Овергаз Инк. АД https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,Район р-н Лозенец, Квартал ЛОЗЕНЕЦ, ул. ФИЛИП КУТЕВ, 5&markers=София,Район р-н Лозенец, Квартал ЛОЗЕНЕЦ, ул. ФИЛИП КУТЕВ, 5

Овергаз Инк. АД

Сега, нека първо да кажа, че не съм работил в тази фирма, бях удостоен с "честта" да бъда поканен на интервю при тях. Не се спряха на мен, тяхна си работа. Интересното беше, че едно от изискванията за дадената позиция беше говоримият английски език, но за моя изненада, на проведеното интервю не си разменихме и една дума на английски с интервюиращите ме господа и една дама. Това ме навежда на мисълта, че интервюто не беше някакси... истинско, не можеше обективно да покаже способностите на кандидатите. Друг факт, който беше малко странен, беше, че от 5-има кандидати, допуснати до етап "лично интервю", двама се поздравяваха със всеки втори служител на компанията (забелязах това, тъй като си чакахме реда на интервюиране в главното фоайе на Овергаз). Интервю "проформа"... с такова впечатление останах.

Една добра фирма, в която всеки, който е решил да се развива и да не се скатава получава това, което заслужава. Има връзки, има познати, но като цяло работиш за нещо доста голямо и само този факт ти дава самочувствие. Не разбирам бившите колеги, които ругаят една добра система, но дано да се реализират там, където са. Смятам, че повечето от тях не са видели тръба, болт, фланец или заваръчен апарат от близо. Или дори не знаят какво означава. Не можете да си представите какво е усещането да запалиш една свещ на тръбата и на фона за синьото пламъче да осъзнаеш, че всичките 50-60 атмосфери в тръбите от по 1метър в диаметър са „хванати”, като може да си свариш дори едно кафе. И всичко това при минус 10-15 градуса. Парите идват после. След работата. А когато това, което правиш не ти харесва, нищо няма смисъл.

Подборът на хора в тази фирма е уникално странен и ако имате здрави нерви се пробвайте. Определено ще ви трябва много късмет и ако няма някое фамилно чедо или поставено лице за позицията може да ви вземат. И съвет за накрая - бъдете скромни и не показвайте, че знаете много.

Работих почти 3 години в компанията, която ми даде много. Работи се много, стандартите са високи.ако работиш и имаш потенциал можеш да се развиваш.аз съм свидетел на много хора,които благодарение на личните си качества успяха да се издигнат. естествено по лесно става ако си човек на някой, ама това е навсякъде.има и некадърници на високи позици, ама то и това не е само там.заплащането е малко над средното за София, но при извънредни проекти, ако шефът ти е човек ще намери начин да те компенсира.шуробадженащина има, но не е това проблема.той е в консерватима на фирмата. фирмата предоствя доста привилегии за служителите, особено за хората с деца, тъй като има собствена детска градина.младите служители искат бърза кариера и бързи пари,ама като видят в другите фирми какъв е хаос и често се връщат обратно във фирмата. много коректен работодател.друг проблем се явява силно изразената бюрокрация във фирмата.като цяло условията са добри и компанията е с много потенциал, тъй като тенденциите там са да се правят нещата, както трябва.

Работя в една от дъщерните фирми на Овергаз от 10 години.Като всяка компания и тук има проблеми, един от основните от които е недостигът на качествени кадри. В последните години постъпиха много млади хора, без всякакъв опит (и знания), с безкрайни претенции и искащи кариерен растеж поне веднъж годишно (т.е. за три години от младши специалист - директор)и съответно ръст на заплата в пъти. Е това естествено няма как да стане и затова има толкова негативизъм в оценките.
Имам трудов стаж над 20 години и всеки ден научавам по нещо ново. И разбирам колко е смешно да се определяш с две години стаж като "знаещ" и "можещ", особено като се има предвид нивото на образованието напоследък. Моженето е функция на знаенето, а най-важното което липсва на много от младите колеги е ЖЕЛАНИЕТО, и то не желание да получиш, а желание да дадеш.
Що се отнася до извънредния труд - досега не съм полагал такъв. Въпрос на организация (лична и екипна). Хаосът в много случаи си го правим сами.
Като цяло компанията е добра. Вярно има и калпави хора по високи нива, но къде ги няма?
Като работодател е изключително коректен, внедряват се съвременни управленски технологии, иновативна компания, има много какво да се научи (който иска).
А който иска само пари, колкото може повече и то веднага - наистима не е това мястото.

