Самап ЕООД https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,ул. Никола Тесла 5&markers=София,ул. Никола Тесла 5

Самап ЕООД

Всеки уважаващ се човек, който поне малко разбира от финанси, счетоводство, пък дори и от цифри (в повечето случаи дори само да познаваш цифрите е повече от това, с което може да се похвали мениджмънта) трябва да бяга надалеч. По принцип компанията има "на хартия" добри ценности и практики на практика обаче това е толкова далече от истината. Мениджмънтът е страшно непрофесионален и дори на моменти с отношението си може да се квалифицира като неадекватен. На битака пазаренето преди сделка по-наподобява професионална и корпоративна среда при сравнението с мениджмънта във Финанси. Тотална липса на професионална квалификация, крайна неадекватност и некадърност, която граничи с престъпно нехайство. Повишават се и се толерират "близки и приятели" докато всеки друг остава да ги носи на гърба си и да им върши работата. Липсва каквато и да е визия за нещата, хората се смятат за заменими до такава степен, че един човек върши работата на 3-4 без промяна в заплатата и със стотинка. Безкрайно напрежение цари измислят се нови задачи от днес за вчера. Не можеш нищо да научиш, нямаш права за нищо, плащат ти далече под пазарното, НО носиш цялата отговорност ако нещо се обърка (ако всичко мине по план няма дори потупване по рамото). Финансите са погром благодарение на "доброто" управление не си заслужава нервите. Непрофесионално отношение (дори още от интервюто с мениджър), а в работна среда отношението е като към прислуга. Да започнеш във финанси е кариерно самоубийство - морално и психически ще те изтощят без никаква възможност да се развиеш, заплащането е под въпрос дали ще си го получиш в пълен размер, повишение няма (освен ако не свърши списъкът с приятели).

Приятели ето начин, как да си докарате малко допълнителен пасивен доход. Аз лично съм доста доволен, като си докарвам до 200$ на месец а и не изисква кой знае колко време да стоиш пред компютъра;

Спрямо написаните коментари по-долу, искам да потвърдя всичко! Колегите, които работят в този екип (AR), са прекалено двулични и се губи цялостната екипна работа. Корпоративна културата е на много ниско ниво. Всеки забива по-удобен за него нож в новодошлия без никаква съвест. Директен съвет към новите хора - внимавайте какво говорите/споделяте, защото това ще се използва срещу вас в един момент!

Доста е натоварено за това, което получавате като възнаграждение. Предаването на работата се случва единствено по време на срещи, които приключват толкова бързо, че човек няма как да смогне да записва и да гледа всичко, което му се показва. Team leader-ът вдига възнагражденията само на хората, които харесва, а за другите няма никакви придобивки, което значи, че трябва да се харесате на Г-н Ненков!

Несигурността е толкова завладяваща, че не се знае кога човек може да бъде освободен. От днес за утре или след няколко месеца работа.

На мениджмънта не му пука и няма да Ви обърне внимание дори и да сигнализирате. Всеки е познат на някого и естествено трябва да се запази изкуствената "приятна, спокойна, работна среда".

Здравейте, като бивш служител на Самап потвърждавам мнението на колегите по-долу. Всичко важи с пълна сила. Съжалявам, че не прочетох мненията тук за този работодател преди да подпиша договор. Не започвайте работа там! Няма значение, колко усилия полагате и колко знания имате, ще бъдете освободени по най-ганьовския начин. Всичко е шуробаджанащина. Мениджмънта е крайно некомпетентен. Всеки е довлачил някой от някъде. Неприятното е, че има не малко интимни връзки между шеф и подчинена и това силно влияе на цялата работа в съответния тим и отдел. Фирмата няма политика да контролира тези зависимости и те съсипват цели тимове. Заплатите са под пазарните в момента. Натоварването е извънземно. Плащат ти за 8 часа, а работиш 12. Бягайте от там докато е време, докато не са ви изгонили от днес за днес. Пълна несигурност и разхайтеност. Усещането е за детска градина без никакви корпоративни правила. Не знам как такива фирми все още успяват да излъжат да наемат някой служител.

Обади ми се представителка на HR отдела. Предложи ми позиция, за която не съм кандидатствала. Ставаше дума за работа в офис на нощни смени. Въпросната дама не ме попита дали изобщо имам възможност да работя на подобна позиция. Държа се така пренебрежително, сякаш трябва да приема, защото нямам работа. Бих определила поведението й като нагло и неуважително. Едва ли фирмата има какво да предложи с подобен персонал.

Здравейте, като бивш служител на SumUp бих искал да кажа следното: Отдел AR е тотална трагедия! Хората, които работят там от години по никакъв начин не правят опит да се опознаят с новите колеги, има една дистанция между новите и старите, което е недопустимо. Отношенията между тях и тим лидера на екипа е меко казано скандално, тъй като се докладва за най-малкото, което на тях им е направило впечатление.

Отстраняват хора, от днеска за утре преди да влезнат в постоянна позиция.

Няма бонуси. Няма развитие. Казва Ви се, че сте бавни и обема на работа, който поемате не е достатъчен.

Процесите, които би трябвало да са за оптимизиране за нищо не стават.

Колегите са дребнави и лицемерието им е най-добрият приятел!

Никога не ходете в AR екипа на Д. Ненков! Той няма качеството да ръководи без пряката намеса на старите служители в екипа! Качествата на един Тим лидер са далеч от това да бъдеш лицемерен к да унижаваш хората директно. Това е част от неговото ежедневие след първите 2 месеца към новите хора.

Парите не са нищо, но в замяна на това получавате на всекидневна база доза крясъци, обяснява ви се, че за нищо не ставате...

На мениджмънта не им пука, гледат да върви работата и да не взимат пряко отношение.

Просто си губите времето в период от 6 месеца и после ще бъдете освободени и пак трябва да си търсите работа!

Заплататите са под средното и фирмата обича да не ги увеличава с различни предтексти. Много лъжат какво ще се прави и какво се прави в действителност. Аз отивам за да участвам в дизайната и писането нова платформа на Джава, всъшност оправям код който не може да мине за студентска работа на Руби. Проблема не е в Рубито или в Го (Защото има и такива сървзици) ами че е агрегирано огромно количество лош код, който компанията не иска да оправи, а просто пуска хора да се давят в него и да пускат нови важни фийчъри. Повечето хора от Берлинския офис с който работим от София, се отнасят към българите като втора ръка хора, годни само за мръсната работа. Всички интересни проекти с нови технологии отиват в Берлин, никога в София. Повечето хора в Берлин са доста под нивото нужно за да си вършат работата като знания и качества. Служителите в Берлин получават повишения в позицията много лесно и като цяло гледат да са на мениджърските роли, за София се пазят ролите на бачкатори без възможност за разстеж. Фирмата постоянно съкращава хора и плаши със съкращения, което създава изнервена среда. Плановете за разтеж на фирмата са нереални и непостижими, но натоварването за тяхното изпълнение се поставя на раменете на служителите.

WWW.RABOTAIDOHOD.SIMPLESITE.COM

Отвратително място

Не могат да предложат конкурентно заплащане. Но не искат да се знае!