Дортъм БГ /img/frontend/nomap.png"

Дортъм БГ

Бягайте надалеч! Уволняват хора масово, защото са се разболяли, което е върха на тъпанарщината. Не ти дават да ходиш до тоалетната за повече от 2 минути, което е абсолютно недопустимо. Шефовете си мислят че си в някаква си израелска казарма и задържат или най-големите подмазвачи, или шаврантиите дето ходят една идея по-провокативно облечени. Непрекъснато духа студено от климатика и шансът да си болен е огромен.
Откъм заплащане са редовни, но днес ти казват “добре се справяш”, а на следващият ден те уволняват. Също така, ако някоя дама се окаже симпатична на господин плешивия евреин, шансът да я покани на частно парти, докато я съблазнява с чаша джин е огромен. ПАК КАЗВАМ, БЯГАЙТЕ ДАЛЕЧ ОТ ТИЯ!

Като бивш служител на фирмата, ще споделя мнението и впечатлениято си с цел да помогна на бъдещи и настоящи служители да направят своя избор. Ще кажа неща, които аз лично бих искал да имам като информация преди да започна да работя в "Дортъм БГ"
- започва се на трудов договор с 6 месеца изпитателен срок. Като 90% от хората ги уволняват много преди това. Всеки ден се уволняват и назначават хора. Според мен лично беше доста несигурна работа.
- ако не те уволнят, те местят в друг отдел евентуално, само ако са те харесали.
- има обучение което е 3 дни. Платено е. Първоначалната заплата е 800 лв. Нето, след което, ако минеш изпитателния срок (т.е. направиш 3 депозита в рамките на 1 месец), заплатата ти става 1500лв. Нето + бонуси.
- по време на първия месец ти изпращат клиенти на които е звъняно вече хиляди пъти и са отказвали, така че да се стигне до депозит е доста трудно.
- от към заплащане са коректни.
- натоварването е много голямо, постоянно те следят какво правиш, всяка една минута, имаш право да си взимаш почивки, но закъснееш ли с 1 или 2 мин, ти правят проблем. Дори в обучителния период, първия ми ден на работа, не знаех какво трябва точно да направя и говорих с човекът, който провеждаше обученията и се забавих с 3 мин след като е започнал работният ден, мениджърът дойде и започна да ми обяснява как не можело да седя е така и нищо да не правя...
- искат да имаш поне 800-900 или повече обаждания на ден, което е малко трудно при положение, че имаш и по-дълги разговори.
- дори и клиентът да е в болница, пак трябвало да го караме да говори по телефона, като казаха, че това изобщо не ги интересувало.
- постоянно си под стрес кой ден точно ще те уволнят, защото хората които остават са тези, които се подмазват най-много на шефовете.
- шефовете (израелците) имат доста кофти поведение и често се държат грубо.
- винаги е студено в офиса. Много хора напускаха защото получаваха ангини или проблеми с гърлото/дихателните пътища от климатиците.
- масово хората ходят болни на работа, защото се разболяват често от условията и от управлението не искат да предприемат никакви маерки по въпроса, при положение, че хиляди пъти е обсъждано това нещо с тях.
- в почивките нямаш право да обсъждаш с колегите си работния процес. В противен случай ще те уволнят.
- работното време е от 10 до 19ч, като е петък е от 10 до 17ч. Събота и неделя - почивни дни
- ако се чудите дали са измамници, просто прочетете в интернет мнения за платформата, с която работят - FX leader и ще ви стане ясно.

Хората тук изкарват за един месец повече от колкото родителите им за 3 месеца.
Задълженията са минимални да не говорим за предоставената работна атмосфера, която е свежа и непринудена.
Важното е да положиш усилие в самото начало и да покажеш желание за работа от там нататък нещата стават много лесни.

Едни хора на 10-ти взимат 5к , а други пишат ревюта в бгработодател как са ги уволнили щото са некадърни и ходят през 3минути в тоалетната.

