Линде Газ България /img/frontend/nomap.png"

Линде Газ България

АКО СТЕ ГНЕВНИ. За да преодолеете гнева си, запитайте се с какво може да ви е полезен. Гневът често е следствие от разочарования и нереализирани очаквания. Запитайте се: „Какви са моите очаквания? Как мога да се освободя от тях и да приема каквото и да се случи? Мисля ли за очакванията на другите? Мога ли да призная своето участие в конфликта? Виждам ли ясно с какво съм допринесъл за ситуацията, заради която съм разгневен? Ако съм ядосан на нечии думи, мога ли да видя, че това са само думи, които вече ги няма, и като всичко останало, те също са нетрайни? Дали гневът ми е от полза за някого, и най-вече за мен?“ Може да помислите и върху това, че неконтролираният гняв обикновено води до разрушителни действия – от изричането на думи, които нараняват другите, до агресивни реакции и насилие, за които впоследствие ще съжалявате. Помислете за това, че гневът е в състояние да разруши отношенията ви с хората, с близките ви, да ви отчужди от другите, да ви ограби от душевната и умствената хармония, която заслужавате.

За енергийните вампири в Линде газ

Вампири с мания за контрол

По какво ще ги познаете?

Тези хора винаги са облечени безупречно и са твърде организирани. Изразът „прости решения“ им звучи като чужд език, плюсовете и минусите на всеки вариант за действие непременно трябва да бъдат уточнени и анализирани. И най-важното – след като веднъж е взето решение, то не може да се промени за нищо на света.

Как подмамват жертвите си?

Тези маниаци на тема контрол могат да бъдат предани приятели. Ако са ви обещали нещо, можете да сте сигурни, че ще удържат на думата си. Вниманието, което обръщат на детайлите, понякога е дразнещо, но най-често именно тази особеност на „вампирския“ характер ще ви помогне да спестите време и пари.

Защо изсмукват енергията?

Те са перфекционисти с твърди морални принципи, които очакват абсолютно същото от околните. Ако постъпвате различно от тях, непременно ще ги разочаровате. Не биха обидили никого умишлено, но ако им „попречите“ да контролират случващото се, можете да се сблъскате с доста болезнена реакция. Например ако си мислите, че сте избрали много разумно ресторант за планираната вечеря, този тип вампир ще ви покаже ясно, че не сте прави и сте допуснали ужасна грешка. По-късно той все пак ще ви направи услугата да вечеря с вас, но само защото не е разполагал с време да уреди резервацията лично.

Как да се защитите?

Признайте пред себе си, че никога няма да се държите като този човек, но недейте да мълчите, когато той ви кара да се чувствате разстроени. В неговия черно-бял свят няма полусенки, затова непременно трябва да уточните какво именно ви е засегнало и наранило и да му обясните как да избягва подобни ситуации за в бъдеще.

Вампири-параноици

По какво ще ги познаете?

Вампирите-параноици често се обиждат и са склонни да правят от мухата слон. Много са подозрителни, не вярват на никого просто ей така и приемат всяка случайно хвърлена фраза като укор в свой адрес. Ако кажете на вампир-параноик, че харесвате дрехите му, той веднага ще си помисли: „Ясно, значи обувките ми нещо не са наред“.

Как подмамват жертвите си?

Параноиците дават мило и драго за семейството си и/или най-близките си приятели, освен това казват истината в очите и по правило са способни да изрекат в лицето на някого думи, които вие не бихте се осмелили да изречете.

Защо изсмукват енергията?

Вампирите-параноици спазват конкретни правила и смятат, че всички останали трябва да правят същото. Вечно търсят доказателства за извършени „престъпления“… и обикновено ги намират. Не са способни да забравят и да прощават – всичките им впечатления се запазват завинаги в „архива“, а всеки заподозрян е виновен до доказване на противното.

Как да се защитите?

Ако имате какво да криете, вампирът-параноик непременно ще разбере какво е. Затова единственият сигурен начин за защита е да бъдете честни и винаги да казвате истината и само истината (вампирите-параноици са сигурни, че който лъже за дреболии лъже и „на едро“). Но най-важното е да не си позволите да прихванете вируса на параноята, иначе ще започнете да подозирате роднините и близките си във всичките смъртни грехове. А по този начин със сигурност ще си вгорчите живота си.

Вампири-купонджии

По какво ще ги познаете?

Вампирите-купонджии са импулсивни, безгрижни и не се притесняват да излъжат, за да получат това, което искат. Те винаги ще ви предложат да пийнете по още едно, да продължите нощната веселба в друг клуб и т.н.

