Тек Експертс https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,пл. Позитано №2&markers=София,пл. Позитано №2

Тек Експертс

Като бивш клиент на фирмата (работя в партньорска фирма) останах крайно недоволен от начина на работа при collaboration й с партньорите. Имейлите се игнорират по две седмици, липсва адекватен мениджмънт. Една от мениджърките там ми направи ужасно впечатление. Казва се Елица Атанасова. Непрофесионално поведение, липсват елементарни знания за продукта, с който уж работи, беден речник на английски език, изобщо селска история. Оставям настрана факта, че прилича не на жена, а на травестит и се облича като клошар,което прави лошо впечатление при лична среща, макар и в работна среда. Основното е, че тикети се работят формално,важно е количеството, а не качеството, и взаимодействието на business level между партньори с тях е изключително нелоялно и неприятно.

Когато цъфнат теменугите
и Тека тръгне той на зле,
пусни предизвестие на пук на другите
и гледай ти да си добре. :)

Пусни предизвестие и за другите,
понеже прецакани са и те,
Ако останат без служители в заблудите,
няма да им е за сефте.

По университети ще си търсят пак балъци,
срещу унижение и заплати ниски.
Ако не искаш да стават сакатлъци,
сподели поемата със свои близки.

Със спуснати финансови пердета,
недей да търсиш повишение.
След преразглеждането на бюджета,
следва тъпкане и унижение.

Нека бъдем ний сплотени,
в кол център и времена на бедствие.
Дори и с наведени глави снижени,
нека заедно пуснем предизвестие.

В таз умряла фирма брат,
няма кой да те оцени.
На всеки етаж се усеща тежка смрад,
от Tека просто напусни.

Ваш любим,
Пабло Текстобар

TL:DR - Do not work here, unless you really need to.

I have been working in Tek Experts for a while. I started in a Microsoft Azure project.

Since the start of the project, I heard a lot of bad things about Tek. On this site and on site as well.

At first, it was OK. For me personally at least. However there were people working on the same position as me, earning 1300 BGN monthly, while others were earning up to 2000 BGN. There is a huge discrepancy in salary, and you are strongly discouraged to exchange information on the topic. Our team brought it up with the Managers back then, and the response was basically: "Well, you are not really supposed to do that so I can't really help you." - People started leaving.

After some time, the managers were offered better positions both inside and outside the company.
New management came, and it was good for a while. - Until more people started leaving.

Then the team I was working for, which was according to the metrics, among the top performing, was no more.
Results started to drop, Managers and upper management became more frustrated. - People continued to leave.

Cue COVID-19 response. It was pathetic by all means. Employees had to call the Police and Inspectors to confirm that the office space was (and still is) hazardous. It took a lot of time for the company to issue a "Work From Home" plan. In response people started taking PTO and Sick leaves, which reached the Site Manager, who came on the floor to shout at people how they will be fired if said behavior continues. Then we finally got the WFH. Things were good, great actually. Turns out, not being in the middle of the shit-storm is great. And this is when the managers weaponized the "benefit" of working home. People were returned to the office in a short notice as a disciplinary precaution. ("Tomorrow I want you back in the office") We have had people come with COVID to work, and then they put you back home for 10 days. Return to office. Rinse & Repeat.

Currently, the majority of "Middle Managers" are full of man-child-like people. They are depressed that their employees are mostly more capable than them. They project insecurities and are looking for every minor and major mistake to act upon on. The same manager will tell you all is good on a 1:1 and literally 15 minutes later will scold you in front of your team. The good ones already left for greener pastures.

There is no way in hell, you are given the benefit of the doubt. You are not innocent, until you can PROVE IT!

"Have some self-respect, quit TEK!"

In short - You are treated as well as your last mistake.

Money:
Some people were LUCKY and BLESSED to receive a 5% increase in their salary. Some people are working for 4 YEARS there with no salary increase.

Certification and extra benefits: Unless you are THE top performer or an insider, there are none.

You only get to apply to new positions, when they are free:
Which happens VERY often. Attrition rate has been negative for a WHILE.

