Окшънайз https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,бул. Цариградско шосе 111В, ет. 3&markers=София,бул. Цариградско шосе 111В, ет. 3

Работих с тези хора и ми направи удивително добро впечатление това, че в пловдивския си офис имат фирмен имам. Човекът ме посрещна най-подобаващо, "Салам алейкум!" и веднага ме накара да се почувствам у дома в българската Медина, Кърджали. Уви, имат алкохол в офиса (-1 звезда работна среда), но отвъд това не съм виждал такава ислямистка фирма до сега.

По Шария закон чух, че са обезглавили някакъв си там атеист Пивайло Енчев, защото изоставил вярата си и станал атеист, а на него място новия шеф бил Хасан Джамал ал-Багдади, брат на великия Абу Бакр свято да е името му, бивш генерал в Ислямска държава.

Точно тази удивителна всеотдайност към религията, нейното чисто и почтенно изповядване и агресивно разпространяване ме кара мен да съм горд, че съм български мюсюлманин и да подкрепям Алахшънайз с цяло сърце! Алах е велик, велик е и неговият пророк Мохамед, мир нему, амин.

Като баш гропрамиста на Оушънайс, аз съм много добре запознат с проблемите на тая фирма. Най-големият от тях освен това, че има майни в нея, е, че ни карат да работим. Аз защо, аджеба, станах гропрамист като ще ме карат да върша неща? Хората в тая позиция очакваме да ни глезят, масажчета, безплатни 7 хранения на ден /вкл. и уикенда/, маса за пинг понг с Чинг Чонг и не повече от 30 минути седене на компютъра на ден.

А те тука като се започне с очакването да сме в офиса преди обяд, представяте ли си, до да работим поне до ранен следобяд, направо ми таковаха майката. За какво завърших TIM, бе, за какво си губих времето! Както е тръгнало, скоро ще почнат да очакват дори половин работен ден! А след това какво, тези изроди ще кажат пълен! И уикенда по 10 часа на работа! Без свободно време, ще спите в офиса! Фашисти! Както ме научиха с ЩАС, това си е един slippery slope, но борбата за двучасов работен ден продължава!

Иначе фирмата е ок. -2 звезди за натоварване.

Голяма фирма, с още по-големи молитвени килимчета. Прозорците в пловдивския офис (-1 звезда местоположение) директно към Мека гледат - голям кеф. И ми дават по пет почивки на ден да се помоля, пък на всичкото отгоре не пускат жени на работа, ашколсун!

Позицията ми много я тачат, особенно като сме един подир друг мюсюлмани. С радост отивам на работа, знаейки, че като фирмен имам аз съм много над другите мърши тух.

Единственият минус за който се сещам, е, че в софийския офис всичките ме мразят нещо (-2 звезди уважение), ама законът не им дава да ме дискриминират. Аферим, Бате Бойко, машаллах!

Огромен плюс - няма турци във фирмата! Малко липсва присъствието на по-приятни етноси, като например скандинавци/ки, но по-добре само българи от колкото каквито и да били, ако това включва мургави хора. Някои биха ме обвинили в дискриминация на основа етнос или раса, но аз ви казвам, че това са просто фактите. И ние гъртовците в тази фирма сме толкова успешни не заради друго, ами заради липсата на турци, роми и т.н.

Огромен минус - има офис в Пловдив. Помня преди години като бях в зоологическата градина в Етрополе, баща ми ми каза: "Да работиш с майни, това е най-тежкото наказание." Поне не идват на партитата, да не ни развалят купона.

Търпи се, но има един цървул срещу мен който се не спря с личните атаки. Това си е чист офисен тероризъм и не мога да търпя такова държание още дълго. Надявам се тези като мен да се включат в публичния ми туитър протест срещу тормозещите ни хулигани, #metoo

Изключително разочароващ екип изпълнен с хубавки, надути момиченца на по няма 30 години. Да се чуди човек кога са го натрупали това самочувствие... Явно много здрави "интервюта"... С една дума - смях!!!

В краткото си време на работа нито веднъж не ме наказаха, че всеки ден след работа се напушвах. С лекота най-яката фирма!

Не знам от какво е жива тази фирма...Двете дами,които я управляват, я съсипват тотално...Никакъв професионализъм, никакво отношение. И ако приемем, че в България е ок, да се държиш гадно с подчинените ти до такава степен, че никой от служителите да не може да те диша, не знам до колко е приемливо да се държиш толкова непрофесионално и гордо с клиенти , от които ти зависят парите...Може би фирмата има някаква печалба, но пропуснатите ползи са огромни. Управлението на въпросните ръководителки кара качествените и работливи хора да напускат, докато те издигат на почит и толелират най-много хора, които нямат нито опит в дейността, нито качества. Няма как да предпочиташ служители, които дори не се представят по телефона на клиета, такива, които не са продавали друго в живота си освен цигари, камо ли за скъпи абонаментни пакети, такива, които не познават системата и работата на фирмата и накрая да очакваш работата да върви. Предполагам, че след като всяка една от тях си взима хиледарките, не й пука какво се случва с фирма, клиенти и служители. Едната дама е като муха без глава и няма грам представа какво прави, няма представа от бизнес. Другата дъвче дъвчка като селянка и "бе"-ка на клиентите по телефона.Няма как да очакваш добро ръководство от невъзпитани и гадни хора, които знаят, че целият екип не ги понася и са ок с това и продължават да се отнасят с хората по същия начин!

Преди 2-3 месеца бях на обучение в София за търговски агенти на процент без заплата и отидох с приятел да чуя за какво става дума. нищо не можа да ни покажат как работи та се наложи да бием път още един път. 3-4 колеги се излъгаха. айде всичко добре, ама един колега се усети и пита фирмата само на търговски агенти като нас ли ще разчита? и тука лъснаха казват да ама имало и търговци на щат във фирмата за да помагат. познат ходи на интервю там значи търсят на щат още, та и там големи обещания за сделки били. дай им контакта, намери сделка и после търговците на фирмата да вземат парите дето са на заплати. договорите дето предложиха за без пари смях

споделям впечатления от интервю за работа за позиция маркетинг мениджър (само заглавието е мениджърско):

много интересни задължения бяха описани в обявата, но на интервюто ме загубиха с неяснота.

задълженията бяха обяснени по-скоро доста общо като за специалист по всичко, а и не разбрах в какво се състои тази позиция, което го разчетох като риск да си напуснеш работата.

нещо, което ми направи впечатление, е че интервюиращата пита повече за контактите ми с фирми отколкото за по-важни неща уменията ми за маркетинг. и още нещо, честото пускане на обява за търговски представител, което може да е червен флаг.