ДАТЕКС ООД /img/frontend/nomap.png"

ДАТЕКС ООД

Ами това, че Калина, Ани, Ненка са идвали със сплъстени мазни коси,и неизкъпани цяла седмица с едни същи дрехи, направо за хеи-то да вика човек. Вие пък образование търсите.

Внимавайте кандидати за ИНЖЕНЕРНИ позиции !!!
Обявата е за позиция например:
Инженер, младши технически специалист в отдел “Клиентски решения”
обаче в трудовия договор Ви записват - младши технически специалист в отдел “Клиентски решения".
С други думи назначават висококвалифицирани инженери на позиции за средно специално образование - техникум. Така фирмата спестява от заплати, но Вие ако сте начинаещ инженер си разваляте завинаги професионалната автобиография и никога няма да можете да работите като маг. инженер на запад. Устоявайте правата си, когато градите живота си !!!

В ГИС центъра имаше крайно необразовани хора-едната работила във баничарница-казваше се Ненка-без образование,разведена,по цял ден гледаше снимки на жената,с която й изневерява приятеля й.От панагюрище.Как е възможно да идва с гола гимназия.Имаше и една Калина,груба и недодялана,некомпетентна.Не разбираше програмите,колкото и по-млади колеги да й обясняваха.Центъра тръгна стремглаво надолу.Тъпи жени,които си говорят за туршии,далеч от новостите.

Здравейте.
Интересува ме какво е мнението Ви за тази организация към днешна дата.
Може ли да ми дадете информация за работата на монтажник?

Тук има доста негативни мнениея ,в които просто аз лично не мога да позная ДАТЕКС ООД.
Експлоатиране не съм видял, за каквато длъжност са те наели, това изпълняваш и се заплаща адекватно.
Отдели има много, може да се развиеш ако имаш желание и се докажеш.
Заплащането отново казвам е адекватно, нормално за София. Не вярвам ,че някой може да се оплаче. Колегите (включително и аз) ходят на екскурзии, коли сменят и прочие. Overtime се заплаща според законовите изисквания и за никой не е задължителен.
Има фирмен ресторант в сградата ,в който служителите ползват отстъпка.
Има паркинг за всички, което е рядкост за много от фирмите в Бългрия.
Местоположението за мен не е проблем и не мисля ,че има по-добро за сграда производство+развой+администрация.
Работната среда е нормална, при положение че има толкова много хора. Проблемите на личностна основа са рядкост.
В заключение мога да кажа - аз съм доволен, никой не е задължен да работи против волята си ако не ти харесва ,знаеш къде е пътя към вкъщи.

Поздрави!

Обява:
"Фирма "Датекс" ООД търси да назначи софтуеристи за embedded системи."
Тип: Platinum

защо ли съм склонен да повярвам на всички коментари по долу ?

reni, явно не си работила в Датекс :))))) Нищо американско няма в тази фирма.

Има няколко неща,които смятам, че е добре да се знаят преди да започнете работа в Датекс - като за начало ще изложа положителните черти - приятна атмосфера в офис, които наистина е уютен и красив, хора, с които се работи са интелигентни и образовани - осигуровките са на пълна работна заплата все пак е американска компания. Има си тим билдинг. От другата страна стои въпроса със заплащането - то е ниско за такъв вид работа. Друго нещо е постоянното клюкарстване и злорадстване от страна на някои отделени групи и както са написали преди мен -

Плюсове: комуникативно място; добра материална база, хубав офис с добро оборудване; ползване на ресторант; допълнително здравно осигуряване; в по-голяма си част свестни колеги; относително интересна работа; спазване на кодекса на труда; работа на смени, съответно - удобство за студенти, например, както и възможност за смяна на смените, което е удобно и гъвкаво; като цяло, възможност за упражняване на езикови умения (чужди езици); възможност за израстване в йерархията, съответно има перспектива за добра заплата.
Минуси: ниско заплащане, при това, обвързано с количеството и качеството на свършената работа, като тук е важно да се отебележи, че критериите за вярност се променят постоянно, често в последния момент преди предаване на работата, и също, че това дали нещо е вярно силно зависи от това кой ще го проверява; излишен стрес и напрегната работна атмосфера, леко напомняща за училище; един малък кръг от колеги на важни позиции, които са крайно неотзивчиви; тотална липса на сигурност; голямо текучество; като цяло добрата организация на труд във фирмата се изразява главно в това, че няма и една загубена и неизработена минутка, иначе се налагат глоби; работната атмосфера е сходна с тази в кол център.

Колегите са супер, средата за работа също. Точни са в изплащането на заплати,но като цяло няма необходимото уважение и сигурност към служителите на фирмата. Бъдете готови във всеки един момент просто да си тръгнете ако работите малко по-бавно или няма проекти...