Across L1, L2, TL and Manager positions. During the last few years Tek changed:
- 4 Team Managers
- 3 Operational Managers
- 2 Project Managers
- 4 Site managers
- 2 CEO

Everything below is also true, all other opinions are all true. If there is a positive feedback on this site, it is misinformation. The only positive thing about Tek is the location of the building.
(which is used for money laundering according to their monetary flow) ((which you can check for yourself LMAO its public info and auditors are not hard to consult with))

Ако трябва да опишем фирмата с няколко думи, то те биха били следните:

"Некр#филия" с индийци + "пед#фил*я" с мениджъри + "з*oф#лия" с висш мениджмънт.

Пояснявам:

1. "Некр#фил*я", защото с тези клиенти ИТ сектора е загинал!
2. "Пед#фил*я", защото мениджърите се държат арогантно, взискателно, непрофесионално и най-вече детински!

Поведението на мениджмънта е с отличителен характер на 7 годишно дете. (най-вероятно детето е по-разбрано)

Имаме и служители в предизвестие благодарение на страхнотният им мениджърски подход.

Браво на вас! Евала!

3. "Зо!ф#л*я", тъй като тези гълъбчета по веригата никога не ги виждаш, обаче винаги успяват да ти спуснат л@йната от високо!

Никога няма да се оправи тази фирма! Бягайте далече от нея! Не подписвайте договор при никакви обстоятелства!

Фирмата представлява една дълбока септична яма, с ясната цел тя да просперира за сметка на служителите си които винаги са ощетени!

1. Обикновено всичко започва с шикалкавене и залъгване на персонала още от самото интервю. (Тука все още не се усеща миризмата)
2. Лъжи от типа:

"Това не е кол център", "няма да има обаждания", "XXXX сума е максималния таван, който можем да ти предложим",
"Ще видиш много възможности за развитие","Предлагаме и сертифициране след време", "На всеки 6 месеца има преразглеждане на заплатата",
"Съпорта е изцяло ЕМЕА" са нещо обичайно. (На 2ра стъпка леко започва да замирисва)

3.Реалността: (ЧЕТЕТЕ ВНИМАТЕЛНО ПРЕДИ ДА ПОДПИШЕТЕ ДОГОВОР!)

Това в действителност е кол център!
Водите се уж техникъл позиция, но те самите си признаха че предпочитат секретарки отколкото технически грамотни хора. (може би така им изнася,
защото това е предпоставка заплатата ви да не мръдне и след 3 години)

4. В последствие разбирате че XXXX сума не е максималния таван и са ви прецакали с няколко стотин лева разлика. (Тука вече миризмата се усеща и едвам се трае)
5. На всеки 6 месеца няма преразглеждане на заплатата! Повтарям, няма! Няма и да има!
6. Реално няма да видите много възможности за развитие в тази фирма. (независимо в кой екип ви поставят .. било то Dynamix/VM/Networking или Azure)
7. Единствената реална възможност за развитие е да отидете в друга фирма. Не се бъзикам!

8. Съпорта не е изцяло ЕМЕА! Повтарям, не е! В 90 % от случаите ще взимате кейсове от Индия, Пакистан и арабските страни. (Най-вече Индия)

9. Ще работите с индийски клиенти които нямат никаква представа от технологиите, но са адски нагли, досадни и противни! Мениджърите ще толерират това поведение!

(Тук миризмата се усилва)

10. Непрекъснато ще искат всичко да се случва веднага. Мениджърите ще толерират това поведение!

11. Непрекъснато ще ви ескалират и обиждат вас и вашият екип индиректно. Мениджърите ще толерират това поведение! (все пак това са нашите уникални клиенти)

12. Постоянно ще ви се пречи на работата от другите екипи и вендори, които обичат да спамят денонощно по тиймс. (Няма опция да блокирате тези хора)

Мениджърите ще толерират това поведение!

Важно: Тука вече започвате да разбирате в какви дълбоки и течни ла$на газите!

