Райфайзенбанк (България) ЕАД /img/frontend/nomap.png"

Райфайзенбанк (България) ЕАД

Каменов, само да те питам нещо - имаш ли някакви знания или способности, които биха те направили ценен и незаменим, или трябва винаги да си на заплата при някого?

Искам да изкажа,че съм изключително доволен от проведеното ми интервю и професионализна на HR на Райфайзен.

В допълнение на мнението на KY ще.кажа, че когато в една чужда компания се намеси много "компетентен" български мениджмънт, нещата отиват на зле. Тези хора сякаш са расли в гората. По никакъв начин не знаят или по-скоро не желаят да защитават служителите си. А за чужденците това е добре дошло - нали са дошли в Аборигения, могат да си правят каквото си искат.

От няколко години насам Райфайзенбанк умишлено влошава условията на труд на своите служители. Заплатите не са индексирани от около 7 години, тази година служителите бяха лишени и от коледни. Предстои преместване на централата на много по-трудно достъпно място от гледна точка на транспорт, възможности за паркиране и т.н. Компанията не води политики за мотивиране на служителите и съкращава социалните им облаги с всяка изминала година.

аз бях на интерю за стаж и ми казаха, че си търсели само за лятото понеже имало отпуски.. което ми се видя малко грубо, пък не виждам за какво е това отношение... и проблема беше, че не съм работила с ексел, както при коментара за фин. анализатор на момчето, кандидатствам за стаж от къде да го имам този опит?!

Споделям и аз по-долно мнение за хората, които работят в отдел финансов анализ. Отидох на интервю за финансов анализатор (погрешка пуснах СВ, но все пак реших да отида). Дойде шефката на отдела - едно ниско, злобно и бременно човече.Интервюто беше първо да се представя аз, а след това те и позицията. До тук всичко беше ок. Дадоха ми тест, който да попълня за 1 час. Имаше отворени и затворени счетоводни въпроси. На затворените сгреших само един от около 8-9. Но дойде реда на отворените, които за мен не са лесни, тъй като имам само 2 годишен опит в тая сфера и на самото интервю казах, че не претендирам, че имам сериозни познания в счетоводството. Имаше един въпрос за консолидация на 2 баланса на дъщерна и фирма майка. Казах, че не съм много наясно с тези отчети, тъй като съм работил предимно работа с контролни функции, след което ми беше казано:"Защо докато си търсите, не вземете да си прочетете счетоводството отначало, след като така и така нищо не правите, докато си търсите работа? Няма как да Ви наемем, ако не знаете как да консолидирате 2 баланса...Какво сте работили Вие, изчислявали сте само някви разлики в предишната Ви фирма и нищо повече (сякаш знае какво съм правил...) Това отношение направо ме разби. Още на самото интервю казах, че нямам задълбочени знания в областта на счетоводството, но все пак имам представа за какво става въпрос и не случайно на затворените въпроси (статии) се представих добре. Никога не съм се занимавал с правенето на консолидация на два баланса, нито съм го учил в университета... СЪВЕТ - НЕ КАНДИДАТСТВАЙТЕ ТАМ !

1 точка

НАП и Райфайзенбанк България не струват. Когато работих там 3 месеца, се наложи да се регистрирам като самоосигуряващо се лице и си внасях сам всички задължения към въображаемата ни държава в НАП Бургас. Когато приключих, изрично питах въображаемите си ръководители от Райфайзен за срока, в който трябва да ида да си прекратя регистрацията, че уж са по-наясно. А те "няма проблеми, изчакай да дойде документа от София и с него ще идеш", нужния документ си е бил в мен, защо ги послушах изобщо да чакам каквото и да било. Сега защото не съм прекъснал рег. в срока поставен от НАП имам 50лв. глоба. И на НАП им обясних как стоят нещата, че за 1 път се отписвам от регистъра им, но въпреки това ми "шибнаха" 50лв. Шибани обирджии. Сега, за да обжалвам трябва лично да ходя до Бургас, от какъв зор като дори нямам това време и много малко държавни институции заслужават такова уважение и внимание, че да си даваш от личното време за техния кеф. По поща бих пратил, не можело, те ще казват на човека, от който идват всички пари ли - гражданина? ОБИРДЖИЙСКА ДЪРЖАВНОСТ.

Като чуя за Райфайзен Банк и винаги се сещам за една случка отпреди няколко години. По това време си търсех работа, имах стаж от няколко месеца като търговски представител в една фирма и CV-то ми беше качено в няколко сайта за работа. Та, търговките от Райфайзен Банк в клона, който е близо до църквата "Св.Неделя" в центъра на София, ми намерили автобиографията в нета и решили да ме поканят на интервю, без аз въобще да съм кандидатствала при тях.
Вдигам се аз рано-рано една сутрин и отивам там, като си мисля, че е някоя позиция, за която съм кандидатствала. Разбираемо, като се има предвид, че на седмица пусках по 50 кандидатури и бях изгубила вече бройката при кои фирми съм кандидатствала.
Впоследствие се оказва, че позицията, за която ме канят, е търговец, аз ги питам кога са ми получили кандидатурата, тъй като не съм се интересувала от подобни оферти, и те ми заявяват, че ми намерили данните в нета. Тъй като решили, че съм "много подходяща", решили да ме препитат.
Казах, че нямам интерес към такава позиция и една от тях ме сряза: "Това означава ли, че на предишните си работи сте нямала успех?" Учтиво заявих, че съм имала успех, но не се интересувам от такава работа по принцип. "Еми явно не съм била техния човек", след което ми показаха вратата.
Та след като ме разкараха напразно за позиция, от която въобще не съм се интересувала, успяха да ме обидят и общо взето ми загубиха времето с глупости, най-отговорно реших, че отсега нататък, когато ми звъни някой непознат субект с предложения за "нова вълнуваща работа", да питам дали не става въпрос за търговска позиция.
Отдавна вече работя нещо, от което съм удовлетворена като цяло и което няма нищо общо с търговия, но предполагам всеки от вас ще се досети веднага, дали някога, като клиент, ще си вложа парите точно в Райфайзен Банк... :)
Специални поздрави към търговския отдел и отношението им! ;)

На този, който работи от 6 години и половина: Щом е толкова гадно там, защо седиш толкова време?

Като бивш служител мога да препоръчам на интересуващите се от работа в банката да следят, кои обяви се появяват регулярно и да си зададат въпроса защо постоянно се търсят хора.
Малка подсказка - в отделът който бях трябваше да бъдем 12 души, а бяхме 7 т.е. товареха ни поне двойно. Съответно напрежението също е доста по-голямо. Мусят се, като си тръгнеш дори 15 мин. след работното време (очакваха да висиш до нощите). В Райфайзен нямаш личен живот - става временно за амбицирани новозавършили, за да се ориентират какво трябва и какво не трябва да се прави.
Не случайно в отделът на всеки три месеца напускаше служител. Аз също станах част от статистиката от напуснали 15 души за четири години.
Може да се сетите, че ако заплащането или мотивацията си заслужаваха, можеше и човек да остане.
Е, от няколко години за радост не съм в банката. Но както чувам и чета, нещата не само, че не са се променили към добро, а напротив - усещам паника и анархия.
За вдигане на заплата забравете, но поне се получаваха навреме. Социални придобивки по мое време нямаше (сега не знам). Мениджърите са кълба от нерви. Колегите бяха супер свесни, но се сещате, че напрежението не може да се трупа до безкрай (не случайно сега 85% от тях са по други банки).