Овергаз Инк. АД https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,Район р-н Лозенец, Квартал ЛОЗЕНЕЦ, ул. ФИЛИП КУТЕВ, 5&markers=София,Район р-н Лозенец, Квартал ЛОЗЕНЕЦ, ул. ФИЛИП КУТЕВ, 5

Овергаз Инк. АД

Работат в компанията е доста добра перспектива за всеки. Заплащането е добро, въпреки че има какво да се желае още, но всичко с времето си. Свободното време е нормално, на фона на доста други работодатели даже е отлично. Съотношението заетост/възнаграждение е добро. Мога съвсем отговорно да заявя, че "Овергаз" е един от най-коректните работодатели в България и е готова напълно да приеме предизвикателството наречено Европейски Съюз.

Фирмата е обладана от шуробаджанащина и хора работещи нещо и заемайки постове само колкото да се водят на работа. За съответните хора дори се откриват работни места. На освободило се мениджърско място се пляска племенника на един или друг или приятеля по маса! Развитието завивси изцяло от това колко си подмолен и интригант или кого познаваш. Колко знаеш и можеш тук не е никакъв криерии. Несигурността е нещо, което те преследва по цялото време и несмееш да направиш някакви дългосрочни планове- заеми, покупки и т.н. Може да изхвръкнеш всеки момент защото си погледнал лошо някого. Реорганизациите са поне два пъти годишно и цари пълен хаос. От това страдат и клиентите, които до последно незнаят ще имат ли газ или не. Напрежението е ужасно.

Минуси:
шуробаджанащина
интриганство
хаотичен мениджмънт и чести реорганизации
неплатено извънредно работно време
ограничени възможности за развитие

Плюсове:
сравнително добро заплащане (зависи)
осигуряване на цяла заплата
отлична социална политика
сплотен и приятелски настроен колектив и колеги
добре стои в CV-то че си работил там

Пълна трагедия е тази фирма. щом кухненски работник от макдоналдс стана шеф човешки ресурси, трагедията е пълна. Там един от нещастните хора е .... ...-подлога на .... .....

Доволен съм, няма за какво да се оплаквам.

Заплащенето е над средното, осигуряват на цялата заплата. Не е лоша алтернатива за работа, а и имайки предвид потенциала в сектора може да се окаже добра партия.

* Работил съм за тази фирма в продължение на 2 години и половина. Ако трябва да обобщя впечатлението си с една дума, то тя ще бъде 'шуробаджанащина'.
* За да израстнеш в тази фирма няма никакво значение колко знаеш и колко можеш, всичко се решава от това кого познаваш и в какви кръгове се движиш. Годишните оценки за работата на служителите са под всякаква критика (безобразни критерии, ако въобще съществуват такива).
* Фирмата рекламира, че развива служителите си, но това си остава преди всичко реклама. Никой не ви пита в каква насока искате да се развивате (дори прекият ви ръководител не се интересува за това на годишното оценяване). Ако пък сте акционер във фирмата, тогава може лесно да пратите детето си да учи в чужбина (Австрия, Унгария ...).

- Като цяло имам лошо впечатление за тази фирма, но фирмата има добро име, което тежи в CV-то ако решите да си сменяте работата.

Това е място където предрасъдаците създадени от слухове са по-силни от каквито и да било качества.Заплащането е сравнително добро, но за сметка на това свободното лично време е толкова малко, че докато се усетиш, че си почивка и тя свършила!Потенциал за развитие! Ами може и да има за някой по високите стъпала на фирмата, но колкото по-ниско се намираш, толкова по малки шансове за развитие имаш.