БиУин.Парти /img/frontend/nomap.png"

БиУин.Парти

Екипът е чудесен - хора, които си разбират от работата, обичат това, което правят, и са отговорни. Радващо е, че фирмата не е "побългарена" -и дано се запази такава!

Отлична фирмена култура, заплатите са редовни, осигуряват те на реалното трудово възнаграждение. Има ваучери за храна и допълнително здравно осигуряване.

Колегите са мотивирани, има автентичен дух на екипност - твърдя го отговорно и го оценявам като човек с повече от 10 години трудов стаж, включително и зад граница.

Наистина добро място за работа.

Прочетох доста негативни мнения за фирмата и реших да напиша няколко реда и аз. Позитивните мнения са писани от новопостъпилите служители на фирмата след натиск от страна на новия ЧР, за когото всички оставят "прекрасни" коментари, така че не са достоверни.
Като оставим на страна, че той е първо ниво представител на фирмата и поради тази причина обликът и страда, нещата са следните:
Работната среда е приемлива, стандартни пакети за храна и допълнително здравно осигуряване, заплата навреме, но некоректна за много от служителите, тъй като зависи от езика, а не от обема на работа...
Интелигентни и възпитани колеги и, разбира се, не дотам квалифицирани и способни лица на отговорни позиции.
Периодите с голяма натовареност се заменят бързо с периоди на нормална натовареност относно обема на работата.
Ниско ниво на потенциал за развитие и непривлекателна локация на офиса.
Стремеж да се набират млади хора без работни навици и без изисквания за работната среда и за работното време.
Липса на уважение от страна на лицата на отговорни позиции към качествата на служителите и по-скоро подтискане на развитието им са характерни в офиса, но и проявява на човечност при персонални несгоди и готовност да се помогне.
Не е място за млади специалисти търсещи сериозна работа и професионално и личностно развитие, а по-скоро е фирма за стаж/за придобиване на работен опит/.

Много е зле HR, супер надут.

Фирмата е много стабилна, международна и с потенциал за развитие на всеки,който иска да се развива в кариерата. Високо ниво на професионализъм. Много добри специалисти.

Работя за компанията от няколко месеца и мога да кажа, че отношението към работниците е на доста добро ниво.

Екипът е приветлив и отзивчив. Работи се спокойно и винаги има разни шеги разнасящи се из офиса за да направят работният ни ден още по-приятен.

Организацията също е на високо ниво, което подпомага плавното и безпроблемно протичане на работата.

Има допълнително здравно осигуряване, както и ваучери за храна.

Нерядко се случва и да има седмици с по 3 почивни дни, което си е като един мини-отпуск.

Успех на кандидатстващите! :)

HR-ът на тази компания е под всякаква критика.
Заяжда се и по телефона, и на живо. Високомерен и изобщо визуално не прилича на човек на подобна позиция, тоест не е представителен. Изсмя ми се на няколко пъти, когато му казах, че напускам работата си, защото не е според очакванията ми..''много професионално просто''. Мениджърът имаше добър немски, но отново високомерен и дори не ми каза довиждане или поне да ми каже кога сме свършили с разговора.. доста неприятно отношение, локация и атмосфера.
Само парите изглеждат добре в тази компания.
Успех на кандидатстващите и не се давайте на високомерните шеги и въпроси на мениджмънта!

БиУин Парти предизвика интереса ми и изпитах желание да стана част от екипа след като видях представянето на фирмата чрез няколко видео визитки на сайта им. Компанията предлага и възможност за професионално развитие и растеж. Грижата която се проявява към настоящи и потенциални служители е впечатляваща. Според мен си заслужава да се работи във фирма, която се грижи и за интереса на служителите. Пожелавам успех на всеки решил да кандидатства.

Бях само на интервю във фирмата, но реших да споделя личните си впечатления. Не пиша с цел да изливам захаросани хваления, да аплодирам или да се "натягам", но понякога се дразня, когато чета лишени от аргументи коментари, изпълнени с помитаща агресия и продиктувани сякаш единствено и само от рушително недоволство. Да, винаги е по-лесно да прехвърлим отговорността за неуспеха, огорчението, или просто за начина, по който се чувстваме, на някой друг. И аз самата нерядко го правя. Но си мисля, че винаги имаме избор да решаваме как реагираме.

