Одело Фарба България /img/frontend/nomap.png"

Одело Фарба България

И аз най-накрая да драсна нещо...
От къде да започна...
повечето ще се досетят кой съм ама все тая.
Да започнем тогава:
1. Заплащане – Обещават, но не изпълняват (не Фирмата) а прекият ръководител. Само задачи и задачи и накрая даже си преписват заслугите. Тъпо и долно е това – не мислиш ли ??.
2. Уважени – това е мираж там при някои хора – като в приказките. „Имало едно време …“
3. Привилегии – фирмата не е българска, не очаквайте нещо като привилегии… :D
4. Натовареност – колкото можеш, плюс още толкова… нали трябва да се докаже шефа ти, че той може като препише после всичко за него … Отново тъпо.
5. Потенциал – мачкат те до „дупка“ като едно време.
6. Колеги – ммм има и готини, има и боклуци, има и женски полови органи.
7. Работна среда – кой както си е направи…
Но е тъпо да обиждаш – ама преди да обиждаш и да дефинираш някой, трябва да се погледнеш първо себе си…

Най - напред искам да кажа, че съжалявам, че не посетих този сайт преди да започна работа в това предприятие. Заплащането е действително добро, но за 200-300 лв. повече от останалите предприятия в района, според мен, не си заслужава.
Ситуацията с производството е следната: Масово се произвеждат некачествени продукти, които не се бракуват, износът е малко, разходите са големи.
Ако питаме отдел Качество - те не носят отговорност за производствения брак, ама какъв брак - то такъв няма ... Не съществуват никакви индикатори за измерване на каквото и да е. Започнах работа там с идеята, че ще работя в голяма и вече утвърдена компания, с екип от професионалисти.. в действителност беше разочарование, когато осъзнах, че дори малко останалите специалисти си търсят работа, за да напуснат.
Съкращенията действително са масова практика и за съжаление не си застрахован дори и да си на постоянен трудов договор. Една сутрин шефа ти се събужда в лошо настроение, звъни в отдел ЧР и решава, че не те иска повече на работа. Обезщетение се изплаща иначе за предизвестието - няма проблеми. Стреса не си заслужава! Със сигурност мога да коментирам, че съкращават всеки служител, който не им е удобен без да е необходимо да се мотивира съкращението.
Ако решите да започнете работа в тази фирма - въоръжете се с огромно търпение и два пъти повече нерви.
Работната среда е без коментар, чувствам се като затворник по цял ден. Срам ме е да си изключа компютъра и да си тръгна навреме, защото всички остават след края на работния ден и мениджъра ти не те гледа добре, ако си тръгнеш точно в 5 ч.
Не се препоръчва за лица националисти и лица, изпитващи непоносимост към други нации!
Ако искате имайте доверие на един "Анонимен". Факта е, че аз съжалявам, че не посетих този сайт преди да приема работата!

Циркът продължава. Гонят хора от днес за днес. Продължава се с унижението на хората и се въртят интриги. Не си губете времето да кандидатствате във фирмата, само време ще загубите. А ако направите тази грешка, явно сте мазохисти.
Следете...

Това е пар*дия на цирк. Има няколко шефа, които всеки ден си мерят малките пилета, на кой му е по-малък и избиват комплекси. След като не се разберат започват да унижават подчинените си, защото друг явно не могат. Ако не им играеш по правилата гледат да ти намажат кънките и да те мачкат докато могат. Няма уважение в тази фирма... Гледа се кой колко взима заплата, кой от къде е и ... и кой на кого ближе сладоледа. Има много интриги и те идват от няколко играча които го правят това. Изгониха много хора от фирмата без да им се дава право.
Следете темата.

Здравейте, Бях на интервю за ръководител проекти. Интервюиращите бяха двама млади господина от Турция с абсолютно необедителен опит. Интервюто протече абсолютно хаотично, без да имат предварителен план. Абсолютна пародия. 2000 евро заплата за тази длъжност им се видя като заплата за GM. Фирмата е подходяща за хора току стартиращи кариерата си. Останах разочарован за това, че изгубих 2 часа от живота си!

Значи, не трябва да се вярва на всички хейтъри и недоволни лисици, които разправят тук и из града, че фирмата била организиран канал за внос на турци. Че видиш ли лъскавата сграда била декор и компанията нищо не произвеждала, и тук-там назначавала по някой българин за три-четири месеца, ей тъй за камуфлаж. Ако се организира един ден на отворените врати, както се говори, че смятали да направят симпатичните HR-ки, цялата общественост ще види, че никой не я лъже и не й хвърля прах в очите.
И това с въпросният, често споменаван г-н Панчев и неговото любезно сътрудничество, е също грозно. Човекът душата си дава за този град! Като му вкараш името в Гугъл излизат само снимки как помага на хората. Дори има една много готина, раздава топла супа на бедните. Единственото притеснително е че, супата е в кофичка от кисело мляко. Ама....., тъй да е.

Не се лъжете да започвате работа там, освен ако не сте с турски произход. Българските служители биват освобождавани без много обяснения и на тяхно място веднага биват назначавани турци. Много упорито искат да покажат колко широко скроени са, колко ориентирани към нуждите на служителите си..., но реалността не е такава. Няма морал, няма етика, няма ценности. Под лъскавата обвивка се крие дискриминация, недоверие и гърч спрямо българите...Ако сте турчин или поне говорите турски, това е точното място за вас. За нас, другите обаче, е пълна пародия и тотална подигравка.

Растев и Невенов където и да идат са пълен провал!
В Смолян си бяха същите нещастници.

Драги кандидатстващи , вие сами си преценете дали искате да станете част от фирма, която с отварянето си е на фалит.. Заплатите в производството не са кои знае какво повече от другите фирми, в офис по-може да ви се получи като заплащане , обаче пък там работата е много разноцветна - какво имам предвид наемат хора за по няколко месеца, в повечето случей без опит и наблягат на турския поток от хора..хмм а уж фирмата отваря в българско.. Още в началото ако не се подмазваш и не изпълняваш команди като куче след няколко месеца да те няма.. Да не говорим, че уволниха на големи позиции Мениджърски , както и други кадри от офисите.. Големите шефове, които постоянно идват от Турция и седят със седмици, всъщност идват на почивка, усмихват ти се и ти говорят приятелски, и в момента в които вече разговарят с друг ви сипват с черпака, разбира се на турски , мислейки си , че сте расли в саксия и няма да разберете нищо.. Да не говорим. че ако ви пращат на командировка се гаврят с вас , не превеждат пари на време, после те карат да им връщаш.. Храната е ужасна всеки ден те боли корема и предимно гледат да угодят на турците с тяхна храна..Хората, работещи във фирмата дори не знаят какво е SAP.. да не говорим, че не искат и да се научат, всеки претендира за нещо и, че е някои , а всъщност когато се обадиш да попиташ в предни фирми , в които са работели сегашните служители, се разбира, че са уволнени и " чеп за зеле " не става дори от тях и това си проличава, но понеже гъзолисците са на почит и това, че козируват стил " Да шефе, ей сега шефе, кафенце шефе" ... Производство нямат, крият в едни контейнери целия брак, в склада не знаят кое къде им е и колко бройки имат.. иначе нека се пишат платени статии колко е прекрасно там!

Искам да ви кажа че преди време бях на интервю там.
Имах опит и език и т.н.но не бях одобрен. Първоначално ми стана много тъпо но после като проучих за ФИРМАТА се зарадвах, че не съм започнал да работя там.