Гаранти Коза /img/frontend/nomap.png"

Гаранти Коза

Ива, с риск да те разочаровам аз не работя в компанията за която питаш!
Моята компания е норвежка, наеха ме като сервизен инженер , и сумата която споменах беше стартова, а целия социален пакет  който предлагат няма нищо общо с продажбите.
Най - малкото не бих могъл да се конкурирам с добре изглеждащи, добре облечени по - млади колежки :). Да, и аз ползвам английски език, и аз имам инжнеерно образование, но ако собственика на една компания е мъж ще му е много по - приятно да бъде заобиколен от добре изглеждащи млади жени. Особено ако са без опит, и много много не знаят какви да въпроси да задават.
В системата на образованието като цяло липсва обучение по гражданските ни права, какво значи това да си на трудов договор, какви са задълженията на работодателя, и че освен договор , трябва да ти даде и длъжностна характеристика. Работодателите хич не ги обичат тези въпроси, и повярвай ми ако ги зададеш някъде ще видиш как благия им образ веднага ще се измени...
По- важното е да разбереш според мен защо въшния вид е определящ, а не професионализма за тази компания. В предните мнения има доста написано по въпроса. Но след като ти дават заплата я прибирай и гледай каквото можеш да вземеш от фирмата, стига нещата които искат да правиш от теб да не изискват прекалено голям компромис със съвестта ти, и според мен е важно като си легнеш дали спиш спокойно.
Поздрави!

Благодаря ти за информацията и изчерпателното мнение.Това което бих искала да те попитам е , доволен ли си от работата в Гаранти Коза и как си се чувствал на работното място?

Ива, не говорех конкретно за теб, и дори не съм си помислил че не ги заслужаваш...
Относно големите компании и бонусите: позволи ми да съм малко по - добре запознат от теб.
Всичко за което говориш - като купони, парко място, или съответно карти за линии на транспорта, допълнително здравно осигуряване, ако си от друг град може да ти осребрят фактура за разходите по преместване...и много други неща се нарича социален пакет, и е част от политиката на големите компании. Компанията в която работя ми пое 1300 лв като разход по фактура,  за да се преместя от Варна във София,още преди няколко години, да си пренеса покъщнината със съответния вид транспорт, а паркинга пред офиса е безплатен както за мен, така и за всички мои колеги. Ако не идваш с кола получаваш 80 лв върху заплатата, и карта за две линии... Отделно има и наета детска градина, за всички служители които имат деца, и не са успели да намерят места в общинските градини... мога да изборявам още гъдели, които компанията е осигурила, за да се чувстват служителите добре :)
Относно заплащането: ако 1000 лева ти е нетното възнаграждение , брутното би трябвало да бъде около 1300-1360. Това всъщност засяга само теб и не бих искал да засягам повече сумата, но се учудих че в договора е написана нетната сума, а реално би следвало да бъде тази върху която ще те осигуряват. Но всеки договор си е индивидуален, както и условията, които всеки сам е договорил.

Ами аз гледам договора пред себе си...относно заплащането 1000 е нетото това бруто аз си го изчислих (очевидно доста неуспешно :Д) Но бонусите, купоните, паркомястото не бих ги нарекла безплатни а просто неща включващи се в заслуженото като работник.Доста големи компании предлагат подобна система с бонуси , купони за храна и паркомястото...не го разбирам нито като безплатно, нито като нещо подобно...просто като условия които предлагат за дадената позиция. Предвит опита ми ,знанията и уменията ми не се чувствам привилигирована с тези дребни неща а просто ги приемам като нормални и нужни.Все пак не съм хваната от улицата без висшета и опит и препоръки, че да се радвам на тези дреболии.Ще видим как и дали ще потръгнат нещата с тях :)

Ива, незнам какво точно са ти обещали в тази фирма, но искам да ти кажа, че за да вземам 1100 нето, като сервизен инженер ме осигуряваха върху 1450 лв, така че си прочети внимателно  договора, където и да си на работа,каквато и да ти е заплатата около 25 % отиват за данъци и осигуровки.
Според мен се консултирай с някой счетоводител или направо в НОИ, да ти обяснят кое как е... Относно добреизглеждащите жени и безплатните неща  - не бих се ангажирал. Според мен е безплатно само сиренето в капана за мишки... но това си е мое мнение. Каквото и да са ти обещали поискай да го видиш в писмен вид.

Здравейте, вече бях на първно и второ интервю. След първото ми се обадиха 6 дни по-късно за да ме поканят за 2-ро.След второто ме потърсиха 5 дни по-късно като ми казаха ,че съм от избраните.Преложиха ми работа като офис асистент-огранизатор с английски език.Заплащане 1000 нето 1150 бруто. Подписах договор за 1 месец изпитателен срок,след което ако всичко е наред ,ще ми се даде договор за 2 години работа с тях.Фирмата наистина работи с 70% жени и то много добре излеждащи. Освен тези 1000 лв ако минеш изпитателния срок започваш да работиш с + бонус система + купони за храна + паркомясто в зоната на компанията и още други дребни неща.Сградата им е много хубава и нова.Вътре само турска и английска реч...Но ще видим какво ще стане :)

Тази фирма преди около 6 месеца провеждаше интервюта под друго име като на самото интервю съобщаваха, че името на фирмата е Гаранти коза. Всяка седмица пускаха обяви, явно все още продължават да си търсят "служители". От известно време следя обявите в джобса и доста често отново попадам на техни обяви.

Обръщам се към тези, които са минали първото интервю и са им се обадили за второ. След колко време след първата среща са ви потърсили за втора.
Подкрепям по-долу обобщенията за обстановката, процеса, въпросите по време на 2 мин. интервюта, които ударно се провеждат във фирмата. Единствената разлика при мен беше, че момичето, което превеждаше нямаше такава функция, защото директно шефът се обръщаше към мен на английски език и проведохме малко по-дълъг разговор в рамките на 3-4 мин. :D Като цяло ми вдъхват доверие, но не мога да преценя какво точно търсят. Интересното е защо офис асистенти търсят като всички там са по лични наблюдения Sales хора (брокери).

@kandidat
1. Казаха, че ще има отговор до 2 седмици
2. Не разбирам на какво основание даваш оценки за "Заплащане", "Фирмена сугирност", "Натоварване"!? ... "Колеги"!? Колеги ли имаш там??? Айде моля ти се ...
3. Моля да пишем сериозни коментари. Благодаря.

Изключително съм разочарована от тази фирма, изисквания ГОЛЕМИ, а насреща НИЩО.... Бях на 2-ро интервю при тях и ми казаха, че ще ми се обадят допълнително... ето че вече 1 седмица няма отговор..... ИЗКЛЮЧИТЕЛНО НЕКОРЕКНИ КЪМ КАНДИДАТИТЕ СИ