРШАТ ЗА ДЕНЯ АКО НИЩО НЕ ИМ КАЖАТ ДА СВЪРШАТ ТЕ АБСОЛЮТНО НИКАКВА ИНИЦИАТИВНОСТ НЯМА ДА ПРОЯВЯТ И ДА СВЪРШАТ НЕЩО НЯМАТ АБСОЛЮТНО НИКАКВО УВАЖЕНИЕ КЪМ КОЛЕГИТЕ СИ И СЕ ДЪРЖАТ СУПЕР АРОГАНТНО ЗА ЕДНА СЛУЖЕБНА БЕЛЕЖКА МОГАТ ДА ВИ НАКАРАТ ДА ЧАКАТЕ ЦЯЛ МЕСЕЦ БЕЗ ВЪОБЩЕ ДА ГИ ИНТЕРЕСУВА ВИЕ ДАЛИ БЪРЗАТЕ ИЛИ НЕ СЪС ЕДНА ДУМА НЕКАДЪРНИЦИ

Неприятно и отдавна НЕактуално работно място. Там само претенциите са големи, другото е "слаба ракия". Зле организирана работа, твърде много тичане и отговорности, в Бургас хаосът винаги е бил пълен, управлението там е на кота нула, доста народ напуска, има защо. Ако имате поне малко амбиции и възможности, НЕ започвайте там. Ще си изгубите времето. Единственото, което шефчетата там умеят е да гонят служители. Условията на труд също са жалка картинка, от доста години нищо не е ремонтирано, или обновявано, карат на автопилот. И постепенно затъват.

Като бивш служител, чета мненията и се съгласявам с повечето от тях. Факт е , че Доверие Брико АД, се е устремило стремглаво надолу. И няма как да е по-различно с ръководни кадри управляващи магазините като Т.Козарев, А.Крумова и още няколко елемента окопали се в провинциалните магазини. Трудно ми е да коментирам визираните по-горе "две бройки", но е крайно време г-н А.Е. и г-жа П.Т. да направят обстоен анализ......те го могат. А за А.К. да си се вози на колелото и много много до не се меси във висшия пилотаж.....

1 точка

Фирмата не е конкурентна на пазара - ниско заплащане срещу много работа. Никакво кариерно развитие - само шуробаджанащина (връзкарите и мазниците ги издигат). Преди месец обявиха, че спират каквито и да е бонуси - ако ви кажат, че има - лъжат. Единствено има добри социални придобивки - ваучери и ДЗО. Отделно въведоха нова система, която 2 години не могат да настроят, ама то как да стане като всеки си прави каквото иска, няма разписани задължения и процеси...пълен хаос. Добре, че с колегите бяхме добър екип и работата вървеше. Но за добре свършена работа никакво признание, никакво уважение и най-вече възнаграждение. В сезон при липсата на хора карат колеги от други магазини да идват да помагат, дори и децата на някои като стажанти. Като цяло не препоръчвам работа във фирмата, защото винаги новите са виновни и те първи обират "лаврите", въпреки, че не предоставят никакво начално обучение, никакви ръководства или инструкции - всичко от уста на уста.

СЪС НЕАДЕКВАТНИТЕ СИ ДЕЙСТВИЯ ТОДОР КОЗАРЕВ ДЪРПА ФИРМАТА НА ДОЛУ ТОЗИ Е КРАЙНО НЕКОРЕКТЕН И СЪС ЗАПЛАЩАНЕТО И СЪС ДОГОВОРИТЕ НЕ БИХ МУ ПОВЕРИЛ ДОРИ ДА МИ ИЗМИЕ КОЛАТА

Управителят г-н Тодор Козарев и зам. управителят г-жа Анна Крумова имат изключително ниско ниво на етичност. Всеки ден, срещайки се в магазина, ги поздравявах, но те така и нямаха доблестта да ми кажат, че са решили да ме освободят от работа, като не ми продължат договора, използвайки закона, който дава право на работодателя да освободи без предизвестие служителите си в рамките на шестмесечния изпитателен срок, макар в моя договор да пишеше, че предизвестието за двете страни е 30 дни.

На 19 септември г-н Козарев ми връчи заповедта за напущане, уведомявайки ме, че на следващия ден няма да съм на работа.
Аргументите му бяха, че в последния момент е получил тази заповед от висшето ръководство на компанията, с цел освобождаване на част от новите служители като мен (бях на 6 месеца без няколко дни), защото не могат да си позволят разходи за по-голям персонал. Даже ми каза, че е доволен от работата ми, но за съжаление така се случва....

По-късно същия ден разбрах от сигурен източник, разговарял с моя мениджър г-н Георги Цветанов, че поне един месец преди това те са взели това решение. Т.е. управителят г-н Козарев ме излъга, че не е знаел. Казах му, че в някои далекоизточни страни с традиции в честта, след такава недостойна постъпка биха си направили харакири, но студената му безцеремонност илюстрираше липсата на всякакво достойнство и морал.

