Самап ЕООД https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,ул. Никола Тесла 5&markers=София,ул. Никола Тесла 5

Самап ЕООД

За краткото време в тази фирма мога да споделя следните неща:

1. Като цяло продукта и идеята му са много свежи и биха имали бъдеще, особено извън България. Тук сивата икономика и банките не биха му позволили да се развие.
2. Компанията е разделена на две IT част (в която ако можеш да лижеш задници можеш по цял ден да си клатиш краката) и Финансово-счетоводен отдел където натоварването е доста по осезаемо.
3. Компанията не знае какво иска - говори за start up култура, а всъщност е на 7-8 години с близо 1500 служители глобално. Ако това е start up значи трябва да се пренапишат учебниците. Процесите липсват и е трудно да се въведе ред.
4. Офисът е готин и колегите на долните етажи (IT) свирят доста на китара, пият бира и се чудят какво да правят по цял ден.
5. Цялата open space среда ти позволява да чуваш какво се случва в края на коридора и да си в крак с всички клюки в компанията
6. Колегите се сменят често (писва им и си тръгват), но има и доста готини хора, които да направят проестоя ти малко по-поносим
7. Ако имаш собствено мнение, което не пасва на това на баш мениджърите ти е спукана работата. Ако искаш да израстнеш в компанията трябва да се научиш да правиш стойки и да лижеш задници
8. Поне при мен нещата, които се говориха на интервюто нямаха нищо общо с реалността, когато станах част от екипа. Надявам се това да не е практика и за останалите.
9. Мениджърите често си вярват много и решават, че те трябва да контролират процеси от които и идея си нямат
10. От към заплащане бих казал, че са добре на фона на пазара, особено ако си IT специалист и си клатиш краката
11. Място на компанията не е от най-добрите, но като цяло се преживява.

Като цяло, ако искаш да не правиш нищо и да получаваш хубава заплата това място е за теб. Ако можеш да лижеш задници и да не искаш да се развиваш това място със сигурност е за теб.

Ако имаш мозък, искаш мнението ти да бъде чуто и искаш да получаваш обратна връзка то тогава не бих казал, че това е точното място за теб.

Компанията уж иска да развива, но за IT хората няма никаква работа. Успях на всички, които са там или мислят да кандидатстват в тази компания.

Кофти фирма с кофти хора. Като добавим и нивото на мениджмънт което е под всякаква критика се получава SumUp.
Ако ви харесва да работите в такава компания мисля, че ще ви допадне доста. А ако пък сте такъв човек, моля застреляйте се.

Така почвам с хубавото,защото е малко : има бира.
До тук с хубавото. Менаджерският екип е некомпетентен,предубеден и неефективен. Шуробаджанащината и лизането на газове ще ви осигури бързо и лесно изкачване на корпоративната стълца. Избират се само препоръчани хора,та ако нямате там познат шанса да ви извикат на интервю е нулев.
Сега техническата част. Обучението е хаотично, няма критерии черно на бяло за определяне на качеството на работа и за бонусите също. Няма обратна връзка или ако ти си я изпросиш ти се казва че се справяш добре до момента в който не се и те вкарват в програма без много обяснение. Сексисти и обгрижващи само чужденците, което е малко иронично имайки предвид че все пак сме в България .Наясно съм че това е международна фирма,но искам да обърна внимание на отношението.
И черешката на тортата: уволняват незаконно. Извиват ти ръцете и правят психически тормоз докато не подпишеш документа за прекратяване на договора по взаимно съгласие.
Та накратко не препоръчвам да се занимавате с некомпетентни и "сиви" фирми като тази.

Ако сте от женски пол интервюто ще ви протече от сорта на: Имате ли си приятел? Имате ли деца? Още малко и ще ви попитат кога точно ще правите деца и кога излизате на майчинство?
Наемат повече мъже и са скрити сексисти според мен.
Като гледам и останалите коментари тука май това е достатъчно за сега.

Този коментар е още валиден и продължава да се засилва. Ако си бивш Skrill/Paysafe човек отиваш директно на manager-ска позиция.
"Ако си бивш служител на Скрил И/ИЛИ лижеш добре задници, кандидатствай. В противен случей, пази си нервите и стой далеч. Компанията не се знае как съществува и печели пари, правят се глупости след глупости. Мениджмънта е под всякаква критика.

Прочетох коментар, че не дават обратна връзка. Спокойно те и вътрешно не дават."

Каква е заплатата за Senior Accountant?

Работех точно 4 месеца във фирмата.
Ще кажа следното:

1. Продукта е готин.
2. ИТ отдела е мега зле, трагедия, куптор.
3. Работен процес : МЕГА ЗЛЕ ( за тези 4 месеца, съм написал 95 реда код !?! На всички срещи казвах, че аз работа нямам а не искам да си барам макарите. Смислен отговор нямаше).
4. Във фирмата главно се отива да се пие бира и да се свири на китара.
5. Много е шумно, даже е мега шумно, много се вика/крека/треска.
6. Не срещнах готини хора тъй като с тези които имах контакт или само се наливаха с бира или киснеха по терасата( не обичам да работя с такива хора ).
7. Заплатата е перфектна, плащат ти а ти нищо не правиш.
8. Местоположението е ок.

Много съжалявам, че си загубих цели 4 месеца от живота в тази фирма. Болно ми беше да вида, че има толкова млади хора които не желаят реализация и да имат желанието да работят и да се развиват. Това е трагедия за ИТ индустрията. Надявам се, преди да идете на интервю или поне да си помислите, че искате да работите в тази компания, много добре да помислите и да си дадете сметка, дали желаете да се развивате или просто да гледате през прозореца и времето да не ви минава. Имаше хора които работеха от доста време в тази компания и когато ги попитах , "Добре де, не ти ли писва да седиш без работа?" , отговора беше "Друга фирма няма да ми дадът тези пари и да не правя нищо". Съжалявам Ви момчета :)

Успех на тези които ще ходят по интервюта за компания Sumup.

Този коментар е право в десетката и дава изключително точно описание на фирмата и нейната дейност като цяло.

В допълнение, бих искала да споделя и за ръководството: непрофесионалисти, които нямат никакъв подход с подчинените си.
Колегите също са изключително неотзивчиви.

С две думи: бягайте далеч!!!

1.Фирмата е готина колкото героят на Рамзи от Игри на тронове...

2.Фирмата е готина колкото е добър героят на Лорд Волдемор...

3.Фирмата е чудесна колкото колата на Дерби...

4.Фирмата е като Уиндоус Виста...

На мен ми харесва, работа има, като имаш въпроси колегите помагат. В хладилницте има бирички, водички и сокчета, а ако си и късметлия можеш и на командировка в Берлин да отидеш.