Как подмамват жертвите си?

Те са чаровни и забавни събеседници. Вие бихте могли да бъдете такъв човек, стига да нямахте никакви отговорности или угризения на съвестта. Когато сте с тях, се чувствате избрани, специални. Сякаш принадлежите към висша каста.

Защо изсмукват енергията?

Те ще бъдат до вас само дотогава, докато не съзрат по-интересни перспективи на хоризонта. След това ще бъдете изоставени незабавно и безкомпромисно. По правило се отнасят лекомислено към парите и поощряват другите (вас включително) да правят финансови глупости и да търпят нежелани разходи. Ако имате някакъв проблем, вампирите-купонджии няма да общуват с вас, тъй като не искат и да знаят за неприятностите ви.

Как да се защитите?

Позволете си да изпитвате удоволствие от това общуване, но не очаквайте нищо от него. Не се забърквайте в мероприятия, които не ви допадат и скрийте по-надълбоко портмонето и кредитната си карта.

Вампири-егоисти

По какво ще ги познаете?

Те несъмнено са добре реализирали се хора, но ще положат всички възможни усилия, за да ви накарат да забележите това. Няколко минути след първата среща вече ще сте осведомени относно всичките постижения и влиятелни връзки на такъв човек.

Как подмамват жертвите си?

С тях бързо започвате да се чувствате като нужен и важен човек, без който вампирът-егоист няма да се оправи. Разбира се, тези хора умело използват и харизмата си.

Защо изсмукват енергията?

Ако не говорят за себе си, значи изобщо не се интересуват от разговора. Приятелите са им нужни само за „галене“ на собственото им его. За тези вампири хората са само средство за постигане на целите. Впрочем егоистите могат да имитират съчувствие, но им липсва искреност.

Как да се защитите?

Ако трябва да получите нещо от вампира-егоист, помислете какво би искал той от вас и действайте на принципа „Аз на теб, ти на мен“. Сключете сделка и искайте от него първо той да изпълни обещанията си. Сурово ли ви се струва? Но няма друг начин! Личната заинтересованост е единственото, което може да го мотивира.

За енергийните вампири в Линде газ

Вампирите на работното място

На работното място вампири могат да бъдат и ръководители, и служители.

Висшестоящите на работното място обичат да прокарват своите "вампирски" пет минути. В зависимост от това за колко му стига на шефа получената от вас енергия, толкова по-често са тези "петминутки". Началникът-вампир ще бъде в състояние да я получи от всеки. Той ще крещи и обижда. Ще излива негативните си емоции и ще краде от вашата положителна енергия.

Да се борите с вампир началник е не само безполезно, но дори и вредно, защото той точно това чака от вас. Направете експеримент, не реагирайте на грубостта на шефа, усмихнете се, кажете нещо за времето, и ще видите как той изведнъж ще загуби почва под краката си.

Вампирът–служител обикновено използва елементарен метод за вампиризъм като жалби. Ако някой до вас безкрайно повтаря, че не харесва работата си, знайте: пред вас е вампир. Така че се пазете и по възможност общувайте по-рядко с него.

Вампирите и телефоните

Технологичният прогрес е породил най-усъвършенстваната форма на вампиризъм – телефонният. Телефонният вампир споделя с вас не радостта си, а постоянно се обажда, за да решава своите проблеми. Той ви отнема много време, откъсвайки ви от работата. Вие го слушате с раздразнение и невидимият поток от вашата енергия изтича към вампира. Географското положение в същото време не е от значение. Вампирът няма нужда да идва при вас, той просто вдига телефона и се свързва с жертвата си. В случая само трябва да затворите телефона с аргумента, че сте заети.

Скрити техники на вампиризъм

Представете си такава ситуация. В стаята, офис, кухня, изведнъж идва човек, когото не обичате и просто не можете да търпите. Когато видите този човек, вие излизате от равновесие: учестява се пулсът ви, дишането се нарушава. В този случай ноздрите ви потрепват нервно, зъбите и устните конвулсивно се свиват, спазми обземат гърлото ви, ръцете и краката ви потръпват нервно. Считайки себе си за културен човек, вие дори не показвате чувствата, които заливат цялото ви същество. Така той вече е изтеглил цялата ви енергия.

Друга скрита техника, която използват вампирите – те се нуждаят от доказателства. Но знайте, че никога няма да ги убедите в нещо - те си имат свое мнение. А колко много нерви ще скъсате и как опустошено ще се чувствате след тези разговори! За вампира е важно да има конфликт, той провокира енергиен сблъсък. Не забравяйте, че мъдрите не доказват нищо на никого.

