МАЙНДХЪБ БГ ЕООД /img/frontend/nomap.png"

МАЙНДХЪБ БГ ЕООД

В MindHub срещам прекрасни работни отношения, добра работна култура, съвпадаме си като мисия и кауза. Силна комуникация, бърза обратна връзка и за двете страни, както и видими усилия за подобрение на работната среда.

Работя с удоволствие, изисква се инициативност, проактивност и коректно отношение, като същото получавам обратно. Колегите са много са готини и работата може да бъде много забавна и приятна.

От гледна точка на заплащане всичко е напълно коректно.

С радост работя и се раздавам за MindHub, както и вярвам силно в техния потенциал за развитие и разрастване.

От няколко месеца работя във фирмата на позиция ментор. Заплата ме удовлетворява за времето, което отделям.
Приятен екип, мениджъмт ориентиран към бизнеса и постигане на целите. Средата е добра има адекватна оценка на служителите, не се раздават току-така пари. Има възможност и за бонуси.
Лично аз ви я препоръчвам ако искате да работите с деца и сте студенти.

Към всички, които се чудят дали да започнат работа в тази фирма и са влязли тук, за да прочетат какво са писали бивши служители. Е, съветвам всеки, който е омаян от първоначалното представяне на Пролетка Янкова да си помисли много хубаво дали иска да пропилее няколко месеца в нерви и чудене как е попаднал в подобна свинщина. Ако вече сте комуникирали с въпросната госпожа, вероятно имате много добро мнение за нея. Първоначално дава вид на интелигентна млада дама, много ентусиазирана, ерудирана и чаровна. Но уви, мнението ви ще се промени само след месец, два, тъй като се отпуска доста бързо пред хората и показва истинската си същност. Интересуват я единствено парите, които събира от родители, от курсовете, които са с "образователна" цел. Отношението ѝ към служителите ѝ е плачевно, защото в един момент иска да е най-добрият ви приятел, а в следващия опитва да демонстрира колко е напреднала в живота, за разлика от вас. Дано слезе на земята, защото в противен случай текучеството ще се увеличава все повече.

Компанията погледната отвън изглежда страхотно - отлична работна среда, (на пръв поглед) добро заплащане, на първо място е качественото обучение и т.н. Всъщност, фирмата е като отровната ябълка от приказката за Снежанка и седемте джуджета. Часовете, които работиш са двойно повече от тези, които се заплащат; пускат се граждански договори (къде подписани от служителите, къде не) със задна дата, което означава, че работиш без договор докато управителката не сметне за необходимо да ти пусне; заплатата се превежда, когато е удобно на управителката; на служителите се гледа като на работни мишки, които могат да поемат все повече работа без това да се отразява на заплатата, разира се; тъй като фирмата работи със скъпи устройства (таблети, роботи и компютри), който нямат застраховка, ако нещо се счупи (от дете или от служител) парите се отдържат от всички; необходимо е служителите да са на разположение 24 часа, за "важни" неща; на децата, посещаващи клуба се гледа като на ходещи банкноти - не е важно детето да научи нещо, а да се записва за следващи идвания.
Управителката използва в своя полза липсата на договор или наличието на граждански такъв, за да си спести плащания към служители (ако е възможно), плащания на данъци и плащания на осигуровки.

Първоначалното мнение е, че нещо наистина приятно се случва в тази фирма. Уви - основният водещ фактор не са знанията и децата, а парите. Всичко се върти около тях и както вече беше написано, фирмата уж е в постоянни финансови затруднения, но реално всичко е за да се заблуждават служителите. Заплащането на някои позиции е адекватно, но на други е подигравка.
Както и в много други български фирми и тук всеки трябва да прави всичко, като оправданието е "че това е стартъп", нищо че проектът е на няколко години. Но най-дразнещото е изкуственото напрежение, което се създава, наред с паниката, вътрешните драми и крещенето пред и на служители. Случвало се е и да има заплахи към напускащи служители, а обясненията пред останалите от екипа защо се случва това са направо смехотворни.

Но дори да живеете в свой измислен свят, да игнорирате всичко това и да започнете с идеята да градите кариера, потенциалът за развитие във фирмата е нула, тъй като не се дава нужната свобода и ръководството държи да напомня, че си обикновен бачкатор.

Единственият плюс е, че ако обичате да работите с деца, то там ще имате възможност, макар и за малко, защото едва ли ще издържите повече от няколко месеца. Текучеството го доказва.

Изключително некоректен работодател. Изискванията към служителите са да правят постоянни компромиси с личния си живот, никога да не изразяват различно мнение от това на управителите, тъй като има огромна вероятност да бъдат порогани. Ще бъдат изключително щастливи ако нямате никакви претенции към заплащането и работите извънредно без да ви се заплаща, тъй като компанията е в постоянни финансови затруднения и за управителите е трудно да се лишат от чести почивки извън страната. Каузата, за която се борят е пълен фалш, единственото, което ги интересува е родителите да заплащат таксите редовно и да не отписват децата си.
Ще бъде добре за вас, ако не кандидатствате изобщо за каквато и да е позиция, защото в противен случай ще изгубите няколко ценни месеца от живота ви. ( повече надали бихте издържали)