Ти Ес Ди - Сървисиз /img/frontend/nomap.png"

Ти Ес Ди - Сървисиз

Леко смешна работа

Една от многото IT фирми в аутсорс сектора.
Голямо текучество на служители. Ограничено кариерно развитие. Слаб мениджмънт.

Супер е!!!

Кажете актуални мнения за .NET екипите.
Интересува ме дали се пише на ASP.NET MVC 5, WEB API 2 и т.н.

Добро място за работа ли е, колегите интересуват ли се да пишат качествен код или мажат .... ?

Вили, ако на Боби не му е харесвала работата, значи това просто не е била работа за него. Пък и в крайна сметка идеална работа няма. Като претеглиш плюсовете и минусите и има повече положителни страни, то тогава работата е добра. И за мен тя е такава. На предишното си работно място имах много повече напрежение, но заплащането беше доста по-малко.
Не, това не е най-хубавата фирма на света, но за Троян си е доста приветлива, защото алтернативата е Мебел, Актавис или продавачка в магазин на центъра. Или нещо подобно на изброените. Да не споменавам, че напрежението няма да е по-малко. Ами не виждам база за сравнение.
И не съм писала коментар за да направя добро впечатление на работа. Дори и не съм споменавала на колегите, че съм писала тук. Така че от тях все още никой не знае, освен ако сами не са влезли тук да видят. Пък и смятам, че си върша работата достатъчно съвестно, че да прибягвам до такива жалки методи да блесна.
Вие май бързо сте забравили каква е обстановката тук. Посочете ми една фирма в Троян, която да има по-добри условия за служителите си.
А и, доколкото съм чувала от обща позната в Ирландия(знаете за кой говоря), и там работодателите не са върха на щастието. Така че пак стигаме до общото правило - ако плюсовете са повече от минусите, няма нужда от повече коментари.

Тъй като много се изписа вече ще напиша и моето мнение като външен наблюдател. Наистина хората са различни и всеки има право на мнение и да реши дали след като прочете всичко написано от бивши и настоящи служители ще е добре да работи в такава фирма или не.
Първото нещо, за което се сещам, че когото Боян работеше там редовно се връщаше ядосан, изнервен, явно не без причина, като не знам да се е карал с някой колега, напусна в добри отношения. Връщал се е след труден ден и от другите работодатели, но никога така изнервен както беше почти всеки ден там. Спомням си неколкотратно, че без предупреждение от преден ден се е налагало да остава да работи до 12 часа през нощта. Дори веднъж и отпуската му прекъснаха, отиде на работа и го върнаха понеже точно тогава нямали нужда от допълнително хора. Ами меко казано е несериозно за фирма, претендираща точно това.
Друго, което се сещам е, че ми е споменавал тогава, че не е единственият недоволен и други колеги също са имали намерение да напуснат. Струва ми се, че ако ситуацията в Троян беше по-различна откъм конкуренция в тази сфера, нещата щяха да стоят по друг начин, защото ми изглежда странно ако имаш алтернатива, каквато в случая няма, макар и колегите да са ти приятели и да ти организират страхотни тийм билдинги това да надделява над останалите условия и да продължаваш да работиш на същото място. Най-малкото самият факт, че има друг вариант би накарало повечето хора поне да се замислят дали могат да продължават да работят така или да пробват и в друга фирма, когато заплащането няма да е критерии, защото ще е същото, а не на половина и пак ще имаш работа. Просто, когато избора ти е сведен до това дали да си на работа или безработен е нормално да избереш първото. То е като примера с магазините – като отидеш в магазина ти казваш на продавачката какво искаш, но имаш повече от един магазин и ходиш в този, който ти предлага качествени стоки и конкурентни цени, а не в този, където продавачките са ти приятелки.
Не знам повече дали и какво може да се говори по тази тема, всичко вече се разми и от тук нататък едва ли на някой ще му е от полза тази дискусия за нещо, каквато е била първоначалната идея.
Динке, определено си заслужи да станеш служител на месеца.
А на Боян мога да кажа да спре да се занивама. Явно е безсмислено, трябва да се приемат фактите, че това е най-добрата фирма на света, лошото е само, че не останаха хора в Троян да я пробват.

