Интеруут България https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,бул. "Цариградско шосе” No 115Г, бл. бизнес сграда "Мегапарк", ет. 1&markers=София,бул. "Цариградско шосе” No 115Г, бл. бизнес сграда "Мегапарк", ет. 1

Интеруут България

преди около месец кандидатствах за работа за следните позиции координатор проекти с английски и сървис диливъри с френски. Изгубиха ми един час с телефонно интервю, накараха ме да кажа каква заплата искам, което веднага ме наведе на мисълта, че единственото нещо, което ги интересува е да намерят евтина работна ръка и така и се оказа. Не знам, колко човека сме кандидатствали за позицията координатор проекти(която впрочем днес пак видях, че са пуснали), но за позицията сървис диливъри координатор бяхме 3 души. Въпреки това, когато им казах 1500 нето(имам предишен опит 1 година, а в обявата не се иска) ми отговориха, че заплатата която предлагат била по-малка и нямало смисъл да продължаваме нататък. Никой не избраха в крайна сметка и продължават да пускат обявата
Като типична специалистка по подбор на персонал, госпожицата очакваше от мен искреност и информация, но не беше нито искренна, нито пък пожела да ми каже каква е предлаганата заплата. При все това предполагам, че е около 1200-1300. Отново казвам, че става дума, за позиция, на която се искаше перфектно владеене на два езика + бонус ако имаш опит.
Имайте предвид, че бъдещият ви ръководител за позицията кординатор проекти обикновено е чужденец, който щял да ви обучава дистанционно как да си вършите работата. Забавно нали? На мен ми звучи, като аутсорсинг секретарка тази работа. Другото още по-забавно нещо е, че ушким кординатори проекти работят в българската част от много време, но няма нито един издигнал се от кординатор към мениджър проекти. На вас оставям да прецените колко верни ще се окажат даваните обещания за кариерно развитие.
Не си губете времето да кандидатствате в тази фирма, ако имате опит и търсите по-добра работа за развитие. Отношението и приоритетите при набирането на персонал показват: аутсорсинг ориентиран към монотонна скучна работа и ниски заплати.

Някой да сподели впечатления от тази фирма, относно заплащане, интервю и т.н !
По-конкретно ме интересува заплащането за  Customer Support Engineer и какво мога да очаквам като заплащане.
 Благодаря

Някой да сподели нещо за протичане на интервюто на място? А мнения за   Unified Customer Support Engeneer?

Ходих на интервю, времетраене 1 час - среща с мениджъра чужденец от западна европа.
През първите 45 миути ми разказва какво представлява работата, какви са задълженията и прочее какво искат от мен.
След това ми зададе въпроса дали искам да работя тази работа.
Интересното беше, че не ме пита за предишният ми опит или интерес да разкажа повече по автобиографията ми.
Работата по описанието на интервюиращия се различаваше от впечетленията, които обявата създава - и съответно отказах позицията.
Гледам обявата за работа вече няколко месеца след това - все още се върти...

Прочетете много внимателно предните две мнения.
Ето и моето лично:
- абсолютно неадекватни "мениджъри" в чужбина - дълбоко неразбиране на технологиите и процесите, абсурдно отношение към служителите, липса на всякакво уважение. Колкото повече работиш, толкова повече те притискат и затормозяват. Никой не признава заслуги.
- средно, клонящо към ниско заплащане, което НЕ се променя никога. няма повишения и подобен тип глезотии (най-много 5% на година за много заслужилите).
- организация на работата - тотален хаос (виж точка 1)
- текучество - направиш ли година си ветеран
- мотивация - бива смазана още първите няколко месеца (разбираш, че няма развитие, че работата е кофти, че няма повишения, бонуси, даже потупване по рамото няма). Уважение = забранена дума.
- натоварване - ако работиш много, ще те карат да работиш още повече до изнемогване. Ако се покриваш няма много ядове - знаят те че не можеш и не те закачат. Извод: дойдете ли в никакъв случай не се престаравайте
- хубави неща - има ли, има ли? има няколко - офиса не е на много лошо място (макар и далеч от метрото), фирмата е голяма и стои по-добре в CV-то отколкото да напишеш, че си работил в "Чичо Васко ООД", точни са с плащанията (малко, но на време и от сърце, пълни осигуровки ест.)
- фирмена сигурност - няма хора, затова и не уволняват много. Май това е единствената причина за т.нар "фирмена сигурност"

Ако ви трябва работа тип "МОЗЪЧНА СМЪРТ В КОЛ ЦЕНТЪР" това е вашата фирма. Каквито и малоумия да ви дънкат на интервюта, да ви казват. че ви трябва висока кавалификация и едва ли не работата е тип пуравляване на совалка не се връзвайте! Това е работа, което трябва да св върши от хора с макс, средно образаовние, които поназнайват английски.
Става дума за един гаден кол център с елементи на попълване на бази данни.Ще попълвате буквено-цифрени комбинациийки и различни формулярчета до припадък и като в исински кол център ще тормозите хора по телефон и мейл. Преките началници "мениджъри"ще са с квалификация танцьорка, и точно на това ниво ще са им компетенциите на тема мениджмънт и технологии. Много често по време на meeting-и слушайки некомпетентни изкзвания на мениджмънта ще ви се иска да се смеете или заплачете.
Английскитя бос е едно създание, което прилича на "човек на маса". както повечето англичани идавщи в БГ. Колегите ви ще владеят екзотични диалекти от различни краища на страната и за тях това да отвърнат на "здраей" е много голямо и ненужно усилие.
Осен това като във всеки концлагер-кол център балерините-мениджъри ще измерват всяко кликване с мишката и други КPI и винаги ще ви притискат. да работите повече, да не излизате , ще се следите по фирмеата версия на скайп и т.н.
Помислете добре преди да си причините всичко това!

