Интеруут България https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,бул. "Цариградско шосе” No 115Г, бл. бизнес сграда "Мегапарк", ет. 1&markers=София,бул. "Цариградско шосе” No 115Г, бл. бизнес сграда "Мегапарк", ет. 1

Интеруут България

Велизаре, стига глупости брат ...

При такъв мениджмънт, никога не бих напуснал фирмата в която работя в момента за да започна при тях!

Някой с неправилен правопис е започнал по-болгата на мнения рубрика тук:  http://bgrabotodatel.com/company.php?id_firm=9127

Като цяло компанията е добра, много потенциал, а и е добра като стаж в CVто. Колегите са ок, с изкючение на определени кариеристи, които избиват комплекси на гърба на служителите.

Работата е много, натоварването е голямо, но и заплатите не са ниски - от 1000 и нагоре чисто. Има ваучери за храна, както и увеличение на парите след определен период от време.

Не е подходящо за студенти - няма платен отпуск за обучение.

Няма допълнителни здравни осигуровки, безплатен телефон, както и други социални придобивки.

Ако започвате в operations and engineering (ip noc, voice noc, hosting, bms, csc), имайте си едно на ум, ако ви се падне line manager Таня. Страшен кариерист, крещи на колегите и се подмазва на шефовете. Примерно - абе ти знаеш ли кво си направил? Я се логни на рутера и ми кажи какво пропускаш? Айде по-бързо, по-бързо.

Ако започвате в TSS (второ ниво) и сте жена, имайте едно на ум, ако се паднете при Любо - руски(съветски) възпитаник, който по подразбиране е против жените и ги подценява още преди да са си отворили устата.

Ако сте в TSS войс - Иван, който обича да изтъква себе си. Той обича да крещи на колегите си от по-долното ниво. Особено сладко му става като го прави "на крак". Ходи при тях и им подвиква.

Ако сте в хостинга, гледайте да не се обучавате, а да знаете за какво става въпрос. Много обичат да принизяват новите колеги и да им се подиграват, ако не знаят.

Ако сте в IPNOC - работата е изключително много. Отпадане на линии, услуги, суичове, планирани работи и т.н

В CSC (customer support centre) може би е добре. Хората нямат технически познания и пускат тикети по различните отдели. Говорят с клиенти през цялото време.

Най-добре според мен е във видеото. Шефът е готин, парите са от 1600 до към 2200 чисто.

Мениджърите като цяло са много добри.

Не е подходящо за студенти - няма платен отпуск за обучение.
Мениджърите като цяло са много добри.

Случайно попаданх на този форум. Аз съм насотящ все още служител в тази фирма след работа там повече от година вече. Нещата никога не са само черни или само бели. За едни хора фирмата може е добро място, за други - никак даже, за трети пък може да е добро място за определен период от развитието им само. Това обаче, което е много  показно за фирмата е, че хората които са се "намърдали" в удобна в тази фирма позиция притежават сбор от негативни качества, а са все млади хора и на пръв поглед изглеждат "точни".  Това се случва, защото политиката на фирмата е такава. Там не се забелязват хората с качества, а наглите, нахалните и самонадеяните, тези които по цял ден руптаят и "плюят" срещу колегите си. Наистина интересен факт е, че интелигенти хора със задоволителен трудов опит, квалификация и солидна база от познания и качества биха могли да станат "неудобни" за тази среда, ако не се "впишат в картинката" на вълчата среда.  Сега някои неща се променят вече, но когато аз започнах работа нямаше такова нещо като въведение в работа или обучение, а когато много питаш автоматично ти лепват титлата "малоумен". Има страшно много процедури и положения, които не са ясни на мениджърите дори, но служителя разбира се винаги е виновен. Много етични принципи не се спазват за това и човек с такива не би се чувствал добре там. Натоварването е голямо, несъответстващо на заплащането. Сформират се групички, тип "бандата на Шаро" и отношението към всеки, който е извън тях е ужасно. Това, за което не си дава сметка обаче мениджмънта на фирмата е, че поощрявайки подобни хора защото  уж са по-нахъсани, те слагат бомби със закъснител в собствената си постройка. Защото, човек, който не е етичен към колегите си, няма да е етичен и към фирмата. Въпрос на време е да се разбере, а последниците за фирмата са по-големи.
Този коментар изказвам на базата на вече доста дълбоките си наблюдения върху отделите Service Delivery/Project coordination и донякъде PNOC IP.