Здравей Динке,
Защо пак нещата се завъртат около мен бил съм писал грубо за фирмата. Въпрос на изразяване, важното е че не съм излъгал. Такава е гледната ми точка и не съм имал цел да се хареса на някой. Споделих тогава не защото искам да обидя някои там, а за покажа нещата през моя поглед, а не да спестявам нещо понеже е по лице приятно. Може да изразиш различно мнение към това което съм писал само ако съм излъгал. В интерес на истината през по-голяма част от престоя ми там ти беше в майчинство, така че мога да те опонирам че споделяш за друго време. Сигурно си забравила, но мен ме наеха за да те заменя докато те няма и след това ме оставиха на работа.
Целта на поста ми тогава беше една пиша каквото си е било така както го виждам, за да знае всеки кандидат какво има зад 'лъскавия целофан' който ти се представя на интервюто и от портфолиото на фирмата.  Така че всеки да си знае малко от вътрешното инфо пък да си преценява, все пак всеки си има гледна точка и критерии.
Относно сегашното положение там не мога и не искам да те опонирам или подкрепя, защото не съм запознат пък и не ме интересува много как е. Аз не бих кандидатствал отново за работа там, защото веднъж вече ми се е развалило мнението, Ники и той не беше доволен от случващото се там след мен и до момента в който са го уволнили. Аз вече съм си изградил мнение за мен, че това работно място не ми пасва.
Дълеч съм от идеята че пък никои да не се пробва там, ами отидете преценете и решете информацията я имате от тук, да имате едно на ум, все пак първите 6 месеца са пробни и за двете страни.
До Динка
Относно колегите моляте прочети всички постове на Николай и тогава се произнасяй, той започна сам да сипе обиди и определения от първия си пост и то не към фирмата, а към мен. Нормалната реакция е да го опонирам. Такива като него надути 'Софиянци' съм ги виждал всеки ден докато бях и съм им свикнал.Ти ме познаваш аз съм боец, така че няма как да си замълча.
Относно Паната, там незнам точно какво става докато не изкоментирам с него, защото сега колкото и да се крие той е уволнен и то брутално според Ники все пак та са близки така че имам инфо от първа ръка. Паната не е бил доволен от уволнението си. Явно понеже е твърде религиозен и много културен човек, за това не ги е издал тук за процедурата по напуска, както аз бих направил на негово място.
Все пак ако излиза че го убиждам на него искам да се извиня публично. Познавам го от преди 14 години той не ми е индикирал че ми се сърди но знам ли.
 Като се прибера в Троян ще ти пиша ако имаш въпроси относно Ирландия. Тук обаче е друго много по различно във всяко отношение както се пееше в песента на покойния вече (лека му пръст) Тодор Колев 'Кога ще ги стигнем ...'
Поздрави отново

Не, Боби, никой не те мрази от тези, които са останали във фирмата. Аз лично просто се чудех на първите ти коментари, които си звучаха злобно. Но не ми се намесваше, нямах намерение да пиша. Разписах се, защото наистина нападна несправедливо бившите колеги.
Вярно е, че нямам широк поглед на нещата, защото подобна работа не съм работила в друга фирма за да мога да направя сравнение. Но все пак смятам, че работната обстановка е нещо много хубаво в ТСД. С повечето колеги някак ставаме и приятели, включително и с шефовете. Мога съвсем открито да им заявя, че не одобрявам нещо, което те правят или мислят да правят, без да се страхувам, че това може да рефлектира върху отношението им спрямо мен после. Същото важи и в обратния случай. Шефа не ми виси на главата да ме пита през две минути колко съм свършила и колко ми остава и дали нещо е готово, а ако не е – защо не е. Имаме и страхотни тийм билдинги, на които се забавляваме наистина и ги чакаме с удоволствие, а не например в сравнение с предишната ми работа, когато като наближава тийм билдинг и си казвах "О, не, пак ще им гледам надутите и комплексарски физиономии". Смея да твърдя, че малко фирми успяват да поддържат такъв сплотен екип и спокойна обстановка.
А за американските фирми - то това важи за всички. Както цял свят си изнася производството в Китай, че излиза в пъти по-евтино, така е и на другите места. За тях тези пари, които им струваме, може да са жълти стотинки, но тук в България не са. Всяка една експертна позиция тук в Троян се плаща колкото две трети от моята заплата, а в някои случаи важи и за ръководни позиции. И затова мен това ме устройва напълно заплащането. И каквото ми кажат американците това ще правя(е в рамките на професията де), защото който плаща, той поръчва музиката. Аз като отида в магазина си купувам каквото аз реша, а не каквото решат продавачките да ми продадат. Така е устроена системата.
Благодаря за поздравите и като наминеш лятото, или когато ти е отпуската, към Троян се обади, нямам лоши чувства към теб. Напротив, много ще се радвам да споделиш впечатления от Ирландия.

