Ти Ес Ди - Сървисиз /img/frontend/nomap.png"

Ти Ес Ди - Сървисиз

Пана познавам те от години, преди да прочета поста ти, не бях си и помислил че може да не казваш истината.
Виждам че си си продал съвестта за "80 сребърника".
Сам ти пишеш, че си получил всички обезщетения. При напускане, обещетение се изплаща само при уволнение и то не от работодателя.
Все пак Ники ми каза каква е практиката на топ работодателя за Троян.
Казват ти изневиделица че "господарите от Америка" нямат нужда от теб, спират ти достъпа до компютъра и ти казват че си до края на месеца. После те подлъгват да ти дадат "обезщетение" в замяна на което подписваш че напускаш по собствено съгласие. Дори на Ники са му обещали да го преназначат и да го уволнят поради съкращаване на длъжност и да взима цяла година пари от държавата. Той се съгласил, но накрая му връчили молба за напускане по взаимно съгласие която, не прочел защото мислел, че е другият вариант и сам се прецакал като я подписал.
Иначе обещанието на робовладелеца собственик било, аз сега те гоня но в най скоро време ще те потърся да работиш по друг проект. Ники го чакал 6 месеца и после когато надделяла немотията се принудил да си търси др работа и отново ми стана колега.
Пана моля те недей писа "платени съобщения" защото заедно с теб уволниха и друг бивш колега Павката и той ли както теб е напуснал доброволно? Познавам ви и двамата знам и че ви гонят банките така, че ме съмнява в това което твърдиш.
Както и да е като цяло за мен лично ТиЕсДи са затворена страница и ще ги запомня като фирма в която не бих се върнал да работя отново. Разказвам това от името на Ники той ме помоли защото няма дар слово или смелост незнам и аз.
Колеги когато започнат да ви правят тези номера съдете фирмата, а не им ставайте съучастници, защото това ги окрилява да продължават да мачкат хората. Моля ви не опорочавайте сайта тук с платени съобщения от рода "Аз на пуснах там(сам виждаш не пиша че си уволнен), но е толкова хубаво че ще препоръчвам на всеки да кандидатства". Вие осново се излагате като ги прикривате.
Аз се радвам че се отървах от Българската порочна действителност и от силните на деня като Герман и компания. Мога да им пожелая всичко най-добро и да ги призова да неправят това което не биха искали някой да направи на тях. Нека поне за ден да се поставят от страната на работещите и да разберат какво им е и най-вече да запазят човечноста в себе си и да се отърват от корпоративната алчност.

Виждам, че е замесено моето име в последния постинг. Вече фоворя от името на бивш служител. Мисля, че Боби малко некоректно е използвал думата "уволнен", тъй като не знае какво точно е станало. Мисля да запазя в конфединциалност подробностите, тъй като те се отнасят между мене и фирмата. Само искам да кажа, че:
1-во се разделихме в отлични отношения както с управителите, така и с колегите! Дори се виждахме няколко пъти след това и бях приет като един от тях!
2-ро Разделихме се при пълно спазване на законовата уредба в България и за момента съм получил ВСИЧКИ полагащи ми се възнаграждения и обещетения!
Така, че продължавам да препоръчвам тази фирма като добро и коректно място за работа.

Не е много смешно но Панайот е уволненен. В сегашната ми работа дойде още един колега от там уволнен и той. Надявам се да драсне и той мнение и той както и Паната за да видим сега какво мисли след като вече е необвързан.
Аз вече почти 2 години не работя там, но сегашният ми бивш колега ми потвърди че положителна промяна няма даже се е влошило.
Геро (собственика там) съжалявам че ти повярвах в началото явно парите променят човека.

Извинявам се за грешката в името към което се обръщам.
Вместо Даниела, съм написал Петя.
Хубав ден!

Здравей Петя, аз съм човек, който се стреми да уважава максимално чуждото мнение, затова спирам да те убеждавам за предимствата и добрите условия за работа в ТСД.
Както споменах в предните си постове, наиситна уважавам бившата си фирма, така че с радост бих ти дал координати за връзка с нея.
Но бих желал да не е публично, за това ти давам личният си имеил и ще се радвам и да пием по едно кафе когато си дойдеш в Ловеч.
Имейла ми е [email protected]
Имай хубав ден и успешна седмица!

Не знам само защо трябва да продължавате така грозно да се подигравате с хората и мнението им.
Явно искате и на тези, които още не са разбрали в каква фирма ще кандидатстват да им стане ясно, че не си заслужава.
Най-малко заради отношението към хората. Не мисля, че това е начинът. Още повече и към хора, които не познавате.
Нека да изясня - нито съм мъж, нито пия, нито съм от Троян.
След всички тези подигравки ще посъветвам всички приятели и познати, които имат намерение да кандидатстват за работа в тсд, да не го правят.
Освен ако някой не иска да е обект на такова отношение.

