Капелен България ЕООД / J.W. Cappelen Bulgaria EOOD /img/frontend/nomap.png"

Капелен България ЕООД / J.W. Cappelen Bulgaria EOOD

Не се залъгвайте освен ако не държите страшно много на това да пътувате назад във времето!
Ценете нервната си система. В София има много по-добри възможности.

Съгласен съм с колегата. Като се има предвид как се плаща в повечето фирми у нас...
А на мнения на бивши служители съм се начел из нета...

Аз пък съм доволен... Харесва ми работата в тази фирма..

Кокал - Съставно вещество, състоящо се главно от калциев фосфат и колаген и бразуваща скелета на повечето гръбначни. Новопостъпилите да се пазят от доносниците!

КОКАЛА е оглозган, месо по него няма.

Би ли могъл някой да обобщи актуалната ситуация във фирмата (атмосфера, мениджмънт, възнаграждения и т.н.)?

Здравейте ,

Реших да напиша на бързо всичко това и ако поне един човек успея да спася да не бъде излъган няма да бъде напразно.

Няма да Ви губя времето затова ще напиша нещата които Ви интересуват:

1.Стартова заплата: 1600 лв Бруто! (на интервютата много умело ще ви лъжат между нето и бруто)
Внимание говорят само за БРУТО ,уточнявайте по няколко пъти

2.Фирмата не произвежда нищо и е изцяло търговска (на интервютата умело ще Ви заблудят)

3.Бенефисен пакет няма! (не фитнес карта не застраховка не нищо, няма дори кафе или минерална вода за служителите)

4.Служебни коли няма! Има една служебна кола на 12 години и се дели между всички по време на работа.

5.Средна възраст на служителите е 50+ години освен няколко момчета от търговски отдел

6.Компютри, офис техника, служебни телефони и тн. са от 8 до 11 години, някой повече!

7.Ще Ви бъде казано че има премии един или два пъти в годината но в договора Ви няма да пише нищо!

Всичко до тук нямаше да е толкова страшно ако не беше най-големият проблем! Отношението!!!

Гарантирам Ви че колкото и да сте мислили че сте видели лошо отношение, не сте!

Тактиките и похватите които тука се използват са до един от времето на социализма.

Управител е дъщерята на описания по-долу човек. Въпросната госпожа е с психични отклонения и не разбира от нищо друго освен от унижение на служителите.

Могат да се пишат още много трупани с години истории, но не е сега момента

Изборът е Ваш, но това което после ще се случи се случва на всеки един.

мнението на колегите е обективно!!
Фирмата е окупирана от кариеристи. Ако сте случаен, няма да имате нито 1 "приятел" там. Внимавайте!
Освен, че функционира добре само в корупционна среда, напоследък Капелен е и некоректна - замесена е и в скандалите с новите лични документи.

Нямате ли си вътрешен "силен" човек, не сте ли съсед/съселянин на Когото Трябва, а Той е Един Единствен, не можете/не желаете да Му донасяте, не сте радикално настроен кариерист, готов да "потопи" всеки колега, то не мислете за тази "институция" каквото и да са Ви разказвали добро за нея.

Смятам, че почти всичко е казано относно "Фирмата" от участниците в дискусията предизвикана от неблагоразумието на IVA да я започне. За уточняване е, че фирмите са изцяло собственост на семейство Капелен. А фирмите са 3. Бяха 4, но Конкорд го шитнаха наскоро. Така че: Капелен България Еоод, Капелен Бг Еоод и Паплог са тези фирми. Дейността на фирмите зависят изцяло от "височайшите"връзки на споменатото ченге, което не е "някякво си", ами правило кариера в едно, добило известност през последните години ГУ. Австрийските собственици /шведи всъщност/, разчитат много на въпросното ченге и сляпо му се доверяват. Те са едни от тези, които много ловко се възползват от корупционната среда в България и никак не се оплакват от нея, както някой западноевропейски чиновници. Те нямат никъкъв поглед върху текущата работа на 3-те фирми.
Между служителите на фирмата цари неспокойствие и страх. Най-сигурни за мястото си там и най-добре платени са лакеите, които редовно донасят на шефа, както и онези, които се грижат за градинското му хоби.
Говори се , че стаите на служителите и телефоните се прослушват. Но, дори и да не е така, бъдете много внимателни какво и с кого приказвате, защото информаторите непременно ще си свършат работата.
Фирмата е в кв. Слатина и е удобно място за живеещите наблизо. Няма по-кално и по-прашно място в София.