Интеруут България https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,бул. "Цариградско шосе” No 115Г, бл. бизнес сграда "Мегапарк", ет. 1&markers=София,бул. "Цариградско шосе” No 115Г, бл. бизнес сграда "Мегапарк", ет. 1

Интеруут България

1000 лева чисти за хостинг инжинер може ли да се очакват? или вобше да не си правя труда да редактирам cv-to?

Може ли някой да даде насоки за нивото на заплащане. Не конкретни цифри, а по-скоро дали нивото е добро като за България. Предполагам, компания с такова име плаща доста добре.

Фирма, която не прави разлика между трудов договор и турско робство.
За някои служители това е прекрасно.

Не си давайте задника за малко пари! Като ви питат казвайте по-голяма сума.

Ще има моменти когато от вас ще трябва да излзезе "ДА" или "НЕ"
- винаги имайте едно на ум и никога не кавайте автоматично "ДА" на тези хора, които знаят много добре как да го изкарат от вас.

Ако парите са ви наред, недостатъците на фирмата, мениджърите и колегите няма да ви развалят настроението толкова много. Защото добрите страни си проличават много рядко. Иначе ги има, да както пише в предния коментар.

Понеже видях, че има няколко негативни мнения, от хора, които, както самите те казват, не са били назначени, реших и аз да напиша мнението си за компанията. Нормално е хора, които не са били одобрени, да плюят по фирмата.
- Относно това дали има добра слава в Чехия и България - има и то не само в тези държави. Компанията е най-бързо развиващият се telecom provider с офиси в над 18 държави, спокойно може да се каже, че свързва цяла Европа.
- Относно интервютата за работа - наистина процесът обикновено не е лек. Първо има телефонно интервю, изцяло на английски. Ако се справиш с него те канят в офиса. Интервюто там е видеоконферентна връзка с хора от чужбина, отново изцяло на английски. Въпросите със сигурност са уместни и могат да определят дали човек е достатъчно подготвен и има солидни умения, а не дали просто знае нещо.
Като заключение ще кажа, че Interoute е прекрасно място за работа, но не е за всеки. Показателно е, че почти всички мнения са на неодобрени кандидати. Ако нещата в компанията не бяха наред, щеше да има оплаквания от бивши и настоящи служители. Няма идеално място за работа, на който не му харесва да ходи в някоя малка БГ фирма, или в някоя чуждестранна със съмнителна репутация. Ако искате да работите в голяма, престижна и доказана компания, с добре организиран работен процес и възможност за развитие, тук е мястото.

Компанията не се ползва с добро име както в България, така и в Чехия. В България интервюират всеки, който е пратил CV, но назначават предимно МЪЖЕ. Ако назначат жени, те са току-що завършили и обикновено се очаква да започнат с много ниска заплата. Интервюиращите са странни хора, които правят формални интервюта и задават въпроси, от които със сигурност не разбират какво може и знае кандидата. Обикновено са хора със съмнителна сексуална ориентация, което се вижда още от външния им вид. Дори и да ви поканят на интервю не очаквайте много - назначенията са на случаен принцип.

изключително арогантно интервю с което тотално демотовират желания за каквато и да съвместна работа

Аз съм напълно съгласен с предното мнение.
Интересно че мениджърите в тази фирма разчитат на наивността на младите хора за да "менажират" по не етичен начин.
Главатаря на фирмата е дребно старче което разчита на пропаганда за да държи младите в измисления от тях не реален свят чрез постоянно повтаряне на "положителните" страни като се игнорират напълно отрицателните. Така във фирмата се пестят пари от оправяне на проблеми и недеволните служители им се хвърля прах в очите.
Разбира се в другите подобни фирми положението е подобно явно трябва да се търпи до полуда.

Ами аз участвах в интервю за работа при тях..нищо особенно около 1 час видеоконферентна връзка,технически въпроси..позицията беше едно в последствие измениха условията по отношение на условията на работа.Всичко беше уж ок,после казаха че работата ще бъде на смени,обещаваха много пари но всъщност май не е точно така.Никакви социални придобивки,служеб.телефон,лаптоп,социален здравен пакет отсъстват в тази фирма.и накрая се отказах.т.е незапочнах при тях.Резултатите от интервюто също се бавят ,ако кандидатстваш и другаде може да почнеш работа и все още да не са ти върнали резултат как си се представил.

Някой да сподели впечатления от тзи фирма, относно заплащане, интервю и т.н Благодаря!