Здравей Динке,
Проблема ми изобщо не е свързан пряко с Герман. Той е възпитан човек и като цяло мнението ми за него в личен план, изобщо не е лошo, като според мен прекалено много се лигави и преиграва на моменти, но когато съм говорил с него винаги съм намирал общ език. Хората са различни и всеки си има добри и лоши черти в характера, а неговите добри са повече от лошите от моя гледа точка.
В служебен план според мен му е по-изгодно да се оправдава с хората зад граница, а истината е че промяната основно зависи от него. На шефовете като него за това им плащат, за да работите вие здраво и отстрешните да са доволни. Самият той ми го е казал не веднъж "Вие сте назначени за да сте от помощ на тях, а не да им пречите." Перефразирано ще е както ви кажат те това е положението.
Знаеш работил съм и в друга подобна фирма и нещата не са много по-различни. Динке ако работиш след време в друга подобна фирма ще можеш да сравниш и да прецениш сама. На теб това ти е първа подобна работа, така че преценката ти няма как да е много точна в момента. Естествено има и изключения, но в София имах контакти с много колеги от различни места и ситуацийте си приличат.
Истината е една, Американските фирми идват в България, не защото сме много повече умни и работливи от тях, а защото сме евтини и за някой лев в повече в сравнение с заплатите в другите сфери на труда сме съгласни да си търпим дори и да се погазвават правата ни на работници.
Все пак работил съм IT в Америка за известно време, сега работя в Ирландия и мога да съпоставя случващото се на различните работни места в различните държави. За сега съм желан IT кадър и поради тази причина съм освободен от комплекса, да не изказвам това което не би трябвало да се споделя като конкретните вътрешно фирмени игрички които споделих тук в първото си мнение.
Ако нещата вървят добре в ТСД, много се радвам, надявам се да са останали, хора там които не ме презират, поради причината че писах тук и издадох някои от тайните които бяха на времето.
Поздрави и на теб и семейството ти,
Боян

Боби, защо така нападаш Николай, без да имаш идея, дали би се вързал на платен коментар или не. Аз го познавам, за съжаление нямах възможността да работя в един тийм с него, но имах възможност да си изградя мнение и те уверявам, че той не е от този тип хора. Толкова ли съмнително ти изглежда, че може да има човек, който да се раздели в добри отношения с предишния си работодател?
Не знам, защо чак пък толкова си решил да ти е мисия в живота да злословиш за фирмата. (и не ме нападай за това, никой не ми е платил - да си кажа предварително) Вярно, че има много неща да се дооправят в нея. Но като пряк наблюдател на периода , за който ти говориш, и сегашния момент - много от нещата, които ти споделяш са в далечното минало. Фирмата се разрасна, много неща се промениха, тепърва ще има още промени и - по мое мнение - положителни.
Работата продължава да си е натоварена. Не я препоръчвам на хора, които искат да отбиват номера, че работят. Може да се научи много, стига да си инициативен. Има все още някои негативи, които са по-скоро с клиента зад граница, отколкото с ТСД. Но сега работим да изчистваме и тези неща. Така че фирмата се развива. Явно наистина има нещо лично между вас с Геро, за което ние не знам, иначе не виждам смисъл от тази злъч. Но това си е ваша работа.
Не виждам и Паната защо нападаш - всеки с мнение, различно от твоето, е платен? Него поне го познаваш и знаеш, че е над тези неща.
Аз лично съм благодарна за възможността да работя във фирмата. Харесва ми. Ако един ден вече не съм във фирмата (което би било естествен ход на нещата, никой не се пенсионира на същото място, където е започнал, комунизма си отиде) едва ли бих имала различно мнение. От Геро и Дидо винаги съм получавала разбиране и коректно отношение. Дори понякога са ме изтърпявали повечко, отколкото е редно.
Хайде мир и поздрави на семейството!