ФЕНИКС ПЛОВДИВ ООД /img/frontend/nomap.png"

ФЕНИКС ПЛОВДИВ ООД

1 точка

Работих тук през лятото и искам да дам някакво актуално мнение за нястоящото положение на фирмата.

Накратко, дали да приемете работа за това място? Не, особено и категорично през лятото. За мен три месеца бяха твърде много и едва издържах последните две седмици. Отношението много пъти изобщо не е на ниво, поради което, според мен, постоянно напускат хора. Не се заблуждавайте, че това ще бъде някаква лека и приятна лятна работа.

Като начало, фирмата е отчаяна за персонал и е готова да наеме всеки, който се яви на интервю. Появявате се, карат ви да дойдете на 2 часа пробен ден още на следващия ден и ако решите да се появите и издържите, директно започват да ви слагат работни дни. Колкото и време да се водите, че сте в „обучение“, няма да получите адекватен инструктаж как да правите каквото и да било или къде се намира всичко. Някой ще ви каже нещо веднъж и след това ще се изнерви, ако отново питате за същото нещо, дори и да е първата ви седмица.

Когато подписвате договор ще бъде поне две седмици след като вече сте почнали работа, ще се случи по време на работния ден в рамките на 20 минути. Няма да имате време да вземете договора и да го прегледате на спокойствие. Работата нарушава няколко от клаузите на договора. Самите документи имат по няколко правописни грешки в тях.

Освен продаването на сладолед и кафе, ако няма отсервиращ персонал (или вие сте отсервиращите), вие трябва да подреждате масите пред заведението, да събирате всички чаши и чинии, да миете чиниите и да почиствате тоалетните на всеки час. Това са основните задължения, но има предостатъчно други занимания за чистене, с които да ви занимават.

В зависимост от мениджърите, ако няма работа ще измислят възможно най-абсурдните неща, които трябва да почистите, само за да не стоите на едно място.

Натоварване: Съотношението между заплащане на час и натоварване е кофти. Със сигурност плащат по-приемлива сума от други заведения, но отношението от самите шефове, че тяхното заведение е на по-високо ниво, не отговаря на парите и задълженията, които всеки служител поема.

Почти от април до август се стои до 1:30 сутринта преди да се затвори витрината, след което има още поне половин час шетане преди някой да си тръгне.

Място: На пет минути пеша от метрото на Сердика, има немалко места за хранене наблизо. Но защото е точно в началото на Витошка, първият момент, в който стане малко по-топло, заведението прелива от хора. Всяко друго заведение със сладолед нагоре по Витошка дори в най-топлите дни има тройно по-малко хора за обслужване.

Клиенти: Откровено най-неприятната част от работата. Макар и да има някои много мили хора, повечето клиенти тук са непоносими селяндури, които оставят непонятни за мен кочини, както по масите, така и в тоалетните. Много може да ти се вкисне настроението когато мястото гъмжи от селяци, но мениджърката крещи как клиентите трябва да са ни първи приоритет.

Тоалетните нямат парола както в повечето заведения и затова там постоянно влизат всякакви хора, които имат нула обноски. Отговорността за чистенето на тоалетните е изцяло върху служителите.

Работа: С оглед на голямото натоварване, стоите по осем-десет часа на крак със само 30 минути (неплатена) почивка и после още 10. Може да помолите и за още 10 минути почивка след това, но в никакъв случай не е достатъчно. През зимата работите по-малко, но през лятото няколко пъти ще ви се събират пет поредни дни работа или повече (което, между другото е против договора ви). Немалко хора са работили по девет поредни дни със само един почивен ден преди още пет поредни дни работа. Много пъти ще се прибирате в 2 сутринта и ще сте на работа от 9 сутринта.

Колеги: Зависи на какви хора попаднете. Адски малко хора се задържат да работят и не ги виня. Като цяло повечето служители са млади и спокойни. Не съм имала проблеми с повечето ми колеги, даже бих ги нарекла най-приятната част от работата. Но ако не споделяш смяна с хората, с които се разбираш може да бъде супер тегаво. За отговорниците на смяна и мениджърите важи същото. Но предимно има готини хора, с които може да споделиш приказка.
Но задължително се пригответе, че Петя ще ви крещи и ще ви прави на нищо дори и да ви харесва. Безумно истерична жена хаха

Заплащане: Според колегите ми, плащането за час стои по следния начин:

