Райфайзенбанк (България) ЕАД /img/frontend/nomap.png"

Райфайзенбанк (България) ЕАД

кандидатствах за работа във въпросната банка на длъжност "Специалист обслужване на клиенти". На първото интервю (което мина много добре) ми казаха, че квалификацията ми е по-висока от исканото за дадената длъжност и че ще ми потърсят нещо друго, като за мен, като обещаха да ми звъннат и да ми кажат. Получих обаждане, но от друг офис за второ интервю, на което очаквах да ми кажат какво са ми измислили. Вместо това то се проведе като първо, пак трябваше да се запознаваме, глупавите въпроси от типа: Защо искате да работите тук?; Кои са силните и слабите Ви страни? и тн. Една доста неприятна госпожа държаща се като даскалка започна да ме плаши(става дума за банката която е на ул.Иван Асен и Гогол). Първо ми обясни как има страшно много за научаване (което според мен е нормално). Как почти никои няма да ме обучава, само от време на време ще ме наглеждат, защото колегите си имали достатъчно работа. После ми обасни как е възможно да се работи 10 часа и не се знае дали въобще ще мога да стана и кога ще имам обедна почивка, защото може да има клиенти. След това ми зададе въпроса "Ами ако някой клиент с 500 000 лв. дойде ти какво ще направиш? Ще се паникьсаш ли? Я си представи, че има проблем с тях?" За нейно учудване бях напълно спокоен. После ми обясни как съм материално отговорно лице и как ако приема фалшива банкнота ми я приспадат от заплатата. И като стана дума за заплатата, разбирасе най-любимият ми и малоумен въпрос, "Каква заплата очаквате?" (уважаващите себе си компании предварително я обявяват). Аз им казахр, че мога да очаквам най-различни неща, важното е те какво предлагат. При което въпросната "даскалица" ми каза "Епф сега ти кажи граница от колко до колко". Казах и като за начало 800 лв., а тя "Чисто !?" аз - "Да" тя- "Ооооо това е много високо. Заплатата за тази позицея е 1000лв бруто" (Което е 750 лв нето някъде) Аз ги попитах (понеже бяха три, а "даскалицата" посредата водеше парада) дали са получили някаква информация относно първото ми интервю, защото аз бях останал с впечатление за по-висока позиция. Отговора беше отрицатилен и че това била позицията и затова ми я обясяват да няма разминаване. Аз казах, че то точно това се получава. Пък и останах с впечатлението, че и развитие няма или мин след третата година.

Та това е моя опит с тази банка, невероятно високи изисквания (забравих да кажа, че и английски искат), за пари по-малко от на бензинджия или продавачка в някой МОЛ. За мен не си заслужава. Сега си намерих работа начално за двойно повече пари, съветвам Ви и Вие да продължите да търсите и Ви стискам палци :)

Не ходете на работа в офиса на панаирното колело в Пловдив. Колегите са приятни и няма проблем. Ръководителя също е добър ( освен че само замазва положението). Натоварването обаче е невероятно. Практически няма как в рамките на работния ден да се свършат всики задачи. Постоянно има клиенти, а между другото трябва да се вършат и куп други задачи.

Здравейте! Бих искала да споделя и моето мнение за Райфайзенбанк. Работих в банката близо една година и останах с много добри впечатления. Банката е коректен работодател. Напуснах по лични причини и в никакъв случай поради условията на работа. Екипът /в т.ч. и мениджмънт, човешки ресурси, колеги специалисти/ е отзивчив и положителен, има положително отношение, което в други банки липсва. Заплащането е над средното за тази сфера, все пак заплатите в банковия сектор не са от най-високите. Работната среда е приятна, офисите са просторни и чисти, отношенията между колеги и мениджър са приятелски, без да се фамилиарничи. С две думи: хората са разбрани, колегите са свестни, работна среда е модерна. Естеството на работа е обслужване на клиенти, което означава голяма натовареност, напрежение, отговорност и много голямо внимание към всеки детайл, но навсякъде, където се работи с хора, е така.

Здравейте, имам интерес към обявената свободна позиция на Кредитен консултант.
Моля за повече инфо за заплащането на тази позиция? Как протича интервюто за позицията има ли тест или е само интервю?

Може ле да споделите саква е заплатата на специалист АТМ&POS и какво мога да очаквам. Предварително благодаря.

Вярно е написаното по-долу за Росица Георгиева-Стоянова!

От скоро в банката е на работа Анастасия Орешкова,имайте едно наум с дамата.От Ти Би Ай иде,а там едва креташе.

Мерси за инфото. Явно аз съм ги уплашил, защото като ме питаха колко очаквам аз им казах 1100 нето ( ~1400 бруто). Обадиха ми се миналата седмица да ми кажат, че кандидатурата ми не продължава към следващия етап. Предположих, че или съм им казал твърде голяма сума или просто they hate my face. Със сигурност не и заради теста, който правих, защото той беше лесен. 20-тина въпроса от типа: Which is not an output device:
- monitor
- modem
- keyboard

Какво е Операционна система и т.н.

Oh, well, on to the next one...