ДАТЕКС ООД /img/frontend/nomap.png"

ДАТЕКС ООД

Да Ви кажа за ДМС - Датекс мапинг Сервисез - вазможност за развитие почти никаква, най много да станесх т. нар checker, който го побъркват от работа и построянно има конфликти с всички останали защото трябвало разбираш ли да е отговорен за един милион неща, включително заплатите на колегите, които не са проверяващи, което е тъпо и отвратително. Привилегии - никакви, работно време, гадно - или ставаш много рано или се прибираш много кусно, тук компютрите са по важни от хората, запласхтането е малко за работата която се жърши си е мизерно. Савет - не идвайте тук!

ох какво да ви кажа...половината от мненията в този сайт сигурно са на някой HR агенций. Така че да кажа мойто мнение като служител на фирмата Датекс Мейпинг Сървиз.. и така няколко думи за всичко:
Заплащане: първият месец работиш за 250лв , след това ти вдигат заплатата на 400-450лв в зависимост от часовете който работиш на месец (т.е събота дали работиш или не) работата е на 6 часов работен ден но по някой път се налага да стойш повече.
Уважение: всеки си прави каквото иска на никой не му пука за теб.
Привилегии: НИКАКВИ.
Фирмена Сигурност: НИКАКВА.
Свободно време: работа подходяща за майки и студенти :)
Потенциал за развитие: НИКАКАВ :) както казах подходяща работа за майки и студенти който нямат какво да правят през деня :)
Местоположение: Удобно за хората от Младост и живеещите близко :)
Колеги: има и свестни но повечето напуснаха
С две думи ако ви поканят на интервю НЕ ОТИВАЙТЕ :)

Заплащането е долу горе добро за работното време в ГИС (120 работни часа,ако не се работи и през съботите)около 400 лв. Възможност за израстване никаква-само тези, които се мазнят на заместник шефките,които се надуват и правят каквото си искат.Иначе президента на ГИС центъра е точен,ако си защитаваш интересите,но пък му липсва всякакъв поглед върху работата на своите работници и т.н. Като цяло ДАТЕКС sux :P.

Подкрепям напълно горното мнение. Всъщност съм останал с впечатление, че на въпросният г-н ..... му липсва собствено мнение при преценка професионалните и лични качества на служителите му, което е и основен проблем за да ги задържи. Има параноя на тема шпионаж, някой да не го излъже или обере. Донякъде е разбираемо - не може да се очаква по-адекватно поведение от личност, развила се в едно осакатено откъм идеали и разбирания време.

Ако искате да работите там или в новото подразделение на Касист - Датекслаб ООД ще направите грешката да попаднете в средата на ограничени в развитието си хора. Колегите с по-малко стаж във фирмата виждат и осъзнават до известна степен какво е управлението на фирмата, съсредоточено в ръцете на трима души:
1) г-н .... ....., човек който все още не може да запази работниците си, процедирайки с ниски осигуровки (400 лв), неактуални заплати, по-високи от осигуровките, отношение към работниците си, надминаващо унижение в определени моменти. На моменти обича да изпитва новопостъпилите по такъв начин, че желанието да напуснеш веднага превишава желанието да си получиш заслужената си заплата;
2) г-н .... ....., главен програмист разбиращ си от работата, но за съжаление все още не прозрял напълно същността на нещата във фирмата, човек с неприятен характер на моменти;
3) г-жа ..... ...., гл.сч. на Датекслаб ООД и Касист ООД, човек който прави каквото му е наредено без да взема предвид обстоятелствата.

Ако искате да работите във фирмата трябва да знаете следните неща:
1) осигуровките ви ще бъдат на минимума, както и платеният отпуск;
2) платен отпуск се взима поне 1-2 месеца преди човек да желае да напусне фирмата, това му гарантира че ще си вземе отпускат като платен такъв, защото се правят два списъка с отпуск - официален и неофициален, официалният обикновено се взема накуп и не е възможно да се спори след напускане за изплащане на платен отпуск;
3) възможността да се работи докато се учи в университет е добра, но нищожна спрямо възможността за развитие във фирмата, просто няма възможност за развитие.
4) колегите, с изключение на горе-изброените са приятни хора (понякога и ..... може да бъде такъв, само понякога и ако желае!).

Успех на всички желаещи да изпитат гнева на г-н .....!

Много некоректни! Едно говорят на интервюто, след това се оказва съвсем друго. Заплатите за работата, която вършим е много ниска. Да не говорим, че политиката на фирмата е да назначава млади току-що завършили гимназия деца, които много лесно уволняват. Ако знаех за какво действително става дума никога не бих работила там.

С една дума - затвор

Нямам нищо против самата фирма,още повече,че не съм работил там ,но....
Поканихаме на интервю,явих се и когато се запознах с формулярите които ми дадоха да попълня - вежливо ги върнах и си отидох.Проблема беше,че в обявата не пишеше заплата, а тя се оказа - като начало-250лв,не повярвах на очите си!След три месеца фирмено обучение независимо какъв специалист си(не, че намирам в това нещо лошо-напротив) максимума който се достига и то, ако работиш 4 съботи е 460лв.В обявата пишеше - 5 дневна работна седмица,а във формулярите ,че се работи и събота,освен ако не е по желание(това не го разбрах ),но ако не работиш съботите едва ли ще надскочиш и 350лв.Местоположението е неудобно защото ,ако живееш някъде в центъра или по на запад е голям проблем за придвижването.За кварталите Дружба и Младост може би е добре,но за другите квартали е доста неудобно дори и със собствен транспорт в предвид на задръстванията по Цариградско шосе, които станаха напоследък постоянни.Иначе сградата е модерна,чиста и добре поддържана.С две думи - работата е за студенти или на хора които просто не им се стои в къщи.И последно - работи се на две смени и всичко това за тези пари -не благодаря!

Аз също мога да кажа, че се чувствам добре, работейки в Датекс ГИС Център. Офисът е много приятен, с удоволствие влизам в сградата всяка сутрин. Срещам нормално човешко отношение и не съм имала никакви проблеми от администравивно естество (заплати, отпуски, посещения на семинари и т.н).

Елица го е написала. Няма какво да повтарям :-)