Булпрос https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,Бизнес Парк София&markers=София,Бизнес Парк София

Свързаха се с мен по повод свободна мениджърска позиция. След успешно интервю ме мотаха 1 месец с какви ли не отговори. Също така ми направиха и впечатление смешните придобивки от рода на 20 дни годишен отпуск и ако сте служител на месеца получавате 1 ден повече, липсата на второ здравно и като цялостната неяснота това какви проекти ще се разработват. Казах им и сегашната си заплата и не знам дали не им се видя твърде голяма, а тя не е. Ако имате време за губене, можете да интервюирате.

Напълно подкрепям мнението, че служителите в Булпрос са просто стока. Докато приемеш позицията ти свалят звезди и те лъжат, че има много и разнообразни проекти. Когато решиш, че искаш да смениш проекта или ти свърши договора по проекта се оказва, че проекти няма. Основната им цел е да те продадат, а не да ти търсят разнообразни проекти и да те развиват. В този смисъл за мен Булпрос са нищо повече от агенция за подбор на персонал.

Промяна в заплатата след изпитателния срок няма, дори да има добра обратна връзка за теб, а когато си вършиш работата добре и в срок, носиш пропуснати ползи за тях, след като не са успели да продадат още стока на клиента.

Говорят ти за баланс между фирмени и лични интереси, който всъщност не съществува, и те принуждават да напуснеш сам след дълги заблуди и лъжи.

Внимавайте когато приемате предложения от тази фирма, особено ако сте договорени за отдаден ресурс на място при клиента.

Каквото и да ви кажат на интервюто - как сте ценен кадър, можете да си избирате проекти, по всяко време можете да се откажете, и пр. е лъжа. В Булпрос служителите не са хора, а "активи" - когато се появи проект, никой не се съобразява със знанията и уменията, целите и предпочитанията на човека. Ако посмеете да изявите мнение, тонът загрубява.
Организацията е много зле, не се предоставя информация, нужна за осъществяване на дейността.
В общи линии, ако ви се падне добър проект, може и да се случат нещата. Иначе нищо добро.
Бенефитите са след като 6-тия месец ви влезе във фиша, т.е. някъде след 8-мия.
От добрата страна, заплатите са на високо ниво и редовни.

Имах "честта" да работя за въпросната компания. Може би най-некоректната фирма на която съм попадал. Измислени герои, които се опитват да ти обясняват за нещата от живота. Не си губете времето с тази фирма - не струват.

Не спряха да ми гледат профила в линкдина последния месец.... :D

Един не излезе с име, а всички скрити :D

Нека споделя и моето мнение относно recruiting process-а във въпросната фирма.Първоначално с мен се свърза г-жа на име Десислава Атанасова,която ми пишеше на "ти",на шльокавица е платформата LinkedIn.След като реших,че не искам да кандидатствам,чрез въпросната фирма за дадената позиция се свързах с друга HR агенция, която също има договор с крайния работодател,като смятах,че ще избегна намесата на Булпрос,което така и не се случи...при все,че бяхме обсъдили желаното от мен заплащане, в деня на интервюто,въпросната дама Десислава Атанасовасе появи отново,накара ме да обикалям по етажите на сградата 15 Мин,за да я търся,след което въпросното интервю започна.Без увъртания и повече въпроси,ми се каза,че щом искам такова възнаграждение няма смисъл да провеждана самото интервю и същинската част.Така,че крайния резултат беше единствено загуба на време...

Работих във фирмата малко над две години. Заплатите са около средните за София, не повече. Текучеството е огромно, ако се задържите над две години ви смятат за ветеран. Работата е страшно много, често се остава след работа, без това да се заплаща. Новите служители са назначавани, никой не ги въвежда в работата, а веднга им се поставят срокове и задачи.Много не издържат и си заминават след месец-два работа.Предизвестието е ТРИ месеца, тъй като Булпрос се знаят що за приятно местенце са.В цялата фирма цари пълен хаос, задачите се задават хаотично, сроковете са кратки, всичко се скалъпва в последния момент и то не особено успешно.Цари паника и анархия непрекъснато, хората са винаги под огромно напрежение.Обстановката е тягостна, служителите мълчат и имат отчаяни физиономии през целия ден.Маркетинга е единствения отдел, в който обстановката е добра,с тях се работи много добре.Най-лоши впечатления имам от счетоводния отдел-служителите там са противно изглеждащи, неприятни по характер, комплексирани и правят спънки в работата на нас, които носим реалния профит на компанията.С удоволствие напуснах и не бих препоръчал тази фирма на никого.