Та личните ми впечатления. Човекът, с когото комуникирах в началото, бе Николай. Още в първия телефонен разговор бе приятелски настроен и непринуден – и на двата езика.Опита се да ме накара да не се „стягам“ и притеснявам. За да си спестим взаимно времето преди да уговаряме следващо интервю, още в първия разговор отговори откровено и без увъртания на въпроса ми какво възнаграждение мога да очаквам. Хареса ми, че разговорът бе неформален; импровизираше, не звучеше, сякаш чете от готов скрипт.

На писмения тест отново Николай бе човекът, който обясняваше на кандидатите какво се очаква от нас. Беше внимателен и на няколко пъти ни подтикваше да питаме, ако нещо не ни е ясно.

За мен е недостатък, че писменият тест и събеседването са в различни дни. Добре е да се организират в един и същи ден, за да се спести време.

От събеседването и финалното интервю с Николов и с един от рикрутмънт мениджърите също съм с добро впечатление. Някои от въпросите са неизбежните за такъв тип събеседване, но ми зададоха и конкретен казус. Слушат с неподправено внимание, задават ти последващи въпроси въз основа на това, което си казал. Да, знам, че това им е работата и просто си я вършат, да, знам, че е в техен интерес, но го правят естествено и непристорено. Още преди да започнем разговора пролича, че и двамата искат да ме предразположат. Знаете как е – дори само стандартното „ Да предложа чай или вода?“ може да прозвучи топло и искрено,или обратното, прекалено делово и по задължение, пък иначе равнодушно. Както и бързата усмивка в началото, преди още да сте седнали – понякога само начинът, по който казваш Nice to meet you, може да промени начина, по който се чувстват другите срещу теб. И ти самият.

Казвам го, защото все още имам понякога лека „сценична“ треска преди презентации и срещи, та в първите минута-две малко се стягам, въпреки подготовката. Затова мисля, че съм с изострено – изострено и на базата на опита ми също – усещане за искрено отношение и ангажираност отсреща. Била съм и в позицията на обучаващ, макар и в съвсем различна сфера, и при първите контакти, когато все още нямаш никакви други преки впечатления,първото усещане, та дори и субективно, е важно.

Поне за мен.

За колегите - не съм общувала, но докато чаках пред входа, видях трима-четирима млади хора. Забързани и усмихнати. Тонизиращо усещане.

Бенефит пакет - допълнително здравно осигуряване, ваучери за храна, добавят допълнителни 5 дни към платения годищен отпуск.

Това са първи лични впечатления.

Здравейте аз съм много доволна от хората във фирмата поне от хората от УЧР отдела. Аз съм на 45 години и смея да твърдя, че намирането на работа е много труден процес за мен.
Първо на няколко места ме дискриминираха, защото съм възрастна или си мислят , че няма да мога да се справям с компютрите.

Сега да кажа, защо съм доволна. Вчера бях на интервю във фирмата. Всичко мина много добре и спокойно. Момчето ми каза как да процедирам с теста. Обясни ми спокойно, че имам половин час и след това ми разказа повече за компанията. Даже ми и предложи и чай докато изчакам manager-a.

Интервюто беше в неформален стил. На всички въпроси получих конкретен отговор. И днес ми се обадиха да ми кажат, че мога да започвам чак от март при тях.

Това , което мога да кажа е ,че всичко се случи много бързо. Имаше приятелско отношение към мен и ме накараха да се почувствам много добре. Реших да публикувам информацията тук, защото в началото останах раздвоена и не искам други хора да се чудят дали да кандидатстват в тази фирма. Искам само да отбележа, че за немски заплащането е много по-добро от другите колцентрове и си струва да се работи. Особено в моя случай, защото нямам деца и за мен работата на спокойно и слънчево място е от голямо значение.

Кандидатствах за работа, и някой ми се обади за интервю по телефона. Тук виждам някакви клакьори, или по-вероятно самият той - Николай, да си пише прекрасни отзиви, вероятно и на мен Николай ми се е обадил.
Очевидно се беше подготвил да ме отреже, но трябваше формално да отчете, че сме имали телефонно интервю. Може и да е имал свой човек за тази работа... Разменихме 3-4 изречения и ми каза, че работата била само за 18 месеца (политика на фирмата - аз не се очаква да разбирам!)
И естествено аз вероятно при тези условия сигурно вече няма да проявявам интерес? И какво да му кажа - мерси и чао.
Но в обявата не пише нищо за тия 18 месеца, и се чудя ... ;)