Дортъм БГ /img/frontend/nomap.png"

Дортъм БГ

WWW.RABOTAIDOHOD.SIMPLESITE.COM

Здравейте, по повод предишните коментари-нямаше как да не напиша своето мнение за фирмата.
Първо ме интересува колко от хората, които са написали своят коментар наистина са давали всичко от себе си?
И колко от тези, които споделят конфиденциална информация са наясно с това, че в договора има специална клауза касаеща това?
Преди да отидете в магазина, проверявате ли отделно всеки един продукт в интернет - например: коментари; годишният брой закупени бройки, от коя възрастова група най-често се спират на даден продукт!?
Когато сте кандидатствали за университет, училище - отново ли сте чели коментари в интернет?
Самият факт, че Ви се е дала възможност и се заплаща от първия ден в обучение-само по себе си говори, че фирмата цени всеки един.
Както и да е. Наясно съм, че всеки има различна представа за това как би протичал работния процес.
Мениджърите са супер готини и положителни, с тях можеш да говориш за всичко.

Хората сме с различно мнение , затова и единственият начин да прецените дали коментарите са реални, е като кандидатствате и не си пропилявате времето в четене на безумни лъжи.

Анонимен - на база каква информация по-точно пишеш глупости бил си в офиса за 5 минути и си мислиш че знаеш нещо - митове и легенди - чел нещо някъде, чул - недочул.. така ли се успокояваш че дори интервюто не си минал?

Факта че имаш време да пишеш коментари тук при положение че си без работа говори много за теб и какъв човек си.

Искаш по-добър живот, по-висок стандарт, искаш уважение, добро заплащане.. заслужи си го.. никой не ти дължи нищо, не си специален.

На кандидатите за работа им пожелавам успех, мястото е повече от добро, но не е за лигльовци.

Здравейте, бях на интервю вчера, проведе се във офиса на фирмата. Интервюто беше проведено в две части изцяло на английски.Първата част беше с HR, a втората с мениджър продажби. В асансьора бях доста притеснена, но едно младо момиче с което се качвах нагоре (очевидно работеше там) ме успокои като ми каза, че всички тук за много дружелюбни и позитивни и напрежението ми спадна.
Накрая на интервюто ме помолиха да импровизирам продажба на продукт ( тоест да използвам въображението си). Наистина имаше напрежение, но аз не се потдадох на натиска и на провукацията, за това и бях удобрена.

В офиса имаше музика и наистина хората с които успях да се сблъскам бяха доста усмихнати.
Одобрена съм за трейнинг и смятам да започна.
Притеснявам се от комуникацията с хора от този тип, имам известен опит с клиенти но от друго естество.
Локацията е далечна от центъра и наблизо няма магазин за цигари, но пък има транспорт от центъра.
Пожелавам успех на всички потенциални кандидатИ.

Бях на интервю за работа при тях преди няколко дни. Изненадах се, че ми се обадиха тъй като нямах никакъв опит, но бях много доволен от това.

Интервюто беше проведено от двама души на английски. Първо едно младо и дружелюбно момиче, което ти задава общи въпроси, и те разпитва за интереси, слабости и така нататък. После отговаря на твоите запитвания, стига да не са свързани с дейността на фирмата. Това по някаква причина е твърде сложен въпрос и получаваш единствено неясни и непълни полуизречения за отговори. Това ме изненада, но реших, че може да е, защото тя работи в HR, а не в отдел продажби.

След нея дойде шефа й. Млад мъж, евреин и с бръсната глава, малко приличаше на скинар. Той едва говори английски, акцентът му е ужасен и също "не знае"с какво се занимава фирмата. Само че трябва да правя продажби... на нещо си.

Всичко това ме притесни и не си дадох труд да го впечатля особено, което май го ядоса, и започна да се заяжда, но може и да е просто тактика, за да види как ще се справям с раздразнени клиенти. Нямам опит, не знам.

Както и да е, след интервюто ми стана интересно да проуча каква е тая фирма и дали предчувствието ми, че нещо не е наред е вярно.

