КРУПАЛ КЪНСТРАКШЪНС /img/frontend/nomap.png"

КРУПАЛ КЪНСТРАКШЪНС

Преди няколко месеца станахме за смях на цяла България, снимаха ни чак от БНТ, заради откачените забрани на лудия ни шеф, ето може да се глед тука, който не верва - https://bntnews.bg/news/firma-zaplashila-sluzhitelite-si-s-globa-za-chesto-hodene-do-toaletnata-1077807news.html?fbclid=IwAR3CPO8GeMCNYZ0YJyYN3TwQkiTxnoQIMx3i1lVm5WLbYaOP1ur0Pj5HO8s
И Флагман писаха за това: https://www.flagman.bg/article/225589

Работя във фирмата от доста време, гадно е, но просто не мога да намеря другаде, където да плащат нормални заплати и да са навреме. За съжаление - има много смотани фирми в Бургас
Господарят Стоев ни забрани да ходим до тоалетна през работно време - и това е в "Най-добрия град за живеене гр. Бургас".
Кмете, кмете, ако четеш това - засрами се, как може да допускаш такива неща, в "Рая" който си изградил.

Самото съществуване на такава фирма, в страна на ЕС е показателно за нивата на корупция в Инспекцията по труда в гр. Бургас и като цяло в България. Дори в Мароко, Тунис, Алжир и Китай няма такива фирми.
От Инспекцията правят "проверка" с предварително уведомление.
Всичко това произтича от управлението на кмета Димитър Николов - той се увлече в ролята си на декоратор на гр. Бургас, да го прави привлекателен за туристите и изобщо не се замисля как се препитават обикновените хора - гражданите на Бургас - какви са заплатите и условията на труд. Вместо да стегне малко институциите и да привлече инвеститори за повече възможности за работа в Бургас - тръгнал да ми прави безмислени декорации на града. Каква е ползата за обикновения бургазлия от всички спортни зали, басейни и пристанища, щом няма какво да яде? Защо има толкова много магазини в града за дрехи втора ръка? Показателно е какво е търсенето.
А Шефът на Крупал си печели на гърба на хората - произвежда евтино, на цени под българските стандарти, защото не осигурява хората си на реалните заплати и не им заплаща денонощния труд с правилните коефициенти.
А в същото време продава продукцията си на Белгийския и Немския пазар - на цени в пъти над разходите му за производство. Бизнесът му се разраства на гърба на хората, тези които той всеки ден ругае, обижда и наказва.

Такава експлоатация няма дори и в Китай. Всички митинги в началото на 20-ти век с които работниците в Европа са си извоювали правата за извънредния труд и до колко часа на ден е нормално да се работи тук не важат. Бачка се, докато имаш сили, кой докогато може - 1 месец, 1 година, зависи от човека. Казаха ми навремето и че тук е работил някакъв човек от Африка, който казал, че дори и там няма такава експлоатация. Предпочел да се върне в Африка, отколкото да стои в Крупал.
Който и да питате от фирмата ще ви каже, че е имало много нощи, в които се е бачкало до зори, когато трябва да се праща камион в чужбина.
Напускането също е трудно - 3 месеца предизвестие.
Все пак много хора го правят и тези, които стоят повече от 1 година се броят на пръсти.
Вярно е, че с този извънреден труд наистина се събира заплата над средната за Бургас, но като цяло Бургас е водещ по ниски заплати и корупция на институциите и изобщо не може да бъде определящ фактор. Тук е някаква паралелна вселена. За такава жертва на време, което вместо да се отдели на приятелите и семейството, се дава на този неблагодарник - г-н Стоев - просто няма смисъл.
Колкото и да му бачкате - никога няма да чуете добра дума за труда си, да не говорим за бонуси или увеличение на заплатата.
Грехота е да се работи за такъв човек.

