Самап ЕООД https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,ул. Никола Тесла 5&markers=София,ул. Никола Тесла 5

Самап ЕООД

Заплататите са под средното и фирмата обича да не ги увеличава с различни предтексти. Много лъжат какво ще се прави и какво се прави в действителност. Аз отивам за да участвам в дизайната и писането нова платформа на Джава, всъшност оправям код който не може да мине за студентска работа на Руби. Проблема не е в Рубито или в Го (Защото има и такива сървзици) ами че е агрегирано огромно количество лош код, който компанията не иска да оправи, а просто пуска хора да се давят в него и да пускат нови важни фийчъри. Повечето хора от Берлинския офис с който работим от София, се отнасят към българите като втора ръка хора, годни само за мръсната работа. Всички интересни проекти с нови технологии отиват в Берлин, никога в София. Повечето хора в Берлин са доста под нивото нужно за да си вършат работата като знания и качества. Служителите в Берлин получават повишения в позицията много лесно и като цяло гледат да са на мениджърските роли, за София се пазят ролите на бачкатори без възможност за разстеж. Фирмата постоянно съкращава хора и плаши със съкращения, което създава изнервена среда. Плановете за разтеж на фирмата са нереални и непостижими, но натоварването за тяхното изпълнение се поставя на раменете на служителите.

Търсите нови възможности за финансова независимост, стабилност и просперитет? Попаднахте на точното място! Само тук и сега ще узнаете как да спечелите страхотни допълнителни доходи с работа от вкъщи или което и да е място по света и у нас! Работете колкото си пожелаете и когато си искате! Необходимо Ви е малко свободно време, лаптоп, компютър, таблет или смартфон, връзка с интернет и започвате. Печелете лесно и си харчете парите със здраве! Как ще се случи това, вижте тук :

WWW.RABOTAIDOHOD.SIMPLESITE.COM

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Надомна работа, допълнителни доходи, работа от вкъщи, работа по интернет, онлайн бизнес

Отвратително място

Не могат да предложат конкурентно заплащане. Но не искат да се знае!

За година съм имал в повечето случаи предимно подкрепа и развитие. Офисът е супер удобен и има много добри условия за работа и почивка. Има масажи, репетиционна, супер огромни кухни с печки за готвене и плодове и кафета. Продуктова е компанията, а не скачаш от клиент на клиент.

За около 3г във фирмата имам достъчно добро наблюдение върху структурата, но по конкретно мога да споделя мнение за оперативните отдели onboarding, payments,risk и счетоводството.
Като цяла основната идея на фирмата за една малко по-"домашна", по-спокойна обстановка на работа, но за съжаление явно е твърде домашна обстановката, тъй като шуробаджанашината в компанията е извън всякакви границите. Хубаво е че поне се създава усещане за спокойствие и сигурност в компанията. Там няма да чуете крясъци, скандали и някой шеф да Ви набива канчето, начина на работа и работно време е доста разчупено.
Офисът е доста е доста модерен и чист има стандартните за доста фирми глезотии плодове, напитки и т.н
Заплащането и социалните придобивки във фирмата далеч не са на нивото на другите компании(но поне заплата се плаща винаги на време) Оправданието на мениджмънта е цитирам: "ние сме различна фирма" Като социални придобивки има една карта мултуспорт (която не се покрива на 100%) и на два три месеца дават по някоя безплатна фланелка, за да правите малко безплатна реклама по улиците на града :)

За отделите:

Onboarding - ако сте току що завършил и знаете чужди езици - това е перфектно място да започнете да натрупате трудов опит и да напуснете. Работа като цяло е безсмислена, няма много опции за развитие (най-много TL да станете), освен ако позицията не се пази за някой наш човек който е брат/сестра на някого и ще дойде отвън, въпреки, че имате подходящи хора в екипа - но това са неща, които не се коментират гласно. Сигурността в екипа е 0 местят хора напред назад по разни бюра, като, че са неодушевени предмети. Назначават и гонят без време, горе долу усещане за хостел/бардак. Само шумен скандал и сбиване ми липсваха, за една по-завършена картинка.... Но накрая винаги ще има среща с Разградското момиче от hr (извинявам се-people team) anyways и г-н Б който е нещо като шеф на бюрата,за да Ви убедят, че всичко е супер. Разбира се хвърляне на прах в очите демонстрация от тяхна страна, че и те вършат нещо (въпреки, че всички знаят, че не правят нищо), като работа.

Payments - Работа е доста оперативна и скучна. Техния мениджър е целувал

Фирмата намаля заплати със задна дата

"Препоръчвам фирмата за хора от района, както съм аз, че ми е удобно, но да идваш от друг край на града, не си струва чак толкова"

Божинка ти ли си ?

Фирмата не е чак толкова лоша, колкото се описва по-долу, продукта е добър и добива все по-голяма популярност. Офисът е много чист и стилен, има много придобивки за служителите. Локацията е доста зле, особено ако пътуваш от другия край на София, няма удобен транспорт. За съжаление няма локален ЧР Мениджър или поне аз не съм разбрал, който да се погрижи за служителите и който да създаде култура и правила, както във всички компании. Има някакви момичета на етажа ни, които уж са от ЧР и които странно защо ли стоят сред инженерния екип, и никой не знае какво точно правят там, но досега нищо не сме видели от тях. Има много млади хора, има свестни и не толкова, всичко е въпрос на гледна точка. Има много кадърни колеги, които работят добре, но има и доста, които не знаят къде се намират. Не се залага много на големи проефесионалисти, защото трябва да се плаща повече. Парите са средна хубост. Сигурността е на средно ниво, има възможност за гъвкаво работно време. Препоръчвам фирмата за хора от района, както съм аз, че ми е удобно, но да идваш от друг край на града, не си струва чак толкова.

Фирма, в която техническия директор спи с HR мениджърката не може да бъде унищожена