Капелен България ЕООД / J.W. Cappelen Bulgaria EOOD /img/frontend/nomap.png"

Капелен България ЕООД / J.W. Cappelen Bulgaria EOOD

Не се заблуждавайте, нищо не се променило в тази старческа фирма, с остарели разбирания. Фирмата все още се управлява от Милко Михов, старец, който вече страда от деменция. Той управлява реално и трите фирми.
Самият австрийски собственик работи хаотично, без ясна визия за бъдещето развитие на фирмата. Никакъв бизнес план, нищо. Компанията е значително изостанала от конкуренцията си, което прави работата там доста сложна. Рибата мирише от главата, така че не се заблуждавайте - не си губете времето там.
Средната възраст във фирмата е около 60 години...
Повечето от служителите са бивши служители на МВР, чувството е все едно си попаднал в ЦРУ - следят те за всичко и има много доносници, които работата им се състои в това да докладват на "Старецът" (Михов), какво се случва. Възможностите за развитие зависят от Михов, човек, който не желае никой да го засенчва и затова неглижира усилията на всеки за постигане на резултати. Развитие няма. На каквато позиция постъпиш, на такава ще си тръгнеш. Има индексация на заплатата - около 100-150 лв за 5 години...:) Обещания ще получите много, удвояване на заплати, утрояване дори. Но само на думи. Не си спазва обещанията.
Накратко - не си губете времето, животът ни е прекалено кратък, за да го пропиляваме с такива некоректни работодатели.

Здравейте, интересува ме какво е положението в тази фирма към този момент? Обмислям да кандидатствам по обява за Мениджър- продажби, тъй като изискват английски и сръбски, и аз владея и двата езика. Имам иначе скромен опит в областа. Ожесточените мнения тук ме накараха да се двоумя, всички звучат искрено и представят като много нелицеприятна обстановката в тази фирма. Моля някой, нека сподели настоящата ситуация там.
Благодаря ви предварително

Не се залъгвайте освен ако не държите страшно много на това да пътувате назад във времето!
Ценете нервната си система. В София има много по-добри възможности.

Съгласен съм с колегата. Като се има предвид как се плаща в повечето фирми у нас...
А на мнения на бивши служители съм се начел из нета...

Аз пък съм доволен... Харесва ми работата в тази фирма..

Кокал - Съставно вещество, състоящо се главно от калциев фосфат и колаген и бразуваща скелета на повечето гръбначни. Новопостъпилите да се пазят от доносниците!

КОКАЛА е оглозган, месо по него няма.

Би ли могъл някой да обобщи актуалната ситуация във фирмата (атмосфера, мениджмънт, възнаграждения и т.н.)?

Здравейте ,

Реших да напиша на бързо всичко това и ако поне един човек успея да спася да не бъде излъган няма да бъде напразно.

Няма да Ви губя времето затова ще напиша нещата които Ви интересуват:

1.Стартова заплата: 1600 лв Бруто! (на интервютата много умело ще ви лъжат между нето и бруто)
Внимание говорят само за БРУТО ,уточнявайте по няколко пъти

2.Фирмата не произвежда нищо и е изцяло търговска (на интервютата умело ще Ви заблудят)

3.Бенефисен пакет няма! (не фитнес карта не застраховка не нищо, няма дори кафе или минерална вода за служителите)

4.Служебни коли няма! Има една служебна кола на 12 години и се дели между всички по време на работа.

5.Средна възраст на служителите е 50+ години освен няколко момчета от търговски отдел

6.Компютри, офис техника, служебни телефони и тн. са от 8 до 11 години, някой повече!

7.Ще Ви бъде казано че има премии един или два пъти в годината но в договора Ви няма да пише нищо!

Всичко до тук нямаше да е толкова страшно ако не беше най-големият проблем! Отношението!!!

Гарантирам Ви че колкото и да сте мислили че сте видели лошо отношение, не сте!

Тактиките и похватите които тука се използват са до един от времето на социализма.

Управител е дъщерята на описания по-долу човек. Въпросната госпожа е с психични отклонения и не разбира от нищо друго освен от унижение на служителите.

Могат да се пишат още много трупани с години истории, но не е сега момента

Изборът е Ваш, но това което после ще се случи се случва на всеки един.

мнението на колегите е обективно!!
Фирмата е окупирана от кариеристи. Ако сте случаен, няма да имате нито 1 "приятел" там. Внимавайте!
Освен, че функционира добре само в корупционна среда, напоследък Капелен е и некоректна - замесена е и в скандалите с новите лични документи.