Работих във фирмата известно време и мога да кажа следното - натоварването и отговорностите са огромни - заплащането незадоволително. От всеки един служител в тази фирма се очаква да работи извънредно всеки ден в продължение на години, почти без да ползва отпуска. Заради непрестанното текучество никога няма достатъчно хора.
Шефът прилъгва всеки с фалшиви обещания за големи бонуси, а накрая се оказва, че няма никакви бонуси и всичко е лъжа. Изтисква от служителите си последната капка сила и се държи с тях, като, че ли са му роби. Той не благодари за служителите си за труда, който полагат, който много често е извънреден. Той ги обижда и никога не е доволен и винаги заявява, че служителите му не заслужават заплатите, които получават, и дума не може да става за бонуси или увеличение на заплатите.
Това с глобите е малко пресилено, неговите глоби са символични и са далеч под реалните щети. Наред с недостатъците си има и някои добри качества, не може да се каже, че е изцяло лош човек. Никога няма да останеш гладен, при него, ако се стараеш и трудиш съвестно - няма и да те глобява. Заплатите са над средното ниво за Бургас, и определено има и по-лоши работодатели в този крайно корумпиран град, където институциите работят в полза на фирмите, а не в полза на служителите.
Кофтито е, че не ти остава свободно време и се очаква да работиш изключително много извънреден труд, който не се заплаща с коефициентите по закон. Да се стои всеки ден до 20 часа и всяка събота е нещо напълно нормално. Според шефа - изобщо не трябвало да има недоволство от страна на работниците, защото и той го правел. Има случаи на хора, които се трудят по цяла нощ, за да смогнат на високите темпове на производство.

WWW.RABOTAIDOHOD.SIMPLESITE.COM
Допълнителни доходи, надомна работа, онлайн бизнес, работа по интернет

Работа във фирма, която вярва, че хората са най- големия капитал;
бонуси за постигнати резултати
Възможности за развитие
Страхотна реклама звучаща почти европейски но по созополски ...
Фирма с име но само брандирано на химикалка тва е друга тема , за работодателя евала всеки ден дава бонуси под формата на крещене ,обиди и всякаква форма на унижение на елементарни човешки права ... Работя в тази "фирма" непознавам колега който да не бъде глобен месечно 200 300 500 лв зависи от кефа ... Истината е такава, че хора без опит и никаква квалификация опитват и правят бизнес за сметка на някой като тебе който чете това дал всичко от себе си да нахрани децата си или да си плати тока ..
Всичко е под всякаква критика като започнем от собственика който няма 8ми клас но има право да крещи и глобява както в 90-те хахаха... всичко е много жалко не напразно и по национален ефир беше заснет репортаж за това че беше забранено да ползваш тоалетна - какво повече да ви кажа

Борката пак са го изпратили да замазва. 3 “анонимни” положителни отзива и един от първо лице за 2 дена. Браво, ще зарадваш господаря. И колеги и клиенти са ти слушали обаче гузните оправдания - “Това само между нас, защото...”

Борислав, защо говориш глупости или боса ти плати малко повече да напишеш нещо положително. По пазара обикалям от 3 години и се занимавам с продажби, наясно сме за Митьо очите, наясно сме за Белгия термото че всичко е да изкарат от линията профукцията, я сподели колко пъти си глобяван и дали успя да си вземеш цялата заплата за Ноември. Знаем за текучеството знаем и много други неща. Така че не заблуждавай хората.

Здравеите, господа негативни постове отностно ф.Крупал. Рабонтик съм във фирмата от 04.04.2009г. в момента съм все още работещ в Крупал! Нека се замислят хора които четат, не толко искрена и точна информация, дали човек би издържал на негативите които споделят в сайта 11г. За колектива точни ,позитивни и всеотдайни за всеки но проект! Но това е обвързано с отношение,уважение и професионализъм!

Работя от 5г. За Крупал извън страната-Белгия,условията са без забележки, отношението към персонала също! Чета какво пишат за Крупал, и това ме мотивира да изкажа мнение! Мнението ми е пизитивно за целия екип, желая спорна работа на всички във фирмата!