Одело Фарба България /img/frontend/nomap.png"

Одело Фарба България

хора предходните постове са прави от бюро по труда където са обявили 5 места взех телефона на hr или яйчарката както я усмива предходния колега ами кандидатствайте със cv бешеиждам отговора ами 5 пъти го правих ами кажете име намери ме ами виждам че сте активен ми се повтори 2 пъти а виждам че не жулаете нощна ами не пречи промених си искането виждам че имате дискова херния а нали казвате че работата е лека казвам аз а лека е беше отговора нали може да стоите прав след моя положителен отговор обеща да се обади до края на днешния ден обаждане от 3 дни не последва

Няма как да се въздържам от мнение.
Хора които имат себеуважение, а най-вече стремеж за развитие, да не си губят времето да кандидатстват, да ходят на интервю и да чакат,чакат,чакат, само времето си ще загубят! Няма как човек да чака повече от месец няколко пъти "обещано" обаждане,няма значение дали ще се получат нещата или не(става въпрос за квалифициран персонал,а не ниво работник). Мое мнение е,че е недопустимо за такъв вид фирма такова отношение. Също така, мисля,че не са наясно и с това, че няма как човек с образование,стаж,езици да се съгласи за заплата, по-малка или равна на ниво работник,даже на пробните 6 месеца.

Здравейте, бихте ли споделили каква е заплатата (нето) за позиция машинен оператор и на колко смени се работи. Благодаря

Здравейте, казвам се Димо Николов и съм Мениджър Човешки Ресурси в „одело България“ от 2019 г.
Искам да отговоря на дългия анонимен пост на бивш служител от 17.01.2021
В 2021 година, в държава член на EU, млад и високо образован човек да напише коментар за бившия си работодател пълен с расистки квалификации, а за бившите колеги с толкова омраза и сексистки обиди е крайно неприемливо.
Човека написал това е получавал заплата и всички социални придобивки през целия период на работа във фирмата без нито един ден закъснение. От друга страна публичното оповестяване на възнагражденията е крайно неетично. Политиката за заплати е решение на всяка една компания и сравненията са крайно неточни. За да сляза на нивото на коментиралия ще кажа, че няма как хонорара за концерт на Богдан Томов и на Елтън Джон да са еднакви.
От друга страна определения като цитирам:
„шефоглу“,
„помашки произход“,
„яйчарката“
„Яйчар Байрактарката Ефенди“,
„еманципирана патка“,
„кореняк немците от индийски/турски произход“,
говорят за нивото на пишещият.
За да обобщя ще кажа две неща:
1. Да коментираш публично възнаграждения без да отчетеш своя принос към успеха на компанията е крайно несериозно и лишено от всякаква бизнес логика.
2. Коментара към мен и в частност моето хоби – „развяване на знамена по разни върхове“ е Ad hominem - аргумент към човека, лична нападка, което е аргумент в логиката и реториката, който е насочен към личността на опонента, а не към неговия аргумент, която отклонява вниманието на опонента и аудиторията от темата, и ги насочва към личните качества на атакувания.
В заключение ще пожелая успех на Анонимен по пътя, както сам казва към кариера с интересни предизвикателства и хубава заплата след като вече в CV-то му има думата “automotive industry”.

Заплатите се движат така:

Младши Инженер - 1600лв., Отговорник канцеларски материали и тоалетна хартия -2000лв.
Funny,a? Welcome!

имат доста обяви, някой може ли да каже как върви заплащането при различните длъжности?

Въведение:
Турска компания с турски мениджмънт и манталитет.

Началство:
Начин на работа - работника е изтривалка за чувството за собствено величие на шефоглу. Прекият ръководител на механиката не му пука за екипа въобще, ако не го питаш нещо никога няма дори да те пита как ти върви работата и имаш ли нужда от съвет. И двамата са турци. Шефове българи няма. Има малки шефове (обикновени бачкатори с амбиции), с турски имена/помашки поризход и мотивационни речи как щяло да стане хубаво след 3 години, които са теглили кредит и напъват да растат, обаче ако трябва да ти помогнат ще си оставят ръцете така че да ви е гадно, че са ги накарали да ви помогнат.