13. Нашето мото: Другите екипи винаги са прави! Вие винаги сте виновни! Реално заради двойните стандарти нямате право на глас.

14. Когато някой от друг вендор или екип сгафи на него няма да му се прави проблем, а когато вие сгафите за абсолютно същото нещо,

съответно за вас е обратния ефект/резултат!

Иначе няма двойни стандарти ... Дааа уее.. 100 % няма!

15. За ковид кризата и как тази фирма се "справи", няма дори и да коментирам. На кратко: 50 % бяха прецакани в офиса, останалите 50% хоум.

Иначе няма двойни стандарти! Дааа уе... 100 про ХОРА!!

(тука вече бавно, но сигурно потъвате в септичната яма)

Лека добавка: Тъй като Тека е дъщерна фирма, се оказва че въпросната Евърти май пере пари с ремонти по сградата...

Не е хубаво все пак одиторска фирма да разбира че се прави ремонт за празна сграда без служители в нея.. :) А прецакани не е като да нямаше..

Иначе пари за ремонти/реклами в youtube/facebook винаги има.. но пари за служителя никога няма! Странно нали?

16. Доста хора напускат.. и текучеството е фактор! Отоворете jobs.bg и ще разберете за какво става въпрос!

Никой не иска да се задържа дълго в тоя л@йнян концлагер!

Спрете още сега! Не подписвайте договор, защото преди да се осъзнаете, вече ще сте оср@ни до уши!

Съвкупността от кравешки, кучешки, котешки, биволски, конски и всякакви л€№на е нещо изключително неприятно,

но за съжаление точно това представлява Тека.

FYI
Разликата в заплата на инженер и чистачка е 50 лв в полза на чистачката.
Сами си правете изводите

