Райфайзенбанк (България) ЕАД /img/frontend/nomap.png"

Райфайзенбанк (България) ЕАД

Искам да ви кажа това е банката с най-ниски заплати в БГ. Имайте предвид, че ДСК плащат даже по-добре от тях. Ходих на 2 интервюта за 2 различни позиции. Едното беше за финансов анализатор. Дадоха ми тест и исках заплата от 1000 лв. чисто, което е ниско заплащане за такава позиция и те отказаха. Казаха, че много били очакванията ми, дадоха ми теста да ми покажат, че много искам и не съм за тази заплата. Нещата бяха от ACCA сертификацията. Аз имам CFA и съответно имам необходимите познания за позицията, но чисто с идеята, че не искат да плащат и да ми докажат това ми дадоха трудния тест. Не стана и не съжалявам.

След това дойде момента, в който ходих на второ интервю за друга позиция за специалист корпоративно кредитиране. Заплатата 600 лв. бруто. Това е трагично. Направо ми се плаче какво е положението в тази банка и какви са заплатите. Хора, вземете обяснене на тези мениджъри от тази банка, че ако искат да имат бизнес и работещи квалифицирани кадри трябва да се плаща. Тези бурканджийски истории да ги пробутват на току-що завършващите, но за хора с опит да плащат. Като искат да карат мерцедес не трябва да плащат, като за жигула. Това е положението.
Желая им всичко добро и да променят политиката си, поне да дават малко по-добри заплати от ДСК.

Предстои ми интервю за специалист "Инвестиционно банкиране". Някой настоящ или бивш служител би ли дал информация относно тази длъжност и заплащането й?
Благодаря предварително!

Някой знае ли каква е горе-долу заплатата за длъжност Специалист "Отчетност"?
Иначе за банката - само хубави неща съм чувала.

Здравейте, интересувам от обявената 6-месечна стажантска програма на Райфайзен за Варна. Подадох си документите на 28 юни и не знам дали не съм изпуснала срока, а много бих искала да изкарам този стаж, дори да не остана след това на работа! На всичкото отгоре си подадох документите на английски език. Някой наясно ли е със сроковете на подбора, за да знам до кога да се надявам? Благодаря предварително!!!

Искам да попитам, някои знае ли нещо за обявените стажове за МСП? Какви са залатите и каква е вероятността да те оставят на работа след 6 месеца, специално за провинцията?
Благодаря

Добра банка като работодател. Заплатите са едни от най-високите в бранша за позиции в офис ниво. Не се налага да оставаш до късно след работа. Има работно облекло, което олеснява работещите там.
Разбира се и там има хора, който не си вършат работата и други ги носят на плещите си, но това е валидно за всички области.
Работих там 3 години и накрая прекратихме взаимоотношенията си точно заради друг човек (на по-ръководен пост от моя). Аз като обикновен служител трябваше да напусна, а шефа остана.
Едно от нещата, които много дразни,е видът на някои офиси - малки, сбити, натъпкани, в които не само служителите, но и клиентите направо се задушават понякога, а също и нивото на почистване. Това са неща, върху които висшия мениджмънт може да се замисли.
Като цяло банката е добър работодател и въпреки случката с мен, съм запазила само положително отношение към институцията.

Добре е желаещите да започнат работа в Рай да знаят, че започнаха масови съкращения. Политиката е през две години да се съкращават около 500 човека. Закриха се клонове, сектори и отдели. Не бързайте, а изчакайте. Понякога и корабните въжета се късат, като знаем за какъв мениджърски състав става дума :-).

Здравейте, със закъснение отговарям на Петър, но все пак ще даде представа и на други, които какндидатстват някъде в банкови карти. За отдел ПОС и АТМ спокойно може да си искаш 1000 лв чисто. Ако имаш подобен опит преди това - може да стигнеш и 1200-1400. Добре е да си поискаш повече, защото след това заплатите не мърдат. Аз за четири години нищо не видях, освен едно увеличение със 100 лв след 6-тия месец. В отдел ПОС останаха малко хора, които да работят, така че трябва да си наясно, че ако се дадеш, веднага ще те товарят колкото може повече, и то с всевъзможни неща, които би трябвало хич да не ти влизат в работата. Също така добре е да можеш да се подмазваш. Много се толерира оставането след работа - дори и само да ходиш до тоалетната и обратно. Добре говори за теб и ако не излизаш в обедна почивка. Ясновидските способности също се развиват - по принцип искат нещо да се свърши от вчера за днес.
За другите отдели около ПОС терминалите - картови операции - заплатите пак са горе-долу по 1000. В аторизационния център са 800-900.
Инъче колегите в тези отдели са готини и си помагат, но за съжаление много се смачкват от натиска от горе.

Некомпетентност и неграмотност лъха от отдела .Тимлидери -момченца без образование до болка глуповати и ограничени връзкари .Колеги-пак връзкари със средно образование без други преспективи  .Пълна трагедия Който се уважава нека да не се лъже да започва там-ще си загуби времето и нервите .

Честито на  всички кредитополучатели от РБ....