ДАТЕКС ООД /img/frontend/nomap.png"

ДАТЕКС ООД

Като се абстрахирам от някои простотии по отделите, както и от някои нетипични личностни взаимоотношения, установявам, че фирма "Датекс" ООД, е невероятно хубаво място за работа. Ако имате необходимите качества, няма как да не ви забележат. Ще получите възможности за развитие, за каквито не сте си мечтали. Фирмата не само, че не отказва обучения, но ги поощрява - както в страната, така и в чужбина, стига да имате желание. Проектите, по които се работи, ще повишат в пъти квалификацията ви и интелектуалното ви ниво. Така че, ако сте от амбициозните, различните и мрете да се доказвате, това е мястото. Не се колебайте. И нека Силата да бъде с вас :-).

Ако ви предложат работа конкретно в производство на фирма Датекс, моя съвет е откажете. В момента няма работа и принуждават насила колеги да излизат в отпуск. Да не говорим за отношението на ръководителите на работни линии към служителите си. Ако ви кажат, че започвате работа при Милен Първанов направо откажете. Това е човек със силно вкоренен селски манталитет, който избива своите комплекси върху подчинените си служители. Лично съм ставал свидетел не един път как хули и обижда своите работници и говори нецензурни думи зад гърба им, винаги зад гърба им никога лице в лице. Заплащането е под средното за София и много често се налага да се работи през уикендите. Този извънреден труд ви се заплаща, но ако откажете да давате допълнителни дни ви гледат като втора ръка човек и съответно това рефлектира върху евентуалните бонуси, които може да вземете като допълнително възнаграждение. В заключение ако работата, на която сте се спря ли е за производството на тази фирма по добре я подминете, хората които имат собствено мнение и могат да мислят не са за тази отровна работна среда.

Внимавайте когато кандидатствате в тази фирма.Ръководителите в производственият отдел приличат на нещо средно между бирници и надзиратели в затвор.Мисловната дейност и правото на собствено мннение не се толерират а се наказват и то публично.Зачитането на личното достойнство е мит.Работейки там се усещаш като затворник.За това допринася освен виковете и крясъците на началниците и сирените бележещи началото и края на работният ден.Ако имате способноста да пренебрегнете самоуважението и да може да се смеете на тъпите шеги на началниците може да пробвате работа в тази фирма.Аз повече никога не бих си причинил подобно нещо.
С уважение към всички кандидати за работа които четат скромното ми мнение: ЛЪЧЕЗАР

Защо искате снимка?
Защо не разглеждате CV-тата без такава?

Изключително коректна фирма

Здравейте. Какви са заплатите и премиите за работник в производството в София?

Преди 5-6 години се явявах на интервю за счетоводител и ми направи много добро впечатление фирмата.Жалко, че не ме взеха.Тогава бях почти с нула опит и се търсеше и такъв -счетоводител - джуниър левел, като заплатата беше мисля 8-900лв нето - за човек без опит.Обясниха ми, че има няколко нива нагоре и с опита, качваш левел, съответно и лев :).Пак повтарям - тези нива са от преди години и сега може да са повече.За времето беше отлична възможност.
Аз бях на интервю в сградата в Дружба, като тя много ми хареса: модерна и красива.
Може някой ден отново да съм на интервю там, само че вече за друга позиция.

Много глупости са изписани тук и за това ще се опитам да внеса малко яснота.
Относно нападките срещу определени лица, които са работили във фирмата смятам, че са неверни и написани от хора, които нямат точна информация.
В ГИС центъра винаги за били наемани хора само с висше образование или студенти.
Един служител от ръководно ниво не би си позволил
да пише подобни коментари. А относно правописа на "Георги" обвиняваш хората, че са без образование или са груби нямам какво да добавя, сами преценете.
В производството има хора със средно образование, но това не ги прави по-лоши.
Относно заплащането в цялата фирма мога да кажа, че едва ли има по коректен работодател. Е да, като на всеки и на мен ми се иска да е повече, но това не значи, че не е добро.
Уважението малко куца, но то е защото липсва директната комуникация на ръководителите със всички служители. Няма как. Вярва се на ръководителите на групи, а те представят информацията по начин удобен само на тях.
Привилегии имат само любимците и добре мазнещите се(в производството).
Натоварването е повече психически и то на ниско ниво(някои хора са си повярвали и колят и бесят от позицията на по-силният), но и това не е за дълго.
Работата не е трудна и като цяло фирмата има доста положителни качества: редовно и коректно заплащане, осигуровки върху реалната заработка, добре платен извънреден труд,... и т.н.
Отрицателните са: слабата комуникация между ръководството и най-ниско стоящите служители. Информацията, която стига до висше стоящите не е обективна и точна, а е пречупена през призмата на междинните ръководители.

Ами това, че Калина, Ани, Ненка са идвали със сплъстени мазни коси,и неизкъпани цяла седмица с едни същи дрехи, направо за хеи-то да вика човек. Вие пък образование търсите.

Внимавайте кандидати за ИНЖЕНЕРНИ позиции !!!
Обявата е за позиция например:
Инженер, младши технически специалист в отдел “Клиентски решения”
обаче в трудовия договор Ви записват - младши технически специалист в отдел “Клиентски решения".
С други думи назначават висококвалифицирани инженери на позиции за средно специално образование - техникум. Така фирмата спестява от заплати, но Вие ако сте начинаещ инженер си разваляте завинаги професионалната автобиография и никога няма да можете да работите като маг. инженер на запад. Устоявайте правата си, когато градите живота си !!!