Тек Експертс https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,пл. Позитано №2&markers=София,пл. Позитано №2

Тек Експертс

Днес уволниха 20 % от персонала на отдел Apptus ( всички които са на изпитателен срок). Втората вълна се очаква скоро.....Общо взето бягайте надалеч.....

Поздрави !

Най-слабите възможни HR-и...

Ето какви мениджъри взимат от ХП

Единственото полужително нещо са колегите. Заплатата е СМЕШНА и недостатъчна. Във фирмата кипи шуробаджанащина и лизане на задници. Развитие няма, колкото и да твърдят мениджърите, че има. Офиса е жалък, поне локацията е Ок. Бих ви посъветвал въобще да не се занимавате с Тек-а.

Позволиха най-добрият тийм лийд, който е съществувал в това нещастно подобие на фирма да се махне. Отговорните за това кощунство трябва да отидат да помагат с продажбата на краставици.

та така, и аз бях от Data Protector екипа. До скоро бях част него. Разрухата настъпила в тима се дължи на следните 3 лица: Доротея Ганева (Деливъри мениджър), Любица Трендафилова (Team lead) и Николай Маджаров (L3 инжинер). Успешно успяха да изгонят 30+ човека от работещ екип. Лично съм чувала как се казва, че ще изгонят всички до един и ще си назначат нови хора, които обаче в последствие се оказа, че не се справят с работата. Та след гръмкия провал на тая мисия, чувам сега, че Доротея си търсела работа. Как да им кажа, че това е най-некадърното същество на света и не трябва да му се дава възможност да работи по никакъв начин в IT сферата. Става само и единствено за женския пазар да продава краставици. Колкото до останалите двама - абсолютни интриганти и глупци. Николайчо, обираше лесни кейсчета от колегите си за сървейчета че да вземе 50-100 лв отгоре при положение, че заплатата му е съвсем буквално 3 пъти по-висока от техните. Колкото до Любица, като я остави гаджето и с нея не може да се говори. В останалото време само приказва глупости, колкото да не заспи.

Потресаващ подбор на персонал. Фирма изградена на връзкарство. Фирмата прелива от неграмотен персонал, говорещ език колкото маймуна.

Фирма с малоумни служители и още по-малоумен висш мениджмънт.

Бях на интервю в началото на август 2018 г. Направи ми впечатление липсата на професионализъм на HR. Казаха, че ще ми пратят имейл с дата и час на интервюто, но не изпратиха такъв.
Средата на работа е неприятна, дори няма кюбикъли, а просто много дълги маси с наредени монитори. Няма стол или кафетерия. Служителите стоят или клечат по тротоарите извън офиса и пушат немили-недраги. Личи си, че е експлоататорска операция, която не се грижи за своите служители, не ги цени и няма намерение да ги задържи за по-дълго време. Но така е в 90% от "великия" аутсорсинг сектор. Работа за млади хора, без семейства, на смени, никакъв баланс между работа и личен живот.

Кандидаствах за позицията Incident Manager. На интервюто бяха тийм лидерката и HR. Направи ми впечатление, че не ми зададоха никакъв технически въпрос, нямаше и технически тест. Най- лошо впечатление ми направи факта, че накрая HR (Александра Гаджева) ми обеща обратна връзка максимум до седмица "задължително" и ако евентуално не успеела,понеже е отпускарски сезон, да й "пиша по мейл или Линкдин". Поисках си обратна връзка естествено..писах й, но отговор повече от месец така и не дойде.. Като не можеш да спазваш обещанията си, по-добре не ги прави....