Одесос Колор ООД /img/frontend/nomap.png"

Одесос Колор ООД

Чудя се, как може при всички тези негативи изписани от бивши и настоящи работници, все още да има толкова любезни и отзивчиви служители в тази фирма. Като дългогодишен клиент, оценките които давам са плод на личната ми интуиция и отчасти взаимствани от коментарите по-долу. 1. Щом все още се намират млади хора, които да работят от повече от година там явно заплащането не е под средното за страната. 2. Уважението явно не е еднакво към всички, а към малка група определени хора вероятно не работещи в магазините. 3. За привилегии не мога да коментирам като човек, който не работи там. 4.Фирмата е на доста години и щом още съществува явно фирмената сигурност е на лице. 5. Съотношение - работа/св.време - те служителите са си го казали.... потенциал за развитие също, но и по мои наблюдения има хора на над 5 години, които не са си мръднали от местата. 7. Местоположението: магазините им са из целия град - няма как да се коментира това :) 8. Колегите - това явно е едно от малкото неща, които все още задържат свестните служители в тази фирма, а те стават все по-малко. И 9. работната среда е различна в различните магазини - лично съм била в тези на центъра и някои из кварталите.. някой нямат тоалетна (това е противозаконно), по-малките ателиета миришат ужасяващо (вероятно от химията). Като цяло е чистичко и подредено, използват модерна техника.
Нещо от мен - Уважаеми работодатели, управители и т.н. - не оставяйте свестните си работници на произвола на съдбата. Помислете, докато все още имате хора, които разбират от работата си. Персоналът ви прогресивно се изменя към (некомпетенетен) Не може чак толкова да не Ви пука! Както тях, така ще загубите и редовните си клиенти, а това не говори добре за никоя фирма!

Писах преди година и нещо!!!Сега пак ще пиша..Много време мина,а нищо не се е променило,дори нещата са станали по-зле..
Към Кусева
Не знам сега какво се спазва и каво не, но мога да твърдя, че достатъчно дълго работих в тази фирма и имам подписани минимум 7 договора на различни фирми.Като ходя по институции се хващат за главата.Свидел съм на смяна на касови апарати и какво ли не още...А относно ревизии да не казвам.Сами сме си търсели кое откъде идва,защото най-лесно е да се каже,че не излиза.Иоще много такива изпълнения...Да питам като спазвате толкова законите, вредни плащате ли? Но все ми е тая...това за мен си остава вече някъде в миналото..
Свестните заминаха...Наистина има някои, които стоят,защото нямат друга алтернатива.Има и по-свестни фирми... убедих се в това.Радвам,че напуснах....А и това за 3те месеца предизвестие..си е подигравка..нама го никъде...За извънредните часове...ти работила ли си близо 10 часа права?..

Iskam da zadam slednia vapros kam tatoirania:Ti za6to raboti6 o6te v tazi firma sled kato si informiran tolkova mnogo za neia i to za v bade6tite dve godini.?Kato ne ti haresva napusni s gordo vdignata glava ,kakto napraviha ostanalite .I sprete da pliuete firmata.Prosto ne vi prilicha-rabptite v neia,a ia pliuete.Zamislete se parvo nad sebe si i si napravete sami ocenki,dali niakade na drugo miasto 6te vi tarpiat s marzela vi,nedovolstvoto vi postoianno i da si pravite kakvoto si iskate. I tezi zaplati ,koito vi dava va6ia 6ef sa vi mnogo. S tova obslujvane,koeto davate v magazinite,ako sam vi rabotodatel -niama da vi tarpia i edin chas.Ciala Varna vi nauchi firmenite problemi i kakvi zaplati vzemate.Vie ne rabotite,a kliukarstvate i se samonavivate .A i tova licemerie...............

Тук уважение няма към персонала, като че ли нарочно се правят всевъзможни простотии за да си постояно в стрес и под напрежение, а нервите ти да бъдат изопнати на 110 %. Персонала е слуга и нищо повече,той дори е ненужен,защото според думите на шефа "след две години всички продавачи ще бъдат заместени от апарати на самообслужване",сами преценети за какъв дебилски начин на мислене става дума. Ако имате свободно време явете се на интервю за да видите за какъв цирк става дума, но в никакъв случай не започвайте тук!!