Както много други хора преди мен подчертаха, заплащането е гола вода. От това започвам, защото за това работим. Ходим на работа, за да получаваме пари, защото не крадем пари и не перем ДДС.
Можеш да работиш в Dynamics проекта в ТЕК-а две години и заплатата ти да не мръдне и сантиметър, особено ако просто не си симпатичен на сегашните по-горни мениджъри. Много хора в долните коментари споменават по име мениджърите на екипите. От тях нищо не зависи, обаче. Те са пионки също. Над тях седи един мазен грък, който е решил, че няма да се занимава в оставащите му месеци с това дъно и ще ходи да съсипва други бизнеси с некомпетентността си, както и инфантилното си мислене.
Ако той не реши, че си симпатичен, то ти си просто роб, който ще се блъска там за робска заплата. А над него седят още по-неориентирани некомпетентняци.
Ако не си някакво младо момиче с чаровна усмивка - греда. Сайтът не иска да пиша за интриги, но и да можех, 6000 символа нямаше да стигнат! Всичките истории, които съм чувал допреди да дойда в дъното на "IT фирмите" - ТЕК-а, просто са аматьорски. Тук ситуацията е на друго ниво.
Офисът на Microsoft Dynamics е на 4-тия етаж.
Самата сграда е отвратителна, така че този отвратителен офис не ме изненада много. Невъзможен за проветряване, смърдящ постоянно на пот и гадости и мръсен отвъд представите на повечето хора. Прилича повече на някакъв стругарски цех, отколкото на офис. Като видиш из него да се разкарва човек с ризка и сакенце, просто ти идва да му се изсмееш. Тъжна гледка е. И половината климатици не работят правилно!
Уважението е чужда дума в ТЕК. Много от хората са готини, докато не им дадеш работа. Няма тийм билдинги, от време на време донесат някои плодове от борсата, да черпят, по-голямата част от сградата е клаустрофобична, мръсна и неприветлива, заплатите са ниски, интригите виреят, мениджмънта, HR, Payroll и IT отделите са доста бавни и некомпетентни и те. Същевременно, обаче, излъчват ега ти педантичността, сякаш са някакви трикратни MCSE-та. Само дето не са. HR-ите са ясна работа.
В Microsoft Dynamics проекта се работи под нечувано напрежение в повечето екипи от близо половин година. Нещата са пагубни, работата е унищожителна и малоумна. От теб се очаква да си скъсаш задника за 1500лв (че и по-малко), овъртайма не се заплаща, че дори и не се оценява. Можеш да си докараш 12 часа овъртайм в седмицата, ако не си симпатичен на симпатичния грък, ще получиш максимум легендарното потупване по рамото. Даже и от това почнаха да пестят. Колегите са в Нигерия, Виетнам, Коста Рика, Румъния и щяха да отварят офис в Роуанда ли беше, какво беше. Жалка работа с две думи.
Разбира се ще работите и с индийци и пакистанци. Тия хора са багаж, те просто са багаж. Колегите ви, които работят за Microsoft директно най-вероятно ще ви гледат като трета ръка човек (което реално сте, защото сте подписали договор с компания, която има два лева в търговския регистър) и няма да го крият това от вас. Отношението към вас ще върви умело по границата с расизъм. И то към вас, към бели хора, не към африканци и индийци. Ще ви шитват допълнителни глупости, да правите, ще ви връщат да повтаряте и потретвате и ще ви бавят с бюрокрация. Ще искат от вас да сте изрядни, докато от други няма да се иска това. Двойните стандарти тук са друга работа. Наистина трябва да имаш богат речник и фантазия, за да опишеш дегенеративната и малоумна реалност в това работно място.
Напуска се масово - на пориви, което е логично.
Тук ти искат да можеш да пишеш на SQL, да имаш ега ти усета за най-неинтуитивния и тромав софтуер, който някога ще видите. (Dynamics 365 буквално ще работи по-ефективно, ако го направят на CLI). Продукта, който ще поддържате, е направен с много морално остаряло мислене, на което и военните ни биха завидяли. Конкуренцията на Dynamics 365 не го е изместила само заради името Microsoft и защото конкурентните продукти са значително по-скъпи. Освен SQL, пита се и за знания за C езиците и Visual Studio нищо, че никой няма да ви даде чертичка код да напишете. Искат се знания за виртуализация, сървъри, инфраструктурни принципи и нетуъркинг. Не са супер трудни неща, ама са разнообразни и не са отразени в заплащането, като цяло. Ще ви лъжат, че сте инженери, тестери, консултанти, не знам си какво, а не кол център и ще ви го кажат сериозно, убедено, утвърдително. Кръгла и опашата лъжа. И за всичко това може и да получиш 1500лв заплата, може и по-малко. Ако си младо и спретнато момиче - повече.
За жалост, не мога да препоръчам това работно място, особено ако имате повече от две години стаж в тая индустрия - ще си изхабите времето, нервите и никой, ама никой няма да го оцени това. Като за първа работа дори едвам минава чертата. От някакво време се говори, че Dynamics проекта ще бъде затворен, което отразява просто какво се случва. В повечето останали проекти и екипи има подобни проблеми, само че на по-малък мащаб. Масово по екипите има некомпетентен и връзкарски мениджмънт, масово самите мениджъри си нямат идея какво реално се случва, какво си мислят и си говорят хората и въобще тяхното виждане и усещане за реалността е като на излезнало от детска анимация. Това е на всичките етажи. Чувал съм легенди за 2-3 стабилни екипа, където мениджърите не са някакви извадени от "Пътеводител на галктическия стопаджия - издание за Инстаграм", но не са повече от това.
Никой клиент не го интересува, макар че много добре виждат някои, че този софтуер е тръгнал надолу, че не работи като хората и, че не смогваме с работата. Ще ти стъжнят живота, докато американци, индийци, пакистанци и останалите си гледат кефа и не те отразяват по никакъв начин. Встъпителното обучение няма нищо общо с какво предстои, като се отвори бента с работа - в края на първата ви работна седмица в Dynamics ще съжалвате, че не пуснахте CV в ЧЕЗ или някоя от банките на партера. Три кейса на ден, плюс още каквото дойде от някой с фалшив болничен или отпуска. Държите им топките. Натрупаш ли много кейсове - сам си виновен. Фирмата обожава да нарушава закона. Успех..