Работата в Овергаз (говоря за дружествата в София) има както добри страни, така и не чак толкова добри..
Има добра, даже много добра социална програма, пълни осигуровки, отлични условия се осигуряват при командировки в страната,дават се ваучери за дрехи, пари за сватба и раждане на деца, безплатни медицински прегледи и много други...
Заплащането е малко над средното за София за дадена длъжност...
Работната среда е добра, осигурени са всички необходими консумативи и оборудване...
Фирмата се ползва с добро име и това е плюс за автобиографията определено.
Сега за проблемите - На първо място - перспективите за личностно развитие са почти нулеви.
Дори и да може да се издигнеш..това би ти коствало повече много години от необходимото.Основно значение за повишението на някого са връзките му с неговите началници или техни познати и т.н.
Шуробаджанащина има - даже мноооого...синове, съпруги, сестри,братя,приятели има колкото искаш.Но къде пък у нас не се взимат хора с "връзки"? В България "връзките" са си предимство....
Още един недостатък е, че няма индивидуално отношение към служителите, което ги обезличава в един момент.

Въпрос точен всеки пише добро заплащане но къкво е то в чисти пари?
Длъжност проектант колко?
Аз вземам 700 лв. там като ида колко? Стрували си?

Овергаз е една от големите компании, които на практика доказват, че най-важният ресурс са хората. Има още какво да се желае в системата за заплащане. Не е съвсем обективно обвързана с отговорностите и крайният резултат. По-горе дадените оценки са прекалено явно (дори яростно)негативно отношениена бивши служители на компанията и в никакъв случай не отразяват обективно отношение. Личи и с просто око. Мненията за уж велики висши мениджъри, които си били отишли предизвикват усмивка и в най-непосветените в кухнята. Сигурно всички си задават най-малко два въпроса. Колко колеги си отидоха с тези величия. Отговорът е простичък - НИКОЛКО. И това е така, защото по същият начин звучи отговора на въпроса "Колко дойдоха в компанията с тях?". Те това е даказателство за "лидерски" качества. Колкото до селяните, нека не забравяме че хлябът идва от село, ще рече, селото е нещо велико. А тези дето не ни обичат нас селяните да знаят че разликата между селянин и селяния не е само в начина на изписване.

Овергаз е една изключително мудна, тромава и тежка структура! 90 % от работещите тук са хора от село или поне раждани и изживяли голяма част от съзнателния си живот извън София. Това, за съжаление, личи! Един от най - добрите мениджъри, оглавявали продажбите на тази фирма си тръгна с гръм и трясък, недоволен и обиден от шуробаджанащината, селянията и празните приказки на заварилите го домакини: Като започнем от баш чорбаджията, който е смел и честен само на думи и никога на дела; като продължим с интервютата за работа и смехотворните напъни на бивш сандвичар да управлява човешкия ресурс, не без помощта на ........, истерична и ........... .......... оглавяваща в момента няколко отдела подред, в момента Дирекция Човешки ресурси. Същата не случайно е много близка роднина с шефа на печатниците, отпечатали всички винетки, които купуваме за колите си. Тук няма случайни неща! Още един Мега ..........., също ............. е Изп. директор на някои от ключовите за фирмата дъщерни предприятия. Още двама заместници на шефа, прехвърлящи си топката и отговорността непрестанно.....Пълно с пияници, миризливи (в буквалния смисъл) колеги, ............ братовчедки, любовници и т.н.......Всички нормални, МЛАДИ, можещи хора си тръгват един по един. И все по-малко нови идват. Ще си останат дъртелите тук. И ще си направят държава в държавата - само от пенсионери и нереализирани нервни чичковци и лелки. Едно време се казваше, че тук нямаме организационна структура, но за сметка на това имаме родословно дърво. И аз искам да се махна. Просто чакам да минат отпуските.

Компанията е един от най-коректните работодатели в България, наистина се работи много и извънредният труд не се заплаща, но мениджърите понякога го компенсират с допълнителни почивни дни. Заплащането е добро, а и съм съгласен и с други мнения, че "стои" много добре в CV-то.