Бер Хелла Термоконтрол /img/frontend/nomap.png"

Бер Хелла Термоконтрол

Клеменса, намирисваш на онзи Анонимния,(29.11) "от софтуер девелопмента, на който всяка фирма, на момента в който поиска щяла да го прати на еднодневен курс за 3000 евро."
Развеселихте ме. Не ви липсва въображение,... какви луди крави, ... какъв титаничен сблъск на гении..
Ще ти дам един съвет: Не се пени толкова за чужди тикви,
и не забравяй, че реалността може да се окаже друга, а не такава каквато ти се иска.

Чардафон, ма вие вече сте се развили, гълъбче. Като градински маркуч. В момента сте точно на дереждето на, да речем, Мелексис в края на 2004. Тия двамата останали с десетгодишния опит ако са от бичима на Полковника Георгиев - да ви е халал тоз десетгодишен опит и да си ги коландрисвате със здраве - те са си вечно ваши. Любопитен съм обаче какво ще стане ако му се изтаралежите тука (Вие персонално) на онзи бившия с мнението от 29.11.2015. Ще Ви сгази като луда крава, подозирам ...

Ханс-Кристиан, не пишете мнения по слухове - "чул съм някой да казва.." Като чета коментарите се оказва, че повечето се пишат от "компетентни и много-знайни" външни лица. Налице е опит да се очерня работата по изграждането на едно ново предприятие, дали целенасочено или защото някой няма какво да прави и все за нещо му е криво.
Колкото до така наречените "стари специалисти" сещам се само за двама напуснали с опит > 10г. Другите двама с такъв опит са на мястото си. Останалото текучество е от тип "кариерно развитие" - както във всяка фирма в IT бранша - понаучиш, обогатяваш CV-то и сменяваш.
Две оферти, за вас, е малко прекалено - стават грешки.

Чардафон, не е само мой проблем, това го знам и от близки до фирмата, такова впечатление сте оставили. Как сега да започна при вас, при все че 2 оферти ми направихте и при тоя отзвук. Хайде със здраве, виждам сте доста докачливи

Ханс-Кристиан, не говоря лошо, написах факти.
Ако те притесняват - това си е твой проблем.

по повод мнението на Калинка искам да кажа,че в мненията,които визира критиките не са към фирмата,а към определени хора,макар и не от ръководството,на които се позволява ,да решават.а това,че коментират анонимно може би е от страх,че ще дияна,учителката и ... ще им издействат уволнението,като на хората,които изхвърчаха,защото им влязоха в полезрението им и не им се подмазваха

"Служителя осъзнае ли,че трябва да работи първо за фирмата(след това за себе си),само тогава тя ще работи за него." - тия ги продавайте в Япония, ама май и там вече не минават 8-)
"... фирма ,която те първа се развива в България" - вече сте се развили до крайната точка: всички са ви научили, време е да кихате да ви правят брандинг 8-)

За втори път пиша,надявам се този път да бъде публикувано ..... Прочетох изказванията,всеки има право на собствено мнение,но факта, че се пише анонимно,едва ли пишещите са от хората ,които стоят зад думите си.Бързаме да опорочим фирма ,която те първа се развива в България,правим заключение,за колеги,които едва ли познаваме толкова добре.....с две думи,свикнали сме да търсим вината във всеки друг ,но не и в себе си.Служителя осъзнае ли,че трябва да работи първо за фирмата(след това за себе си),само тогава тя ще работи за него.

За Чардафон и аз да пиша. То не били ябълки ами круши. Курсовете в софтуера не били за по 3000, а за 2000 евро. Не са ги карали всичките, ами само двама, от които един е още във фирмата, последния мисля от първата вълна. Не е хубаво да се говори с лошо за колеги, пък били те и вече бивши. Никой не е отишъл да работи на бг заплата в Германия за няколко месеца, с намерение да напусне след това. За там опции вече има бол. При 95% текучество в софтуера във фирмата за една година, трябва на много въпроси да се отговори. Немците с техното отношение до къде ще го докарат? Язък кака Станка дето се мореше та им докара баш специалисти и те да ги изпуснат...

Споделете каква е обстановката в развойния отдел? И какво е заплащането най-вече?