Оказа се точно така. Както виждате от другите коментари, почти никой не се задържа дълго във фирмата, но това не е най-големия проблем. Фирмата се представя под друго име пред клиентите си: FX Leader, имитирайки името на FX Leaders, които са едни от водещите брокери на криптовалути. Може просто да погледнете ревютата, написани от измамени хора, за да придобиете по-ясна представа какво ще се очаква от Вас и с какво се занимават шефовете Ви. Накратко: ще прилъгвате хора да се регистрират в сайта им от скромната сума от 200$/€ и после започвате да им звъните и да ги убеждавате да "инвестират". За жалост парите им не отиват никъде, а просто биват откраднати, а всичките графики, които сайтът им представя, са фалшиви проекции, за да приспят временно страховете на хората, които повече няма да си видят парите.

Заплатата е добра, но аз не мисля, че си заслужава, за да мамя хора и (потенциално) да съсипвам животи. Ако нямате против с това, им го намекнете на интервюто, ще Ви харесат много - те точно това търсят.

Приключих взаимотношенията си с Дортъм само защото самата работа не беше моето нещо . Изключителни професионалисти , много добро заплащане и много приятна обстановка. Ако си енергичен , мотивиран и имаш желание да работиш такава работа - Дортъм е мястото за теб ! Там може да изкараш наистина добри пари. :) Локацията на офиса е топ както и Петя,Стефан и Драго!

Най- жалката фирма в софия която не взима хора на работа заради външният им вид , смешният им мениджър Лиран каза че трябва да си намеря работа като охрана или бодигард.Напълно некоректни като отношение!

Работя в Дортъм от известно време и накратко ще напиша за това, което смятам за важно в една работа.
Определено смятам, че това е място за амбициозни и трудолюбиви хора. Ако ти се работи и ти се правят пари - кандидатствай. Основната заплата е висока и има много бонуси. Ако ти се почива по цял ден докато надника си тече - потърси другаде. В деня за заплата получаваш точно толкова, колкото си заслужил. Работа и поле за изява има за всекиго - другото си зависи от теб. За кратко време станах свидетел на няколко повишения, като не смятам, че което и да е от тях е в резултат на нещо друго освен труд и отдаденост.
Колегите са супер готини, работната среда е енергична и забавна, музиката си гърми и не се налага да седиш изгърбен пред компютъра - можеш да се разхождаш (в периметъра си), да си танцуваш или просто да си стоиш прав. Доста често има коктейли, пица и фирмени събития.
Готините хора, на които по една или друга причина не им се е получило си тръгват с положителни емоции, развити умения, нови контакти и някой друг лев.
Също така, фактът, че от входа те посрещат Петя и Вики е достатъчен, за да си пуснеш CV-то.
Успех!

