Самап ЕООД https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,ул. Никола Тесла 5&markers=София,ул. Никола Тесла 5

Самап ЕООД

Някой от mobile (android) екипа може ли да сподели как стоят нещата там?

Не знам за кво плюете по фирмата ? Кажи речи от скоро съм и ми е добре тука, взимам си заплатата и грам не си мърдам пръста. Има бира в офиса което е голям плюс, играя джага и пия бира и накрая пък ми дадът 3.500+ и не съм само аз, явно перат пари но не ме бърка докато ми плащат. Радвам се че съм в съмъп

R^D otdela e mnogo zle, ne znam zashto pri polojenie che se kazva istinata ima tolkova negativni ocenki. Edna laja nqma v napisanoto osven HR-kata koqto ae e opitala da zamaje polojenieto tosi lichi neiniqt komentar. Ako iskate da ste programist v sumup tejko vi gorko vi.

В отговор на по долният коментар ... Не се бях смяла одавна така !

Компанията е в бурен растеж и инвестира доста в служителите и тяхното развитие. - Защо никой не го усеща ?

Възможностите за изява всъщност стават все повече, освен ако не си мрънкач, който не обича промяната и развитието. Да, никой няма да ви гърчи и да ви спуска готови задачи и решения, разчита се на самосъзнанието и инициативата на хората. - Защо и това не се усеща ?

Акцентира се върху agile mindset на ниво компания (а не само дев екипи!) и всички минават през обучения и консултации с agile coaches.
Отделно все повече се залага на вътрешните обучения, както в soft skills, така и в hard skills. Следваме последните трендове в engineering & product development, което може да се види в много малко на брой компании в България.
Ако търсите възможности за развитие и свобода за изява, със сигурност ще ви се дадат. Неслучайно, голяма част от колегите са от самото начало във фирмата. - Пълни глупости, моля ви се !

Имаме си скъпи кафе машини, които правят капучино като от Старбъкс - Тази машина работи 2 пъти в седмицата.

Офсайт събитията са част от културата на компанията. - Я да видим какво и тука ще излъжете, че ми стана интересно ?

Компанията е в бурен растеж и инвестира доста в служителите и тяхното развитие. Възможностите за изява всъщност стават все повече, освен ако не си мрънкач, който не обича промяната и развитието. Да, никой няма да ви гърчи и да ви спуска готови задачи и решения, разчита се на самосъзнанието и инициативата на хората.

Офисът е страхотно обзаведен с всички удобства и страхотна гледка, макар че локацията зад Скай Сити може и да не е удобна за всички. Но пък има маршрутка, която фирмата плаща. Имаме си скъпи кафе машини, които правят капучино като от Старбъкс, сокове, бири, плодове. Всяка седмица има йога в офиса, а другите екстри като масажи, джаги и тенис на маса няма защо да ги споменавам - повечето ИТ компании ги имат вече. Хакатоните и офсайт събитията са част от културата на компанията.

Фирмата е кофти , спор няма ! Хубави неща в нея няма това трябва да се знае пределно ясно. Терминалите нон стоп имат проблеми недай си боже да сте клиент на Съмъп ще се видите в чудо.

Заплатата е г/д приемлива при положение, че няма да имате работа и развитие, няма как да искате да взимате торба с пари. Отивате там да гледате тавана от 10 до 7.

Уванижение - Никакво.

Привилегии - Може да пиете бири и да се напивате като талпи както и правят доста от хората в офиса .

Фирмена сигурност - Няма такава екстра.

Натоварване - Няма , защото то и работа няма.

Потенциал - Не съществува.

Местоположение - Г/д приемливо.

Колеги - 20 % супер пичаги, другите пиян бири нон стоп , киснат по терасата. Ако имаш нужда недай си боже от този тип колеги, ще има да си чакааашшш.

Работна среда - Много зле! Нон стоп се говори на висок глас, нон стоп някой тича напред назад, че няма какво да прави и малко да се раздвижи, телефони звънят от кухнята се носи аромат на страшни манджи, абе смърди та не се трае.

Търсят се програмисти и няма, не че няма просто хората разбират, че в тая фирма положението е ужасно !
Толкова не могат да си намерят хора, че чак пускат курс по IOS белким някой се навие да се прекласифицира.

Все пак се излъгват хора и започват амаа месец/два/три и изчезват защото виждат какво е положението.

Съмъп е "хубава" фирма с много "добър" мениджмънт. Всеки един процес при тях е на доста "високо ниво" . В офиса е "тихо и спокойно".
За празниците ни дадоха карта с 7 евро в нея да се почерпим и чорапи да ни топлят краката в студеното време.
Заплатите са доста "високи" което те надъхва още повече да работиш и да допринасяш за фирмата.
Работният процес е на "много високо ниво". Водиш се FrontEnd но пишеш главно BackEnd и обратното.
Ако имаш някакви проблеми дали защото няма работа, дали защото имаш проблем с ПО-то и т.н , " бързо бързо" се оправят нещата.
Студентите също са с огромна привилегия, започваш стажант обаче се водиш, че работиш в Берлин , идваш 1-2 пъти в седмицата в офиса и заплатата ти идва е евро но реално си седиш и живееш в България и така един стажант си получава заплата за синиър без проблеми.

Фирмата слабо казано е жалка. Работeх като бекенд дев, известно време. Всеки който е тръгнал да работи там трябва да знае преди това с какво се захваща а именно.

1.Малоумен мениджмънт.
2.Ако споделиш нещата с които не си доволен ти замазват очите нон стоп.
3.Няма да имате работа с месеци, и никой не го бърка че вие седите и се чудите кво правите в тая фирма.
4.Пълна анархия, ако не сте човек на човека не сте вие човека, както се казва.
5.Развитие ще имате повече ако сте продавач във Фантастико но не и в Съмъп
6.Опън спейс е офиса , всеки вика/крещи/тича/оригва се, недай си боже да имате работа...
7.По-голямата част от проектите са написани по ужасен начин и ако искате да оправите нещо, ще си останете само с желанието.

Хората идват и като видят за какво става дума, изчезват до месец/два.

Абе с една дума ако не искате да се развивате и да научавате нови неща , СЪМЪП е точното място за вас !

Sumup e интересна компания, със своите положителни и отрицателни страни. За 3те месеца които работих там като front end developer ще изброя позитивите и негативите.

Позитиви:
* Като цяло колегите от БГ офиса бяха доста готини
* Офисът е уникален
* Продуктът им е готин и има потенциал
* Добри социални условия

Негативи:
* Изключително слаби процеси!
* Слаб мениджъмнт
* Пълна липса на ownership
* Не особено добро качество на кода и продукта
* Твърде много корпоративно мислене
* Симулиране на работа и заетост

Като цяло, ако искате да си клатите краката, да симулирате работа, да взимате добра заплата и да пиете бира по цял ден, това е мястото за вас!
Особено, ако сте нает за QA :D

Мениджънта е доста слаб, позволява всеки да прави каквото му хрумне - тотал анархия.

Имаха една HR-ка, работи няколко месеца там и напусна. За каква тотал щета става въпрос щом дори си разкара опита от там от Линкедина, все едно не е работила тези месеци въобще, срам я.

Двама от R&D burnout тотален, излизат в неплатен че не знаят на кой свят се намират. Щото мениджмънта много грамотен, нали?