ICYGEN /img/frontend/nomap.png"

Здравейте, пиша провокиран от последното мнение и основно за "подземието с циментов под". Аз не съм служител на фирмата, а съм интериорен дизайнер и прекарах доста време там докато работех по преустройството и обзавеждането на една нова пристройка към основната сграда. В тази връзка искам да поясня, че в кв. Лозенец в София фирмата разполага със самостоятелна 6-етажна сграда с гараж и страхотна градина с барбекю, оборудвана като място за партита в топлите месеци. Въпросният "циментов под" е саморазливна подова настилка в индустриален стил, която е по-скъпа от всички масово използвани настилки в офиси и освен модерен дизайнерски вид, осигурява възможност за отлична хигиена, понеже е със специална текстура и няма фуги, задържащи мръсотия.
Имам над 15 години опит в интериорния дизайн, работил съм по много проекти на офиси, включително и на ИТ фирми и трябва да ви кажа, че никъде не съм срещал подобно отношение и посвещаване на удобството на служителите, както в ICYGEN.
Ще споделя, че изобщо не бяха пестени средства, за да се осигури максимален комфорт за хората. Като почнем от размера на бюрата, който е значително по-голям от стандартния, от изпозлваните скъпи и устойчиви материали, ергономични столове, специални конструкции, за да не духа от климатиците на хората, професионалната система за пречистване на въздуха в помещенията през зимата, когато не е комфортно да се отварят прозорци за проветрение, две оборудвани кухни, безплатни топли и студени напитки, стая за игра на джаги, стая с професионален стол за масажи (който лично пробвах и съм изумен как е възможно съвсем реално да конкурира професионален масажист), кътове за почивка и забавления, люлки, озеленяване, мощна музикална уредба за партита и т.н. За пръв път ми се случва работодател да мисли за най-малките детайли, които осигуряват удобство за служителите му -примерно настояваха да има гардероби, специални места за дамски чанти в шкафовете към бюрата, караха ме дори да сменя дръжките, които бях избрал за едни шкафове, защото не били достатъчно удобни за голяма мъжка ръка или за жена с маникюр....
Станах неволен свидетел на някои разговори по повод организиране на парти за края на ремонта. Мениджмънта обсъждаше томбола с дестинации, на които да прати за семейна почивка служители по повод причинения "дискомфорт" от промяната след ремонта на работната среда, с която са свикнали.... Мога да разказвам още много, но мисля, че повече факти и примери не са нужни, за да си направите изводите.

За огромно съжаление нямам компетенции в сферата на софтуера и затова няма как да кандидатствам за работа там, обаче ако имах, щях да отида и на 24-часов тест, за да докажа, че съм по-добър от другите кандидати и да си заслужа привилегията да работя в такава среда и за ръководство, което има подобно отношение към служителите си.

Безумно дълги тестове в някакво подземие в Лозенец с циментова настилка за под.. преценете сами дали искате да си загубите времето...

Дайте актуално мнение за фирмата. Според мен са събрали непрофесионалисти мениджъри. Правят тестове на кандидатите, които отнемат часове, а след това не могат да преценят и да вземат решение по повод кандидатурите. След тестовете правят още куп интервюта и пак са в затруднения във вземането на решение. Какво може да очакваш в такъв случай от работата им на такива мениджъри, трудно вземащи решения и не поемат отговорности.
Нито един професионалист няма да им прави тестове, за да се кандидатира при тях на работа. Сертифициран професионалист по международни стандарти ще ходи в някаква измислена семейна фирма да прави тест - хахаха. Кои са собствениците? Петя и Андрей Гърбеви ли?

И мен ме поканиха на 3 часов тест. Дори ми изпратиха мейл, че са получили кандидатурата ми, после ми се обадиха по телефона. Имат стил.
Някой има ли инфо как са нещата вътре - защо съкращават (така пише в постовете), а после наемат нови хора?

Здравейте, поканиха ме на "4 часов практически тест" за affiliate marketing agency... Та, можете ли да кажете нещо повече? Мнозинството отзиви тук са само от програмистите.
До момента се държат доста читаво в обажданията, но от прочетеното се притесних сериозно. Да очаквам ли да става по-зле нататък? Някакви отзиви за практическия тест?

Чувам какво става там - само движение на хора - уволняват се старите служители и се вземат нови... Ама и новите бързо влизат в час за какво иде реч ... Вървят залагания кой е следващия от черния списък - ха-ха-ха ...

Заплатите в началото бяха добри, но сега не могат да стъпят и на малкия пръст и на фрийлансъри даже. Не виждам тенденция и да се промени това. И все пак, колкото и да падат ВИНАГИ ще са с поне 1 пункт по-добре от уважението и управлението. Това е много поучителна историйка. Все едно да може да гледаш една катастрофа как ще се случи от самото й зараждане с идването на новото ръководство. :)

Колегите преди поне съперничеха на местоположението, ама сега стремглаво летят надолу :)

Видях хубаво, видях лошо и сега съм свободен :) Какво по-хубаво от урок как НЕ се прави :)

Много неприятно място за работа. Късметлии са тези, които са успяли да се докоснат до тази фирма и са се освободили. Така имаме нов поглед към нормалните фирми, които не са управлявани от хора, за които PHP, JAVA ... са думички с главни буквички :)

Май проблема ни беше наличието на голям брой "managers" и малък брой индианци. Относно оперативния мениджър само той се весваше от време на време до офиса в Пловдив, даваше някакви разбираеми указания и май само той отговаряше веднага и то нещо смислено като го питаш. Само дето требва да го питам за разяснение, че наистина има странен стил. Ама имахме цял набор (10+) от всякакви ръководители, някои длъжностти съм ги виждал само тук. Резултатът - получавахме неясна спецификация и Проектен мениджър дето си няма идея какво е девелопмент и само те преследва да спазваш некакаъв планнинг, според мен глупост измислена от оперативния мениджър. Това е творчество не може да искаш резултат в часове. Всякакви хора ти се месят , пускат майли, ICQ, дават акъл. Това се случва за български проекти. Имах късмета да работя за външен проект и нещата са тотално различни - нормално време за разработка, грамотен технически ПМ, съдействие от търговеца, не ти се меси никой друг от "ръководителите" - това пак под същияоперативен мениджър. След като напуснах поддържам някои отношения и въобще не съм убеден, че загиват, имат работа за доста време напред.

Наистина фирмата затъва малко по малко, жалко.. в началото като започнах работа там нещата въобще не изглеждаха така. Проблема е главно в оперативния мениджър и търговците, които искат да продадат каквото и да е, без да се интересуват от възможностите и сроковете за изпълнение. За това се плащат и неустоики по някои проекти, иначе фирмата щеше да има положителен баланс.