MASTERHAUS / БОШНАКОВ ЕООД /img/frontend/nomap.png"

MASTERHAUS / БОШНАКОВ ЕООД

Скъпи ми Доброжелател съветвам те да провериш и да сравниш заплатата ти в тази фирма и заплатата която биха ти дали в друг хипермаркет (не селски, а в Бъргас) и тогава да правиш такива изказвания. Аз за себе си го направих ,и повярвай ми нещата не са такива каквито си ги мислиш. А относно прибягването до банките, щом си толкова запозната трябва и да знаеш за какво повечето колеги изтеглиха заеми. Може би за жизнено важни неща? О нееее те взеха заеми да си купят коли! Вече взех да си мисля, че не положителните коментари са поръчкови, а е подета кампания целяща сриването авторитета на фирмата. Да вярно е , че не винаги шефовете са усмихнати и поздравяват всички, но можеш ли всеки ден да обърнеш внимание на 100 човека.? И те са хора и те имат проблеми и лоши дни. Ние ако отговаряме за един щанд, те са натоварени с проблемите и отговорноста за 2 магазина. Трябва да сте доволни и благодарни, че редовно и в срок си получаваме заплатите, и, че ни осигуряват на пълна работна заплата , защото въпреки законите фирмите които го правят се броят на пръсти. На всякъде осигуряват на минимална заплата. Наистина шефовете правят грешки, но нека хвърли камък който е безгрешен!

Драга Валерия, може би не сте обслужена светкавично, защото не сте била единствен клиент. Все пак, редно е всеки да си изчака реда. Едва ли като се наредите на опашка в някой супер-маркет пререждате всички. А що се отнася за тази заплата от 400лв сигурно имаш предвит някоя селска бакалия. Може би, ако всеки получаваше що годе прилично парично възнаграждение, нямаше да се стига толкова често до услугите на банките. Ти си почакала 30мин , а питаш ли се как издържат консултантите по 8-12часа на ден, стискайки търпеливо зъби пред нервното поведение на някои клиенти. Придържайки се към мотото "Клиента винаги има право", консултанта се е превърнал в мишена за клиентите изнервени от работното си ежедневие.

Валерия, странно е като сте клиент на магазина и не роботите там как може да давате оценки (точки) за работна заплата, уважение и привилегии. Може би не сте наясно с тези неща, няма как ако сте просто клиент на магазина. Много станаха поръчковите положителни мнения - всички знаем, че желанието на шефовете е да си вдигнат рейтинга, ама не по този начин, айде моля ви се! Сега да видим дали ще бъде открит човека от Несебър, който написа най-силното, аргументирано и разумно мнение в този дебат!

съгласна съм с някои мнения,но не за работодателите.аз съм клиент и съм разочарована от обслужването на продавач консултантите в магазина в Бургас.бавно си обслужват клиентите, аз лично чаках 20 минути за да ми преброят 30 болта и още толкова гайки.вие преценете как работите и как се отнасяте с клиентите и след това се оплаквайте че нямате допълнително възнаграждение.не познавам работодателите лично но мисля че щом ви дават достатъчна заплата ,за да теглите заеми не мисля че е малко.какво бихте правили в магазин за хранителни стоки където заплатата едва стига 400 и осигоровките са на минимална запата, а работата е в изобилие.а отношенията с колете и обстановката на работното място зависят не от хората които са ви осигорили работа, а от вас самите.и всеки уважаващ себе си и разумно мислещ човек не би си позволил да критекува,зад "паравана".............................................

Ne odobriavam napisanoto po adres na rabotodatelite ni i upravitelite v magazina v Nesebar. Kolegi bivschi i nastoiachti ne e tova nachina za da se poiska nechto ot opredeleni hora. Cveta na kojata ili kakvito i da e drugi obidni epiteti ne praviat chest nikomu. Viarno zaplatite ni nesa ot nai visokite no i tova e neschto.Rabotnata sreda za men pone e mnogo dobra, ne me pritesniava tova che patuvam, uvajavam i se razbiram kakto s upravitelite taka i s vsichki kolegi. Smiatam che kogato si varschisch savestno rabotata schte badesch uvajavan i cenen.

