ДАТЕКС ООД /img/frontend/nomap.png"

ДАТЕКС ООД

Който има време за губене, може да го изгуби в ГИС - центъра на Датекс - плащане - смешно, като дигитализатор - средно ти се връзват някакви си 400 лв месечна заплата. Премиите са само за тея, които могат да се кланят до земята. Не се надявайте на тях, ако не умеете да се мазните. Професионализъм - никакъв. Всичко живо, което може нещо повече се изнася от там. Като доказателство на тези факт - яко текучество. В нормална фирма за около месец време не биха напуснали 15 човека от по-малко от 100 - персонал. Сами си изчислете процента ;)

Dateks e firma ot klasa i silno viarvam vtova,che shte yspeyda vkaram moia muj da raboti za dateks.Tam toi shte dade vsichko ot sebesi zashtoto tazi firma spaso moia jivot i na deteto mi.Obicham Dateks moliavi vzemete mujumi na rabota pri vas moia muj az raboteh tam i vidiah che vie ste loialni i chestni rabotodateli i yvajavate tryda na rabotnitzitesi.Az misla che ako vsichki firmi biaha kato DATEKS Bulgaria shteshe da e ot nai yspelite v bransha.Pojelavam mnogo yspehi i stabilnost na tazi firma.Ako niakoi go prochete i e suglasen da vzemete mujumi na rabota pri vas moje da me namerite na tel.0888059019 mnogo blagodarnosti.

Зле прикрита (и не по-зле платена) експлоатация.
Идеално за самотни майки и отчаяни от живота :-)

Работя в Датекс от 7 год.Доволен съм от заплащането.Дововолен съм от отношението на ръководствто.Колкото до колегите - има и свестни,има и суртуци,но то май няма място на което колектива да е перфектен на 100%.Най-важното е да знаеш какво искаш и как да го постигнеш.С подмазване(както се изразяват някой колеги)не става.Вярно е,че работната среда не е най-подходящата,защото отдела вече много се разрастна и мястото е малко за 50 човека,но скоро ще се промени това.Отношението е според това как си вършиш работата.Изводите оставям на вас.
Добро заплащане,осигуровки върху реалната заплата,достатъчно свободно време и възможност за развитие

Датекс е голяма фирма с много отдели и много различни длъжности. От това естествено зависят и работното време и заплащането. Не може да се даде обща оценка. Аз лично работя в ГИС център съм доволна от моето и от още няколко неща:
Трудов договор (от първият ден, без изключения), пълни осигуровки, ползване на болнични, отпуска 20 работни дни в годината, почива се на всички официални празници, 8 часов работен ден (не както на някои места 8 часа стават 10) или най-общо казано пълно спазване на Кодекса на труда.
Плащане на заплатата на 1-во число, винаги, никакви закъснения (естествено ако 1-ви е в събота или неделя се получава в понеделник).
Плащане по карта и съответно облекчени условия за овърдрафт и кредит към същата банка + по-ниски лихви по кредитите.
Допълнително здравно осигуряване към Закрила (определено спестява неприятното висене пред кабинета на личния лекар и някои разходи за изследвания).
Работа в нова бизнес сграда – чисто, ново, приятно.

И докато горните неща важат за всички служители, лично аз мога да добавя, че съм попаднала на страхотни колеги и пряк ръководител и наистина идвам с удоволствие на работа.

А ве правете по 1000 принтера на седмица и не се обяснявайте! 5 дена по 180 и събота 100. Никой не те пита, а ти казват! Ако не ти харесва знаете каде е вратата. Има още маймуни на спирката. А за премии не си и помисляйте. Правете по почти милион на ден и си взимаите 500-те лева заплата. Премиите от сигурен източних, че ще ги дават на кукуво лято! Поне през лятото ще имаме пари!

Мисля че колегите по надалу са казали нещата как стоят. Най-вече Илия. Единственото което мога да допълня е че работя от 5 години в ДАТЕКС първите две ходих само лятото и беше много добре защото работех и събота и през почивките и взимах "доста пари" (все пак бях на 15!!!). След като завърших отидох пак да работя, защото не ме приеха студент. 2 години как ли не съм се подмазвал и какво ли не съм правил (даже и име ми излезна) за да ме назначат на трудов договор! Най-накрая е това е факт от 10 месеца, но сега мисля че е по зле! Шефа се мисли за велик и само се опитва да ме контролира все едно това е единствената работа на света. Преди време ми беше добре, защото аз бях един от тези дето работния им ден беше 6 часа, защото играех шах с шефа. Вече не играя и ситуалцията ми коренно се промени. Колегите които дойдоха много скоро преди 5-6 месеца са на трудови договори и някой от тях дори взимат повече пари от мен!!! А повярвайте ми не работят повече! Еми това е от мен, пак ще цитирам Илия "Ако си търсите работа и ние също си търсим!". Вече като студент в УНСС мисля че без никакъв проблем ще си намеря работа със сходно плащане, но определено няма да съм "поредната маймуна от спирката"!!!

QUOTE : "Ако си търсите работа продължавайте и ние така правим. "

RESPECT & THUMBS UP

GG x.o-x.o.

Работя в Датекс от 9 г.отдел "Производство".Заплащането е на средното ниво за столицата като изключим подхвърляната ни през 4-5 месеца милостиня наречена "Премия",която чакаме от 3 седмици вече.За уважението е мало трудно да кажа може би ако бях "рибар" или си затварях очите(устата) за много от нередностите в отдела щях да го получа.Привилегиите са според това симпатичен ли си на шефа или не и дали ще могат да те манипулират с тях.Ако му играеш по свирката ще получаваш 40 дни годишно платен отпуск за студентските сесии.За фирмената сигурност мога да кажа само че я има освен ако не сте на граждански договор и не ви се наложи да тръгнете по болници.За свободното време ми добре е ако ви стига заплатата да вържете месеца и не ви се налага да работите и в събота пък и ако играете шах с шефа 8 часовия работен ден може да се превърне в 6.Потенциал за развитие има дотолкова че "всяка една маймуна от спирката която ще се научи да държи отверка и да навива винтове"(цитирам ръководител "Отдел Производство")може да стане техник.Местоположението не ме вълнува аз съм с кола.Като изключим подмазвачите и доносниците имам и много кадърни и съвестни колеги.Работната среда е ужасна.Тази така хубава отвън бизнес сграда не е предназначена за производство(на 6 етаж)вентилационната система не смогва няма въздух и лятото или е много горещо или ако пуснеш така наречените климатици отиваш на лекар а това не е добре особено ако си "на граждански".С кашоните които постоянно се внасят и изнасят от етажа се вкарва огромно количество прах.
Бих написал още много неща но нито едно от тях няма да е хубаво,хубавите бяха преди 6 години но пък за сметка на това последните 2 са просто ужасни.
Ако си търсите работа продължавайте и ние така правим.

Заплащането е средното за бранша, но ако се вземат предвид всички осигуровки си е направо добро. Говоря конкретно за Датекс-ГИС.
Надали пишещите преди мен познават изцяло структурата на Датекс.

И в градския транспорт като си никой, пак никой не те уважава.

Трудовия договор, който почти никой не се старае да даде или получи тук е факт.

Работно време на 12ч.(ако броим и придвижването до работното място) не е по-подходящо.

На вкус и на цвят колеги няма.

Моля, проверявайте си за правопис, защото и това показва какво е Вашето самоуважение.