Не бях против да напусна, понеже работата ми имаше доста минуси, качествено и количествено повече от плюсовете. Самият аз исках много преди това да напусна, заради лошото отношение на двама мои колеги със стаж от по 10 г. там, които в последния месец изненадващо станаха много любезни. Явно са били предупредени, че ще ме освободят след месец и те са решили лицемерно да проявят доброжелателност.

Отдъхнах си като напуснах. Проблемът е в некоректността на управителите и моя мениджър, че не ме предупредиха, за да имам време да си търся друга работа, което е свързано с доста време, грижи.и притеснения.

Като се има предвид това, ниският морал на тези хора става очевиден. Да не говорим, че такова мнение имат и доста други от служителите. Затова тези личности ще имат незавидна съдба вече. Когато постъпваш нечестно, съдбата ти се усложнява многократно, независимо как оправдаваш постъпките си. Мъдреците съветват в подобни случаи да казваме на недоброжелателите си: "Щом мислите, че сте постъпили добре към мен, нека да получите същото десетократно повече в живота!"

Ако искате да работите много а да взимате малко и да си изгубите времето и да се занимавате с нагли и долни хора вашето място е във мс бриколаж те търсят такива шарани като вас отидете там и като отидете попитайте някой от мениджърите колко служители са напуснали само за последната 1 год и защо

Мр Бриколаж се оказа едно отвратително място за работа. Управителят в Ринг мола се оказа едно мекотело, което е водено да носа от главната касиерка Ана Крумова. Отвратително подло, нагло и долно същество! Гнусна работа. Аз цях касиер, а тя си позволяваше да КРАДЕ ОТ КАСАТА МИ. Още първия ден липсваха пари, всеки ден все повече и повече. С цел да ме дискредитира пред управителя, който ме нае и да ми оправдание да иска да ме уволнят. Отвратителна гавра. Всички останали колеги бяха чудесни. Продължаваме да имаме добри отношения. При назначаването ми ме обясниха, че за непушач има 50лв бонус, който така и не видях.

Ужасно място, с много стрес! Шуробаджанащина. Въпросната вече е преместена в магазина на Цариградско шосе.

Никога не ходете на работа в Бриколаж, освен ако не обичате да ви обиждат, лъжат, крадат, унижават и стресират. От въображаемата заплата 700лв остават не повече от 500 след като ви удържат за каквото си решат. Квачките в офиса им също са много елементарни. Опитаха се да не ми върнат трудовата книжка, за което имат акт от Главна инспекция по труда.

Невероятно нагли и прости хора в управата. А Владимир Димитров се оказа невероятен мишкар и пом.ияр!!! Който дори няма смелостта да се покаже пред мен, а праща поднената се КРАДЛА АНА КРУМОВА.

Като цяло впечатленията от Компанията като работодател са добри. Едно добро място за кариерен старт. Попадаш в една благоприятна среда с отлична фирмена култура, вдъхваща сигурност. За мен колегите преди всичко бяха приятели!

Трябва да се подобри комуникация Директор-Мениджър-Служител. За да има по-голяма яснота, информираност за това, което предстои, решения и т.н. В ИТ отдела разбирахме от днес за утре, не са и малко пътите в които разбираме от днес за вчера, което води до стрес и недоволство в служителите.

Няма голямо развитие в ИТ отдела, нито кой знае какво професионално израстване. Това е един от най – големите проблеми и основно нещо което липсва и води до демотивация в екипа. Толкова много пъти е говорено за тези обучения и колко по-добре би било ако имахме сертификационна пътека , която да ни води във взимането на правилни решения.

Голяма част от колегите в екипа отдавна са намерили комфортната си зона, без каквито и да било искри за развитие, реализация и желание да научат нещо ново. Колегите извън София често споделят, че се чувстват изолирани от ИТ процесите, че не са информирани за промените – аз мисля, че дори и ние от София-Централа разбираме за доста голяма част от нещата в последният момент.

Трябваше да се инвестира повече в ИТ отдела, както и в по-съвременни апликейшъни , системи за мониторинг, бекъп сълюшън, единен домейн и много, много други. Неща който нормално отнемат минути или се случват с два клика при нас същите тези неща се случват за часове , понякога за дни или изобщо не се случват, защото не разполагаме с необходимите инструменти. Затова ИТ-тата бяха пожарникари и още хора да се добавят към ИТ отдела , ще се добавят повече пожарникари!

Дали бих препоръчал Mr.Briciolage на свои приятели/познати като добро място за работа?
Да и вече съм го правил. Добро място за старт на кариерата.