Здравейте. Не знам откъде да започна най-напред.. Ще се опитам да обобщя най-повтарящите се мнения. Първо мисля, че най-релевантните коментари не са анонимни затова.. приятно ми е да се запознаем. Работя във фирмата от почти месец. Преди да отида на интервюто прочетох доста неща, но като един самостоятелно мислещ човек, знам, че няма по-истинско мнение от собственото. Коментарите четох по-скоро информативно отколкото решаващо, защото не бях работила в подобна сфера. Още с влизането те посреща един супер лъчезарен човек, а именно Петя, която те предразполага да се почувстваш на място. Не знам защо ви учудва, че интервюто е на английски или някой не ви говори на майчин език във фирма, в която единственото нещо, което се изисква образователно от вас е езикът. Драго е страхотен мениджър, който за кратко време ви учи на неща, които ви вдъхват увереността, че можете. За времето, прекарано в Дортъм, дори за секунда не съм усетила признак на неуважителност от никого. Особено от Лиран. Всеки ден, когато дойде в офиса, минава индивидуално до всеки, за да го поздрави и да му даде пет. Винаги е приятелски и шеговито настроен. Но преди всичко, той е шеф. Нямам наблюдения точно доколко знае английски, за да бъде толкова преекспонирано тук. Аз общувам лесно с него и според мен знае предостатъчно, за да си наеме хора, които знаят ‘по-добре’ и да работят за него. Това е дефиницията на шеф. Изумява ме, също така, колко много се оплаквате, че трябва да направите много обаждания.. като то това, всъщност, ви е работата :D. Не отиваш в кол център, за да правиш баници. Има хиляди кол центрове в София, в които основната заплата е наполовина. Таргет на обажданията няма!!! И все пак трябва да си ги заслужите тези пари. Ако ви заболява пръста да набирате, най-вероятно няма да успеете и ще сте от тези, уволнените без причина и внезапно. Закъснението е признак на лошо възпитание, на човек, на когото не може да се разчита. Ако мислите това за условие на фирмата, а не за личностна характеристика. Лошо. За този почти месец бях свидетелка на раздаване на много бонуси. Винаги отиваха при различни хора и винаги се раздаваха по различен стандарт, за да има за всеки. Любимци няма. Има топ-перформъри, които не ги мързи да набират и да идват по-рано или да си тръгват по-късно. Овъртайм, разбира се, не се заплаща, защото хората го правят за себе си. Никой не те задържа и не те вика по-рано. Но топ-перформърите знаят - повече време, повече клиенти. И повярвайте ми.. това им се отплаща, защото постигат. Мили хора, нима наистина очаквате, че ще получите чисто нови клиенти на първия ден!? Вие сте крайно предразположени да загубите клиент, защото най-малкото още нямате опит точно в тази фирма. Безкрайно разбираемо е да се дават клиенти, на които е звъняно, за да се провери колко упорити сте, за да ви чуят как говорите, как се справяте, издържате ли на “напрежението”. Което ми напомня, че най-вероятно не съм наясно с дефиницията на тази дума. Защото според мен напрежение няма. Има тръпка, хъс, вълнение, спортен дух, динамика, настроение. За настроението допринася както музиката, така и постоянните почерпки и рождени дни. Музика има от всякакъв стил, за да няма ощетени откъм вкус. Обстановката е непринудена, нетипична и крайно зареждаща. Не стоите забили пред компютъра, а се разхождате, танцувате, пиете си кафе, сок. Чувствате се като у дома си. Хигиената също е на много високо ниво. Впечатление ми направи още в началото колко често се почиства всичко. Локацията, поне за мен, е идеална. Стигам за 15 минути и най-важното - има паркинг! За заключение искам да кажа, че честно казано се радвам, че някои от вас няма да кандидатстват, понеже “Анонимен” е написал, че не спират климатика/имал мускулна треска на пръста от набиране/не давали отпуск... За този почти месец откакто съм там вече няколко човека отсъстваха, т.е бяха си взели отпуск, намалени са били и климатика и музиката заради мен, понеже съм помолила учтиво, закъснях два пъти и ми беше казано по най-уважителния начин, че не е яко и просто да звънна.. и то на втория път. Нямам търпение да ходя на работа, прибирам се заредена, усмихната и енергична. Нещо, което не ми се е случвала след други работи. Колегите са страхотни, млади, весели, забавни, помагащи. Даде се шанс на всеки и никой не беше уволнен. Въпреки, че го заслужаваха. Мениджърите са търпеливи и разбиращи. Мирела е страшен сладур. Можеш да направиш много приятелства. И последно.. за да успееш в тази фирма и да изкарваш наистина пари не трябва да си мързелив и да вярваш, че всичко се върти около теб. Трябва точност, упоритост, желание, хъс и това ще бъде възнаградено. Насъмнено! Успех на всички.

Okay guys, so for me it was a long journey, just like everybody I joined cause of one reason - MONEY. Don't get me wrong the money are great. But the best thing that happened to me there is actually the people. I met lifetime type of friends - money can't buy you this. Now little bit more about your (future) boss Liran - he is just the best. I see different opinions about him here and that's exactly why he is so good at that job, he is your boss not your cousin, of course he is going to let you know if you fuck up, THIS IS HOW YOU PROGRESS AT THIS POSITION, which if happens you are going to have much more than average Joe salary. You are going to have amazing support from the two team leaders, believe me they can teach you a lot of things and the best thing is that they are leading by example. The company gives you very, very, very good work ethic which is going to help with whatever you are doing in the future, cause if you really want to make good money, you gotta pay a price as well - it is not for granted, you gotta work more than everybody.(at least that is my opinion). So again if YOU want to make good money, if YOU want to have great work ethic and discipline, if YOU want to work with smart and funny people this is YOUR place.