Отсервиращ персонал: 4.50
Продавачи (не се заблуждавайте от осемте различни обяви за работа, независимо дали кандидатствате за бариста, продавач-консултант или друго, ще вършите едно и също): 4.70
Служители на повече от шест месеца: 4.90
Отговорник на смяна: може би 6/7 лева

Не е толкова лошо като за работа в заведение, но според мен не си струва за нервите. Ако сте отчаяни за работа, тук е добре, особено през студените месеци. Има и по-лоши и отчайващи места, но определено не препоръчвам, ако имате опции за друго.
Знайте и че през лятото получавате бонус от около 100/150 лева, но този бонус от части ще бъде в купони за храна. Но само с този бонус месечното заплащане стига до обещаните от обявите 800/1000 лева на месец. За прибиране след 23 през нощта, фирмата покрива таксито ви, което реално е добър бонус.

WWW.RABOTAIDOHOD.SIMPLESITE.COM
Допълнителни доходи, надомна работа, онлайн бизнес, работа по интернет

Работех лятото там и съм със следните впечатления :
На обявата в джоб.бг пишеше 1000-1100 лева. На интервюто ми казаха същото, като това е сумарната заплата от тази, която пише в договора и бонус. Плащат ги на 3 пъти в месеца, наистина не са се забавяли, но в крайна сметка излиза 850, а ме 1000.
Самата работа не ми хареса, защото стоиш на крак 8 часа в рамките на 10-15 кв.м. и правиш почти едно и също (слагаш сладолед), чат-пат някое кафе или лимонада. Разнообразието идва вечерна смяна като трябва да чистиш. :D
От мениджърите съм сравнително доволна. Петя е на моменти, може да бъде благосклонна, но когато е изнервена си го изкарва на служителите. Другите две мениджърки са ок, а мениджърът е доста позитивен и често се шегуваше. Той създава приятна работна среда.
Имаше колеги,които ми направиха много добри впечатления. Но другите не спряха да се правят на шефове. Не е нормално хора, с които сме на една длъжност толкова арогантно да се отнасят с новите, да правят злобни коментари, постоянни забележки понякога дори за грешки, които и самите те допускат. Собственикът на заведението съм го виждала няколко пъти и ми се струваше приветлив човек.
Локацията е добра, въпреки че лятото на Витошка може да си представите колко хора се изсипват и за каква натовареност става въпрос. Понякога се затваря след полунощ.
Графикът не винаги ги правят като хората. Не се съобразяват колко работни дни могат да ти съберат, както и колко време почивка ти остава между две смени.
От към привилегиите безплатното такси вечер си е супер. Също и хубавото кафе, което може да си направиш през почивката.
Колкото до заведението ме спечели като клиент, защото видях как хигиената е на ниво, сладоледите не са скъпи и са много вкусни, както и напитките. Но се радвам, че напуснах.

Не се подлъгвайте на обявата пише едно, а на интервюто ти казват съвсем различно. Скъсваш се от работа независимо, че трябва да си на една длъжност работиш на принципа каквото има за вършене. Някои Пт колегите не си вършат работата, единственият плюс е че плащат навреме.

Сладоледена къща Алфредо е "най коректната фирма"
Всеки ден се намира по един човек да работи пробно без да му се плаща!
Това първо не е коректно спрямо хората нищо че е пробен ден

Аз вече съм бивша служителка на Сладоледената къща и съм от една страна доволна от това, но от друга не, лепсват ми някои колеги. Разбира се, иде ми някои да ги застрелям, но и те си изкарват хляба както могат. Не бих се върнала там, въпреки че се колебаех, но със сигурност не беше заради прекрасното търкане на тоалетните. За мен работата хем беше удоволствие, хем с насълзени очи съм работила. Петя не е злобно човече, хаха. А онзи, дето се е взел за шеф в The mall е един от най-позитивните и забавни хора. Специално за тях лоша дума не мога да кажа, за разлика от други техни колеги, но и тях не го мразя. Работата не е нещо тежко, но уморява, определено. Стоиш прав нон стоп. Почивките, зависи с кой отговорник си, се спазват, което е адски тъпо. Чувствала съм се ужасно на работното си място, но и е имало много готини смени, в които всички сме си помагали. Заплатата не я коментирам. Ставката за час си е твърда, ако те помолят да останеш след работно време ти се заплаща 2 лв, поне на моя фиш така пишеше. Липсва ми Афредо, но на работа, поне за сега, не бих се върнала.