Негативните хора са склонни да източат положителната ви енергия и да ви заредят със своите песимистични чувства.

За енергийния вампир животът е гаден и несправедлив. Той критикува и обижда другите без да се съобразява, че по този начин ги наранява.

Негативно настроените личности не са в състояние да генерират положителна енергия. Те се хранят с енергията на другите без да имат угризения на съвестта за това.

Те с лекота ще вземат всичко от вас без да ви дадат каквото и да било в замяна.

След комуникация с енергиен вампир жертвата му се чувства безпомощна, уязвима и изтощена.

Ето още няколко черти, характерни за отрицателните личности:

• Енергийният вампир често е арогантна и манипулативна личност, опитваща се да контролира живота на другите.

• Този индивид да се сприятелява с лидери и влиятелни хора, за да се възползва от положението им в обществото

• При спор енергийният вампир е винаги прав, държи на своето и не признава чуждата гледна точка

• Постоянно се оплаква, разпитва, търси идеи от вас

За да се справите с енергийния вампир е необходимо да се научите да казвате „не”. Вместо да рискувате своето психическо и физическо здраве, категорично откажете да извършвате каквото и да било в услуга на тази личност.

Избягвайте общуването с такъв тип хора. Ако това е невъзможно се опитайте да не отговаряте на техните въпроси и атаки. Скоро ще забележите, че те сами ще се откажат от контакта с вас.

Бъдете учтиви с енергийните вампири, заемащи високи позиции като началници и работодатели, но не позволявайте да „изпиват” енергията ви.

Отклонявайте личните въпроси и не давайте обяснения за нищо, свързано с личния ви живот.

Внимавайте с хора, които са манипулативни, подли, хитри и властолюбиви. Не им се доверявайте и не позволявайте да злоупотребяват с добрия ви нрав.

При срещата ви с енергиен вампир най-важно е да не се поддавате на атаките му и да мислите положително.

За токсичните хора в Линде газ

ТОКСИЧНИТЕ ХОРА, КОИТО ТРЯБВА ДА ИЗХВЪРЛИТЕ ОТ ЖИВОТА СИ

Влиянието на хората около нас върху качеството на живота ни е по-голямо, отколкото си даваме сметка. Както оптимизмът, така и песимизмът е заразен. Затова внимавайте с какви хора се обграждате. А ето и кои типажи просто трябва да избягвате:

1. Хората, които правят живота ви по-стресиращ

Ако имате хора в живота си, които постоянно ви стресират, тогава послушайте себе си и ги отстранете от всекидневието си. Животът е стресиращ сам по себе си. Не е нужно някой да допринася допълнително за това.

2. Хората, които не ви уважават

Всеки почтен човек заслужава да бъде уважаван в замяна. Ако установите, че имате човек или хора в живота си, които имат затруднения да ви удостоят с нужното уважение, кажете им да се отдалечат от вас. Уважавайте себе си и никога не позволявайте на другите да проявяват неуважение към вас.

3. Хората, които винаги успяват да ви наранят

Хората, които са част от живота ни, са тези, за които най-много ни е грижа. Но за съжаление много от тези хора понякога ни нараняват. Ако има някой в живота ви, който постоянно ви наранява, направете си услуга и дръжте този човек на разстояние. Болката може да се възприеме като нещо добро, само ако ви носи урок. В този случай, урокът е да спрем да позволяваме на другите да ни използват като боксова круша.

4. Хората, които не могат да спрат да лъжат

Всеки лъже. В действителност, в рамките на първите няколко минути на срещата с нов човек, той може да ви излъже няколко пъти. Повечето лъжи са безвредни, но всичко това се променя, когато хората, които ви лъжат, са тези, на които имате доверие. Заобиколете се с доверени хора и ще се почувствате много по-добре.

5. Хората, които ви се усмихват, а ви обиждат зад гърба ви

Това са страхливци, които нямат смелостта да кажат това, което мислят. Тези хора се наслаждават, преструвайки се на ваши приятели, докато ви обиждат пред останала част от света. Те ще съсипят репутацията ви. Забравете тези хора. Не заслужават вниманието ви по никакъв начин.

6. Хората, на които не им пука за вас

Всички сме имали хора в живота си, които са наши приятели, само когато им е удобно. Това са "псевдо приятелите" – много е забавно да излизаш с тях, обичат да им се помага, но когато имате нужда от тяхната помощ, не можете да ги намерите. Тези хора са особено токсични, защото ви дават илюзия за сигурност. Мислите, че можете да се опрете на тях за подкрепа, но когато ги потърсите, ще се озовете сами.

