ICYGEN /img/frontend/nomap.png"

В тая фирма изобщо няма QA  екип. Има голямо текучество на кадри. Назначават  човек и той след 2 седмици си тръгва. А новият оперативен мениджър е под всякаква критиа. Той не създава единен екип , който да работи заедно, а екип който всеки гледа само себе си. За мен ICYGEN  е един затъващ кораб.

Интересувам се какви са заплатите на програмистите в тази фирма?

Developer написа:  Заяждане защо тук линията продължава един пиксел, защо тук сивото е сиво, а не светло сиво и подобни.
----------------------------------------------------
Колега, когато се изпълнява добре направен и осмислен по всички показатели дизайн, всеки пиксел и нюанс в цветовата схема е от значение. Не зная как точно го правиш, но с това немарливо отношение към работата няма смисъл въобще да се захващаш с HTML i CSS ... по-добре програмирай там, където не се иска да пресъздаваш дизайн. Имал съм големи проблеми с подобен род хора, които от натрупване на малки грешки от по един пиксел, нюанс, размер на фонта и много други "дреболии", сайта после прилича на из*кан (с извинение). Понеже съм настоящ служител искам да поясня, че говоря принципно без да защитавам фирмата, защото и тук се случват фалове от този вид, които сме оправяли след като сайта е бил пуснат "на вода".

"всички срокове за проекти се спазват изключително точно"

rofl / wtf!?

не искам да плюя никого, а няма какво друго да кажа. просто това мнение за сроковете ме потресе искрено!

Има положителни герои в компанията, което е добра предпоставка за по-широко творческо разгръщане.

Има по-какво да поработят още, ако искат да са най-добрите. Засега само амбицията им е в повече, а покритието липсва.

firmata si e super ,kolegite sa ekstra
problema sa menagerite te sa ama mnogo zle / na nqkoi otdeli / v tezi otdeli ima tekuchestvo super golqmo v drugite nema / to drugiq e samo 1 :)/
inache zaplatite sa malko niski ama i rabota ne e mnogo kolkoto rabotish tolkova poluchavsh + e che gi plashtat redovno

Да ви кажа честно мненията, които прочетох по-назад направо ме изумяват. Служител съм на ICYGEN и съм напълно доволен от работата, която ми се предлага:
1. Наистина плаващо работно време (а не както в другите фирми това да означава "нощни смени").
2. Прекрасни специалисти (винаги получавам нужната помощ и подкрепа, когато ми е нужна).
3. Изключителна точност и коректност (заплатите се превеждат на минутата, всички срокове за проекти се спазват изключително точно).

Спокойно ги слагам на едно от челните места сред ИТ фирмите в България. Може би аз съм в грешка, но предищните мнения по-скоро идват от хора, които не работят и никога не са работили за тази фирма (надушвам злоба и завист на кандидатствали, но отхвърлени потенциални служители).

Типична българска фирмичка които се имат за голямата работа.

Добре е да се уточни, че icygen (нарочно с малки) се състои от няколко отдела, чиято дейност е много различна.
Част от отделите се занимават с разработка на интернет сайтове за български и белгийски клиенти. Като цяло са конкурентни на пазара, но е факт че текучеството е голямо и повечето служители - програмисти или дизайнери намират добра причина да напуснат, което казва повече от думите.
Друга част от отделите се занимават с интернет реклама и именно там са абсурдните критерии за английски език споменати по-долу. Впрочем, целия тест отнема около 4 часа и дори да успееш следват интервюта с....да речем ексцентричния ръководител. След такъв подбор на успелия кандидат се дават слабоумни или никакви задачи, да се почуди човек защо въобще им трябва.
Заплащането варира по отдели, като разработващите сайтове са с по-ниски от средното заплати, а тези с интернет рекламата с по-високи за да компенсира липсата на адекватна работа.
Шефовете са уважителни доколкото много рядко разговарят с вас.
Привилегии като цяло няма. Отскоро се запознаха с явлението team building и има шанс за два уикенда през годината на чист въздух. Някои от отделите могат да идват на работа до 11, което си е голям плюс.
Ако разработвате сайтове може да работите и през уикенда, в рекламата ще имате много свободно време.
Потенциал за развитие - много е слаб. Бъдете предупредени, освен ако не сте младши програмисти или дизайнери едва ли ще научите много. Що се отнася до интернет рекламата - там нещо се случва веднъж на 1-2 години. Просто си е кариерно самоубийство.
Намират се в Лозенец, до химическия факултет. За едни сватба, за други - брадва.
Колеги - както навсякъде. Някои си струва да познаваш, други...
Това, което е по-притеснително е изключително интровертната работна среда. Лоша комуникация, безмълвен делник, лоша обратна връзка за резултата от работата ти.
Трудно ми е да дам твърдо мнение понеже icygen има няколко лица и затова моя съвет е да внимавате какво ви предлагат като задължения за да не се окаже че няма да правите това което сте очаквали...