Враждата между работник и работодател съществува и ще съществува дори и след нас. Винаги единия е недоволен от заплащането а другия от изпълнението на работата. Има начини да се стигне до консенсус но този, по който са почнали служителите е просто неадекватен. Е, може би са искали да бъдат чути без да бъде застрашено сегашното им положение. Работодателя казва, "давай куме право в очи" нооо... послееее, съдбата на този човек е предначертана. Налице е поредния безработен изказал мнението си публично. Песонала е недоволен, опитва се да подскаже макар и по този груб начин, че има проблем. Те са там все още, защото както се казва "надеждата умира последна". Явно все още има нещо, което да ги задържа във фирмата на сем.Бошнакови. Драги работодатели не встъпвайте в пререкания с празнодумците:речта владеят всички, умът е присъщ на малцина, а що се отнася до написаното оскърбление по долу, не обръщайте внимание на бездушния човечец, скрил се зад скверни думи. И той душа носи, макар и нечиста. "Във Вселената има само един закон, който никога не се променя, а именно, че всичко се променя и че всички неща са преходни".

Уважаема госпожо, /казвам госпожо защото такова излиание е присъщо само за жена/несмятам, че плащането на усигуровки на базата на брутната заплата е по благоволение на работодателя. Има си законови разпоредби, които се спазват и това е похвално. Що се отнася за тези прословути екскурзии до гърция, трябва да се отбележи, че там ходиха само отбрани незнайно как от фирмата хора. Виждам, че четете психология и сигурно можете да дадете обяснение ЗАЩО СЕ СТИГНА ДО ТОВА ПОЛОЖЕНИЕ? Забележката за заемите, беше доста неуместна, има хора които нямат "възможностите" на шефовете и са принудени да опрът до услугите на банката и в никакъв случай тези заеми не тежат на фирмата а на бедния работник, за това беше излишно да се споменава. За заплатите, незнам каква заплата получавате вие, но вече суми като 600лв са смешни на фона на инфлацията. Опитайте се да вникнете в проблема вместо да се водят безмислени словестни битки. Проблемът вече е факт, угасете искрата преди да е пламнал огъня.

Masterhaus има доста да учи от Mr. Brigolage, но едва ли ще се получи при тях ,провинциализъм в всяко едно отношение .Определено в магазина се усеща як феодализъм и крепостно селянство .

Защо толко много злоба бе колеги? Ако наистина се интересувате от мениджмънт и психология за мотивация на персонала щяхте да знаете, че има един психолог Ейбрахам Маслоу, който пък е казал че паричната мотивация е на последно място сред всички.
През 1954 г. Маслоу дефинира своята пирамида (йерархия) на човешките потребности, която играе ключова роля за развитието на човешките ресурси и теорията за мотивацията. Пирамидата се състои от следните пет нива:

1На най-ниско ниво са физиологическите нужди: за въздух, вода, храна, сън и основните изисквания за поддържане на живота.
2Нуждата от безопасност, сигурност и спокойствие.
3Социални потребности от одобрение, привързаност и любов.
4Потребност от уважение, социален статус, признание и самоуважение.
5Потребност от себеутвърждаване (себеактуализация) - най-високото и абстрактно ниво в пирамидата.

