Демасис/Телевик /img/frontend/nomap.png"

Демасис/Телевик

Който и да си помисля да почва да работи във тая фирма, да бяга на далеч. Покъртително некадърен мениджмънт, без едно взето адекватно решение. Робовладелско отношение и никакви преспективи нещо да се подобри. Пресен примерн от днес, прекратяват ни ремоут работата под предтекста че са отворили моловете.

Господин “Тюринг” кандидатствал в “родната” Англия за стипендия та да разработи нечувана версия на енигма. Такава с алгоритъм, който декодира сънища и пренася знание от най-древни пророци. Но там го изритали по-силно отколкото белгийците в Телевик.

Господине, дано сте разбрали, че мястото ви е едно - в психиатрията, където поне може да ви сменят миризливите чорапи от време на време.

Не е лоша фирмата за нашите стандарти. Някога работех там после се преместих другъде но условията са си пак същите, няма голяма разлика тук - там или където и да е в БГ . Като цяло в България е така трябва да бачкаш 40 години, да плащаш осигуровки, и накрая ако доживееш до 67г. ти дават пенсия колкото да имаш за храна и лекарства.
Ето защо преди 3 години реших да напрявя нещо с оглед на моето бъдеще, като започнах всеки месец да отделям малък процент от скромната се заплата и депозирам в Bitcoin тъй като цената на тази валута откакто е създадена винаги върви на горе. Идеята ми беше че някой ден като стана на 50г. ще съм спестил достатъчно средства в Bitcoin за да не е нужно да чакам мизерната си пенсия.
Приятели не искам да изглежда самохвално . В момента съм на 31г и май няма да трябва да чакам 50 за да се пенсионирам тъй – като дори не съм и санувал че цената на Bitcoin ще нрасне толкова бързо.
Биткойн е най-доброто решение за съхранение на стойност Вие също може да направите така в зависимост от това какъв процент от месечните си доходи може да отделяте.
Ето линк как може да си купите https://www.binance.com/en/register?ref=L7SKVPD1

Защо психопатите стават богаташи и началници - https://www.obekti.bg/chovek/zashcho-psihopatite-stavat-bogatashi-i-nachalnici

В тази фирма за всичко важи правилото, че икономията е майка на мизерията.

Чух, че г-н „Тюринг“ бил засегнат след като прочел моето мнение за него. И тръгнал да събира „доказателства“, че съм една луда, която трябва да бъде освидетелствана от МВР. Без малко да се изплаша, че пак ще скалъпи някоя история. Ама като знам, че хората от приближеният му кръг едва намираха бутона, от където се включва компютъра, а един имейл обикаляше 10 човека, докато разберат значението му, съм спокойна. И подобни хора водеха подбор за софтуерни инженери… Да живеят лудите. Успех!

Всеки ден, малката Мравка, пристигаше рано на работното си място и започваше да работи. Произвеждаше и беше доволна.
Шефът – Лъвът – се учудил, че мравката работи без надзор.
„Ако тя произвежда толкова без надзор, не би ли могла да произвежда повече, ако е под нечий надзор“? – замислил се той.
Така той нае една Хлебарка, която имаше голям опит като надзорник и изготвяше чудесни доклади.Първото решение на Хлебарката бе да въведе контрол на достъпа за Мравката. След това на Хлебарката ѝ бе нужна секретарка, за да ѝ помага с изготвянето на докладите и тя нае един Паяк, който освен с архивите, се занимаваше и с контрол на телефонните разговори. Лъвът бе очарован от докладите на Хлебарката и я помоли и за графики на производството и анализ на тенденциите, за да ги представи на срещи, специално организирани за тази цел. За тази цел на Хлебарката ѝ купиха компютър, лазерен принтер и бе наета една Муха, която да ръководи отдел информатика.
Мравката, доскоро продуктивна и весела, бе отчаяна от толкова хартии и срещи, които ѝ заемаха цялото време! Лъвът стигна до заключение, че е дошъл моментът да се създаде длъжност отговорник за сектора, където работеше Мравката. Постът бе поверен на един Щурец, чието първо решение бе да закупи килим и ергономичен стол за бюрото си. Новият отговорник, Щурецът, също имаше нужда от компютър и асистентка (която взе от предната си служба), за да му помага да подготвя стратегическия план за оптимизиране на работата и да контролира бюджета за сектора, където работи Мравката, която на този етап вече не се забавляваше и с всеки изминал ден се ядосваше все повече.
По същото време Щурецът убеди Лъва за абсолютната необходимост от проучване на средата. След като проучи работната натовареност, Лъвът забеляза, че секторът на Мравката не произвеждаше вече толкова, колкото преди.Той нае един Бухал – известен консултант – да осъществи одит и да предложи решения. Бухалът изкара три месеца в офисите и направи огромен доклад, в няколко тома, със заключението: „Има много персонал в това предприятие“.
Познайте първо кого уволни Лъвът? Мравката, естествено, защото тя „проявява липса на мотивация и конфликтно поведение".

Ефектът на Дънинг-Крюгер тук важи с пълна сила за голяма част от хората по високите етажи на управлението - https://www.gnezdoto.net/fakti/2879-efektyt-na-nevejestvoto-oblecheno-v-samochuvstvie

След Стремски във фабриката в Царацово на Телевик наистина май има прогрес. Чувам само хубави неща за Маркус и то от много места. Не така е ситуацията при ИТ частта на Телевик (Демасис) в Пловдив. С няколко думи е белгийски колониализъм от 19ти век. По няколко „скръма“ на ден, всяка минута се логва, новобранците издържат по няколко месеца максимум. 29 годишният господар е пълна нула, както технически, така и от към лидерски качества, поради което никой нормален не иска да дойде в нашата фирма. Останахме 8 програмиста, а над нас управата и обслужващият им персонал е над два пъти броя на програмистите. Ще станем и по-малко след като сега при втория локдаун не ни пуснаха 100% да работим от вкъщи. Принудени сме да пускаме отпуски, за да стоим вкъщи с децата. В същото време всички белгийци си работят 100% от вкъщи, ако го желаят. Търпим подигравки от бивши колеги и приятели, че сме единствените програмисти в Пловдив, които се налага да работят от офиса. Препоръчвам работата в Телевик само като временно решение или много краен случай.