Бер Хелла Термоконтрол /img/frontend/nomap.png"

Бер Хелла Термоконтрол

у тоя сайт малко се говори за заплати .... в цифри ;)

Здравейте, за пореден път ме обеждават, че тази фирма ти взима здравето, като изцежда всяка една капчица енергия и желание да работиш с желание. Една детска градина със прекомерно самочувствие и самозабравили се младежи търсещи самоизява като ръководители...
Не, стъпвайте ще ви мачкат и леко и безнадеждно ще затъннете в мърсотията на този окален от българско управление завод. Работата, не е лоша, но раб. атмосфера с управляващите и самозабравилите се момчета (началници) и мениджъри и подмениджъри, надмениджъри е вече трагикомично.

Какво да Ви кажа :) Немска фирма с БЪЛГАРСКИ мениджмънт :) Мениджмънт без никакво понятие за процеса на работа. Хиляди безумни изисквания, безкрайно текучество , неспазване на изисквания по трудовото законодателство, потенциал за развитие - абсолютно никакъв.... веселба :) Вече набират всякакви социални люспи, защото средно интелигентните хора или напуснаха или напускат ( аз съм от последните мохикани , но в края на месеца мисля да се ориентирам към друга фирма ) Ми тва е , всеки сам да си прави сметката :)

Първия основен проблем на тази компания продължава да бъде мениджмънта на всички нива-неадекватен до степен на невменяемост. Хора които никога не са работили работата на подчинените си няма как да разберат проблемите им.
Управленските концепций са от края на 19 век и дори се опитват да ги прилагат в сфера като софтуера.
Нерешени остават някои ,бих казал политически проблеми, като например нежеланието на немските инженери да съдействат за разрастването на фирмата.
Това поставя българските колеги на моменти в невъзможност да си свършат работата.
Друга безумица е съчетаването на фрийлансерски изисквания към инженерите с работата на стандартен трудов договор.Официално инженерите са на трудов договор и на заплата ,но като почнат работа разбират ,че всъщност парите от Германия се плащали на час труд и ги държат отговорни за работата им час по час, а не за свършеното като цяло.
Накрая ще добавя ,че тази фирма се опитва да печели не само за сметка на клиентите си ,но и на гърба на работниците си.В повечето отдели броя на хората с цел пестене е държан под санитарния минимум нужен за да се работи нормално, което разбира се поставя хората под непрекъснато огромно натоварване.

Здравейте, стига сме дъвкали едно и също.. В крайна сметка си се подписал и в договора ти пише колко ще ти е основното възнаграждение.Не заставам зад никой, но ако има нещо гнило трябва да се замислят че всичко рефлектира върху всички ни. Нека всеки да си върши качествено работата, като това се отнася за всички ни от до...
Заплащането трябва да се актуализира и да е адекватно, което в момента е малко, макар че преди време Гаврата със заплащането беше пълна...

И, така лека и спорна работа да си пожелаем..

Здравейтена всички настоящи и евентуални бъдещи служители! Никак не ми се иска да звуча негативно, но ще се постарая поне да е обективно! Нали знаете лафа за рибата от къде се вмирисва?! Един бивш колега, при напускането си каза: Мениджмънта на фирмата са хора, които не биха ги взели и за контрольори в градския транспорт! Друг е въпроса че немците са ужасно лицемерни хора - хора, защото ходят изправени, в действителност са си все същите нацисти като предците си! ВАЖНО! Кандидатстващите за позиций, не вярвайте на обещания! Няма ли в договора ви конкретното условие - не го очаквайте! Лъжат най-безцеремонно! Управата на завода се състои от истински джендъри, не се шегувам! Само да познавахте по-отблизо Марти и Люси - единия изключително ограничен а другия супер арогантен тип!Работещите тук ще ме подкрепят, или оборят. Тези хора налагат правила, които самите те не спазват, единия изпада в истерий, другият ти "крои шапката" до като ти се усмихва. Диалог с тях е невъзможен, по никакъв въпрос!!! Това е обсолютно категорично. Най-лошото е че те получават баснословни бонуси, за ваша сметка. Персонала е в намален състав, нормите са завишени, икономийте явно не са малки, защото тези пичове и още няколко други си поделят новогодишни бонуси от порядъка на 50-60 Евро, на човек, с три нули отзад. Не вярвате? Ми то за това стадо от 200 овце се води само от един овчар! Вие мили ми колеги нямате колектив, и до като се джавкате помежду си, ще ви водят като стадо! Законът ви позволява да не влезете на работнота си място, целия ден без извинителна причина и без предупреждение! Освен това имате право на една самоотлъчка, без работодателя да има право да ви санкционира, сиреч , може да не отидете на работа. Вземете се в ръце и мислете с главите си! Извоювайте си уважението и заплатите, които вие наистина заслужавате! Немците ще ви имат за роби, още дълго време, ако не им покажете че имате самоуважение! Ана на Людмил и Нилад, много лесно ще им паднат главите, когато в нацистка Гегмания видят че не могат да контролират такъв завод! Бъдете умни - излизайте на стачки, отивайте на работното си място по график, но не пипайте работа! Познайте дали ще ви уволнят?! Направете си собствен синдикат, защото този дето го имаме е измислен!

Компанията Audi започва сервизна акция за отстраняване на дефект в климатичната инсталация. Връщането в сервизите засяга леките коли A4, A5 и кросоувърите Q5, произведени през периода 2011 - 2016 година, предава факти.бж.

По-конкретно проблемът е в дефектен допълнителен нагревател на климатичната система, който може да прегрее и да доведе до пожар в автомобила. В световен мащаб ще бъдат отзовани 1.27 млн. Audi-та, като в Европа бройката им е 875 000.

От марката казват, че дефекта може да бъде усетен от водача и пасажерите в купето с мирис на изгоряла пластмаса. Ако бъде усетен, то веднага трябва да се отправите към най-близкия сервиз на марката.

Всички ремонтни дейности по отстраняване на проблема са безплатни за клиентите. От марката обявиха, че ще се свържат с всички засегнати от проблема. До отстраняване на дефекта от компанията препоръчват да не се използва въпросното допълнително отопление.

И в дяловото инвестиране, и в инвестирането в компании, които са на капиталовия пазар разумните инвеститори на първо място поставят хората, които стоят зад компанията. Това каза Данаил Данаилов, член на Съвета на директорите на "Спиди", в ефира на Bloomberg TV Bulgaria.

"От там нататък следват всички други неща - потенциалът на самата компания, на пазара, на който тя оперира, вътрешната структура - оперативна, търговска, подход към управлението. Всичко това се определя на първо място от фигурите, които стоят начело".

Прочети още на: https://www.dnes.bg/business/2017/12/18/razumnite-investitori-postaviat-horata-na-pyrvo-miasto.362652

Срамно е, че все още се намират у нас хора да започнат на такава заплата.
Срамно че германците зад цялото им лицемерие и приказки за равнопоставеност ни имат за аборигени.
Срамно е че германските служители и работници за същата работа да получват 10 пъти повече от нашите.
Срамно е да се твърди, че българите с тукашните заплати могат да купят повече отколкото германците с техните заплати в Германия.
Всичко това е срам за нас и за това сме си виновни самите ние, защото сме стадо говеда.

Не е ли срамно, огромен немски завод да дава 660лв ЧИСТО на работниците си в СОФИЯ???? И то се работи на смени.