Работих няколко години години, но напуснах, защото няма никакво развитие. Намират се накрая на София, сутрин в задръстванията се пътува по един час, както и вечер. Супер кофти обстановка за работа, няма къде един телефонен разговор да проведеш. Иначе шефовете и колегите стават, обаче понякога става така, че дават работа само на тези, които най-много работят. А другите се правят на разсеяни.Не ги препоръчвам.

Бивш служител съм на фирмата. Там работих около година и половина. Напуснах, защото имах други планове за моето развитие.

Първо каква работа да очаквате - фирмата е голяма с много екипи и много проекти. Пишат се по-стандартни неща - не очаквайте да работите с топ технологии. Предимно с немци се работи и големи фирми.

Заплащането е адекватно. Дори бих казал, че е високо, ако го вържем с уменията на хората и свършената работа. Аз лично не съм топ гуру и може би за такива хора има още по-добро заплащане. Аз лично не видях да има нужда от топ хора - предимно стандартни неща се правят.

Уважението във фирмата е голямо. Дори бих казал, че аз бях гъз, но колегите се държаха много професионално.

Привилегии - няма. Тук трябва да работят HR-ите. Или поне аз не помня да има нещо особено. Има доста вътре фирмени събития и обучения, което е огромен плюс според мен, но не бих го сложил като привилегия.

Фирмената сигурност - има бая проекти и можете да смените проекта, ако стане гаф. Знам за уволнявани хора, но това са изключения. Като цяло фирмата се стреми да ви развива като кадри и да използва максимумът ви.

Натоварване - не е натоварено във фирмата. Организацията и мениджмънта са много добри и дори да има по-напрегната ситуация не се усеща от екипите. Това го слагам и като минус - защото ако не сте натоварени няма да развиете максимума си. Може би не във всички екипи е така.

Потенциал - ако сте на средно ниво бих казал, че има потенциал. Изготвя ви се индивидуален план за развитие и работите по него. Не съм бил толкова дълго време във фирмата, за да дам обективна преценка, но забелязах, че има развитие сред някои от колегите.

Местоположение - Бизнес парка... понякога служителите отиват да работят при клиента в чужбина.

Колеги - колегите бяха много готини. В професионално отношение са предимно на средно ниво. Не очаквайте да срещнете някой бивш служител на Гоогъл, но и не очаквайте да срещнете някой тотален некадърник.

Работна среда - Бих казал, че е нормална.

Понеже в момента сменям технологията и чета коментари за други фирми реших и аз да направя моя принос.

Интересно нещо стана тези дни,

Обадиха се от изи консулт, да не повярваш, по обява за която кандидатствах.

Всичко точно.Обяди се HRка, но до там, след това започнаха обещания за обаждания, но уви.

При многото опити да я открия, не успях, като непрекъснато се извиняваше, колко е заета.

Добре бе, питам аз, защо обещаваш и търсиш кандидат, като не можеш да му отделиш време.

Чакам аз до края на седмицата, и в отворено писмо, писах на фирмата, която търси персонал, чрез Изи консулт.

Оплаках се от въпрсния HR, при което, в понеделник, веднага получих обаждане от въпросната HRка, в което тя започна да говори с мен и тн, но това не е най- важното.

Каза, че ще попита Бул Прос, за мнение за мен и тук дойде гредата.

Никъде в коментара по долу, а и когато работех за тях, не съм обидил или казал нещо относно тях, но въпреки това, те решиха ,типично по български, да направят сечено.

Добре, няма лошо, но това доказа колко долни същества сте и спестяването на коментарите ми относно вас, до никъде не е довело.

Както и по долу писах, говорех за определин хора, но да... нали там сте едно голямо семейство и всички си пазите гърбовете.

Не си правете труда да се захващате с тях или с който е да е... Изи консулт - БулпросТ са неделимо свързани.

Като гледам коментарите след мен, се убеждавам, че са си останали същите. :D