7. Хората, които ви дърпат към предишния ви начин на живот

Животът е интересен и вълнуващ, ако е постоянно прогресиращ. Само когато се движим напред, когато подобряваме себе си и заобикалящата ни среда, сме в състояние да намерим удовлетворение и щастие. Често задържате хора в живота си, които са били част от досегашния ви живот, без да проумявате, че те ви дърпат назад. Вие сте работили усилено, за да прогресирате и да направите промени, но тези хора предпочитат живота такъв, какъвто е бил, и ще опитат всичко възможно да ви върнат в пещерата, от която сте изпълзели.

8. Хората, които просто заемат място

Всичко в живота е ограничено. Ресурсите са ограничени. Времето е ограничено. Местата са ограничени. Каквото можете да постигнете в живота си, е ограничено. Ние не можем и никога няма да бъдем в състояние да имаме всичко. Ето защо трябва да бъдете много внимателни не само с това, което сте избрали да направите, но и с когото решите да го направите. Можете да поддържате само шепа силни връзки в даден момент - просто не разполагате с време и енергия да се справяте с повече. Ако се заобикаляте в живота си с не толкова приятни хора, вие ще създадете за себе си не толкова приятен живот. Ако хората около вас не допринасят за по-добър живот, следва по подразбиране, че те взимат от него.

За психопатията:
Самото определение на психопатията включва интровертност и рязка, немотивирана смяна на поведението и настроението, амбивалентност в чувствата. Психопатите знаят, че любовта не е тяхната стихия, но необходимостта да се нагодят към обществените норми ги кара да търсят партньорки. И докато не вземат решение дали да останат с жената, или да я зарежат, те проявяват изключителна предпазливост, за да не се издадат, проявявайки хищническата си същност. Когато изведнъж ги връхлетят пристъпите на агресия, те просто изчезват без обяснения. Точно по същия начин постъпват и когато жената е недоволна от нещо и настоява за обяснения.

За съжаление, много често, тръгвайки към ритуалната зала, вие може да нямате ни най-малка представа с кого възнамерявате да прекарате най-хубавата част от живота си и що за човек е бъдещият баща на вашите деца.

Как да различите психопата, преди да изпаднете в любовна зависимост от него?

1. Психопатът физически е много активен, но е пестелив на думи. Неговата лексика се състои предимно от глаголи (за съществителните се досещайте сами, а прилагателните може и да си ги измислите). От него няма да чуете любовни признания, но има шанс (аз бих го нарекла сериозен риск) някой ден да дойде и да постави въпроса ребром: „Или се женим, или повече няма да ми видиш очите!“.

2. Той е склонен към поставяне на ултиматуми ‒ без да изслушва и да взема под внимание чуждите аргументи и възражения. Това различава психопата от нормалния кандидат-съпруг, който би поискал мнението ви и би обсъдил подробностите ‒ все пак той иска да ви направи щастлива, а не да ви шокира, възнамерява да гради дом с вас, а не да ви взема за заложница или робиня, нали така? Ако вашият избраник се държи ултимативно, не чакайте от него нито нежност, нито любов. Той просто не е способен на такива неща.

3. Психопатът се отличава с емоционална студенина и жестокост. При това той ги приема за „образец за поведение“, който не всеки може да „постигне“. Според него емоциите са признак на слабост и липса на мъжественост. Той разсъждава така: няма нужда от емоции, просто си разпределяме длъжностите и задълженията и – да се хващаме за работа. Само че по този начин се градят отношенията във военните и криминалните групи. Семейството е място, където хората трябва да намират топлина, да се наслаждават на общуването и да обменят искрени и дълбоки чувства.

4. Психопатът цени в жената (а и във всеки друг човек) трудовите качества, уменията и навиците, заплатата, наследството... Той използва формални критерии за оценка на хората и ще вземе за жена най-сигурната от кандидатките, която ще му върши работа и ще му е от полза. Във връзката с жената той залага на покорността, а не на хубостта; на кулинарите способности, а не на таланта; на откритостта, а не на сдържаността.

5. Една от причините психопатът да крие емоциите си е това, че той винаги крои нещо, винаги има някакъв таен план и важен за него двойнствен живот, за който вие дори не се досещате. Но в същото време той иска неговият спътник в живота да бъде открит, доверчив и наивен, за да може лесно да го манипулира и да го държи в неведение за това какво го очаква на следващия завой.
Разбира се, психопатът също харесва умни, привлекателни и образовани момичета, но той би се отказал от зова на сърцето си в полза на инстинкта за власт, който при него е по-силен от интелекта. Той може да изгради връзка с такава жена (нещо в стил „госпожицата и хулиганът“), като ту се появява, ту изчезва, ту я сграбчва в горещите си прегръдки, ту я попарва със студенината си, докато някой ден тя научава, че се е оженил за съвсем друга, която изобщо не прилича на нея.

