Райфайзенбанк (България) ЕАД /img/frontend/nomap.png"

Райфайзенбанк (България) ЕАД

Настоящ служител, бил ли споделил какво е средното заплащане за Фронт Офис служител в РББ.

Работя в Райфайзенбанк от 6 години и половина. В момента заплатата ми е същата като тази, която получих след първия месец работа. Нито стотинка повече. Позицията, която заемам е четвърта поред - променяна без мое желание, просто защото банката няма пари за достатъчно персонал. Специално на фронта всеки трябва да може да работи за трима. Отношението на ръководството е отвратително. За висшестоящите си просто един робот - трябва да общуваш с клиентите с определени реплики, трябва да знаеш всичките вътрешни инструкции и указания наизуст, защото всяко тримесечие всеки служител е подлаган на тест, дори и на два в зависимост от длъжността, защото има и двойни длъжности. Носи се задължителна униформа, която голяма част от клиентите оприличават на пижама. Изпращат на някакви глупави, безполезни и безсмислени обучения, които са просто отбиване на номера, за да имат оправдание да карат служителите да изпълняват всякакви длъжности. Не съкращават, а ПРИНУЖДАВАТ да напуснеш сам, за да не плащат. Дори да искаш да работиш, е невъзможно, защото банката няма пари за свестен софтуер. Трагична банка.

Райфайзенбанк- Управителят разпраделя работата, ако ти си му близък/роднина/познат/услуга ще си добре, ще можеш спокойно да работиш, ако ли не ще вършиш черната работа в офиса и няма да можеш да генерираш кредити. Централата виждат само новите кредити и съответно по резултатите можеш да познаеш кой е приближен на ръководството.

Моля, дайте актуална информация за заплащане и условия на труд.
Имам възможност да започна работа там и ме интересуват нивата на заплащане-конкретно за Бургас за фронт офис.

Здравейте, някой работил ли и като мобилен банкер към Райфайзен. Питам, тъй като има възможност да започна работа като такъв. Може ли да споделите мнението си, ако сте работили като такива или ваши близки са споделяли преживяванията си като такива. Благодаря!

Моля Ивелина или някой друг може ли ли малко повече инфо за интервюто за анализатор? Кой присъства /освен от човешки ресурси/, теста на български или на английски език е, какви въпроси включва? Благодаря предварително.

Искам да попитам някой, който е работил в Райфайзенбанк, какви са запатите на касиерите, защото съм поканена на интервю.
Благодаря предварително!

ВК предполагам,че някой от твоите близки работи в банката и най-вероятно имаш гръб, за да си успяла да смениш цели 3 работни места вътре и никой да не те шретирал, дори и през времената на кризата. За да защитаваш толкова яростно банката все си мисля, че наистина имаш роднини вътре.
Това, което съм писала не са глупости, а самата истина. Глупостите са нещата, които се случват, а не това, което съм писала. Зад всяко нещо си има причина. Със сигурност заплати от рода на 1000 лв. бруто в корпоративно банкиране отдел "Бизнес кредитиране" или "Управление на риска" е нещо много високо, като заплата. Едно ще ти кажа ВК, че в момента аз съм на друго място и вземам много повече, отколкото твоята банка плаща. С тези пари можете да издърпате бурканджиите, а след 1-2 години, като ви писне от тяхното мазане ще ги хванете и ще ги уволните всичките накуп, ама кво да се прави то да се ръководи бизнес не е лесно. Трябва малко да се мисли. Така, че кажи на твоите роднини, които са на мениджърски позиции да попремислят малко повече нещата, преди да сте изгонили клиентите на банката.

Мили хора сега там започват масови съкращения от порядъка на 700-800 човека. Отношението на по-големите началници в централния офис са отвратителни когато не снасяш информация, а пък заплатите са смешни дори и да се скъсваш от работа.

Здравей, Ивелина,
По-принцип не пиша тук, не ми пука особено и за банката, но да чета откровени глупости лишени от смисъл малко ме дразни. В момента работя там, сменил съм 3-4позиции и имам горе долу представа за заплатите по отделите.
Относно финансовия анализатор заплата от 1000лв хич не е висока и вярвай ми, ако си беше решила теста и имаше добър резултат не е никакъв проблем да ти бяха предложили и по висока.
Относно корпоративното банкиране смятам, че тук вече наистина доста си объркала. Това са позициите с едни от най-високите заплати в банката. Заплатата, която коментираш я дават на стажантите и то не корпоративно а микро банкиране.
Затова смятам, че най-доброто което можеш да направиш е просто да хванеш да потърсиш проблемите в себе си и да спреш да пишеш глупости по сайтовете.