До моя съгражданин Панайот - ако имаш възможност кажи ми името на бившата фирма, която е със седалище в Ловеч, тъй като бих
искала да опитам да кандидатствам там. В Ловеч ще ми е много по-удобно за работа, а и вариантът за тсд напълно отпада след
всичко, което се каза по мой адрес.

До гожпожица/госпожа Даниела Петрова, пише ви един съгражданин, нстоящ служител във фирмата. Много съжалявам, че не се познаваме лично, за да имаш възможността да чуеш още едно мнение от служител във фирмата. Аз и още един колега от Ловеч работим вече 13-ти месец и много бихме се радвали да имаме още един спътник/ча, но уви вече сте се разколебали.
По лични причини аз съм избрал да остана в провинцията, въпреки не еднократните възможности за реализация в София. За съжаление в нашият край няма почти никакво наличие от фирми изцяло насочени към ИТ сферата, така че бившата ми фирма (която е със седалище в Ловеч) и ТСД са като истиснки оазис за нас!
Не искам да говоря много суперлативи, за да не бъда обвинен в подмазване или натягане, затова ще кажа само един факт. Изкарах чудесни 7 години в бившата си работа. Две причини бяха за моето решение да се преместя: 1. Нуждаех се от малко смяна на обстановката и разнообразие, 2. По-доброто заплащане в ТСД. Скоро след напускането ми, бившият ми шеф, който е чужденец се свърза с мене и ми предложи да се върна като ми увеличи заплата до нивото на сегашната му, но аз му отказах.
Искам да кажа, че от организационна гледна точка, работата е на много високо ниво. Работи се с модерни мендиджмънт системи. В престоя ми тука се доскоснах до много модерни технологии, които помогнаха за моето професионално израстване.
Също така имам много добро разбирателство както с колегите от Америка, така и с тукащните. Винаги когато съм имал нужда от помощ, са се отзовавали колегите ми. Също и управителя на фирмата, никога не съм видял да откаже съдействие на всеки който е имал нужда от помощ в работата си.
Ще спра до тука. Приятен ден на всички :)

Здравейте! Следя темата, тъй като имах намерение да кандидатствам за работа във фирмата. По принцип съм от Ловеч, но в момента живея в София и обмислях да се върна там. Добро впечатление ми направи заплащането и реших все пак да потърся и друго мнение освен от интернет, а имам и познати в Троян, които са говорили с човек, работещ в същата фирма. Всъщност се оказа, че доста от нещата, които е описал Боян не са далеч от истината. А най-лошо впечатление ми направи отношението работодател-бивш служител и всичките обиди и нападки. И на този фон прекалено лъскави изглеждат суперлативите в повечето коментари, което ме навежда на мисълта, че са с цел реклама и да се замажат негативите. А все пак си мисля, че не може всичко да е перфектно и при условие че фирмата има малък брой служители в момента, а от доста време търсят хора. Не се съмнявам в информацията, която ми дадоха приятелите и затова ще се въздържа да си пусна CV.

Уважаеми Jedi Knight,
Ти случайно да не си новият мениджър на г-н Гачевски. Призовам те да си признаеш ако е така и да не излъжеш.

Аз никой не съм плюл погледни по надолу и прочети, кой обижда. Аз ще ти подскажа - г-н Гачевски, който явно от безсилие пред фактите прави това.
 "Заради такива суполанковци като теб фирмите стават груби и се предпазват от неподходящи кандидати."
" Аз ти дадох препоръка да си прочетеш пощата вечер, за да не дойдеш да подсмърчаш сутринта, че пак нещо не разбираш. Ти много добре знаеше, че нямаме мениджмънт във фирмата."
Така че коментара ти не е изобщо адекватен относно това. Защо спрягаш само думата пари, а си премълчаш за другото.
Не всичко е пари приятелю не всичко е пари.
Когато не ти харесват условията иначин на труд, парите спират да са от значение. Когато говориш с работодателя и от среща идват само празни обещания също. Това според теб плюене ли е или е споделено мнение.
Явно всичко което не ви изнася се поставя под общ знаменател пюене. И недей да внушаваш на другите какво представлява Троян без да си живял там. Града е с огромна безработица почти нулева инфраструктора и изобщо не е приятно за живот там в момента. Средна заплата около 300 лв. така че ако не ви хареса в TSD трябва да се връщате обратно от където сте дошли.
Ако ти си въпросният мениджър разбирам те трябва да си защитаваш заплатката, но навлизаш в дълбоки води, така че най-добре се въздръж от рекламно мнение понеже само влошаваш нещата.

Най-тъпото нещо което някой може да направи е да плюе по този който му е давал хляба. В Троян заплащането в тази фирма е приблизително х3 спрямо стандартното за града и е нормално да кажеш едно браво на manager-a, че е създал работни места в тази криза и в този малък град. Естествено е че в София или навън ще взимаш много повече ако си кадърен, но и стандарта и цената на живота е много по-различен. Всеки трябва да си прави баланса сам за себе си - дали иска повече пари и да живее в голям и мръсен град или да живее нормално в малък и хубав град, като Троян. Като заключение ще кажа само, че злобата ни е национална черта и лек за нея няма.