KFC / Самекс ЕООД /img/frontend/nomap.png"

KFC / Самекс ЕООД

Здравейте и от мен! И аз съм бивш служител. Работих почти 3 години. Доволна съм от прекараното време там. Научих много неща не само от дебелите папки, но и от колегите, включително и от такива, които имаха доста проблеми с българския. Все пак и 5 висши образования да имаш, ако си си прост, прост си и оставаш, така че не смятам да съдя за колегите си по пропуските им в тази област. За това време станах диспечер, малко по-късно и супервайзор. Така,че стига да работиш качествено и да имаш желание, винаги можеш да се развиваш. Доволна съм от парите, които взимах, въпреки оптимизацията на разходите (цял свят е в криза и Самекс не е първата фирма, която прилага подобна политика).Фирмата е била винаги коректна към мен. Не си мислете, че проблемите започват и свършват със Самекс, където и да идете винаги ще има такива, винаги ще има скътавки и лошо отношение понякога от шефовете или между колеги. Въпросът е доколко понасяте критиката, дори да не е дадена по най- добрия начин. Мога да посъветвам най- вече студентите, ако искат да пробват, защото има опция хем да ходиш на лекции, хем да си изкараш и парички. Всеки има какво да научи от там, независимо в каква област иска да се развива,като отношение към клиент, самодисциплина и т.н., естествено трябва  да се старае мъничко. Напуснах, т.к. искам да се развивам в друга област. Не мисля,че съм си загубила времето си в KFC и който иска най-добре да пробва- все пак колкото хора, толкова и мнения и всеки сам може да прецени дали му харесва или не, добро и лошо са според мен доста относителни понятия...Затова не мисля и да оценявам по скалата от -5 до +5.

В САМЕКС ЕООД,нещата вървят от лошо към по-лошо.

Едни от най-хубавите седем години , много коректни във всяко едно отношение. Ако имам възможност пак бих работила за тях. С пожелания за още по-добри резултати .

Здравейте.Мисля тези дни да подам молба за работа в KFC.Някой,който работи в момента там може ли да ми каже какви са работните условия сега,че гледам коментарите са стари.Колко работни часа имаш на ден,може ли да взимаш допълнителни смени,какво е заплащането в смисъл на час или твърда заплата,на колко те осигуряват,има ли някакви бонуси и такива работи?

работих във фирмата достатъчно и на различни места за да разбера много неща.много неща се промениха след началото на кризата.намалиха заплатите,премахнаха бонусите,стегнаха колана дотам че се иска със хора под минимума-резултати.лошата обстановка породен от неправилния мениджмънт и неадекватни инвестиции,се отразяват много и затова аз напуснах.принципно положителното е че заплащането е на час.колкото си изработиш толкова вземаш.не те товарят с над 200 часа месечно и over time-а си го плащат повече.проблема е че ако не ти осигурят достатъчно часове няма да вземеш нищо а ако те заровят от работа-тежи,много.ръководния екип е на твърда заплата,без значение колко време бачкат.навъртяват по 240 часа,като ако няма достатъчно хора вземат и техните функции,стават многофункционални.сутринта готвят,вечерта оправят касите.ама така е като ресторанта е на загуба.Уважението го има само между широкоскроените в тази фирма.един уважаващ себе си ръководен кадър никога не позволява да има отрицателно мнение сред колектива.той просто ги вдъхновява.лошото е че са рядкост.ако ръководния кадър не е бачкал достатъчно дълго двойна звезда(особенно на каси),става невъзможно за работа-комплексарщина.за привилегии и фирмена сигурност мога да отчета положително че има транспорт за 2-ра смяна,осигурена донякъде консумация и униформа,но до тук.Ангажираността е голяма.ставаш и лягаш с проблемите на фирмата особенно ако графика е натоварен,никакво лично време.Потенциал за развитие има,но ако бачкаш в губещ ресторант със текучество на кадри,а кой иска това?в голям с достатъчен персонал ресторант,на печалба всичко е ок и няма кой да се махне че да го заместиш.Аз съм работил с много колеги от различни ресторанти и с тях имам по-скоро топли приятелски отношения.чуваме се и това е чудесно.скатавките никъде не ги обичат,но и те не просперират,много е работата и  обикновенно напускат,лошото е че ти вече си потрошил маса нерви.в това отношение фирмената политика куца.пришпорват се всички и кадърните трябва да наваксват и заради некадърните.Работната среда би била по-добра ако взаимоуважението и задружността се подобрят,аз обаче не виждам как ще стане това...мога да говоря доста ама могат да ме осъдят...за това ще си мълча

Добър ден KFC журналист съм от национална телевизия и искам да споделя обслужването Ни от Вас.За съжаление нее полужително!Днес 27.09.2010г. синът ми ваш бивш служител бе дошъл да си поръча.И от тук започва и проблема.Застанал на единствената свободна каса и обслужването му е било отказано от служителката Ви Незабравка Денинска с вулгардно отношение Да СЕ разкара от там.След като чул спора оперативният Ви супервайзор на смяна испълнява поръчката което е недопостимо.Това ли е коректното Ви отношениел.Нали е важен клиета или ги подбирате кои може да бъде обслужен и кои не.Обърнете внимание на проблема.Благодаря Ви за отделеното време но едва ли след случилото се днес ще посетим отново вашият обект в Сердика Център.Случаят ще бъде предоставен на компетентните служители от правата на клиента.С Уважение!!!

