Капелен България ЕООД / J.W. Cappelen Bulgaria EOOD /img/frontend/nomap.png"

Капелен България ЕООД / J.W. Cappelen Bulgaria EOOD

Нямате ли си вътрешен "силен" човек, не сте ли съсед/съселянин на Когото Трябва, а Той е Един Единствен, не можете/не желаете да Му донасяте, не сте радикално настроен кариерист, готов да "потопи" всеки колега, то не мислете за тази "институция" каквото и да са Ви разказвали добро за нея.

Смятам, че почти всичко е казано относно "Фирмата" от участниците в дискусията предизвикана от неблагоразумието на IVA да я започне. За уточняване е, че фирмите са изцяло собственост на семейство Капелен. А фирмите са 3. Бяха 4, но Конкорд го шитнаха наскоро. Така че: Капелен България Еоод, Капелен Бг Еоод и Паплог са тези фирми. Дейността на фирмите зависят изцяло от "височайшите"връзки на споменатото ченге, което не е "някякво си", ами правило кариера в едно, добило известност през последните години ГУ. Австрийските собственици /шведи всъщност/, разчитат много на въпросното ченге и сляпо му се доверяват. Те са едни от тези, които много ловко се възползват от корупционната среда в България и никак не се оплакват от нея, както някой западноевропейски чиновници. Те нямат никъкъв поглед върху текущата работа на 3-те фирми.
Между служителите на фирмата цари неспокойствие и страх. Най-сигурни за мястото си там и най-добре платени са лакеите, които редовно донасят на шефа, както и онези, които се грижат за градинското му хоби.
Говори се , че стаите на служителите и телефоните се прослушват. Но, дори и да не е така, бъдете много внимателни какво и с кого приказвате, защото информаторите непременно ще си свършат работата.
Фирмата е в кв. Слатина и е удобно място за живеещите наблизо. Няма по-кално и по-прашно място в София.

Опази Боже !!! Тая група от фирми за нищо не става.. нито заплащането е нормално , нито колегите(скапани доносници) , нито имаш възможност за по-нататъшно развитие... шефа е бивш ченгесар , който дори май не може да работи и на pc... не си губете времето.. в тая фирма основните висши служители са бивши номенклатурчици... които и за бой не стават.. просто там трябва да слушаш и изпълняваш , като не говориш мн мн , защото веднага ще бъдеш изпортен... заплащането пък просто няма да го коментирам..
Наистина cappelen и др фирми от групата са едни от най-бездарните фирми !!!! Не се лъжете да кандидатствате там !!!!

Тази дето се хвали , че и е голям кеф да работи там всъщност е секретарка и основно прави кафе и кеф на шефа. В тази фирма важното е да се кланяш на шефа,да ковеш колегите пред щефа.Като организация и начин на работа фирмата си е типично българска - нищо общо с австрийска фирма и добри международни стандарти.Местният шеф е някакво бивше номенклатурно величие с менталитет на ченге от стария ешалон.Компютър не ползва и основния му принцип е да се обгражда с подлизурковци и доносници .Няма нито переспектива за развитие, нито кой знае какво да се научи в тази фирма. Не си губете времето, нервите и усилията с тази ченгесарска изгъзица

Чудя се откъде да започна за тази "фирмичка".80% персонал с много здрави връзки( не знам какво трябва да направиш ,за да те изгонят)
Останалите 20% са реално работещите,това са хората от простолюдието,преминали през 2-3интервюта.Оценката (-5) отговаря напълно на получаваната заплата (изключвам т.нар."търговци", които години наред не са осигурили нови клиенти,а работят по договори,подписани преди много време от директорите)
Уважение:хм... тази дума е непозната там - толерира се портенето пред шефа.Има няколко черни станции, които ако ги попиташ шефовете не стават за нищо...,но когато нещо излезе от твоята уста се разбира мигновенно.
Привилегии:има служебни автомобили, но ползването им не е препоръчително - през 10-15мин. те търсят за отчет:"Къде е колата?Още ли не си свършил/а работата?Много бавно каращ? Внимавай?и т.н и т.н
Веднъж годишно получаваш премия= една заплата(това е най-позитивното)
Сигурност: Имат я само... 80%,ако нещо сгафят ги местят от едната фирма в другата(пропуснах да спомена ,че това са 3фирми:Конкорд,Капелен и Паплог)
Работно време: 9,30мин.(1ч. обедна почивка)Следи се зорко- да си тръгнеш 10-15мин. след края на раб. ден- ...започва се:Ти директор ли си?Къде си мислиш, че отиваш?(това касае само онези 20%бачкатори, които аз поздравявам за търпението)Много често те проверяват на личния
ти телефон в извънработно време: А,бе тук си се обаждал/а на служебния
телефон...?!
Развитие: Това животно съществува само за хората със солиден такелаж.
Себеуважаващите се се задържат до 3-12месеца(ах какво текучество има за споменатия период)
Фирмичката се намира " у селото", така навремето хората казваха на иначе модерния квартал "Слатина"(не искам да засягам живеещите там)
Колегиума е под всякаква критика - хората,които стават се броят на едната ръка. Не можеш да разчиташ на никой.Саботаж е мотото на мнозина.Трябва да се внимава какво се говори и пред кого.Поетът го е казал : "Преклонена глава сабя не я сече".
Работна среда: Принципно има осигурено обучение(това става ясно на интервюто).Когато започнете работа - обучението преминава като самообучение: разлиствате папки , от тях най-вероятно няма да разберете нищо(ако разбира се преди това не сте работили нещо подобно)
След 2-3дни ви се търси сметка защо вече не знаете всичко от А до Я.Постоянно се дават за пример колеги, но забележете: бивши колеги
Хора ,на които не им е дадена възможност да разгърнат потенциала си.
Хората , с които ще ви се наложи да работите в не малката си част не знаят за какво са там, но над тях е разпънат чадъра на покровителството.
Фирмата се води ,че е австрийска, но повярвайте ми всичко е направено така по български(съжалявам, че това е станало нарицателно)Когато има визита от чужбина (хер Капелен и сие се накани да дойде)- целият персонал се трансформира в : шофьори,озвучители,хамали,гардеробиери,кетъринг,чистачи и т.н.

Моят съвет към кандидатстващите по каналния ред е:

-Моля Ви, помислете си много ,ама много добре преди да си подадете документите.
-Положителното, което можете да придобиете там е : ще имате невероятен психо-тренинг, вече много трудно нещо ще може да Ви впечатли.
-Ако все пак решите да започнете, то се учете на безхаберно поведение(знаете ли може някога да Ви е от полза)
Пожелавам Ви късмет в начинанията!

Работата за Капелен България ЕООД ми доставя удоволствие наистина! Работната среда е наевропейско ниво, но и друго не може да се очаква, като се има предвид, че сме от Cappelen Group GmbH.