Артон ООД /img/frontend/nomap.png"

Артон ООД

Много обичам "анонимните" коментатори.... :) :)
Та, до предишния "анонимен":
Втория абзац на коментара ти отговаря на моето изказване преди това. Затова той не е критерий.

Собственика в този случай управлява фирмата и дейностите. Всички, които се съгласяват и съобразяват с него, остават служители. Значи той е пряк критерий за състоянието на самата фирма и всичко случващо се в нея.

Виж, начина на управление, липсата на каквито и да било логични методи (ако изобщо има такива там) на управление, планиране, анализ и управление на продажби и всичко, което следва да притежава и използва фирма в днешно време, липсват или са на абсолютно ниско ниво. Повечето липсват. Затова има голямо текучество и собственика постоянно се чуди защо, а фирмата е със затихващи функции.

Собственика не ме интересува. Достатъчно е писано за него. Да си говори каквото иска. Той не е критерий за оценка на когото и да било. Каквото повикало, това се и обадило.

Илияне, а ти колко време изкара?
А защо си тръгна?
А ти ли си тръгна или те отпратиха?

Таиш добри чувства, но знаеш ли какво говори собственика зад гърба ти? Ще ти кажа - че за няколкото месеца не си успял да направиш нищо, че си некадърен, че само ти е плащал без да получи нищо насреща, че всеки хванат от улицата ще се справи по-добре от теб. И още много от този вид.

Съжалявам, че са те излъгали така. Може и да не си лош човек, факта че си бивш служител говори, че не си като ТЯХ.

Та, таи си ти добрите чувства, но не подвеждай другите. Но който има дори и малко себеуважение нека сам провери фирмата и хората, не е трудно.

П.С. Я поне кажи, на цялата заплата ли те осигуряваха или и теб на минимум с доплащане на ръка?

Ще чуеш, че един нов служител има нужда от време да навлезе, утвърди и започне да работи пълноценно. Ще чуеш, че ще имаш свобода да работиш самостоятелно, да взимаш решения и да подобряваш показателите на фирмата. Ще ти покажат няколко фактури и клиенти и ще ти обяснят научно, че тези обороти са нормално явление за повечето клиенти. Ще ти разкажат бъдещите планове на фирмата, което всъщност е открадната история от успелите фирми. Ще чуеш много възможности за повишения и развитие, която е нормално за всяка компания (нормална).

Ще чуеш и още много, само хубави неща, но само ще ги чуеш и никога няма да ги получиш. Защото това представлява елементарната същност на собственика.

От друга страна ще получиш унижения от собствениека и колегите, поощрявани от "началника". Ще получиш свобода за работа в мноооооого тясна рамка - разбирай както работят в момента. Още с подписването на договора, ако стигнеш до там, ще бъдеш подведен и излъган - я за заплатата, я за дата на договора, я за условия в договора. Ще бъдеш подложен на елементарен просташки език и начин на изразяване с откровени селяндурски оттенъци. Ще бъдеш обиждан на лична основа, с просташки думи и изрази. Заедно с това ще получиш и други "облаги", защото двойнствения стандарт и шизофренините действия на собственика са абсолютно нелогични и необясними дори и от самия него, но пък са лесно предвидими.

И когато минат няколко месеца, в най-добрия случай, а ти упорито се бориш да се утвърдиш, развиеш и изградиш някаква кариера, ще разбереш, че всичко това е било истина и ти си поредния ИЗЛЪГАН.

Собственика няма да го коментирам, но бих искал да се изкажа относно колегите накратко. Не съм съгласен с по-долните мнения за саботажи, картели и т.н. Аз добре се разбирах с тях, помагали са ми, обяснявали са ми каквото ми трябва и прочие. Явно е въпрос на подход и лични взаимоотношения. Тръгнах си с добри чувства към тях, а вярвам че и те са останали с такива към мен.

въпросите ви са логични. Доброто възнаграждение е обект на субективното мнение на Управителя. Заплатите са официални и неофициални, но има вероятност да не си получите неофициалната част. Въпроса с работата на % стои много по-сложно и не е сигурно дали ще ви се изплаща реалната заработка. Не се спазват трудови и етични правила, така че започвате работа на собствен риск.

Здравейте! В момента има обява за мениджър металорежещи инструменти. Може ли малко актуално инфо, евентуално някой да е работил такава позиция там, какво означава много добро заплащане, колко точно ще се ползва английски език? Благодаря предварително

Подкрепям изцяло мнението на писалите преди мен колеги. Изключително трудно е да се работи в среда, в която хората, които трябва да ти осигуряват съпорт на практика те съботират. Организация на работата тотално липсва. Колегите са некоректни и откровенно мързеливи, но водят собственика за носа. Жалко, защото фирмата има потенциал да се развива на пазара заради качеството на предлаганите продукти.

Крайно време беше някой отвътре да каже това, което отвън подозираме и виждаме, но не сме сигурни.
Работейки с доста вече бивши кадри на фирмата оставам с впечатление, че там наистина е голяма каша. Голямото текучество говори само по себе си, а и постоянно се сменят хората. Не се сменят единствено няколко човека, които са там от доста време и очевидно диктуват събитията. За съжаление с тях много трудно се работи, особено по отношение практическото приложение на инструментите. Процеса по избор на инструменти върви много трудно, често трябваше сам да си избирам от номенклатурата (за сравнение и варианти), което е времеемко и в другите доставчици отсъства, заради което избирам тях (въпреки доброто качество на инструментите). Всеки ще се съгласи, че е трудно да се сработиш с нови хора - при нас беше същото, точно свикнем с някой и той напуска. Освен това и не са никак гъвкави по отношение на ценова политика, нямат голяма гъвкавост и често не разбират какво ни трябва(ше). Да не казвам какви предложения сме полуавали от тях!
В другите доставчици всичко е коренно различно и не знам на какво се дължи, но съм доста разочарован. Няколко пъти поемах отговорност да препоръчвам фирмата на познати, но винаги страдах. Е, вече не го правя, защото едва ли има някой да не знае вече за начина им на работа.
Да ви кажа честно, от предишни техни служители съм чувал неща, които може да се сторят невъзможни на някой. Започвайки с манипулации от колегите вътре във фирмата, казаното по-долу за некоректно отношение от собственика също съм чувал многократно.
Жалко е такава марка инструменти като Кенаметал да се представя от толкова некомпетентна и непрофесионална компания. Ние работим в момента с повечето големи доставчици в България и смело мога да заявя, че всичко е много по-различно, по-добро. Към момента не виждам възможност да се върнем отново към тях, да не говорим да препоръчам на някой да работи там. Нека и други кажат, но това знам като външен човек. Само мога да предположа какво се случва вътре ...