Прочетох доста от коментарите, почти всички! Учуди ме фактът, че повечето бяха негативни(няма да коментирам това, че някои бяха доста неграмотно написани; сами си правете изводите). Нямам за цел да променям мнението на когото и да е, но все пак искам да изкажа своето! Работих в KFC- Слънчев бряг миналото лято (2009). По приятно лято не съм имала през живота си! Колегите бяха страхотни, условията също! Заплащането беше достатъчно, нямам оплаквания. А повярвайте- аз харча, не е като да си стискам парите и да казвам, че ми стигат! Относно мениджърите и супервайзорите- нямам абсолютно никакви забележки! Всеки си има задълженията и преди да започне работа подписва договор, че ще ги спазва. Работата на ръководния екип и да следи именно изпълнението на задачите! Дущата си няма да кривя- чувала съм разкази и за кофти "шефове". Но те не са само в KFC. Съгласете се- има ги навсякъде. Но ако си вършиш работата како трябва и наистина й се наслаждаваш- няма за какво да отнасяш критики, нали? Моето обучение също беше във Варна. Повярвайте- не ми беше лесно. Един ден дори се разплаках и се чудих дали ставам за касиер... Но си казах, че ще се справя и го направих! Въпроса е да ти хареса работата и да я вършиш с удоволствие! В интерес на истината тази година ми се искаше пак да работя там, но просто бях на гости извън страната за лятото и нямаше как! Мога само да кажа, че kfc си е едно семейство! И сега, година по-късно, се чуваме и виждаме с колегите, без значение къде са. По ирония на съдбата утре заминавам за Слънчев бряг, за да се видя отново с всички! Накратко- нищо не гуните и печелите много, ако решите да работите в KFC/Самекс!

Моят съвет е да сезираш /НАП/.Това е националната агенция по приходите сиреч казано ще им обясниш какво се е случило важно е и да имаш подписан договор или поне някакво доказателство че си бил там.Консултациите са безплатни така че нищо не ти пречи да се консултираш.Баща ми така получи своята заплата от близа 2000лв. която не му я бяхя платили не му бяха внасяли дори здравни и социални осигуровки
ТЪРСИ СИ ПРАВАТА НЕ ПОЗВОЛЯВА ДА ТИ СЕ НАРУШАВАТ ЧОВЕШКИТЕ ПРАВА НИКОЙ НЯМА ТОВА ПРАВО

Аз работих в тази фирма 1 месец и през това време,в което бях там бях подложен на невероятен психически тормоз от страна както на мениджарката,така и на оперативните супервайзори.Те дори и не ми дадоха време да покажа какво мога.Още от самото начало ме нарочиха и така цял месец се заяждаха за някакви незначителни неща.В крайна сметка ми казаха да се махам,защото за нищо не съм ставал.А върха на тази комедия беше,че за часовете които съм изработил отказват да ми дадът полагащите ми се пари.И не само тях,но и документите ми. След като толкова превазнасяте тази фирма бихте ли ми казали какво да направя за да ми варнат поне документите.

Няма какво да се лъжем - работи се яко, чисти се яко, клиента е цар, спазват се процедури, почива се почти на крак и т.н. Това е положението, но пък плащат много добре за изискванията, които имат. Не ти трабва висше, а след 1 година можеш да си докараш пари колкото служител в банка на ниско ниво, че и повече. Има шанс за всеки да е част от ръководния екип стига да работи усърдно. така след 2 години можеш да се окажаш със заплата над 1000 лв., което си е екстра за среднист, например. Има и още нагоре. Ако станеш оперативен (което може да се случи на всеки един без изключение) спираш да търкаш и чистиш и вземаш повече пара. Полага ти се храна като си на работа, има бонуси за най-добрите, има състезане всяка година м/у ресторантите. Работиш с млади хора на по 18-19-20 години. Осигуряват те на това, което вземаш. Плащат супер редовно. Работи се на смени, (но не винаги): две първи, две втори, два дни почиваш. Плащат на час. Ползваш си всичко, което се полага по кодекса ма труда. Ако трябва да избирам м/у сервитьор, барман, строителен работник, продавач в магазин за дрехи/обувки и други подобни - избирам KFC. Всичко по-горе е написано от впечатления след 3 години работа, става дума за KFC и то на Самекс ЕООД. За другите - незнам. Опитайте - първия месец е тегав, после се свиква. Ако не друго, поне няма шанс за затлъстееш :)