Самап ЕООД https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,ул. Никола Тесла 5&markers=София,ул. Никола Тесла 5

Самап ЕООД

Спрямо написаните коментари по-долу, искам да потвърдя всичко! Колегите, които работят в този екип (AR), са прекалено двулични и се губи цялостната екипна работа. Корпоративна културата е на много ниско ниво. Всеки забива по-удобен за него нож в новодошлия без никаква съвест. Директен съвет към новите хора - внимавайте какво говорите/споделяте, защото това ще се използва срещу вас в един момент!

Доста е натоварено за това, което получавате като възнаграждение. Предаването на работата се случва единствено по време на срещи, които приключват толкова бързо, че човек няма как да смогне да записва и да гледа всичко, което му се показва. Team leader-ът вдига възнагражденията само на хората, които харесва, а за другите няма никакви придобивки, което значи, че трябва да се харесате на Г-н Ненков!

Несигурността е толкова завладяваща, че не се знае кога човек може да бъде освободен. От днес за утре или след няколко месеца работа.

На мениджмънта не му пука и няма да Ви обърне внимание дори и да сигнализирате. Всеки е познат на някого и естествено трябва да се запази изкуствената "приятна, спокойна, работна среда".

Здравейте, като бивш служител на Самап потвърждавам мнението на колегите по-долу. Всичко важи с пълна сила. Съжалявам, че не прочетох мненията тук за този работодател преди да подпиша договор. Не започвайте работа там! Няма значение, колко усилия полагате и колко знания имате, ще бъдете освободени по най-ганьовския начин. Всичко е шуробаджанащина. Мениджмънта е крайно некомпетентен. Всеки е довлачил някой от някъде. Неприятното е, че има не малко интимни връзки между шеф и подчинена и това силно влияе на цялата работа в съответния тим и отдел. Фирмата няма политика да контролира тези зависимости и те съсипват цели тимове. Заплатите са под пазарните в момента. Натоварването е извънземно. Плащат ти за 8 часа, а работиш 12. Бягайте от там докато е време, докато не са ви изгонили от днес за днес. Пълна несигурност и разхайтеност. Усещането е за детска градина без никакви корпоративни правила. Не знам как такива фирми все още успяват да излъжат да наемат някой служител.

Обади ми се представителка на HR отдела. Предложи ми позиция, за която не съм кандидатствала. Ставаше дума за работа в офис на нощни смени. Въпросната дама не ме попита дали изобщо имам възможност да работя на подобна позиция. Държа се така пренебрежително, сякаш трябва да приема, защото нямам работа. Бих определила поведението й като нагло и неуважително. Едва ли фирмата има какво да предложи с подобен персонал.

Здравейте, като бивш служител на SumUp бих искал да кажа следното: Отдел AR е тотална трагедия! Хората, които работят там от години по никакъв начин не правят опит да се опознаят с новите колеги, има една дистанция между новите и старите, което е недопустимо. Отношенията между тях и тим лидера на екипа е меко казано скандално, тъй като се докладва за най-малкото, което на тях им е направило впечатление.

Отстраняват хора, от днеска за утре преди да влезнат в постоянна позиция.

Няма бонуси. Няма развитие. Казва Ви се, че сте бавни и обема на работа, който поемате не е достатъчен.

Процесите, които би трябвало да са за оптимизиране за нищо не стават.

Колегите са дребнави и лицемерието им е най-добрият приятел!

Никога не ходете в AR екипа на Д. Ненков! Той няма качеството да ръководи без пряката намеса на старите служители в екипа! Качествата на един Тим лидер са далеч от това да бъдеш лицемерен к да унижаваш хората директно. Това е част от неговото ежедневие след първите 2 месеца към новите хора.

Парите не са нищо, но в замяна на това получавате на всекидневна база доза крясъци, обяснява ви се, че за нищо не ставате...

На мениджмънта не им пука, гледат да върви работата и да не взимат пряко отношение.

Просто си губите времето в период от 6 месеца и после ще бъдете освободени и пак трябва да си търсите работа!