Дори това да е последната Ви възможност за работа - не започвайте работа там. Защо ли?!
Заплащане - мизерно
Уважение - какво е това? управителителите не са чували за тази дума.
Приилегии - НЯМА :)
Съотношение работа/свободно време - че то никога няма свобдно време там. Прав е преждепившия, работа има за целия китайски народ.
Потенциал за развитие - никакъв
Правете си сани изводите :)

Казах , че няма да отговарям , но това е нагло . Липсват ви първите 17 години . Пък е се досещам кой пише ;) . И пак казвам - никой не се стреми да върне доброто име на фирмата . И не знам защо ... обади ми се да ми кажеш ? И нещо не разбрах - заплашваш ли ме ? А ако искаш ела да ти дам консултация засумирано работно време ? Или и това знаеш .
Но пък и явно ти остава време да пишеш из нета :)
Голяма злоба и омраза - всичко се връща

Явно Кусито изпълнява поръчението от шефа си да върне добрия имидж на фирмичката,защото хора напускат а на тяхно място никой не идва и как да доиде за 380 лв. Не се събирало сумарно време за два месеца, как не се събира като се работи по 12 часа отгоре на седмица(напомням ти,че в закона ,които ти най-нагло нарушаваш работната седмица е 40 часа,а не 54 или 56), нали и най-тъпия като му кажеш какви са смените, ще сметне колко работи или ставате още по-нагли в лъжите си.Хората имат очи и виждат за какво става дума, гледаи един ден да не се наложи и ти да облечеш червената ризичка.Аутсайдер си, защото си се нагнездила там и търпиш унижение всеки ден.Не се навирай там където не ти е мястото,не си ти човека,който решава проблемите и ти си пионка като нас. Толкова си спечена,че ти си първия човек в офиса, който ще се разреве като малко дете при една проверка на данъчните и инспекцията по труда, това е твоята роля - на бушон, ако не си го разбрала до сега. Стой си кротко и недей пръска лъжи,че някой ще ти се върже, ще започне и после от теб ще иска обяснение (лично). Не се обаждаи повече, знаеш защо.........

Първо не съм Куси , а Кусева ( елементарното възпитание го изисква ),
второ - няма за какво да опирам пешкира , защото не защитавам никого , ( ако не си разбрал/а , пак ми прочети поста )
трето - защо не ми се обадиш и ми кажеш направо , че съм аутсайдер ,ами го пишеш тук .И какво значи " аутсайдер " - да си пиша името и да казвам какво мисля , а не да се крия зад никове ???
четвърто - ако пък ти си забравил/а , вие сте на сумирано работно време и извънредния ви труд се заплаща в увеличение на % . Никой не е дощил да провери колко като часове му се събират за 2 месеца , защото ще излезе , че дори не се покрива необходимия брой часове за месец ?
пето - напиши си чистата заплата , която получаваш , на колко се осигуряваш и дали ако излезеш в отпуск или болничен не ти се плаща и % ? Но това се забравя как не смеехте да излизате да си почивате и получавахте основната си заплата . Или при напускане ви се изплащат и неползваните отпуски на брутната заплата ?
Защо не попитате колегите си , които постъпиха преди 1 - 2 месеца каква им е заплатата ?
Явно съм се объркала , като съм писала - тук диалог не може да става . Останете си със здраве . Дано бъдещите ви работодатели ви оценят подобаващо .

Куси айде да си замълчиш, че като главен счетоводител първо ти ще опереш пешкира. Отговори дали се заплаща извънредното работно време, това е точно в твоята компетенция. Или както си казвала в нашата фирма не се заплаща, не е ли това противоречие с законите на Р. България. Ти не зачиташ правото на заплащане на извънреден труд в порядъка на 12-14 часа на седмица. Аз лично съм те виждал как трепериш и се препотяваш, когато съзнателно пристъпваш закона. Сигурно си и забравила времето когато половината заплата се даваше под масата. Фирмата е загиваща, за това персонала се съкращава (в офиса също), само пълни аутсайдери като теб търпят диктата на шефа

Понеже не мога да се редактирам го правя тук - на всички с молба или въпрос съм отговаряла .