Ако Вие уважаеми настоящ служителю не сте мотивиран да се осъвършенствате и себеутвърждавате заради самия себе си, никакви пари и никои работодател не може да го стори за Вас. Ако обаче нуждите ви са чисти и прости както и изказаното от вас мнение, тогава със сигурност ви разбирам. Повечето продавач-консултанти от магазина в Равда са толкова заети през работния си ден, че са за завиждане. Едва ли някой би ви плащал заплата за стоене уважаеми. Както обаче е широко прието в нашата държава хората обичат да получават пари без да са дали почти нищо от себе си. Считам за излишно да коментирам повече писаното от Вас, но смятам да изразя собственото си мнение по въпроса.
Вярно е, че във фирмата има хора на ръководни постове, които не се справят отлично със задълженията си. Вярно е, че има хора с много високо самочувствие и брутално отношение. Но ако знаете колко пари чинете и го показвате и имате желание да докажете, че струвате нещо направете го пред хората, които ще ви оценят. Изкажете мнението си директно пред собствениците на фирмата.
Трудно е да създадеш перфектна организация сред 130 служители от които 90% са там само за да получат заплата. Безхаберието е голямо, но това е наистина по вина на работодателя. Виновни сте сем. Бошнакови, че оставихте лентяи да ви се качат на главата и да си позволяват подобни изказвания. Виновни сте, че им дадохте заплати, за които в повечето фирми само мечтаят. Виновни сте, че ги осигурявате на пълните им заплати и всички, които пожелаха изтеглиха заеми без проблем. Виновнисте уважаеми г-н Бошнаков, че ги водихте до Гърция и то не веднъж на разноски на фирмата. Виновни сте още, че сте помагали на всеки които се обърне за помощ било за връзки, които имате поради вашата коректност и точност, било за услуги. Виновни сте, че бяхте толкова неразумни да се доверите на вълците да ви пазят стадото.
НИКОЙ НЕ Е СЪВЪРШЕН ГОСПОДИНЕ, КОЙТО СИ Е ОСТАВИЛ ЗДРАВЕТО МЛАДОСТТА И КАКВО ЛИ ОЩЕ НЕ ВЪВ ТАЯ ФИРМА ДЕТО СТЕ РАБОТИЛ НЯКОЛКО МЕСЕЦА ИЛИ ГОДИНА!!! Какво вие дадохте на тая фирма, че искате нещо от нея?
Ако вие имахте 2 магазина и служители от вашия ранг и вие щяхте да викате като истерик. Ако пък аз имах подобен проблем, вие изобщо нямаше да започнете работа при нас ! НИКОГА!!!!

Да, наистина интересно писание. Хм, явно на колегите не им харесва това, че управителите и шефовете не се спират за "раздумка" с тях. А аз си мислех, че там сме на работа а не на конушмак. Нечии представи за работа и взаимоотношение между работник и по–висшестоящ са погрешни. Аз имах честа да поработя във въпросната фирма и немога да кажа, че колегите се скъсваха от работа, поне по голямата част. Хората, които наистина даваха всичко от себеси могат да се преброят на пръстите на една ръка. В повечето случаи в магазина можеше да се видят консултанти, бродещи като свободни електрони в търсене на забавления или скрити зад някой стилаж похапват безгрижно. Е, питам аз ЗА ТАКАВА РАБОТА ли искате повишение на заплатата? Явно, че и охраната не си вършеше толкова усърдно работата, защото тези хора си останаха ненеказани, въпреки забраната. Що се отнася до управителите, и те са работници като вас, но с други задължения, които не влизат във вашите. Неразбирам, какво общо има цвета на кожата с това как човек си изпълнява ангажиментите. Епитетите, които си използвал са извън всякакви етични норми и показват твоето малодушие."Обидата е дребна монета, с нея неможеш да купиш нищо". Като разбираш толкова много от икономика, мениджмънт и набиране на кадри, явно мястото ти не е в този магазин. Напълно съм съгласен с това, че за персонала няма по– голяма мотивация от парите, но и за работодателя няма по–голяма мотивация за повишение и бонуси от работата на персонала. На работодателя мога само да кажа, да не губи време в издирване на човека изложил мнението си макар и по тоя некоректен начин, а да вземе предвит написаното и да стане още по–добър работодател;))