Здравейте. Работя във фирмата от почти 3 месеца.
Това, което трябва да знаете е, че се дава шанс на всички, които имат желание да работят. Както във всяка една длъжност- трябва старание и усилия. Нормално е. Аз лично съм доволна. За това кратко време, в което съм тук научих много.
От лични наблюдения мога да кажа, че недоволни остават само онези, които не са се постарали да си запазят мястото при нас.
Хубав ден и успех на всички готови да успеят.

От няколко месеца работя във фирмата и като всяко друго работно място си имаш поставени цели. Ако не отговаряш на качествата, които се изискват от теб е нормално да не те оставят да продъшжиш. Харесва ми, че в Дортъм получаваш, основано на резултатите ти, възнаграждение.
Просто е важно да четете договорите си и да сте информирани, за да не плачете в интернет после.

Hello guys,

Working in Dortome for half an year now and so far it's been a great experience.
I'm in working in the support department with group of amazing people.
The fact that I'm not from Bulgaria doesn't effect my work or relations at wall because everyone are super friendly.
I started with a lower salary and after doing a good job they decided to rise my salary.
Even when you bring a friend you get a bonus.
There is also a restaurant in the building in witch you have a discount and it's basically All you can eat!
Recommend you to try if you have good English and communications skills.

Васил Динев спри да спамиш с еднообразни по тип коментари и да си ги лайкваш сам на всичкото отгоре.
Вместо да хванеш и да си намериш работа като голям човек седиш и спамиш коментари по цял ден.
Тия ревюта не значат нищо така или иначе, само си губиш времето.
И хвани си прочети договора най-накрая ако можеш да четеш изобщо.

Здраейте,като кандидат за работа като sales agent една от обявите ,които видях-Dortome първоначално ме привлече,но след смесените ревютата,които прочетох се разколебах,та реших да проуча нещата и в крайна сметка разбрах следното от настоящ агент във фирмата дори имам и сниман договора ,който ако някой от коментиралите има интерес ще му изпратя.Та 1.4 заплата по договор,обучение 3 седмици преди това като имаш 3 депозита таргет за да го минеш(да ама ти дават хора ,на които са звъняли старши агентите и не са успяли да им вземат парите ,т.е good luck trainees).Самият трейнинг от това което разбрах е че 90% не стигат до 3та седмица,а и след това доста хора които са назначени не изкарват дълго мога да дам контакти на дългосрочни бивши служители,напуснали заради условията при интерес на някой друг кандидат.А иначе обръщение до компанията,очевидно е както е споменал човекът по-долу ,че сами си пишете опровержения и позитивни ревюта излагате се още повече...или както пише в scripta който бивш ваш служител ми показа every big company will have good reviews and bad reviews,successful people do not write reviews,they are busy making profits..следвайте си скрипта и може и да получите добро ревю някой ден.

Повече от година съм във фирма Дортъм и до този момент смело мога да твърдя, че стига да си изпълняваш поставените задачи в посочения срок, и да показваш нужното старание, няма как да не бъдеш поздравен и издигнат в друга позиция. Затова и се чудя на хората, които са писали последните злобни коментари. Нормално е когато не показваш желание за работа и единственото, което чакаш е почивката, да не продължат за дълго време трудовите ви отношения с фирмата. В нито една компания, не се торелиларат хората, които са дошли на работа само за да не си бъдат вкъщи. Както в повечето фирми, тук се изисква свободно владеене на английски ниво B2, но като чета коментарите ви, повечето от вас дори не владеят родният си език, какво остава за друг. След като не сте показали нужните качества, не е нужно да обвинявате никой друг освен себе си. Замислете се къде сте сгрешили и какво трябва да надградите или изобщо премахнете от държанието си и уменията, които казвате че притежавате. Като последна препоръка бих ви предложила следващия път като подписвате договор да го четете, за да няма после ненужно обвиняване, и все пак основната нетна заплата не е 1400лв.