Случайно попадам на този форум и се зачетох в коментарите. Аз съм настоящ (все още :)) служтел и то от повече от година. Имам трудов опит от 6 години общо в други фирми. Задържах се толкова дълго в Интеруут поради поредица от обстоятелства. За фирмата мога да кажа,че като цяло не е лоша, но там могат да просперират само единици хора със сбор от негативни качества като интриганти, клюкари, подмазвачи, хора които на пръв поглед са точни, а зад гърба ти правят всичко възможно да те злепоставят. Това не е място за хора с морални ценности, етика и личностни качества. Уменията на служителя там не се забелязват, освен ако той сам не започне да работи в тази насока, което в частност за тази фирма означава да се превърне в служител тип "натопи колега".
Мога да споделя някои по-пикантни исории за тази фирма, които биха отвратили много хора, но не мислия че е етично и ще се въздаржа.
Мнението ми е, че има доста по-добри фирми в ИТ областта. Обема на работа и нивото на стрес не съответстват на заплащането. В допълнение на това и отношението е лошо. Нещо повече тази фирма е в състояние да "смачка" определин вид хора, които не са в унисон с околната "вълча" среда.
Но все пак смятам, че за определен преод от време в даден период на развитие на човек, малко работа в такава фирма си има някакъв смисъл.

Здравейте, мислех да кандидатствам за работа, но фирмата в която работя е на светлинни години по заплащане и отношение в сравнение с тази, ако долните коментари са верни. Благодаря за мненията!

Аз съм бивш служител в отдела IP PNOC и бях младши инженер. За всички, искащи да започнете първа работа като какъвто и да е вид телекомуникационнен инженер ви казвам да не започвате в Итеруут. Заплатата е 950 лева, чисто 748 (такава е от както са на бг пазара) и периода през който си младши е 1г. и 6 месеца :) . Компанията не е лоша за инженери с опит, като може и 2000 лева да взимаш, но за първоначален старт е подиграфка, за пример в HP 1 ниво мрежовите инженери, които са без опит, взимат чисто 1000 леваи в момента търсят хора. Да не забравя да кажа и, че натоварването е прекалено голямо, след 2 месеца работиш наравно с инженерите, а те взимат двойно повече от теб. Аз съм инженер и мога да коментирам само за хората в мойта област.

Аз съм бивш служител в отдела IP PNOC и бях младши инженер. За всички, искащи да започнете първа работа като какъвто и да е вид телекомуникационнен инженер ви казвам да не започвате в Итеруут. Заплатата е 950 лева, чисто 748 (такава е от както са на бг пазара) и периода през който си младши е 1г. и 6 месеца :) . Компанията не е лоша за инженери с опит, като може и 2000 лева да взимаш, но за първоначален старт е подиграфка, за пример в HP 1 ниво мрежовите инженери, които са без опит, взимат чисто 1000 лева. Да не забравя да кажа и, че натоварването е прекалено голямо, след 2 месеца работиш наравно с инженерите, а те взимат двойно повече от теб. Аз съм инженер и мога да коментирам само за хората в мойта област.

Щом при поискани 1500 не са предложили 1300, значи заплатата е около 1100.
Координатор проекти - нормална заплата в бранша е 1800 за човек с 2 години стаж. Дейността и задълженията по тази позиция са идентични с тези на Ръководител Проекти, но не използват думата "мениджър" поради изграденото вярване у западния работодател, че Българина като чуе "мениджър" и очаква по-голяма заплата. Някакво си тяхно мисллене, директно споделено с мен от шеф в Англия.
В момента масово се търсят хора със заплати по-ниски от специфичните за позицията в индустрията с цел вътрешно регулиране на пазара на труда, което е договорено между големите аутсорсинг играчи в България. Това е следствие от пренасищане на малкия пазар на труда в БГ с такива международни играчки, които установяват оутсорсинг операции в БГ. За да не си пречат са се договорили да предлагат ниско заплащане. Моят съвет е да отстоявате по-големи изисквания за труда си, особенно при отлично владеене на два езика. Рано или късно ще бъдат притиснати да предложат реално заплащане за труда. За тази позиция при два езика - 1800 лв Нето, минимум.