Бер Хелла Термоконтрол /img/frontend/nomap.png"

Бер Хелла Термоконтрол

В тази фирма не се толерират знаещите и можещите, а неграмотните и връзкарите. бях потресен, когато пред мен наталия димитрова каза на един циганин ( явно циганите са ѝ слабост)да доведе и жена си, която е с 10-ти клас образование.Да не говорим, че работят цели фамилии. Още преди да е свършило обучението на нови служители, гонят една част от тях, които показват потенциал. Още съм нов и не разбрах каква им е системата, но явно им трябват неграмотни, бавноработещи и некадърни служители. Има нова мениджерка, която не вижда по далеч от носа си.

Някак доста карикатурно е там......

Така и не разбраха тея "мениджъри", че шуробаджанащината, връзкарите и плиткоумните безценни служители водят фирмата към безвъзвратен погром. И аз съм взел решението да се разделим, само да се отвори пазара на труда септември. Адиос!

В тая Ф.а всичко е Скапано...Скапани Машини, Скапани стандарти на работа, Скапани Началници, Тест-Инженери, Мениджъри...Скапана работна заплата....Всичко там е скапано!!!!!

Някои да каже какви пари дават за длъжността Контрольор качество? Че нещо като гледам сериозен е картела на заплатите в страната.

Така ще бъде докато не се спре назначаването на свой хора които не биха могли да изкарат и една трета от подарената им в тази фирма заплатка ...

В тази фирма всичко е Напрежение, Комплексари, Интриги,Непосилни Норми и Стрес...
Всяка седмица ти засичат със секундомер аджеба за колко време, ще сглобиш едно устройство(според техните измислени стандарти е за 36-секунди)...За един час ти изискват 60-бройки, за 2 часа 120 и т.н ...Постоянно машините са в неизправност, чупят се и се ремонтят.Е майка ви да е*а, как тогава искате бройки и шиб*ните ви норми?!?..Новопостъпилите служители ги ебават и унижават, както си искат.Старите „Работнички и Работници” са злобни и отмъстителни!!!..Фирмата има много МИНУСИ И ЗАБЕЛЕЖКИ...

изкл.ниско ниво на компетенция на служителите. липса на обучения. некадърни и малоумни немци с пренебр.отношение към БГ като към 2ро кач. напускат хора с нормални заплати и започват нови на по 1000 - това в АРенДи, в произв.заплата 500лв се счита за висока. фокуса е производство, строят се нови заводи и цехове, АРенДи-то е 2 стаи, с тенденция към закриване. 2/3 от хората са в предизвестия или нови. мотивация липсва.
шефовете карат скъпи и нови коли. на паркинга за служители са голф 2ки. половината готова продукция лежи на пътя в калта защото е или брак или е върната от клиенти. използват се услуги на външна фирма да поеме брака която е е по-голяма от самата БХТц.
И така драги немци.

Всички ваши предложения за подобрения оправдават заплатите на няколко назначени лица с длъжност лин лидери. И понеже тези хорица идея си намат какво се случва в тази фирма, то някой друг трябва да им изкара заплатките. Вместо да се завират из стаите на втория етаж да вземат да се задържат в производството повече от 15 мин., за да не се чувстват всеки път като неканени гости, когато благоволят да посетът производството.

Управлението е напълно изтерясало и дори хапчетата дето пият не им помагат да укротят злобата си. Бях свидетел на публичен скандал, в който служител бе зверски нахокан пред гости и подизпълнители от прекия си ръководител, без никакъв опит да се разбере за каквво става дума, а служителят дори не беше той виновен! Такова поведение е абсолютно смешно, особено от ръководител.
На мен лично ми се случи следната история. В един момент подеха инициатива за събиране на мнения и идеи за подобряване на условията на работа и който иска пуска в една пощенска кутия своите предложения. Ако направените предложения се приемат обещаха паричен бонус. Напрвих си труда, написах 4-5 неща, пуснах си чинно писамцето в кутията и зачаках някакви резултати. почаках си 1 месец, па реших да питам ЧР има ли някакви резултати. Бе ми казано, че още не са го разглеждали, но странно как аз дочувам и в последствие виждам започването на работа по 3 от предложените от мен подобрения. Защо ли се надявах на някаква положителна оценка, като може просто да ви откраднат идеите и да кажат, че те са се сетили първи :))))