6. Внимателно изслушайте предишните му любовни истории. Истинските мъже, джентълмените крият предишните си флиртове, за да не разстройват настоящата си възлюбена и за да избегнат неизбежното сравнение. В случая вас не ви интересуват подробностите, просто трябва да се убедите, че в разказите му за предишните връзки няма нещо, което подсказва за едва сдържана агресия или дори за отмъщение. Имайте предвид, че обект на неговата отмъстителност може да се окажете и вие. Може да се ядосвате заедно с него на другите „недостойни“ жени, но не забравяйте, че вече и вие ще сте в техните редици. Ако неговата потребност да доминира като мъж и да отмъщава е останала неудовлетворена в предишните му връзки, той ще се насочи към вас.

Психологията на психопата често почива върху сексизъм и крайно лошо отношение към жената, тъй като за него тя е нещастно, недостойно и по-примитивно от мъжа същество. Ако крайъгълният камък в мирогледа на вашия избраник е такъв, няма как да постигнете хармония с него. Той никога няма да ви възприеме като пълноценна личност и според него с такива хора няма какво да се церемониш. От гледна точка на психопата единственото, което може да се направи с непълноценните и „примитивни“ личности, е да бъдат опитомени – ако не с тояга, то с морков.

3 гарги си летели едната свила в ляво другата в дясто третата свила 3 кила цветни метали (или свила коз)

Влязъл един кон в бензиностанция:
-Имате ли кафе на бучици
-Не имаме лимонада на пръчици
-Еееее,аз като съм кон ,да не съм парапет ..
..И излязъл през вентилатора.

– Закараха Пенка в родилния дом!
– Какво й е?
– Не знам…

Един планинар си се разхождал из чукарите и понеже му станало много гот от гледката на скали и камънак се провикнал:
-Еееееехооооооо
Ехото отвърнало:
-Кво бе!

В магазина: – Добър ден! Един хляб може ли? – Какво да може един хляб?

Една камила си стояла в пустинята и казала :“Мммммммдааааа“!

Две мухи карали мотори и едната казала спри че ми влезе муха в окото …

Кога майката на Шотландския боец е разбрала, че синът и е безсмъртен? Отговор: След третия аборт.

Една змия излиза от дупката си, огледала се и тъгъдък-тъгъдък през пустинята. По едно време се усетила, спряла се и си рекла:
– Мааму да еба, аз нали съм змия бе… – и продължила:
С-с-с–с-с-с-с-с-с-с-с…

Как се нарича човек, който носи нафта от космоса ? (Космонафт)

Какво е това мотивация? Не съм чувал. Не стига, че даваме работа, ами и пари искат и отношения. Аз съм шефът и имам право да крещя и да подтискам. Ти си виновен за всичко. Това, което е описано по-долу никога няма да стане. Мълчи и изпълнявай, за да не издавам заповед на всички.

Гледай какво правят хората, те са луди тези! Аз вярвам само и единствено на себе си! И не мога да лъжа, нищо че постоянно го правя.

Мотивацията на екипа не е свързана просто с добра заплата и веднъж годишно ходене на тиймбилдинг, а е ежедневен процес, подчертава Тихомир Тошев от "Кредит център". Според него е важно екипът да има усещане за едно цяло, което се движи в една посока, гони еднаква цел и заедно "бере" резултатите от успехите си. Иначе той е привърженик и на бонус системите при заплащането. "Принципът "работи повече и получавай повече" премахва горната граница на възнаграждението и кара всички служители да работят по-усърдно и по-ефективно и да получават адекватно възнаграждение за това", подчертава той.

Мотивацията на служителите е свързана не само с личен пример и възнаграждения според постигнатото, но и с изграждането на приятна, приятелска среда за работа. Създаваме условия на хората да се чувстват щастливи на работното си място, защото това е ключово за успешното реализиране на целите, казва Иглика Йорданова от Colliers International. Мотивацията се повишава и с осигуряването на възможности за обучения и квалификации, както и с признаването на постиженията на служителите, подчертава Соня Начкова от Software AG Bulgaria. "Даваме обратна връзка и признаваме успехите публично – например пред целия екип, на общи срещи или във вътрешната социална мрежа", дава като пример тя."