Заплащане:
На интервюто се обещават по 2 заплати годишен бонус, после шефоглу се оправдава с това, че друг ги е обещавал тези бонуси, а са го съкратили (яйчарката). Накрая се оказва, че бонусът е в зависимост от това дали си се подмазвал на шефа - между 0 и 70% от заплатата ти. За сравнение в добра компания дават по няколко заплати - ей го Бош например - 3 заплати бонус за 2020-та (ковид-мовид, ама ако не ти е мотивиран персонала си хваща шапката или проектите страдат).
Основната заплата на механичните е съизмерима с останалите компании в сектора. Екселския файл със заплатите е на сървъра, без парола и всеки с компютър може(ше) да го види, което повечето и направиха. Механичните вземат по 3к бруто. Шефовете/специалистите по 5к и ако си много кадърен и бонуси. Някои хора, например главния Яйчар Байрактарка Ефенди, не е ясно за какво точно вземат 5к заплата, освен за развяване на знамена по разни върхове, при положение, че дори не могат да кажат "добър ден" като влязат в зала с хора.

Работна обстановка:
Стандартен отворен офис с по 8-10 човека в зала. Климатика не работи - може само да охлажда или само да топли, но градусите не могат да се регулират. Лятото с връхна дреха, зимата по тениска и чехли. Ако ви върви в живота ще сте до големите прозорци и поне гледката е добра.

Колектив:
Редица готини колеги. Немалко шефски подлоги и разбира се ушета, които да снасят дословно всичко казано, за да може шефоглу (не говори български, но твърди че разбира по езика на тялото за какво се говори и после ти цитира думите) да ти се кара. Две момичета и една еманципирана патка, която ако не беше от женски пол, нямаше да може да си намери работа със сигурност, поради липса на инженерни умения (предишен опит секретарка).

Работа по проекти:
Немеца е закъснял с два месеца, затова ти трябва да стоиш овъртайм и да го играеш механичен кол-център - звънят ти по скайп и ти казват кое къде трябва да преместиш (овъртайм не се заплаща, защото ТД е за ненормирано работно време), толкова, колкото шефа прецени - тоест до припадък. Никого не го интересува дали ефективно използваш времето в офиса или биеш картата за достъп в сензора сутрин и закусваш/пиеш кафе/цъкаш фейсбук от тоалетната/буквално спиш пред компютъра, важно е колко часа си бил в офиса - основен показател колко си полезен.
Тип на работата - еднообразен. Повтарящи се действия до припадък, 0 собствени разработки, нещата се правят само така, както са били правени и преди. Придобиване на нови знания - само ако никога не сте се сблъсквали с дизайн на пластмасови компоненти. Ако идвате с някакви знания в областта - няма да научите нищо ново. Основна комуникация по проектите са почти кореняк немците от индийски/турски произход в Германия, които не бързат да споделят ноу-хау защо се случват така нещата. Все пак тях ги съкращават в момента и назначават в България - е, вярно, стажанти, ама пък назначават.

Накратко:
Основен показател за доверието в ръководството, перспективите в компанията и нивото на заплащане е това, че около 30-40% от екипа в София си търси друга работа, а някои вече си и намериха и подписаха. Това важи както за обикновени бачкатори на по 3к лева бруто, така и за специалисти на по 5к. Очаква се още отлив на кадри от развойния офис във връзка с лошия мениджмънт там. Техническата компетентност на даден човек с няколко обучения за мениджмънт тип - щом не искаш по-висока заплата значи по пирамидата на Маслоу основните ти потребности са задоволени, значи всичко ти е наред ако питаш мен - не работи.

Заключение:
Компанията е подходяща за хора без опит, които имат нужда от думата "automotive industry" в CV-то си, за да извървят пътя към кариера с интересни предизвикателства и хубава заплата.

На вниманието на хората, които обмислят кадидатстване в процесния отдел.Ще се сблъскате с едно недоразумение наричащо себе си мениджър процесен инженеринг, крайно некомпетентно лице с лошо отношение към подчинените си и липса на каквато и да е идея как се ръководят хора.Вероятно в турция е ръководил стадо с овце.Също така ще ви бъде трудно да го разбирате.Само да си знаете !