Най-гадното място за работа !!!!! Тази "велика" мултинационална фирма на практика е в България е един малоумент кол център с елементи на попълване на бази данни. Тук са аутсорсвани най малоумните дейности с цел пестене на пари, като преди това тези дейности са се изпълнявали в Англия, след това да аутсорсвани в Прага и сега с цел още по-голяма печалба да дадени на българския офис, понеже заплатите тук са най- ниски;). Следва сигурно бъдеще местене в Индия...
Работата е булвално тип "МОЗЪЧНА СМЪРТ"!!! Състои се в попълване на тонове бази данни -борави се с номерца на поръчки и на практика не разбираш какво стои в дейсвителност зад това, и не се изисква никави технически или други познания, освен да можеш да пишеш на компютър.Писане на мейли до кой ли не, попълване на формулярчета и подобни простотии-до припадък, като един/една куха лейка "мениджър" ще ви следи всяко кликане с мишката и ще ви натиска да си подобрявате KPI -тата. Истински кол център!!:)
Въпреки че не интервюто ще ви прикават лъжи колко е квалифицирана работата- действителността е повече от депресивна. Тази дейност може да се върши от всеки-без ниакви особени квалификации, стига да знае английски. Но както споменах -на интервюто ще ви представят нещата така, сякаш ще управлявате совалка.
Друго интересно е мениджмънта на фирмата- прякият ви мениджър ще е куха лейка с обрзование в областта на танцовото изкуство , който хабер си няма от технологии, мениджмънт или каквото и да е свързано с работата и много често ще ви е смешно да слушате "разсъжденията" му/й. Простотията и селянията са запазена марка, кичозно облечените женички и говоренето на мазни диалекти са must. Мениджмънта е с маниери на селски ергени и моми. Това да кажете "здравей" на някой колега и той да ви отговои на поздрава-просто го забравете-фирмена култура, к'во да се прави.;)
Иначе английският бос определено прилича на "човек на маса" както повечето англичани,идващи в БГ.
Ако искате да работите затъпяваща работа тип кол център с елементи на бази данни администриране и да сте подчинени на пълни малоумници и селяни-това е вашето място. Заплатата е стандартната за София, така че само затъпявате за нищо. За това и текучеството е внушително.
Крайно неподходящо за хора с образование и някакви кариерни амбиции.

Вие сте добре дошъл ако имате едно от следните качества:

- лицемер. лъжец, подлизурко и т.н.

- обичате да целувате чужди з...ци

- роб и мазохист

- сте способен да погазите сойте принципи в името да се докажете, включително да прецакате свой колега и тн.

Ако имате възможността и може да си позолите да не постъпите на работа тук недейте идва. Това е low cost компания ,която има за цел за малко пари да ви изтиска максимално. Хората и тяхното мнение са на последно място. Важното е да се рабти до припадък. уважението между колегите е добро от гледна точка на това че хората се подкрепят взаимно в свойте неволи. Мениджмънта на високо ниво нехае за вас стига да си вършите работата добре, а ако имате повече работа / което се случва в 90% от случайте и не може да смогнете/ не пропуска да ви push- ва и натоварва допълнително с дребни затормозяващи въпроси. С други думи мултитаскинга тряба да ти е на много високо ниво. Случайте с очевидна подигравка също са сравнително често срещани като основната цел е да ви мачкат психически - по този начин се предполага че вършите повече работа. Заплащането е стандартно за страната, но липсват напълно допълнителните социални пакети, бонуси и т.н. Колкото и да ви обясняват че това е най-бързо разиващата се компания в сферата си трябва да знаете, че това са пълни глупости - не случайно основната дейност се е премествала с времето от Лондон през Прага сега и в София. Тенденцията е на исток от рая - така че догодина току виж и в Индия се премести.
Ако все паксте решили да започнете работа - добре дошли. Ще може поне да се напием заедно :)

Привет, кандидатствам във фирмата и искам да попитам какви са вашите отзиви, как мина интерактивното интервю, какви бяха въпросите и с какви впечатления останахте. Просто малко информация.

Умряла работа.
Ходих на интервю, три момиченца ме разпитваха 1 час, казаха ще се обадят и вече 3 седмици нищо. Ни имейл, ни нищо!
Доста неуважително
А, заплата 800, без бонус и без никакво повишение, без ваучери, без здравно осигуряване.