Вместо чаши да бяха създали тоалетна хартия с логото на Тек Експъртс. Тогава щях с кеф да си бърша г@за след ср@не по време на пандемия :)

Има много разнородни мнения, но в края на деня щом има по няколко напускащи служители в някои екипи още на 3-тия месец и предизвестието ти е 2 месеца значи нещата не вървят на добре във фирмата. А пък майкрософтците много държат на великия CSAT.

Малко е абсурдно да се изисква висок CSAT при положение, че голяма част от клиентите са индийци и американци, които се циганят за всичко и имат нереални очаквания. Няма добри трансфери между сайтовете в края на смяната и няма никакви ескалации.

Много готини и компетентни хора напуснаха за последната година.

Не искам да рекламирам фирми, но мога да ви кажа че в крипто фирмите положението е мноооого по-добро за служителите.

Имаш си трейнинг, шадоуинг когато си исаш CSAT-а не се възхвалява до такава фанатична степен(защото мениджърите са работили на кофти места като Тека и 60к и знаят какви простаци за клиентите).

Най-хубавото е че токсичните старейшинки от Тек-а и 60к няма как да се впишат във фирмената култура на по-добри фирми следователно ще си останат на същото място. :)

Не разбирам защо ми изтрихте предишното мнение??

Работих в Азур проекта около 9 месеца и повече не издържах на простотиите и наказанията на които бях подложен.

Мениджъра на Азур нетуоркинг едно момче което изглежда свестно отстрани но иначе е брутално за нищо не става, но иначе разбирач го раздава.

Абсолютно всички колеги от други екипи са ми казвали че този тийм лийд е неадекватен - има го написано в чат.

SME-то на мреежарския екип е голям hypocrite.

НЕ отивайте в мрежарския екип просто ще съжалявате.

Като почнем от лъжите на интервюто как нямало нужда да имаш опит в облаците имало трейнинг уважение и после като почнеш още на първия ден се отнасят с теб като че ли си отрепка.

Реално трябва и ти селската да ги подпукваш за нарушаване на закони и правата на служителите, защото HR-ките също са некомпетентни и не знаят законите. Те се чудят защо напускат служители, мислят си че ги мързи да работят xdddddd
Казват ти ми ше решаваш казучетата като Пешо уе.

Това е инженерство и специално за Азур нетуъркинг се иска още повече опит щото документацията им съква няма трейнинг и старшите не обичат да помагат докато се научиш така че е безсмислено

HR-ките да побачкат като Тек съпорт в свободното време и без това съм ги виждал как си ходят на кафенце докато ти си стъкнат на северити А кейсчета.

Мениджърката на VM екипа също е брутална.

Ако искате да побачкате все пак по-добре ходете в Азур Идентити екипа.

VM и Networking ги отписвайте за Азур.

По принцип най-добре би било да се бойкотира фирмата.

На мен ми се е казвало, че не съм работил достатъчно etc, при положение че овъртаймвах бая всеки ден за да се науча щото няма трейнинг и документацията съква и също така имам проблеми с инсулина и депресия и ВЪПРЕКИ това търпях тоновете ла*на с които ме заливаха, но накрая ми писна и си тръгнах.

Супер токсична работна среда но това което ме изумява е че лийдовете и сие имат отговор за абсолютно всичко. Все едно говориш на стената.

Judgemental са, мислят си че са готини и разбират много хаха те дори не са гледали видеата в LinkedIn за как се прави comfortable work life balanced workplace и как да се адресират слабите страни на всеки един млад служител. Лийдовете не стават за нищо.

Аз бях кандидатствал с такова огромно желание и исках поне 2 години да работя там само за да открия, че рекламите им са лъжливи и че са супер токсични. Разочарован съм от фирмата. Не си го причинявайте.

И последни важни думи - според мен в БГ-то не е добре да се бачка в тек съпорт фийлда. За мениджърите това е просто кол центърска работа-шега. Кандидатствайте по-добре за някакви не технически позиции.