Здравейте!Искам да ви кажа как стоят нещата с работата като бивш служител.
Работи се 5 на 2 или 6 на 1 , като графика се прави седмица за седмица. Даваш си желанията кога искаш да почиваш и почти винаги са ти уважени, така че няма притеснения относно това. Ако ти се наложи да отсъстваш принудително, също няма проблем.
Почваме от заплащането - 3лв на час, като ти се заплаща всеки допълнителен час (overtime) на ставка от 4лв. Заплатата се изплаща на два пъти на ръка - един път в началото на месеца и веднъж в средата. Има и бонуси след първия месец като те ти се заплащат ежемесечно, което лично според мен е доста добре. Друго хубаво нещо е факта, че ако си втора смяна на работа имаш право на такси, което ти се изплаща на следващият ти работен ден.
За уважението е трудно да преценя, понеже нещата са доста субективни. Мениджърите гледат да се отнасят добре, но зависи. Собственикът на фирмата е може би най-точният и добронамерен човек от всички, така че от него може да очаквате само хубави неща.
Привилегии аз лично не виждам. Може би бих сложил като привилегия факта, че на пушачите им се дава да пушат, когато им се припуши. Друго е гореспоменатата схема с таксито, което си е готино.
Фирмената сигурност е на ниво. Тая джелатерия е определено стабилна и едва ли би слезнала от пазара скоро. Няма да казвам, че е най-добрата. За сигурността на служителите бих казал следното - вършиш ли си работата, няма мърдане, освен ако сам не пожелаеш да си тръгнеш.
Натоварването е според зависи. Ако е дъждовен ден или времето е студено работата не е много, даже няма почти никаква. Лятото обаче си е пълен гърч.
Потенциал за развитие няма според мен. Продаваш си сладолед и кафе и това е.
Местоположението е добро - Витошка, The Mall, Пловдив.
За колегите какво мога да кажа. Има хора, които не можеш да търпиш и ти въртят интриги, понеже се взимат или твърде на сериозно, или си избиват комплексите, че са необразовани и глупави и нямат друго място за реализация. Но има и такива, които са супер точни и приятни, и ти е супер кеф да работиш с тях. Всичко зависи от това, колко можеш да търпиш и да се пазиш от кавги или обратното.
Работната среда е приятна. Всичко в обектите е ново и приятно.
Като заключение мога да кажа, че работата е идеална за студенти и хора, които не искат да работят нещо супер напрягащо. Като цяло е приятно.

В момента работя там и нямам търпение да напусна.Псевдомениджърите са просто обикновени комплексари , които нямат и представа за какво става въпрос.Крещят ти пред клиентите ,държат се арогантно и надменно.Раобтиш 8 -10 часа и после ти казват ,че трябва да останеш още поне час. Когато отиваш да почиваш трябва да попиташ мениджъра на смяна дали те пуска,имаш право на една такава за 20мин. Работиш за 2лв на час и в началото всички са много мили и добри,но когато мине първият ти месец обучение ,започват да се държат все едно си някакъв роб.Уж за сервитьорка отиваш ,а през повечето време метеш и миеш пода , чистиш тоалетната,прозорците и накрая ако не обслужиш клиента на време пак ти си виновен ,защото си чистил и не си видял кога е седнал. Общо взето съм работила на много места ,но такава пародия няма никъде..

Това ми беше първата работа. Бях уволнена, защото не съм се справяла, не знаех как г-ца Петя (много злобно човече,не знам дали още работи там), която ме беше назначила, е решила това, но после разбрах, че всички, които работят там са клюкари и са супер подмолни. Тоя дето се водеше управител/отговорник или кво там се води на обета в The mall, и за него нямам идея дали още работи там, също е супер тъпо парче, взел се е за голям шеф. Често ходя в тоя мол и ми прави впечатление, че когато и да мина персонала все е различен, което говори за голямо текучество. Хич не е учудвам. Не започвайте работа там! Заплащането е мизерно, отнасят се с теб като с боклук, карат те да се чувстваш най-тъпия човек на света, държат се с теб като с нищожество...

Много съм доволен от стоката и от обслужването, на магазин ,,ФЕНИКС'' в блок 236 гр.Бургас кв.Меден Рудник.П.С.И ако може малко повече разнообразни видове мъжки обувки! Благодаря предварително!