Заплататите са под средното и фирмата обича да не ги увеличава с различни предтексти. Много лъжат какво ще се прави и какво се прави в действителност. Аз отивам за да участвам в дизайната и писането нова платформа на Джава, всъшност оправям код който не може да мине за студентска работа на Руби. Проблема не е в Рубито или в Го (Защото има и такива сървзици) ами че е агрегирано огромно количество лош код, който компанията не иска да оправи, а просто пуска хора да се давят в него и да пускат нови важни фийчъри. Повечето хора от Берлинския офис с който работим от София, се отнасят към българите като втора ръка хора, годни само за мръсната работа. Всички интересни проекти с нови технологии отиват в Берлин, никога в София. Повечето хора в Берлин са доста под нивото нужно за да си вършат работата като знания и качества. Служителите в Берлин получават повишения в позицията много лесно и като цяло гледат да са на мениджърските роли, за София се пазят ролите на бачкатори без възможност за разстеж. Фирмата постоянно съкращава хора и плаши със съкращения, което създава изнервена среда. Плановете за разтеж на фирмата са нереални и непостижими, но натоварването за тяхното изпълнение се поставя на раменете на служителите.

Търсите нови възможности за финансова независимост, стабилност и просперитет? Попаднахте на точното място! Само тук и сега ще узнаете как да спечелите страхотни допълнителни доходи с работа от вкъщи или което и да е място по света и у нас! Работете колкото си пожелаете и когато си искате! Необходимо Ви е малко свободно време, лаптоп, компютър, таблет или смартфон, връзка с интернет и започвате. Печелете лесно и си харчете парите със здраве! Как ще се случи това, вижте тук :

WWW.RABOTAIDOHOD.SIMPLESITE.COM

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Надомна работа, допълнителни доходи, работа от вкъщи, работа по интернет, онлайн бизнес

Отвратително място

Не могат да предложат конкурентно заплащане. Но не искат да се знае!

За година съм имал в повечето случаи предимно подкрепа и развитие. Офисът е супер удобен и има много добри условия за работа и почивка. Има масажи, репетиционна, супер огромни кухни с печки за готвене и плодове и кафета. Продуктова е компанията, а не скачаш от клиент на клиент.

За около 3г във фирмата имам достъчно добро наблюдение върху структурата, но по конкретно мога да споделя мнение за оперативните отдели onboarding, payments,risk и счетоводството.
Като цяла основната идея на фирмата за една малко по-"домашна", по-спокойна обстановка на работа, но за съжаление явно е твърде домашна обстановката, тъй като шуробаджанашината в компанията е извън всякакви границите. Хубаво е че поне се създава усещане за спокойствие и сигурност в компанията. Там няма да чуете крясъци, скандали и някой шеф да Ви набива канчето, начина на работа и работно време е доста разчупено.
Офисът е доста е доста модерен и чист има стандартните за доста фирми глезотии плодове, напитки и т.н
Заплащането и социалните придобивки във фирмата далеч не са на нивото на другите компании(но поне заплата се плаща винаги на време) Оправданието на мениджмънта е цитирам: "ние сме различна фирма" Като социални придобивки има една карта мултуспорт (която не се покрива на 100%) и на два три месеца дават по някоя безплатна фланелка, за да правите малко безплатна реклама по улиците на града :)

За отделите:

Onboarding - ако сте току що завършил и знаете чужди езици - това е перфектно място да започнете да натрупате трудов опит и да напуснете. Работа като цяло е безсмислена, няма много опции за развитие (най-много TL да станете), освен ако позицията не се пази за някой наш човек който е брат/сестра на някого и ще дойде отвън, въпреки, че имате подходящи хора в екипа - но това са неща, които не се коментират гласно. Сигурността в екипа е 0 местят хора напред назад по разни бюра, като, че са неодушевени предмети. Назначават и гонят без време, горе долу усещане за хостел/бардак. Само шумен скандал и сбиване ми липсваха, за една по-завършена картинка.... Но накрая винаги ще има среща с Разградското момиче от hr (извинявам се-people team) anyways и г-н Б който е нещо като шеф на бюрата,за да Ви убедят, че всичко е супер. Разбира се хвърляне на прах в очите демонстрация от тяхна страна, че и те вършат нещо (въпреки, че всички знаят, че не правят нищо), като работа.

Payments - Работа е доста оперативна и скучна. Техния мениджър е целувал